Krovinořez z Lidlu - Florabest - zkušenosti



host - 234.226 (?)
8.7.2014 20:35

Pokud jsem to dobře pochopil Lidl je skvělá pujčovna na tři roky a potom Vám tam vrátí peníze i když si stroj poškodíte sami. Už horší poznatek je že prodává křovinořezy s bowdenem místo torsní tyče ale pokud vrací po třech letech peníze tak je to jedno. Opravdu ND ale nedodává ta samá firma na Hecht i Einheel a pochybuji že jedou ze stejné fabriky ale to je jedno kupujte Lidl:-)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 8.212 (?), 1.7.2014 9:42

Tak ted teda nevim byl jsem rozhodnut pro Hecht 146 BTS a ted mam zamotanou hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 2.7.2014 8:52

200.189 - nevim, kolik se ceho prodava, ale servisak Hechtu doporucoval 146 s tim, ze se je udelany uplne jinak nez 145 a vyraznee lepe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 133.211 (?), 2.7.2014 10:41

Pokud si koupíte křovinořez v Lidlu, kde budete hledat ND za 5 let až vám myš překouše nějakou hadičku, opotřebujete strunovou hlavu, odejde uhlový převod atd? Neexistuje žádný zákon ani předpis, který by Vám garantoval a dovozci ukládal dodávání ND ani po dobu záruční doby. Tedy pokud se Vám za 40 měsícu na Florabestu něco vysype, tak to můžete vyhodit a nebo chodit po servisech a prosit zda tam něco nepasuje z nečeho jiného. Nikde není psáno, že nekonec uspějete či ne. Pokud Vás to baví je Florabest skvělá volba. Pokud máte jiný názor podívejte se po výrobku od firmy s nějakou historií a servisní síti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 2.7.2014 21:58

Tak co se tyka strunove hlavy, kotoucu, atd., predesly Florabest mel standardni palcovy otvor, takze hlavu i kotouce jsem beez problemu pouzival jinych znacek, ktere jsem uz doma mel.

Co se tyka ostatniho, hadicku asi zvladneme nahradit kazdy, ale pokud se vysype cokoliv specifickeho, verim, ze to nebude k sehnani. U stroju za 3000 vam to ale negarantuje zadny vyrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 140.103 (?), 3.7.2014 0:47

Když bych potřeboval opravdu šetřit, pak bych místo křovinořezu z Lídlu koupil klasickou čínu se silným motorem, Powermat FORESTER PM-KS-430 díly seženete na aukru, motor výkonostně utáhne i 4mm strunu i když udávaných 3,8KW je nesmysl, reálný výkon kolem 2KW stačí na jakoukoli trávu, cena 2700Kč a při osazení kvalitní strunové hlavy (např. Jetfit) budou i vibrace jakž takž snesitelné. Práce se 4mm strunou a silným motorem bude úplně jinak odsýpat a rezervní výkon mi zaručí delší životnost oproti slabším. Pokud požaduji servisní zázemí, pak Hecht díly nejsou problém, ale taková Hecht 154 už stojí skoro dvojnásobek při totožné kvalitě a menším výkonu 1,6KW.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.226 (?), 3.7.2014 10:00

Každý se musí rozhoudnout, zda chce následně v případě potřeby ND běhat po servisech a prosit, aby mu porovnali karburátor či jiný díl z jiného stroje s tím jeho co má na stroji z Lidlu. To jsem psal. V dnešní době se nedá nikomu věřit a souhlasím, že nikdo nechce garantovat dodávky ND na 10let resp naslibují to všichni a když po nich po 8 letech něco chcete tak už se to nedělá a nebo je za to náhrada. A to je ten rozdíl. Slušné renomované firmy mají vždy řešení, to u křovinořezu z Lidlu dle mého názoru není. Mám tu zkušenost, že pokud je to v záruce vrátí Vám v Lidlu peníze, ale nový výrobek nebo ND už nedostanete. A to jsem o reklamovaný výrobek stál, ale on se vyrábí jen do té akce. Jiná praxe je u specializovaných firem. Např na mou pilu Hecht 945 koupenou na jaře 2005 jsou stále díly, takže i když mi to nikdo negarantoval díly koupím i dnes. Zkuste je koupit na pilu koupenou v roce 2005 v Lidlu:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 3.7.2014 12:33

Ano každý se musí rozhodnout.Někdo to řeší až moc, jiný okrajově.Jeden, než něco koupí tak by člověk vyrostl, pak investuje 15 tisíc do nějaké značky.Jiný jde koupit potraviny a nechá si přibalit křovinořez za 3 tisíce.Během deseti let to proti prvnímu může udělat 5x.Každé dva roky má nový.Berte to jako názor, abychom si rozuměli.Nebo jim rozuměli.Já bych si takovo radost neudělal.Dobré je dělat se strojem za těch12-15 tis.a pak si prohlédnout ten za 3,6 kč.Nemusíte s ním ani dělat, stačí poslouchat a prohlížet.Motor o obsah 52cm točí 7 tis a dusí ho 2,5mm struna, mazání převodu na kuličkovou maznici, já raději odšroubuju šroubek a natlačím, protože vidím kolik, Benzin olej 1:25.No ale zas, je to 4x levnější a kupce to má.Podobné to je z autama a jinými stroji.Hlavně zdraví.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.226 (?), 3.7.2014 14:32

Reagoval jsem na polemiku zda Lidl či Hecht kdy oba stojí stejně. Tedy nemůže jeden koupit 5x a druhý jednou. O kvalitě výrobků je to vždy o tom co si výrobce zadá jakom prodejní cíl. Tedy chce co nejlevnější křovinořez dostanu odpovídající kvalitu výroby a použitých dílů, pokud však chce už něco lepšího musí dát více peněz do komponentů a do kontroly výroby. Osobně si myslím, že oba křovinořezy budou na tom technicky velmi podobně. Následná péče a dostupnost ND, by ale měla zvítězit. To samé platí o tom zda je to známá značka či ne. Pokud si zadá levný křovinořez renomovaný výrobce, použije zrovna tak levné díly a zda to vyrobí tam či onde je uplně jedno. Musí hlídat výrobu

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.50 (?), 8.7.2014 16:52

Písal som príspevok 30.06.2013 1:39 a chcem sa s vami podeliť o ďalšie skúsenosti. Krovinorez z lidla som mal takmer tri roky, teraz sa mi na ňom ukrútil bowden a lidl mi vrátil plnú sumu. Práve majú nový model a je o 10 eur lacnejší ako bol starý, takže super asi si ho kúpim. Takže som mal krovinorez vlastne tri roky zadarmo. Bol to rebrandovaný einhell, na slovensku má dostupnosť dielov a servisu rovnakú ako Hecht, diely predáva tá istá firma. Vyrábajú ich v tej istej čínskej fabrike.  Motor do konca fungoval super, štart na jedno potiahnutie. Olej som dával 1:50. V danej cenovej kategórii nič lepšie nekúpite. Zatiaľ som si všimol, že nový model je podľa návodu ťažší o pol kila a trojzub má iný tvar-horší.  Čavte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.226 (?), 8.7.2014 20:35

Pokud jsem to dobře pochopil Lidl je skvělá pujčovna na tři roky a potom Vám tam vrátí peníze i když si stroj poškodíte sami. Už horší poznatek je že prodává křovinořezy s bowdenem místo torsní tyče ale pokud vrací po třech letech peníze tak je to jedno. Opravdu ND ale nedodává ta samá firma na Hecht i Einheel a pochybuji že jedou ze stejné fabriky ale to je jedno kupujte Lidl:-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika