Křovinořez - vibrace a zahřívání kloubu



host - 223.21 (?)
4.5.2016 23:28

Mám ten stejný problém u oleo-mac 735T, ale úhlovým převodem to nebude. Když sekám trojzubcem a do něčeho narazím, tak ze křoviňák od hlavy extrémně rozvybruje a musím pustit plyn (není to lineární se vzrůstajícími otáčkami, ale nárazové). Když se sníží otáčky, nebo kotouč skoro zastaví a vybrace ustanou, tak potom se zase točí vše normálně i při vyšších rychlostech. V servisu mi řekli, že je vše v pořádku a neví, co by to mohlo být. Nakonec jsem zjistil, že mi to dělá kombinace silnějšího masivního kotouč tlustého 1,6mm a elastického plastového chrániče hlavy. Stačí jeden šikovný náraz a kotouč a kryt se dostanou do vzájemně protichůdného vybrování a to ze znásobí a rozvybruje celý krovinořez. Když ten plastový kryt sundám, tak se mi to při nárazech nerozvybrovává, ale raději ho mám nasazený a dávám si pozor na prudší nárazy - je to bezpečnější.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 26.4.2009 19:11

Já používám mazací tuk od Oregonu, cena byla do 100,-Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.86 (?), 28.4.2009 13:43

Dobrý den. Už jsem psal na jiná vlákna ohledně mého problému s úhlovým převodem u Oleo-Mac 750T. Jak píšete, že úhlový převod vibruje, myslím, že při užití troj, čtyř... zubých kotoučů, je to skutečně nevyvážením. Hodně lidí si je brousí doma a ne vždy jsou schopni nabrousit kvalitně. Pak je každé deko znát. Já kotouč donesu kamarádovi do strojírenské firmy a oni mi to nabrousí naprosto přesně. To, že se Vám převod hřeje, to také znám. Je otázka, jakou by měl mít převod "správnou" teplotu. Sekám vždy tak dlouho, až mi dojde benzin v nádrži. Pak si (křovinořezu), dám pauzu. Mě úhlový převod vydržel 9let. Řešil jsem samozřejmě možnost výměny jednotlivých částí. Jenže! Bylo mi jasné, že když vyměním ozubená kola, ostatní tam zůstane staré 9let! Další rok mohu rozebírat znovu (ložiska...). Takže jsem ho zakoupil celý nový - cca 4500Kč vč DPH. Doklad dal známému, který v tomto oboru podniká a vrátil mi 19%... K poškození zubů u ůhlového převodu dochází (podle mě) tak, že při sekání s těmi trojzubými kotouči narážíme na kamení, větve, atd. Je jasné, že to jsou velké rázy a když je těch rázů několik set, nebo tisíc, tak jednou něco povolí. Ulomí se jeden zub a ten pak "vyšmelcuje" ostatní.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.21 (?), 4.5.2016 23:28

Mám ten stejný problém u oleo-mac 735T, ale úhlovým převodem to nebude. Když sekám trojzubcem a do něčeho narazím, tak ze křoviňák od hlavy extrémně rozvybruje a musím pustit plyn (není to lineární se vzrůstajícími otáčkami, ale nárazové). Když se sníží otáčky, nebo kotouč skoro zastaví a vybrace ustanou, tak potom se zase točí vše normálně i při vyšších rychlostech. V servisu mi řekli, že je vše v pořádku a neví, co by to mohlo být. Nakonec jsem zjistil, že mi to dělá kombinace silnějšího masivního kotouč tlustého 1,6mm a elastického plastového chrániče hlavy. Stačí jeden šikovný náraz a kotouč a kryt se dostanou do vzájemně protichůdného vybrování a to ze znásobí a rozvybruje celý krovinořez. Když ten plastový kryt sundám, tak se mi to při nárazech nerozvybrovává, ale raději ho mám nasazený a dávám si pozor na prudší nárazy - je to bezpečnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 223.21 (?), 18.5.2016 11:26

Tak pokud někoho trápí vybrace po nárazu do nějaké překážky, které přestanou až zastavením kotouče a vše se opakuje po dalším nárazu, tak na vině jsou pravděpodobně uvolněné vodicí válečky ve vodicí tyči hřídele (lze to zjistit tak, že křoviňák otočíte nahorů a dolů a pokud v tyči něco štěrchá, nebo je tam něco uvolněné, viník je na světě). Hřidel je ve vodicí tyči ukotvena několika vodicími válečky, které jsou většinou z mosazi a uloženy v teflonových pouzdrech. Pokud není tyč promazaná, tak se můžou vodicí kroužky zahřát a z teflonového uložení vypadnout. Pokud takto vypadnou dva, nebo tři (celkem jich tam bývá po celé délce tyče cca 6, tak se hřídel vlivem velkých otáček rozvybruje a začne se kvůli tomu klepat a vybrovat celý křovinořez. Nová tyč stojí aktuálně pro modely Oleomac 730T, 735T, 740T atd. 1430 Kč + cca 1000 Kč práce. V nějakých malých opravnách, kde mají plno i starších nefunkčních křovináků, Vám nějakou zánovní mohou prodat za půlku a za práci si řeknou taky míň. Výměna není náročná, chce to jen správné imbusáky a křížové šroubováky a hřídel podelně namazat grafitovým mazadlem (stačí to, co se prodává na úhlové převody). Tato závada se projevuje poměrně často, ale u OleoMaců většinou jen špatnou sérií, kdy se třeba při výrobě zapomněla namazat tyč apod.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika