Kultivátor Hecht 760



Stránky: 1,  2,  3   
host - 116.34 (?) 
8.6.2008 15:57, zobrazeno: 45496x

Zdravím Vás. Chcel by som sa spýtať, že aké máte skúsenosti s kultivátorom Hecht 760. A neviete náhodou do akej hĺbky spracúva pôdu? Ďakujem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 221.138 (?), 8.6.2008 16:55

Dobrý den. Průměr kultivačních nožů je uváděn 26 cm. Z toho je zřejmé, že je schopný nakypřit 13 cm. Záleží ovšem na druhu půdy, ve velmi kvalitních půdách či písčitých je schopný se i zahrabat. Ať Vám slouží přeje Stanislaw.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.34 (?), 8.6.2008 17:04

Pôda je tak troška piesčitá. Ešte mi neslúži, lebo ho nemám, ale uvažujem a to aj hlavne kvôli cene. Lacnejší som ešte nenašiel. Bolo by to na 3 árovú záhradu, ale polovička záhrady je trávnik, takže asi tak 1.5 árov. A čítal som, že záber má 36 cm. Nie je to málo? Ale chcel by som počuť aj nijaké skúsenosti, keby niekto mal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 97.194 (?), 8.6.2008 17:14

Vážený pane. Já pro svoji práci používám principem stejný stroj, jen jiné značky. Vaše rozloha půdy je dle mého malá, čili by to neměl být žádný problém i když ta šířka stroje je taková menší. Zkušenosti jaké chcete vědět? Prostě s tím drandíte po zahradě tak dlouho, až jste s výsledkem své práce spokojený. Když tak se raději zeptejte konkrétně. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 116.34 (?), 8.6.2008 17:48

A dá sa s týmto kultivátorom zahrabať záhradný odpad(kompost)? Alebo je len na rozdrvenie pôdy pred sejbou. Preto sa pýtam lebo ešte som kultivátor nemal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 85.27 (?), 8.6.2008 18:02

Přiznám se, že jsem na jaře po Hechtovi taky pošilhával a taky kvůli velmi příznivé ceně. Vždyť konstrukčně podobný stroj třeba od Gardeny je násobně dražší. A to je mi podezřelé. Stejně jako štěpkovač Hecht, který je 3x levnější než podobný Bosch. V ruce jsem kultivátor neměl, tak bych uvítal, kdyby s ním někdo pracoval a podělil se. Šířku 36 cm nepovažuji za malou, v těžší půdě bude mít i tak co dělat. Lze jej použít třeba jako plečku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.6.2008 18:17

Můžete jím zapravovat kompost, hnůj i když to nebude tak dokonalé, jako orbou - promísení vrstev ale zajistí. Můžete jej použít, jako rotační plečku, pokud se vejdete do meziřádků, ovšem záleží plodině, kterou budete plečkovat - nebezpečí poškození rostlin od rotujících nožů, nebo snížit záběr, pokud to jde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 8.6.2008 18:25

Prosím Vás, čo je to rotačná plečka? Môžete mi to preložiť, aby som tomu rozumel. Ďakujem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 103.201 (?), 8.6.2008 21:15

Jsou nožové plečky a rotační plečky. Podle toho, jestli je pracovní nářadí pasívní - tedy nepohyblivé, nebo aktivní - pohyblivé. Plečka s pasívním nářadím projede např. meziřádkem a podřeže plevele, nebo i kulturní plodiny, které tam nemají ale růst, aktivní plečka navíc prokypří meziřádek, protože nože rotují, musí mít tedy pohon. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 116.34 (?), 9.6.2008 13:16

Ďakujem Vám za vysvetlenie. Už som to pochopil

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika