Křovinořez z Mountfieldu



maramara - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (57) - 96.2 (?) 
26.4.2014 17:50, zobrazeno: 10926x

Dobrý den,

zaujal mě leták Moutfieldu s jejich akcemi. Už delší dobu potřebuji na zahradu 2300m2 křovinořez. Používal jsem tchánův starý OleoMac s výkonem asi 0,9kW a docela to šlo.

Vím, že kvalitní jsou výrobky SOLO a v akci je teď mají za nejnižší ceny na internetu.

Váhám, zda využít akce a koupit dvoutakt nebo koupit zde vychvalovaný Dolmar MS 335.4U, ikdyž cena je o skoro 3000Kč vyšší a výkon menší.

Poradí někdo?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 40.4 (?), 26.4.2014 21:54
4 takt nelze srovnávat s 2 taktem jen podle tabulkového výkonu. Na Dolmaru je motor Robin Subaru, který má vynikající výkonové parametry a až vlastním vyzkoušením pochopíte.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 221.238 (?), 27.4.2014 22:16

Kupte Stihl a mate pokoj!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 192.242 (?), 28.4.2014 9:11

hlavne s ich štvortaktným dvojtaktom, ktorý je 4T ale smrdí a dymí ako 2T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 12.168 (?), 28.4.2014 16:45

To, že má Mountfield nejnižší cenu na internetu nic neznamená. Buďte si jistý, že při první návštěvě jejich tak zvaného servisu, a k té návštěvě dojde u produktu Solo brzy, zaplatíte tolik, že nebudete věřit vlastním očím...

Hobby výrobky ve spojení s předraženým a alibistickým servisem, pryč od toho!!!

V součtu přeplatíte Stihl nebo Husquarnu.

To si raději u nich vemte ten Oleomac, ten aspoň snese víc než Solo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 22.19 (?), 28.4.2014 17:41

no neviem odkial mate tu informaciu o Oleomacu ze znesie viac ako SOLO... za rok a pol co to predava Moutfield sa tu nevyskytli ziadne ponosy na ich kvalitu aj ked kupene v Mountfielde... a to ich za to obdobie urcite predali zopar tisic kusov. Cize asi ziadny a ak tak len mininalny servis. Ja mam sam podla vas hobby vyrobok SOLO 154..neviem si predstavit vykonejsi a profesionalnejsi krovinorez. Za 500 euro som kupil, kym Stihl v tejto kategorii je okolo 1000 euro. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 61.179 (?), 29.4.2014 22:45

prodával jsem v moutfieldu, Solo jen profi třídu a i tak má Oleomac lepší zpracování plastů a madel. za Oleo mac Sparta 380, 440, BC 380 to vám bude stačit, pokud profi stroj tak oleo-mac 746. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 177.126 (?), 30.4.2014 14:45

Kupte STIHL nebo Husqvarnu. Ta investice se vyplatí. Osobně je hodnotím na stejné úrovni, u HQ vidím výhodu s umístěním nádrže a tím i těžiště blíže závěsu + starší STIHLy (nevím jak současné) měly papírové filtry které nepovažuju za ideální z hlediska úrdžby.

Jenom proboha nekupujte čtyřtakní křovinořez. Pokud budete denně osm hodin v kuse sekat strunou nízkou trávu (tak jako komunální služby) tak prosím. Jinak vám ale bude chybět výkonová charakteristika dvoutaktu, zejména blesková akcelerace, odolnost, jednoduchost. Pro běžného uživatele co potřebuje křovinořez jako univerzální stroj k likvidaci všeho od nízké trávy strunou, přes vysokou trávu nožem až po dřevnaté křoviny pilovým kotoučem má čtyřtakt určitě víc nevýhod než výhod...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.69 (?), 30.4.2014 22:46
Komunální služby snad potřebují akceleraci víc, než na doma. Seču čtyřtaktem a doporučuju dříve jsem měl několik dvoutaktů a mají víc nevýhod než výhod, zdravější pracovní podmínky je největší výhoda čtyřtaktu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 110.80 (?), 1.5.2014 14:49

Přidám zkušenost. Několik let (asi 4-5) mám OM 753 se kterým ročně posekám 8-9ha luk od nízkých, přes nálety po podmáčenky. Předloni jsem ho zadřel a měnil hlavu/válec. Jinak měním jen spotřební díly. Podle mě za ty peníze dobrý stroj. Jelikož s OM kosím už asi 15 let, tak pozoruju postupné snižování kvality spodní plechové misky, posl. roky mi víc jak jednu sezonu nevydrží. Soused si koupil nadšeně Stihl a po půl hodině mu odešla cívka. Až mě OM zklame zkusím Stihl, byť z praxe vím, že jejich kvalita už je kdoví kde, tak aspoň pro ten pocit :). V komunálu vídám STIHL který jsou dělaný ještě za éry kvality a výdrže.

Martin Horňák

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika