Který vybrat? Stihl FS 240 C-E & Husqvarna 535rx



Stránky: 1,  2,  3,  4   
Karlos88 - (9) - 102.203 (?) 
26.6.2013 16:24, zobrazeno: 51390x

Zdravím pánové, dosloužil nám stařičký ještě poctivý MCCulloch (1,5kw) a je potřeba najít za něj nástupce. Náš výběr se zúžil na dva křovinořezy a to:

Stihl FS 240 C-E (hlava, nůž, postroj) po slevě u prodejce za 13.000kč

- hmotnost 7,4kg
- výkon 1,7kw
- vibrace 4,6/4
- hluk 98db
- nádrž 0,75l

Husqvarna 535rx (hlava, nůž, postroj) po slevě u prodejce za 13.000kč

- hmotnost 6,1kg
- výkon 1,6kw
- vibrace 3,4/4,1
- hluk 95db
- nádrž 0,6l

Z těchto parametrů mi vychází přiklonit se k Husqvarně (menší hmotnost o 1,3kg, menší vibrace a o trošku menší hluk) navíc má hq dlouhý sloupek což výrobci prezentují jako komfortnější při práci ve svahu...

Pro Stihlku mi toho moc nehraje, snad jen to že ji všichni prezentují jako bezporuchový stroj a všichni ji doporučují...

Parametry jsou jasné ale praxe může být jiná, proto budu rád za vaše názory!!! Díky Karel.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 182.242 (?), 26.6.2013 21:00

Dobrý večer, parametry obouch křovinořezů jistě znáte. Souhlasím s Vaším a věřím správným výběrem. Mám osm roků Hsq. 335 Rx, který je předchůdcem 535 Rx a liší se jen velmi nepatrně. Hlavním problémem, který jsem za ty léta zatím řešil bylo startování. Konkrétně praskání pomocné startovací pružiny Start smart. Vyměnil jsem tři. V té době to bylo téměř nesehnatelné zboží v ČR. V současnosti jich je skladem dostatek. Nemusíte se takové poruchy obávat, protože 535 má startování konstruované tzv. "na tvrdo, tzn. bez jakýchkoliv pomocných startovacích pružin, mimo hlavní roztáčecí. Stihl má pomocnou pružinu Ergo start. Letos jsem vyměnil kompletní startování vč. krytu a je klid. Udělal jsem z 335Rx 535Rx. Z mého pohledu se nyní jedná o velmi lehký, silný a spolehlivý křovinořez. Ano vykloněný sloupek je ve svahu velkým plus. Motor je oproti Stihlu hlučnějším a agresivnějším. Aretační otvor na uchycení nástroje je magnetický a tím neztratíte aretační tyčku. Popruhy mají lepší konstruovaný zámek, který je uprostřed hrudníku. To vám rychle umožní odepnout popruhy s křovinořezem, pokud např. seknete do vosího hnízda. Nevím, jaké popruhy jsou u Stihlu FS 260,ale u typu, který mám FS 450 jsou z boku a to tak rychle nejde. V neposlední řadě vy se rozhodujete mezi farmářským Stihlem a profi Hsq. Profík je konstruovaný na celodenní výkon stroje tak obsluhy. Nevýhodou žacího nože, který ke křovinořezu dostanete, pravděpodobně trojramenný je ten, že není nabroušený do ostra. Trávu žvýká a vy se nadřete. Jste-li zručný brusič zvládnete si ho sám nabrousit, doporučuji ho ještě vyvážit kvůli vibracím. Nebo si kupte nůž od Oregonu (300 mm obvod, jako Hsq.),nebo Stihlu (250 mm obvod),oba jsou ostré. Přikupte si plochý pilník na časté doostřování. Lehce obtahuji ostří pilníkem po každé nádrži a křovinořezy mám využité na plný výkon. Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.238 (?), 27.6.2013 6:51

Naprostý souhlas s Romanem, 535Rx jsem kupoval pro kamaráda a je nadmínu spokojený. Já mám o třídu vyšší ale konstrukce řidítek s vysokým sloupkem je stejná a je opravdu výborná, při správně nastavených popruzích není problém velká rovná plocha ani stísněný prudký svah. 

S žacím nožem stejná zkušenost, nový než ho dám na křovinořez nabrousím do ostra a to nejen koncové špice tak jak to má naznačeno Hq ale téměř celou délku ramen. Nůž je pak sice náchylnější na poškození ale řezný výkon je nesrovnatelně vyšší a práce komfortnější. Také strniště zůstává mnohem hezčí. 

Popruhy bych doporučil zaměnit za Balance X (většina prodejců nemá problém popruhy vyměnit s odpovídajícím, nijak vysokým, příplatkem). Nemám s nimi problém pracovat 7-9h denně s křovinořezem ještě těžším (9kg) a za ten komfort to opravdu stojí. Na druhou stranu jestli nepotřebujete sekat tak dlouho v kuse na stroj této váhy jsou dostačující i přiložene B35.

MP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Karlos88 - (9) - 23.161 (?), 27.6.2013 8:43

Děkuji za reakce! Také jsme se k ní více přikláněli a tak do té HQ půjdeme. Ještě se zeptám na poloautomatickou hlavu, konkrétně na plastový klobouček. Jak dlouho vydrží než se probrousí? A dá se koupit pouze tento díl nebo musím kupovat celou hlavu? nebo je lepší koupit hliníkovou hlavu? Díky za zkušenosti Karel :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 16.196 (?), 27.6.2013 9:34

Být Vámi, zvážím ještě DOLMAR MS-4510. Je v mnoha ohledech lepší, než tyto dva a dá se koupit za podobnou cenu. Mám ho a jsem nesmírně spokojený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Karlos88 - (9) - 23.161 (?), 27.6.2013 9:55

Ten Dolmar, je výkonově úplně jinde, než potřebujeme. Neříkám že by se časem třeba nevyužil, ale nemáme v okolí žádného prodejce ani servis na Dolmarky, proto HQ nebo Stihl!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 16.196 (?), 27.6.2013 12:09

Vyšší výkon při nižší hmotnosti by Vám jistě nepřekážel yes

Ale s tím servisem to chápu. Ikdyž, divím se tomu. Protože já mám od Dolmaru kdeco a servisů v okolí několik...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.196 (?), 27.6.2013 12:11

Pardon, omlouvám se, hmotnost Dolmaru je 7,9 - přehlédl jsem hmotnosti Vámi uváděných modelů.

Takže i ta hmotnost, pokud Vám stačí nižší výkon, je argument (y)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Karlos88 - (9) - 23.161 (?), 27.6.2013 13:34

jj hmotnost je právě že vyšší a nejbližší Dolmar prodejce je v Olomouci (60km) ode mně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 58.44 (?), 11.6.2017 5:57

Mám 535 rx jeden a půl roku a vesměs má najeto cca 15 hodin. Jako všichni výrobci, tak i Husqvarna se dala na cestu šetření a šetřila na čem se dá. Problem stíhá problem. Jeden pro výstrahu- ve startování mají být dva startovací praporky, cožmi tvrdil i prodejce ale je tam jen jeden. A po tvrdé výměně názorů otevřel prodejce startování u hového křovinořezu a ejhle zasjenjeden praporek, ač jsou v katalogu praporky 2.   Výsledek - jeden praporek nevidrží a po prasknutí přiděládost starostí se sháněním. Nikdo totiž tenhle drobný plastový dílek nemá. Prostě šrot, který mě přesvědčil že husqvarnu už nikdy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika