Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



host - 100.66 (?)
27.6.2012 11:28

Když jsem se, předloni, konečně rozkýval, že si koupím křovinořez, byl u mě parametr číslo jedna servis. Když jsem zjistil, že servis je nedostupný, nebo že je daleko anebo že je drahý, šla značka z kola ven. Cena byla až poslední, protože při podobných výkonových parametrech je rozdíl v cenách různých značek bezpředmětná. Aspoň tedy pro mě. Jestli dám za mašinku 10 nebo 11,5 litru, je mi putna. Každopádně další parametr byl výkon. Mám zahradu 25 arů, z čehož cca půlku seču čtyřkolkou Stiga, bezproblémový buldozer, který projede všude. JNo a zbylých cca 1200 metrů nechávám na vysoko, Nedal jsem na řeči takzvaných znalců, že stačí výkon takový a makový nebo opačně, že nestačí výkon takový a makový. Každá zahrada je jiná, roste na ní jiná tráva, každý majitel křovinořezu je ji né konstrukce a tak jsem k tomu přistoupil ryze ze svého hlediska. Zkouškou různých mašinek jsem zjistil, že výkon rovný 1HP s přehledem stačí i na nejhustší a nejvyšší trávu. Méně ale ne. 1kW je proklatě málo, obzvlášť, když tráva přeroste.  Jak jsem zjistil, hodně podstatné je snadné seřizování výšky uchycení mašinky na úvaz, který MUSÍ být obouramenný, nejen nějaký pás přes jedno rameno, a snadné nastavování úhlu sečení, například na stráních. Pokud k tomu potřebuješ klíč, pryč s takovou mašinou. Nakonec jsem volil STIHL FS 100. Je to mašinka, která mi vydrží léta letoucí, pokud se o ni budu dobře starat. Velkou výhodu spatřuji v tom, že je to 4takt na MIX, tedy Natural+olej. Nemůže se tak stát, že bych zapomněl dolít olej. Namíchám tak vždy deset litrů MIXu a má to do křovinořezu, lehkého strunového vyžínače Colibri i do pily.  Jsem naprosto spokojen. V ceně je závěsné zařízení přes obě ramena. Možná se někomu bude zdát 13 tisíc moc, tenkrát byla mašinka, navíc, v jakési akci, takže jsem nějakých 18 set ušetřil, ale o to mi nešlo. Ale není to přístroj na dva roky. Musí to něco vydržet. Vřele doporučuji. JAroslav Orlík, Jezdkovice

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
         
host - 161.15 (?), 17.8.2011 0:25
Výbornou koupí je Stihl FS 130. Zkuste přitlačit na prodejce v okolí Vašeho bydliště a dostanete možná "jarní cenu". Já ji koupil za necelých 13 000, což je méně než nynější FS 100. Byla to akce u všech prodejců Stihl - sleva 3000. Tento stroj vlastním a jsem velmi spokojen. Poruchovost však zatím hodnotit nemohu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.183 (?), 20.12.2011 21:34

Dobry den mam krovinak fs450 od firmy stihl je to profesionalni krovinak je to visi cenova relace ale je to perfektni delnik trojcipy nuz mam k tomu zadarmo.dokoupil jsem ktomu automatickou hlavu na strunu dale strunu od stihlu cervena prumer 2,7.vykon tohoto krovinaku je 2,1kw¨.zdvihovy obem 44,3.jeto drasi investice ale nadelato hodne prace pouzivam ho nachlupe sekam travu asi1,50m a jde to uplne samo. Na techto vecech se neda setrit mate na to servis jak na vzaruce i po zaruce mam ho 3roky a slape perfekne.me stal v akci 20 000kc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 185.209 (?), 22.12.2011 17:20

Rád bych se zapojil do diskuze: mám docela bohaté zkušenosti se 4 takty v křovících. Na výběr není z motorů jen Honda se svými GX 25/35 nebo opravdu podivný 4 mix, ale i naprosto skvělý Robin od Subaru.

Měl jsem půjčený Dolmar MS 335 právě vybavený motorem Robin EH 035. Do trávy i bordelu plného náletů zajíždí jako divý, starty i za studena parádní. Výkonově je na tom stejně s motory Honda GX 35, ale ty reagují na plyn trošku vlažněji, ale jinak taky paráda. Na Robinu se mi hlavně líbí precizní konstrukce vnitřku motoru (přítlakové mazání, kovová vačka) a opravdu dobré vyladění, motor bleskurychle nabíhá do otáček. Honda taky není špatná zvláště svým tichým chodem a rozvody OHC... Ale pravdu máte všichni v tom, že origoš Honda křováky vyjdou draho, dneska vyjde levněji například Stiga/Castor, Vari KC a jiné, což jsou myslím velmi dobré volby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 232.183 (?), 8.2.2012 17:23

Dobry den ja mam tři roky stihl fs 450 a co ho mam šlape perfektně kupoval jsem ho uplne novy a nedam na neho dopustit apsolutne se vubec ve vysoke trave nedusi co dodat ja jsem snim naprosto spokojen

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.211 (?), 18.6.2012 18:23

Dobrý den, chtěl bych poprosit znalce a uživatele modelů Stihl FS 240 C-E nebo Husqvarna 535RTX, aby mi poradili jaký z těchto modelů si vybrat a proč. Vybírám jen z těchto dvou modelů a o jiné značce už taky neuvažuji. Mám-li to zhrnout, tak...

Stihl FS 240

+ přijde mi, že má lepší ovládání (při studeném startu se složitě nenastavuje na rukojeti půlplyn)

+ dají mi k němu lepší popruhy

+ Egostart

+ kompenzátor

- průměr 3-zubu jen 250mm

- vyšší vibrace

- údajně poloprofi

- není ve výbavě strunová hlava (nová poloautomatická stihl 300Kč)

Husqvarna 535RTX

+ profi

+ průměr 3-zubu 300mm

+ lepší popruhy ve výbavě

+ strunová hlava ve výbavě

+ nižší vibrace

- blbý nastavování půlplynu

- přijde mi že má kratší trubku (jsem vysoký a delší je pro mě lepší)

Více rozdílů jsem nenašel. Hlučnost není až tak důležitá. Používám ochraný štít se sluchátky. Spotřeba bude asi stejná a malý rozdíl není důležitý.

Mám to k baráku na sečení zahrady 2000m2 a na vyžínání v soukromém lese kolem stromků.

Oba modely můžu mít za shodnou cenu a to 15tis, takže podle ceny se mi těžko rozhoduje. Spíše mě zaujali ty vibrace, ale to může být zkreslené způsobem měření. 

Prosím tedy o Vaše doporučení, názory a poznatky.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.119 (?), 20.6.2012 16:04

Husqvarna RXT je oproti uvedenému Stihlu ergonomicky dokonalejšia (hlavne tlmiče vibrácii), má zrejme silnejší prevod (pre 300 mm kotúče), motoricky sú zhruba rovnaké, štartovanie nie je až tak podstatné. Stihl má podľa mňa lepší filter vzduchu (papier, ale je drahší). V prípade stihlu by bol vhodnejších konkurentom až FS-260.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 100.66 (?), 27.6.2012 11:28

Když jsem se, předloni, konečně rozkýval, že si koupím křovinořez, byl u mě parametr číslo jedna servis. Když jsem zjistil, že servis je nedostupný, nebo že je daleko anebo že je drahý, šla značka z kola ven. Cena byla až poslední, protože při podobných výkonových parametrech je rozdíl v cenách různých značek bezpředmětná. Aspoň tedy pro mě. Jestli dám za mašinku 10 nebo 11,5 litru, je mi putna. Každopádně další parametr byl výkon. Mám zahradu 25 arů, z čehož cca půlku seču čtyřkolkou Stiga, bezproblémový buldozer, který projede všude. JNo a zbylých cca 1200 metrů nechávám na vysoko, Nedal jsem na řeči takzvaných znalců, že stačí výkon takový a makový nebo opačně, že nestačí výkon takový a makový. Každá zahrada je jiná, roste na ní jiná tráva, každý majitel křovinořezu je ji né konstrukce a tak jsem k tomu přistoupil ryze ze svého hlediska. Zkouškou různých mašinek jsem zjistil, že výkon rovný 1HP s přehledem stačí i na nejhustší a nejvyšší trávu. Méně ale ne. 1kW je proklatě málo, obzvlášť, když tráva přeroste.  Jak jsem zjistil, hodně podstatné je snadné seřizování výšky uchycení mašinky na úvaz, který MUSÍ být obouramenný, nejen nějaký pás přes jedno rameno, a snadné nastavování úhlu sečení, například na stráních. Pokud k tomu potřebuješ klíč, pryč s takovou mašinou. Nakonec jsem volil STIHL FS 100. Je to mašinka, která mi vydrží léta letoucí, pokud se o ni budu dobře starat. Velkou výhodu spatřuji v tom, že je to 4takt na MIX, tedy Natural+olej. Nemůže se tak stát, že bych zapomněl dolít olej. Namíchám tak vždy deset litrů MIXu a má to do křovinořezu, lehkého strunového vyžínače Colibri i do pily.  Jsem naprosto spokojen. V ceně je závěsné zařízení přes obě ramena. Možná se někomu bude zdát 13 tisíc moc, tenkrát byla mašinka, navíc, v jakési akci, takže jsem nějakých 18 set ušetřil, ale o to mi nešlo. Ale není to přístroj na dva roky. Musí to něco vydržet. Vřele doporučuji. JAroslav Orlík, Jezdkovice

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.91 (?), 28.6.2012 8:35

Pánovi 100.66

Já tomu nějak nerozumím.Jakmile nemáte servis ve vašem okolí, tak může být mašina zlatá a jde z kola ven?Co tam od toho servisu v dnešní době očekáváte.Např.ja mám pilu HQ.Když jsem jí kupoval od prodejce Křivoklátu (50km)tak vedle 10km ještě servis nebyl.Tam by stačilo kdyby mě jednou okradli jako že u nich kupuju olej a 3 řetězy a nebylo by ani žádné vedle.Copak se dá sázet na servis v okolí?Dneska vám počítač služba vloží do krabice, před vámi ho zalepí a doveze do opravy třeba do Polska.Ale to nechci řešit, třeba po záruce by to bylo za jiné peníze.Zajímá mě, když všichni tady hází značky, Oleomac který mám já a nestydím se zatím za něj, se sem všichni bojí napsat, co na těch značkových mašinách servisujete? Proč je na prvním místě servis, když já jsem ho za osm let nepotřeboval.Jestli potřebuju opěrnou destičku do drtiče, tak si zanadávám a dojedu si pro ní za 450kč do Prahy.Nebo ji nechám navařit hliníkem.Debatuju o práci na pozemku do dvou tisíc metrů/rok.Jestli někdo seká u obec úřadu 2000m2 /den, tak ten ať si servisáka třeba zaměstnává.A tráva po kolena?To letos nebude možná ani sekání 2x při tom suchu.Tak 1.5x. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.2 (?), 8.8.2012 17:39

Proc je na prvnim miste servis?Protoze i ta nejlepsi znacka-stroj muze miti poruchu, cas od casu potrebujete koupit nejake prislusenstvi, je tam urcite opotrebeni, atd.Budte rad, ze ac mate neznackovou masinu, ze Vam slape.Prece jen, nejakou masinu, opravu pripadnou resit zasilanim stroje postou, neni zrovna prakticke, ani pohodlne a vetsinou to trva i dele a plati se doprava, atd.Jinak Oleomac, to neni z meho pohledu dobra znacka, mne stacilo, kdyz jsem si jej pujcil od sousedu, ale pokud jste spokojeny, nic proti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 227.2 (?), 8.8.2012 19:54

Sousede tady maji pily Oleo Mac i krovinaky te znacky, ano chodi jim to lepe, nez nejake jine neznackove masiny.Ja si to u sousedu zkusil, u jednoho, druheho i tretiho.A proti znackove masine bych to nemenil, i kdybych mel servis pres ulici, jen pod pohruzkou smrti.Ale dal tj.na kazdem, tj.muj nazor za kterym si osobne stojim, ma zkusenost, nic vice a nic mene.At slouzi.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika