Křovinořezy Stiga



host - 73.140 (?) 
29.4.2013 12:45, zobrazeno: 8149x

Dobrý den,

zvažuji křovinořez na dokončovací práce okolo stromů, plotů a překážek - zkrátka tam, kam se nedostane sekačka.

V cenové hladině okolo 5ti tis. mě zaujala dvojice od Stigy.

SB33D a SB44D. Zdá se mi celkem slušný výkon, slušný objem motoru u silnějšího z nich dokonce 42ccm což je srovnatelné s pilou, dvojitá řídítka u silnějšího z nich dvojitý popruh. Trochu mě překvapuje váha 7,5 resp. 9,9kg, což je oproti konkurenci hodně.

Nedaří se mi najít žádné zkušenosti uživatelů, ani na zahraničních serverech.

Co Vy na to, máte někdo nějaké zkušenosti? Díky. Honza

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 187.9 (?), 1.6.2013 10:12

Dobrý den,

Řeším hodně podobnou situaci. Elektrický vyžínač nechci a nerad bych se pouštěl do experimentů s neremovanými značkami. Stiga (na rozdíl od Husqvarny nebo Stihlu) nabízí v relaci 5 tis. Kč parametrově docela pěkný křovinořez. Zarazilo mě ale, proč model SB 29 DS je skoro dvakrát tak drahý.

Byl jsem skoro rozhodnutý, ale podle parametrů jsou 29 DS a 33 D skoro stejné a cenově tak rozdílné a to zavání nějakým problémem. Navíc v itestu ani dražší 29 DS nedopadl moc dobře.

Stále však věřím, že Stiga by měly být kvalitní křovinořezy a připojuji se s dotazem na zkušenosti někoho ze čtenářů.

Děkuji,

Míra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 86.190 (?), 1.6.2013 14:48

My použivame v práci Stigy sb 51 ds a funguju perfektne.Stiga používa výkonne japonske motory kawasaki, mitsubishi,aj 4takt honda.To je dosť dobrý dôvod na to, aby ste nemali obavy, a ked mate servis v okolí, tak není o čom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 165.5 (?), 1.6.2013 14:59

no mozno mali ked to este bola svedska firma... dnes su to taliani a ti tam davaju motor Alpine..cize nic moc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 86.190 (?), 1.6.2013 16:32

no v dokladoch je že je to GGP, teda taliani, ale motor piše mitsubishi 1,8kw,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 165.5 (?), 1.6.2013 16:57

na vyzinacoch maju cinu a na krovinorezoch /ak sa to da nazvat krovinorezom/ Kawasaki... cize Stiga ziadne motory nevyraba na krovinorezy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 86.190 (?), 1.6.2013 17:45

to že Stiga robí motory nikto netvrdil a japonske motory používa xyz výrobcov!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.5 (?), 1.6.2013 17:58

aj Stihl alebo Dolmar?...ked nakupuju motory tak skladaju aj cely stroj z nakupu, tz. dnes sa nakupuje najlacnejsie v Cine... v Taliansku nevyrabaju Stigaci ani srobik. Licencne Kawasaki aj Hitashi sa robi po celej Azii. Dokonca aj v Cine. No a skuste zaplatiti nahradny diel na Kawasaki..najdrahsie ND..aspon v SR a to priamo u dovozcu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 86.190 (?), 1.6.2013 20:50

,stihl nie, ale dolmar, solo,ama, marunaka, stiga,...,ja viem, možno aj tie trenky na sebe máme čínske, kawasaki sa robia licenčne na Tchaiwane a su v pohode, ja ich 4roky používam TH 48 a tj 35 aj v lese a zatiaľ  som menil len unašač trojzub.noža a zlom.hlinik.ručky som urobil železne.Ono tie licenčne a okopirovane činske, to je velký rozdiel, ako naše automobilky, to je len o lacnej prac.sile.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika