Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Držáky nářadí
Jednoduché držáky pro snadné uskladnění zahradního nářadí atp.
Držáky na dřevo.cz
Kvalitní držáky na řezání dřeva motorovou pilou

Zahradní technika > Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?

stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna

Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?

host - xxx.xxx.165.211 (?)
18.6.2012 18:23

Dobrý den, chtěl bych poprosit znalce a uživatele modelů Stihl FS 240 C-E nebo Husqvarna 535RTX, aby mi poradili jaký z těchto modelů si vybrat a proč. Vybírám jen z těchto dvou modelů a o jiné značce už taky neuvažuji. Mám-li to zhrnout, tak...

Stihl FS 240

+ přijde mi, že má lepší ovládání (při studeném startu se složitě nenastavuje na rukojeti půlplyn)

+ dají mi k němu lepší popruhy

+ Egostart

+ kompenzátor

- průměr 3-zubu jen 250mm

- vyšší vibrace

- údajně poloprofi

- není ve výbavě strunová hlava (nová poloautomatická stihl 300Kč)

Husqvarna 535RTX

+ profi

+ průměr 3-zubu 300mm

+ lepší popruhy ve výbavě

+ strunová hlava ve výbavě

+ nižší vibrace

- blbý nastavování půlplynu

- přijde mi že má kratší trubku (jsem vysoký a delší je pro mě lepší)

Více rozdílů jsem nenašel. Hlučnost není až tak důležitá. Používám ochraný štít se sluchátky. Spotřeba bude asi stejná a malý rozdíl není důležitý.

Mám to k baráku na sečení zahrady 2000m2 a na vyžínání v soukromém lese kolem stromků.

Oba modely můžu mít za shodnou cenu a to 15tis, takže podle ceny se mi těžko rozhoduje. Spíše mě zaujali ty vibrace, ale to může být zkreslené způsobem měření. 

Prosím tedy o Vaše doporučení, názory a poznatky.

Pavel

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Mám od Dolmar křovinořez, pily i zahradní se..., host, 9.6.2014
Tak všeobecný názor, kedže v piatok som kúpi..., host, 2.6.2014
OM má len jeden 4-takt - Hondu a ten mi nepr..., host, 22.9.2013
Můžu vřele doporučit i křovinořezy Oleo-mac...., host, 19.9.2013
Nehlde na to, ze vetsina znackovych vyrobcu ..., host, 8.8.2012

host - xxx.xxx.44.6 (?)
1.6.2006 13:39, počet návštěv: 227434
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)
Mužete mi prosím někdo poradit s výběrem křovinořezu. Zajímá mě hlavně, jestli máte někdo zkušenosti z některým z uvedených typů. Sekám zahradu cca 700m2, vysokou trávu, několikrát ročně.
Zatím vybírám mezi těmito křovinořezy:
Stihl FS 85 - 0,95kW, 5,3 kg, 13290,-
Stihl FS 100 - 1,05kW, 5,8 kg, 13990,-
Husqvarna 323 - 0,9kW, 4,5 kg, 11000,-
Husqvarna 325 - 0,9kW, 4,8 kg, 13000,-
Husqvarna 235 - 1,3kW, 7,3 kg, 13990,-
Husqvarna 232 - 1,1kW, 6,5 kg, 13000,-
Dolmar 290U - 1,0kW, 4,9 kg, 10000,-
Dolmar 330 - 0,97kW, 7,3 kg, 9000,-
Dolmar 430 - 1,27kW, 8,5 kg, 11000,-
Jonsered 2125 - 0,9kW, 4,6 kg, 11000,-
Solo 130 - 1,4 kW, 7,3 kg, 11500,-
Ceny jsou orientační, částečně z netu nebo od prodejců. Chtěl bych spolehlivý stroj s dobrým poměrem cena/výkon. Nemám možnost získat radu na kvalitu od nějakého servisního technika, prodejci si samozřejmě vychvalují to svoje. Křovinořez by měl mít skládací ručku (to ale není podmínka) a obouramenný popruh. Máte někdo zkušenost?
Díky moc za každou radu. J

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.221.60 (?)
1.6.2006 16:47
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)
Značně jste mě usnadnil co mám poradit, protože jste přesně uvedl okruh, ze kterého vybírat. Doporučuji Dolmar MS290U, přesný výkon je 1,1kW, ale co si nejvíc cením je to , že tento stroj je určen na velké plochy a má vymakaný motor s nízkou spotřebou, nízkou váhu a nízké vibrace. Více info 607619529 J.S. 
Připojit reakci

host - xxx.xxx.54.87 (?)
1.6.2006 22:48
Pán J.S, že  oduševnene na tomto fóre presadzujete Dolmar to je jasné aj tomu čo sa tu zúčastňuje len pre interes o tulipány.Ale že ste až tak fundovaný Dolmarák tak to netušia zrejme ani v Nemecku.Na firemnej materskej webstránke je pre 29 uvedený presne výkon 1 Kw ,tak ako to uviedol prispievatel dotazu pred vami.Zrejme máte lepšie informácie ako výrobca, keď ste ešte pridal 0.1 Kw na výkone.A ešte pre vašu informáciu Dolmar 29 je do posledného šróbu zhodný zo SOLO 129 okrem nálepky firemnej značky.A to iste platí pre Dolmar 25 a SOLO 121. SOLO  ešte má aj varianty s deleným hriadelom.Prečo je to tak a kto  pre koho  tieto krovinorezy  vyrába,Dolmar pre SOLO  alebo  SOLO pre Dolmar, to zrejme viete pán J.S.

Připojit reakci

1.6.2006 23:39
Já prosazuji to co si to zaslouží, jak z hlediska ceny, komfortu, výkonu(m.j. 1,1kW jsem několikrát viděl uvádět v katalogu Makity což je stejný výrobce, ale zdůraznil jsem, že to není tak důležité) a dlouholeté zkušenosti s výrobou těchto přístrojů a to Dolmar bezesporu je. Solo je pro mne pojem hlavně v postřikovačích. Mě se to líbí, že jste si všiml, že Dolmar je pro mě jednička, proč ne. Ale nikomu to nevnucuji, vždy uvádím co bych si z dané nabídky vybral. Pokud jste si nevšiml, je to tady výběr, který se hodně točí o penězích. Takže nabízet stroj za 15000,- pro chalupáře, nebo na údržbu kolem domu asi nemá smysl.Navíc dotaz už přímo obsahoval model MS 290U. O shodnosti se SOLO nevím, ale potom by SOLO kopírovalo Dolmar, protože ten je v tomto světová třída i s vítězstvím na největším testu křovinořezů ve Švédsku. Teď jsem Vám ještě odpověděl, ale příště si myslím, že  bude vhodnější tuto energii věnovat  původnímu tazateli. On se ptal na volbu, takže Vaše reakce měla spíš směřovat k tomu, abyste mu předložil Vaši nabídku, co by jste doporučil a ne se do mě navážet, že jsem doporučil co se mě líbí. J.S.        
Připojit reakci

2.6.2006 7:34

Jenom pro upřesnění zkuste zadat třeba v googlu Makita DBC 290 - je uváděn výkon 1,1kW a to jak na českých, tak zahraničních stránkách . Dolmar, jak jsem viděl výsledky testů např. DLG uvádí o něco nižší výkony než naměřila zkušebna. Např. PS 7300 katalog 4,2kW - zkušebna 4,4kW, PS 7900 4,6kW a 4,7kW a pod.  a tak je to i s kroutícím momentem. Je to dostupné každému, tak si to můžete ověřit. J.S. 

Připojit reakci

2.6.2006 8:31
Na Váš dotaz, jak je to s výrobou těchto menších motorových kos, tak výrobce je SOLO, Dolmar provádí menší úpravy na motoru a zase SOLO odebírá pro něj výhodný sortiment motorové pily - s ekonomických důvodů. Tak je to na něm. internetu alespoň uvedeno. Takže o shodnosti jste měl pravdu a já jsem zase získal nové informace. J.S.    
Připojit reakci

host - xxx.xxx.45.134 (?)
10.8.2011 0:49
Ja by som tiez volil Stihl. Uz len pre velmi dobre zastupeny servis.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.98.25 (?)
26.5.2007 21:50
Mám již několik let hobby pilku Dolmar a jsem s ní zatím spokojen. Nyní uvažuji o křovinořezu. Vámi chválený typ 290U se mi zdá slabý. Budu sekat cca. 500m2 vysoké trávy a příkopy. Co říkáte křovinořezu Stiga SB 40 (cena  na internetu 11 290,-Kč včetně strun. hlavy a 4 zub. kotouče)? Děkuji.DK
Připojit reakci

host - xxx.xxx.200.195 (?)
18.12.2006 23:10
Ptal jsem se na servisu,  kde opravují pily i křovinořezy  různých značek na křovinořezy DOLMAR.  Opravář mi řekl,  že u křovinořezů DOLMAR, často odchází spojka.    Pane J.S., je to pravda?      Děkuji za odpovědˇ.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.253 (?)
19.12.2006 6:26
Který typ myslel opravář, nebo to uvedl obecně ? Ale jedno je jisté nesprávný způsob používání - neustálé přidávání plynu snižuje životnost spojky každé kosy, nebo křovïnořezu. Mám dost kamarádů, kteří používají Dolmar i jiné značky, ale o problémech se spojkou nevím, jsou to ale zkušení lidé. J.S.  
Připojit reakci

host - xxx.xxx.222.75 (?)
1.6.2006 22:10
Vlastním Husgvarnu 235 již přes deset let a žádný problém (práce ve svahu, na značných plochách). Ale prý se již do ČR oficiálně nedováží.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.120.31 (?)
2.6.2006 8:04
Taky mám Husqvarnu 235 a nemůžu si stěžovat.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.106 (?)
2.6.2006 8:05
můžu doporučit DOLMAR ms340, je fakt dobrej.Mám ho na sečení cca1000m, cca1,6kw.Dá se sehnat na netu za 13000kč,jinak od 14500kč výš.pavel
Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.160 (?)
19.9.2013 21:09

Můžu vřele doporučit i křovinořezy Oleo-mac.Mám 9let spartu 735T a naprosto bez problémů.Prvních 5let jsem sekal 2500m2 4x ročně na sušení+ spoustu dalších dosekávání, kam se nedostala sekačka a šlape pořád výborně.Pro představu tuto plochu mezi stromy jsem sekával cca 7hod čistého času. Pokud bych to měl dělat teď, raději si připlatím, zvolím silnější motor a půjdu určitě do čtyřtaktu.Můj názor a nikomu ho nevnucuju.Švagr má stejný kousek a jediný problém který se vyskytl, byla pasklá struna od plynu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.189.221 (?)
22.9.2013 20:40

OM má len jeden 4-takt - Hondu a ten mi nepríde zvlášť silný, skôr na hobby. Bral by som 4-takt od dolmaru (asi Fuji Robin) tú novú profi 43-ku. Len nikde nie je k mání.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.6 (?)
2.6.2006 9:16
Díky za reakce, takže když to shrnu, Stihl je dost drahej, v úvahu tedy přicházejí násl.:
HQ 323 a Jons 2125 jsou asi stejné
HQ 235
HQ 232
Dolmar 290U, popř. 340 (ale nevím, kde ho za uvedenou cenu sehnat)
Solo 129
Solo 130.

Dolmar je asi opravdu stejny jako Solo.
Servis HQ a Stihl u nás je, Jons by šel taky, nevíte někdo, jak je to s Dolmarem a Solem v Olomouci, popř. Prostějově nebo okolí.
Ještě jedna věc, Dolmar 290 a Solo 129 mají jen popruh přes jedno rameno a v základní výbavě není strunová hlava, takže by se ještě spolu s krytem musela dokoupit???
Díky moc J.
Připojit reakci

2.6.2006 10:16
Co požadujete je asi lepší už po tel. 607619529, je to fakt na delší vysvětlení. 
Připojit reakci

2.6.2006 10:46
Jméno Město Ulice PSČ Telefon(y) Web E-mail
Ing. Luděk Březina Šumperk Žerotínova 57b 78701 583217373
fax:583217373 www.profinaradi.nakupujeme.cz kedul@iol.cz
Ing. Luděk Březina Olomouc Olomouc Neumannova 1 77200 585244495
fax:585244495 www.profinaradi.nakupujeme.cz
KEDUL Šumperk s.r.o. Zábřeh n. Moravě 28.října 14 789 01 583 411 013
fax: 583 411 013 www.profinaradi.nakupujeme.cz kedul.zabreh@iol.cz
Radek Vaněk P.K.N.-servis Prostějov Dolní 97 79601 582333397, 603539641
fax:582362990 narex.prostejov@seznam.cz
Tomáš Helsner Hranice 28. října 125 75301 581 604 120
fax571 696 855
mob.777 204 120 www.mktnaradi.cz marek.helsner@quick.cz
Toto jsou spec. servisy MAKITA - DOLMAR, Vám dostupné J.S.  
Připojit reakci

host - xxx.xxx.7.140 (?)
2.6.2006 18:24
ja bych volil SOLO 130, mam leta 134 a jsem spokojenej, je sice drazsi ale nebudete se bat vletet do nejakyho vetsiho krovi :)  myslim ze ta vykonova rezerva neni na skodu
Připojit reakci

host - xxx.xxx.105.254 (?)
2.6.2006 21:17
Díky moc, stejně je to ale s Dolmarem problém, už jsem někde z uvedených byl, a nikde nemají Dolmary na prodejně, takže - narozdíl od např. Stihlu nebo HQ - stejně není možnost si křovinořez prohlédnout, potěžkat apod., což je dost nedostatek. To samé platí pro Solo, volal jsem na zastoupení, kde mně dali kontakty na firmy, kde stejně nic nemají. Asi jsou to dobré stroje, ale prodejní síť je bída. Nevíte někdo, kde je možné si Solo nebo Dolmar skutečně naživo prohlédnout? Taky, jednou z možností je Husqvarna 232, nevíte někdo, jestli se sem dováží, na netu jsem ji viděl, ale v katalogu se uvádí, že se sem nedováží. Nevíte, jak to je? Díky.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.46.106 (?)
4.6.2006 15:39
takže ,olomouc ,tumaservis, u rest  U ANDELA ,  tam ho mají naživo, a objednat to můžete na netu, pokud budete chtít tak mám dolmar ms340, můžete si ho vyzkoušet, bydlím kousek od Prostějova, tel. vam dám,když date mail. Řešil jsem stejný problém. To je vše.pavel
Připojit reakci

host - xxx.xxx.87.17 (?)
5.6.2006 13:23
Tak dneska jsem vytelefonovával strunovou hlavu pro makitu dbc290, která (pokud jsem to dobře pochopil) je shodná s tim Dolmarem, o kterém tu píše J.S. Tento Dolmar mi byl nabídnut za 9990,- (akce) + strunová hlava zdarma. Hlava mi nejdřív byla nabídnuta za 690,-. Tel:244912244 J.Z
Připojit reakci

host - xxx.xxx.229.8 (?)
4.6.2006 20:34
Mám asi měsíc Dolmár 430U a jsem velice spokojen co se týká cena- kvalita-výkon.Dobrá cena (9700,-)Velice silný motor (Japonec skoro 2 koně)a dost tichý.Popruh je  na  obě ramena a  velice se s tím  dobře pracuje a je  to velice  dobře  vyvážené.

Připojit reakci

4.6.2006 22:10

Já bych se asi přiklonil k MS 340, po průběhu diskuze, protože zpočátku to vypadalo, že máte zájem o slabší typy. Tento model je odlehčená verze profi modelu MS3300, má stejný motor, 7 násobné uložení v bronzových pouzdrech, to odlehčení je z důvodu, že je určen na dlouhé pracovní úseky a plochy, jako motorová kosa. MS3300 je určen m.j. do lesa, proto je robusnější a má např. o 45° nastavitelný na obě strany řezací nástroj a  9 násobné uložení hnacího hřídele atd. MS340 - 33ccm1,6kW/2,2PS, 6,7kg antivibr.systém,spotřeba 450gr/kW. Počítačová úprava motoru, odlehčený píst. Kliková skříň kovová.Polstrované popruhy J.S.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.6 (?)
5.6.2006 9:12
Máte pravdu, stačilo by mi i něco slabšího a levnějšího, i když cenu kolem 13 - 14 tis. jsem úplně nezavrhl. Nejvhodnější by se jevil Dolmar 290U, ale ten má dle info, které jsem našel na netu, jen jednoramenný popruh a nemá strunovou hlavu, kterou potřebuji, takže je sice o pár stovek levnější než např. HQ 323, ale po dokoupení jsem na stejné ceně. Výkonový rozdíl 0,1 kW. Můžete mi někdo poradit, jestli jsou mé informace správné a Dolmar 290U skutečně má jen obyč. popruh a nemá strunovou hlavu a říct případné rozdíly oproti zmiňované HQ 323. Díky.
Připojit reakci

5.6.2006 11:11

Takže dle katalogu Husqvarny - 323R -24,5ccm,0,9kW,4,5kg, E-TECH(RX ano) ne,antivibr. nemá,ergo rukojeti ano,nosný pruh duo a trio balance ne , jednodušší systém startu SMART START, palivová pumpička. Pro golf. hřiště, větší plochy.

MS 290U - 29ccm, 1kW, 4,9kg, antivibr. ano, popruh jednoramenní, nastavení rukojetí bez nástroje, nízká spotřeba díky pokrokové technice  motoru,příkladná ergonomie a bezpečnost, lehký start Primer -pumpička. Pro náročné úkoly, silnější a vyšší trávu, ideální pro velké zahrady a veřejné zeleně.Tolik katalogy výrobců. MS 340 sem nepatří - to by bylo zase jiné srovnání.

Ptal jsem se na strunovou hlavu, tak by byla v ceně a u Husqvarny mám známého prodejce, tak by asi nabídl hlavu taky jako přísl. Víc už pro Vás nemohu udělat, tel. jsem uvedl, takže je to na Vás. Zdravím  J.S.  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.87.17 (?)
5.6.2006 13:35
Tak dneska jsem vytelefonovával strunovou hlavu pro makitu dbc290, která (pokud jsem to dobře pochopil) je shodná s tim Dolmarem, o kterém tu píše J.S. Tento Dolmar mi byl nabídnut za 9990,- (akce) + strunová hlava zdarma. Hlava mi nejdřív byla nabídnuta za 690,-. Tel:244912244 J.Z
Připojit reakci

host - xxx.xxx.87.17 (?)
5.6.2006 13:44
Ten ten telefon je přímo na prodejce:
www.damal.cz
Dobronická 778
148 00 Praha 4 - Kunratice

tel. 244 912 244

Chtěj 1000,- zálohu a toť vše

J.Z.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.149 (?)
5.6.2006 23:41
Pane J.S. prosim vas nazor na krovinorez FS55 a pilu Dolmar 400. Vikendove pouziti. Moc dekuji. Pripadne poradte jine typy v podobne tride.
Připojit reakci

6.6.2006 8:44
Vycházím z toho co jste uvedl, tedy víkendové použítí. Tento výraz mnohdy ve skutečnosti znamená nárazové profesionální zatížení. Majitel přijede na zahradu, kde nebyl týden, nebo déle a za sobotu ji celou poseče(viz. soboty a neděle v našem okolí). Takže stroj, který je určen na malé plochy jede nonstop dlouhou dobu. Z toho vyplývá, že jak stroj tak obsluha jsou vystaveni přetěžování a většinou velké expozici hluku a vibrací. Malý výkon znamená dlouhou pracovní zátěž a velkou spotřebu paliva. U motorové kosy, když máte nízký výkon a vysokou trávu, tak se nadřete taky dost, protože to neubývá a nástroj velmi ztrácí otáčky. Toto platí i o motorových pilách - vhodnost výběru. Z vlastní zkušenosti uvedu, že jsem začínal na výkonu u pil 1,2kW a nyní používám 2,7 -3,5 kW. Ale to je pro mne hranice, dál by to nebylo ekonomické. Proč to popisuji, protože jste před možností, kdy si správnou volbou ušetříte spoustu nepříjemností a peněz. FS 55 základní model bez antivib., vhodný na malé plochy, dle kat. se dodává pouze verze C, tedy ne řidítkové rukojeti, rozhodně by byl vhodnější FS 80, který tyto přednosti má, nebo Dolmar MS 290. PS 400 motorová pila, která se vyrábí víc jak 20let tehdy to byl model D 102. Přednosti - nízká váha a velký řezný výkon, nastavitelné olejové čerpadlo, kovová skříň, designově i konstrukčně v podstatě zmenšená profi pila . Nevýhody - přes uvedené přednosti v některých tech. řešeních už překonaná konstrukce - např. otočené řetězové kolo, při intenzivním používání je vhodnější nýtovaná odstředivá spojka, gumové silenbloky. Tuto pilu jsem dlouho používal, v současné cenové nabídce bych volil D 109 příp. nový typ PS 460, PS4600(ale tato je asi  v akci doprodaná, možná u Vás ne) - tyto stroje jsou o 2 kategorie výš. Technické parametry a  popis jsem několikrát zhruba uváděl. J.S.       
Připojit reakci

host - xxx.xxx.43.253 (?)
6.6.2006 17:02

Nemate prosim nekdo zkusenost s krovinorezem CASTOR, napr. typ Power 41D - je to za cenu 11tis., 1,6KWh, 7,1Kg a pry profi. Je to udajne nastupce 2-taktu Honda. Da se kvalita teto znacky srovnavat se znackami Stihl, Husqvarna, Dolmar? Dekuji L.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.43.253 (?)
6.6.2006 17:03
Opravuju se, samozrejme 1,6kW. L.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.125 (?)
6.6.2006 18:01
Mám přes tři roky el. řetězovou pilu CASTOR, používám ji hodně často a občas s ní řežu i velké průměry. Tím chci říct, že s touto značkou mám velmi dobré zkušenosti, s pilou jsem zatím nebyl v servisu, akorát jsem měnil časem řetězy a napínací trn lišty.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.149 (?)
8.6.2006 23:28
trochu ste zabudli na Jonsered BC 2125. podľa uvedených parametrov nevyzerá zle. Da sa porovnať s Dolmar 290U ?
Připojit reakci

9.6.2006 9:06
Ani ne je to v podstatě stejný model jako H325 24,5ccm, bez antivibr. Ve srovnání s MS 290 rozdíl  cca 5 ccm je u kubatury kolem 50 ccm znatelný spíš pro profesionála, ale v této tzn. 25 ccm - 30 ccm je to poznat dost. Antivibrační systém - pokud si mohu zvolit je vždy lepší volba - to ocení každý při delší práci. Motor MS 290 je postaven na vyšší sílu, což je znatelné i z těch objemů , které jsou rozdílné, ale výkon skoro stejný. Z toho vyplývá podobné srovnání jako třeba u aut - větší objem motor zvládá jízdu bez nutnosti častého řazení a naopak slabší  je nutno  více vytáčet.  J.S.   
Připojit reakci

host - xxx.xxx.162.114 (?)
9.6.2006 13:15
Úvodom ďakujem za odpoveď. Dnes som znova prešiel predajne a zda sa mi že čím viac značiek spoznávam tým som nerozhodnejší. Na začiatku som bol rozhodnutý pre Stihl 55, dnes som sa dozvedel že Homelite o výkone tiež 0,75KW je tiež OK výrobok a je o 4.000Sk lacnejší. Další model je HQ 125R kontra Partner B 300B. Alebo HQ323R verzus Partner D 422X. No a konečne ako som už spomínal Jonsered 2125 a Dolmar 290U. Všetky sa pohybujú v rozmedzi 11.000 až 13.000 ,-Sk. Viac do doho asi investovať nebudem. Stihl ma láka pretože ma udajne vymakaný servis a tvrdia že u ostatných značiek sa čaká na súčiastku aj 3-4 týždne, ale na druhej strane je dosť drahý. Tak už som z toho jeleň a tráva stále rastia. Pán J.S. dám na vašu radu-odborníka a skúste nejak uvedené modely porovnať, veľmi stručne , alebo vyselektovať nevhodné, či už konštrukčne, alebo finančne a poradte mi 1-2 modely, určite budem s nimi spokojný. Hned na budúci týždeň nabehnem do záhrady ( veťmi zlá tráva, zmes buriny, cca500m2 a kopcovitý terén). Ďakujem za ochotu a radu. L.Ž.
Připojit reakci

9.6.2006 15:21
Výběr bych provedl asi takto: 1) Obecně známá spolehlivost výrobku s dobrým technickým zázemím. 2) Kolik toho dostanu za vložené peníze tím mám na mysli jestli je výrobek technicky na výši, má dostatečný výkon, nízké vibrace a jeho provedení jej předurčuje k těm činnostem, které požadujete.3) Výrobci - resp. prodejci nabízí různé výhodné kombinace -slevu, nebo strunovou hlavu v ceně - to může být mezi rovnocennými výrobky faktor, který ovlivní Vaše rozhodnutí. 4) Výkon přístroje je velmi důležitý, zejména při větších plochách a při použití strunové hlavy, která ač se to nezdá dává motoru zabrat, zejména při použití nevhodné struny a vadě při zakrácení struny na požadovanou délku. Takže z těch uvedených se zaměřte na ty silnější a lépe vybavené. Já osobně bych z této nabídky vybral MS 290 -ten splňuje výše uvedené body(u nás), FS 80 Stihl - má antivibr. ale je dražší to stejné platí pro H 335R, Jonsered má stejnou nabídku pouze je některý typ dříve u Husqvarny nebo Jonseredu.Ostatní typy jsem vyloučil. Osobně by to bylo lepší probrat, tak alespoň zhruba, snad to pomůže   J.S.  
Připojit reakci

host - xxx.xxx.210.81 (?)
2.8.2006 10:32
Vážený pane J.S. bohužel poněkud opožděně (objevil jsem tento zajímavý web až nyní) ale s nadějí že se k Vám tyto řádky dostanou si dovoluji poopravit některé informace které jste při jinak chvályhodné snaze ulehčit výběr křovinořezu uvedl. Má první poznámka se týká stroje STIHL FS 55 který se k nám dodává v modifikacích FS 55 a FS 55 ErgoStart (mezinárodní katalog jej značí FS 55 C-E) OBĚ TYTO VERZE MAJÍ tzv. ŘÍDÍTKOVÉ RUKOJETI nikoli tedy kruhové jak jste uvedl (model s kruhovou rukojetí je značen FS 55 R a k nám se nedodává). Omyl v typu rukojeti Vás svedl k další chybné informaci týkající se velikosti ploch pro které je tento stroj určen, tedy není pravdou že je určen pouze na malé plochy ale zvládá bez problémů i plochy středně velké. Důležitá informace je však ta že jeho hnací ústrojí a úhlový převod jsou dimenzovány pouze pro dužnaté porosty nikoli pro dřeviny vyjma letošních výhonků, je to tedy MOTOROVÁ KOSA nikoli křovinořez. Na závěr mi dovolte jeden subjektivní poznatek se kterým nemusíte souhlasit, pán který se na Vás obrátil počítá pouze s víkendovým zatížením, proto se mi zdají informace o ativib. systému, pro již tak množstvím dat zavalenému pánovi jako výběr spíše znesnadňující než naopak. Jinak ovšem velmi oceňuji Vaši snahu poradit laikům protože nejsou vzácné případy kdy jakmile zákazník vstoupí do obchodu prodejce je ochoten nalhat mu prakticky cokoli jen aby z něj ty peníze vytáhl a nedal mu šanci podívat se jinam což já nevidím jako snahu o spokojenost obou stran, v tomto se mnou budete jistě souhlasit.
Připojit reakci

2.8.2006 15:34
Děkuji za upozornění, ale uvedl jsem  to dle katalogu, kde bylo CZ škrtnuto a to jsem se informoval ještě u prodejce.  Aktuální informace je , že tento typ je s řidítky.Tuto informaci jsem podával  před cca 2 měsíci a v dotazu znělo křovinořez, doufám, že Vám až tak nevadí, že jsme psali o kosách a byly to křovinořezy nebo naopak. Nezlobte se, ale s tím výkonem a bez antivibračního systému a na střední plochy - možná to stroj vydrží, ale člověk? V katalogu je tento popis - lehké vyžínače, zvládnou vyžínání u stěn domů, u kmenů stromů, nebo pod keři, s odpovídajícími řeznými nástroji se skvěle hodí i k vyžínání menších trávníků. O středních plochách není zmínka. Asi proto mě uvádíte jako zbytečné antivibr. pro příležitostného uživatele protože FS 55 jej nemá, nebo spíše jako zbytečnou informaci pro uživatele, no dovolte, ale to je velmi důležitá věc co a s jakou výbavou si koupí. S ohledem na toto již staré téma jsem pouze zareagoval, aby nevznikl dojem, že údaje si cucám z prstu. Přesto se může chybička vloudit, zvlášť, když to píšu z hlavy a narychlo.  S pozdravem J.S.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.243.205 (?)
9.6.2006 16:09
Když jsem tak procházel internet, tak Castor je totožný s křovinořezy od Stigy(což je poměrně dobrá značka). S kvalitou je to prý dobré, ale stihl, dolmar a HQ je určitě lepší. Takže pokud nejste profesionál tak by vám měl asi stačit tento křovinořez. Ale je to jen můj názor, radši se zeptejte někoho kdo tomu víc rozumí.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.195.188 (?)
9.6.2006 16:14
Ďakujem. Takže Jonsered 2125 a Dolmar 290 majú antivibr.?
Připojit reakci

9.6.2006 16:58
MS 250,MS 290 má antivibr. a  FS 80/85, H 335 také, které mají a jsou nejdostupnější u těchto značek   -Jon. GC 2125 nemá. J.S.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.195.188 (?)
9.6.2006 17:09
Na internet. str. Jonsered je uvedené, že má efektívny antivibr. systém(BC 2125) . Nebude to potom nejaký omyl? A co značky Castor a Stiga ktorá navrhujr "kolega"? Ja som o nich ešte nepočul. Ale asi budú podstatne lacnejšie. Poslužili by na 2-3 kosenia 5OO m2 do roka? Nebude s nimi viac starostí ako užitku?
Připojit reakci

9.6.2006 19:10
Na stránkách www.jonsered.com jsem našel, jaké má vibrace, ale ne že má antivibrační systém. Odpovídalo by to, protože v katalogu Husqvarny i Jonseredu u těchto modelů není uvedeno, že mají antivibr. souhlasí to i podle uvedených naměřených hodnot vibrací. K těm 2  značkám, které jste uvedl se nemohu objektivně vyjádřit. J.S. 
Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.149 (?)
9.6.2006 20:29
Je to uvedené v tabulke vlastnosti model-BC 2125 (www.jonsered.sk). Ale je to asi jedno. aj tak ma láka Dolmar 290, ale tu v Prešove sa nedá zohnať "obojručný" skusim Košice. Existuje aj 250 ? Možno by stačil, ma tiež antivibr.?
Připojit reakci

9.6.2006 20:53
Je to stejný model s nižším výkonem. 0,75kW -25ccm. J.S. 
Připojit reakci

host - xxx.xxx.27.29 (?)
9.6.2006 21:22

Vážení přátelé, dovolte abych vstoupil do vaší debaty s jiným úhlem pohledu. Tento týden jsem posekal tak 3.000 m2 přerostlé trávy  a používal při tom několik různých strojů. Mimo jiné i křovinořez Stihl FS 100 . Je to stroj opravdu dobrý ale... To ale je v tom, že křovinořez používám jen tam , kde se s ničím jiným nedostanu. V původním dotazu je napsáno ..."Sekám zahradu cca 700m2, ... několikrát ročně" . Je málo pravděpodobné, že by to bylo celé nedostupné pro jinou techniku.  Doporučuji zvážit není-li lepší bubnová sekačka se slušnou svahovou dostupností  Zbytek , pokud nemám na další stroj dosekám kosou  nebo srpem . Neodmítejte tuto "zastaralou" techniku. Kosa na "lidský pohon" má stále dobré parametry. Občas vidím sekat rovné zahrady jako stůl silným křoviňákem a nechápu proč. Produktivita malá, kvalita větřinou žalostná , stroj v rukách amatera nebezpečný, ochranné pomůcky max. nepohodlí a hluk , tak to je to nejhorší co může být. Šťastnou ruku při výběru JP..

Připojit reakci

9.6.2006 21:42
Máte pravdu, o bubnovce  jsme něco psali jinde. Ale v původním dotazu je také uvedeno, že tazatel chce poradit s výběrem křovonořezu, tak se to tím směrem orientovalo. Popisoval jsem také, že i s tímto nástrojem si člověk mákne, hlavně na větších plochách. To si musí každý zvážit, jak jsem také uváděl, podmínky tazatelů neznám. J.S. 
Připojit reakci

host - xxx.xxx.5.149 (?)
9.6.2006 22:05
Vďaka za skutočne užitočné rady. Bubnovka neprichádza do úvahy kvôli ťažkému kopcovitému terénu a ludská kosa zasa kvôli hrubemu porastu. Jedná sa o zahradu kde  chodim raz do roka, aj to až v mesiaci júl (červenec) a to je už porast vysoký do 1m. Doteraz som to kosil ľudskou kosou, ale bola to vždy makačka na celý týždeň. Jedina možnosť je asi kroviňák a zrejme radšej trochu silnejší. Zdravím odborníkov a díky za rady L.Ž.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.142 (?)
3.7.2006 22:18
Sledoval jsem Vaše rady ohledně křovinořezů a měl bych zájem o některý z uváděných typůDolmar MS 290,MS 340, nebo HQ 335R. Nemohl by jste mi sdělit adresy některých internetových obchodů,kde lze tyto typy zakoupit? Děkuji V .CH.
Připojit reakci

4.7.2006 22:50
Já jsem se vždy orientoval na prodejce s prodejnami a obchodní zastoupení, prodej. Slevu internetovou Vám seriozní prodejce poskytne taky a můžete se na něj obrátit s možným problémem. Mohu uvést několik příkladů, jak to taky může dopadnout . 607619529 J.S.  
Připojit reakci

host - xxx.xxx.183.150 (?)
18.7.2006 13:27
Zajímal by mě váš názor na křovinořezy od firmy Oleo-mac. Děkuji
Připojit reakci

host - xxx.xxx.15.202 (?)
19.7.2006 14:58

Používáme v rodině 11 let křovinořez Oleomac 735 a nově ještě 3 roky Oleomac 740T. Sečeme čtyři zahrady o velikostech 300 až 700m2, asi 4x ročně, náročnější terény, používáme hranatou strunu 2,4mm. Taky je někdy beru na sečení louky pro skautský tábor (tam kde se nedostane traktor). Na přerostlou trávu používám i ocelový troj- nebo čtyřbřitý nůž. Oba stroje jedou bez žádných problémů.  Běžná údržba - čistit, aspoň 1x ročně promazat spec.tukem převodové soukolí v hlavě. Ten novější typ má lepší zavěšení na obě ramena a pohodlnou a  rychlou manipulaci s řidítky. Dříve jsme sekli kosama, ale to už se mě fakt nechce, s křoviňákem je to nesrovnatelně lepší a rychlejší.

A teď jsem měl v ruce nový Stihl 4-mix  nevím jestli to byl FS 100 (31cm3) nebo FS 130 (36cm3). Seče se s ním louka u skautské základny a půjčuje se několika oddílům na dosečení luk pro tábor. To je dobrej stroj. Honza

Připojit reakci

host - xxx.xxx.131.198 (?)
2.8.2008 14:56

Na stránkách Jonseredu má v tabulce porovnání typ. BC 2125 -efektivní antivibrační systém.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.38.153 (?)
29.11.2006 14:10
Tak tady je to trochu jinak. Stiga je shodná s křovinořezy CASTOR.. Díky spojení do koncernu GGP Sweden, tak získala STIGA do svého sortimentu křovinořezy od CASTOR/ALPINY... Liší se pouze barvou.. Koncern GGP je dnes největším koncernem zahradní techniky v Evropě a spojuje dnes tři velké výrobce zahradní techniky - ALPINA/CASTOR (křovinořezy, pily), Castel Garden (zahradní traktory, sekačky) a STIGA (zahradní traktory, sekačky)..Navzájem si tyto firmy "půjčují" své zboží a prodávají je pod svými značkami...Z.Ř. 
Připojit reakci

29.11.2006 13:58

Křovinořezy CASTOR mají dnes stále mnoho dílů shodných s křovinořezy HONDA. Ještě před několika lety (cca 6let) používaly křovinořezy CASTOR a HONDA shodné motory a ostatní mechanické díly.. Tyto stroje se odlišovaly pouze barvou a tvarem krytů motoru. To se týká i střední řady motorových pil CASTOR CP 460 a CP 510..  HONDA postupem času od dvoudobých motorů ustoupila a dnes vyrábí pouze motory čtyřdobé.. CASTOR u těchto dvoutaktů zůstal a i nadále používá tyto, léty a praxí osvědčené motory, od obsahu válce 28ccm až 51ccm.. Co však CASTOR zdokonalil, je odpružení řidítek a motoru u profesionálních typů - 41D, 45D a 55D.. Jen doplním, že do konce roku se prodávají křovinořezy 31D, 41D a 45D za akční ceny..  Můžu-li radit s křovinořezem s použitelností na řadu let, určitě volte motor s dvakrát uloženou klikovkou, kovovým (slitina Al) karterem a náhonem mezi motorem a úhlovou převodovku ocelovou tyčí.. Takto zkonstruovaný stroj je odolný jak proti přetížení, tak většinou i proti hrubému zacházení (použití nepředpisové struny apod.) Jako samozřejmost beru, aby stroj byl vyroben v Evropě (ne pro Evropu), pozor na evropské značky vyrábějící v USA,  všechna šroubová spojení mají palcový závit (witworth) a šrouby (matky) jsou tak několikanásobně dražší, než šrouby s metrickým závitem. Zdraví za f.DRUPOL  Z.Řimsa

Připojit reakci

host - xxx.xxx.1.254 (?)
6.8.2006 0:22
Zcela určitě nejsem žádný znalec, ale letos jsem si koupil křovinořez HONDA UMK 435 E UE, čtyřtak a jsem s velice spokojený. Tichý chod, perfektní start, benzín Natrural 95, žádný olej.Takže absolutní spokojenost. JK
Připojit reakci

host - xxx.xxx.13.155 (?)
14.8.2006 15:12
Proboha, "žádný olej" v křovinořezu Honda ?!   Doporučuji rychlé pročtení návodu k obsluze! Čtyřtakty od Hondy sice pro mazání nepoužívají směs oleje a benzínu, ale je u nich - stejně jako v autě - oddělená nádrž na olej, který se musí, stejně jako v tom autě, dolévat ! Takže pokud jste křovinořez dosud nezadřel, přeji Vám brzký úspěch při hledání olejové nádrže.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.171.154 (?)
21.8.2006 13:41
Může mi prosím někdo poradit s výběrem benzínového křovinořezu. Na zahradu 40x40m na sekání trávy popř. bodláku. Žádny dřeviny. Nemám ponětí co za značku a ani jaký výkon.
Děkuji
Pavel K.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.16.146 (?)
8.9.2006 14:02

Vlastním též Hondu 35 čtyřtakt a nebudu  už měnit. Jediná nevýhodička je, že čtyřtakt jde trochu pomaleji do otáček, ale když se rottočí tak jede! Žádný zápach, opravdu snadné startování, relativne tichý chod a malá spotřeba. Zvuk motoru na volnoběh je přímo úchvatný! Čau.

Připojit reakci

8.9.2006 14:45

Omlouvám se za chyby... a přidávám ještě pár vět, možná, že Vám všem je to jasné, ale já jsem při koupi prvního křovinořezu 23 ccm ( opravdu to nazývali křovinořez ) podcenil výkon motoru. 23 ccm je tak na vysečení zbytků trávy kolem plotu, kolem stromků na řídkou trávu. Sice posečete řídké centimetrové kopřivy, ale jakmile zajedete do husté hřišťovky výkon nestačí, otáčky klesnou a bez otáček to neseče. Pak už to není sečení ale utrpení. Těch 35 ccm co má moje Honda je tak minimum na slušnější práci. Kdybych byl profesionál chtěl bych samozřejmě ještě silnější stroj.

Připojit reakci

8.9.2006 15:24

... a ještě nakonec: můj 23 ccm "křovinořez"  skončil u švagra, ale ukázalo se, že kolem chaty poseče rychleji 1000W elektrickým vyžínačem a přitom neruší( hlukem stejným  jak motorová pila) sousedy.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.109.57 (?)
13.10.2006 10:41
Ano pánové H235 se už nedováží, ale má nového nástupce H333 nebo 335, ale jestli někdo prahnete po staré dobré 235 tak řešením může být doprodej Jonsereda 2036, což je ona Husqvarna 235 v červené barvě. A Jonsered je momentálně za 14.990,-, ale myslím, že ona 333 nebo 335 by mohla být lepší.
   Každopádně dřív bylo SOLO 129 a pak se objevil Dolmar.
    Díval se už někdo na ceny Husqvarny a Jonsereda? Křoviňáček BC2125 za 11.490,- kolik že stojí Huska 323?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.104.153 (?)
25.10.2006 20:56
 Dotaz pro prof.uživatele křovinořezu.
Vybírám si křovinořez pro práci v lese s pilovým kotoučem
a potřebuji radu od skušených.
Zaujali mně tyto dva křov.
Husqarna H 345 FX
Stihl FS 450
Dík za jakoukoliv radu a skušenost.
petzab@seznam.cz
Připojit reakci

host - xxx.xxx.75.164 (?)
13.11.2006 13:42
Mam zahradu 860 m,používam křov. Stihl ms 55 a jsem velmi spokojeny.Mam pouze popruh přez jrdno rameno,ale bohatě stačí.Libi se i mé ženě,rada kosí celou zahradu.Dobrý výrobek za dobrou cenu.
Připojit reakci

1.12.2006 16:10
Existují však lepší stroje za lepší cenu..Takový CASTOR 31D -28ccm, 1,1 kw, 6,2 kg. Maloobchodní cena nyní 8990 Kč. Konstrukčně vychází z větších - 41,45,55, takže je  prakticky schopen jakéko-li práce vč. použití pilky. Motor, náhon, řidítka, převodovka je shodná z původní HONDOU UMT 28.. 
Připojit reakci

host - xxx.xxx.200.195 (?)
14.12.2006 23:37
12.12. jsem psal příspěvek do debaty na téma křovinořezy.  Najednou  je můj příspěvek vymazaný.  Vážený pane cenzore,  já nejsem agentem Husqvarny. Pouze jsem dnes opravdu koupil křovinořez Husqvarna 323 R v akci za 9592 Kč, místo původní ceny 11 990 Kč.  Tento čin jsem spáchal v prodejně MK PROLES v J.Hradci, tel. 384 362 757.  Jsou zde slevy do konce roku 1000 až 2500,- na některé  křovinořezy Husqvarna.  Tato firma má prodejny v J.Hradci, Strakonicích, Vimperku, Prachaticích, Písku, Pacově a Budějovicích.   Pokud i tento můj příspěvek vymažete, tak Vás asi opravdu platí DOLMAR - Hrdina Sovětského Svazu.       S pozdravem naštvaný venkovan.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.231 (?)
19.12.2006 7:25
A neni to jedno, kdo koho plati ? Na tomhle foru uz to proste tak chodi, tak si na to zvyknem, ze informace o opravdu zajimavych cenovych nabidkach tise mizi a bude si zde vymenovat nazory jen o vlastnostech danych vyrobku a o zkusenostech s nimi, ne?
Připojit reakci

Josef Novák (82)
19.12.2006 9:25
Ale to je též reklama !
Pokud chceme do puntíku dodržovat pravidla této diskuse (pokud se nezměnily), nesmělo by tu být vlastně nic.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.226.163 (?)
25.12.2006 3:50
Kupte jako já Hondu a máte klid. Výkon jak se patří, motor startuje na první škubnutí, při troše péče nesmrtelná a pokud jde o cenu, tak je výhodnější koupit kvalitní kus hned, protože jinak se Vám celá akce prodraží o cenu toho "předkola". Mějte se. Pavel T.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.213.71 (?)
25.12.2006 12:48
Váš názor je podložen zkušeností s provozem s 2 taktními kosami a křovinořezy, nebo je to spokojenost, že jsem napoprvé koupil kvalitní výrobek a tím jsem si vytvořil měřítko? Je jasné, že trend snižujících se emisí a spotřeby paliva a tím odpovídajících omezujících směrnic nutí výrobce přizpůsobit se.Od spokojeného uživatele 4 taktu bych čekal, že bude vyzdvihovat používání čistého benzínu, příjemný zvuk. Ale to co jste uvedl, je vlastnost kvalitního dvoutaktu a o vyzkoušené životnosti bych se mohl bavit  u 2 taktu, protože 4 takty jsou z hlediska výkonu na hranici farmáře a motor je složitější - ventily, jejich ovládání a pod. a slabší a těžší i vibrace 8m/s jsou horší . Je otázkou času, jak dlouho bude trvat vývoj silného a přitom lehkého profesionálního 4 taktního, či jiné použité konstrukce křovinořezu přiměřené ceny. V současné době má ve své nabídce 4 takt HQ, Stihl kombinace 4 mix , Dolmar atd. - ale je to v kategoriích pro příležitostně větší plochy a pravidelně malé plochy. Takže 4 takt ano, ale na velké plochy a profi s větším výkonem je zatím  ještě 4 takt proti 2 taktu moderní konstrukce zejména slabší a těžší. J.S.
Připojit reakci

Krovinorez Honda

host - xxx.xxx.234.206 (?)
23.3.2007 0:03
Mame dve Hondy dva roky a zatim max spokojenost seceme s nima 2 ha mokrin a zatim bez problemu
Připojit reakci

Krovinorez Honda

host - xxx.xxx.147.23 (?)
2.4.2007 12:45
Tu je uvedený  rebríček Top 10 poloprofesionálnych krovinorezov v nemecky hovoriacich krajinách podlľa http://www.testberichte.de/testsieger/level3_gartengeraete_motorsensen_633.html
Připojit reakci

Krovinorez Honda

host - xxx.xxx.48.24 (?)
4.4.2007 19:16
A jste si jistý, že v této kategorii (víceméně do 30 ccm) se jedná o poloprofesionální stroj? P.B.
Připojit reakci

Krovinorez Honda

host - xxx.xxx.54.87 (?)
4.4.2007 20:21
http://www.dolmarpowerproducts.com/site/managed/html/produkt/4101/MS-260_U tu napriklad 1,1 HP je urceny pre profesionalov. Dokonca aj 0,94 HP. Tazko je urcit hranicu vyzinac a krovinorez podla katalogov vyrobcov.To co ma jeden este ako vyzinac, myslim vykonom,druhy uz ma krovinorez.
Připojit reakci

Krovinorez Honda

host - xxx.xxx.54.87 (?)
4.4.2007 20:50
http://www.dolmar.com/site/managed/html/produkt/4542/MS-3202 a tu zase je 30 ccm podla Dolmara poloprofesional. Tak si potom vyberte.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.56.10 (?)
6.4.2007 21:15
Mám zahradu cca 700m2. Rad bych koupil křovinořez poradte. Je lepší 4-takt nebo staci 2-takt. Doporučují mi Stihl FS 100. 
Připojit reakci

host - xxx.xxx.72.206 (?)
6.4.2007 22:20

Dobrá volba, mám ho už 3 roky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.98.25 (?)
28.5.2007 21:52
Má někdo zkušenost s křovinořezem Stiga SB 40, 1,5 kW nebo  Castor 41D, 1,6 kW? Mají antivibrační systém? Děkuji. DK
Připojit reakci

Křovinořez Stihl, Husqvarna, Jonsered, Dolmar?

host - xxx.xxx.110.159 (?)
18.3.2008 18:42

A jaký máte názor na Partner B 422X 1.6KW 42 cc, 7,4kg?

Kamarád ho má, koupil ho za 12000 a je spokojený. My doma máme Stihl FR 350 za cenu přes 20tisíc a připadají mi stroje srovnatelné.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.4.66 (?)
22.3.2008 15:09

Už je to dávno (asi 6-8let) co jsem pořídil HQ 235, a minulý rok koupil další... velká spokojenost, práce v nejtěžších podmínkách - vysoká hustá tráva, atd, za rok udělá tak 10000m2 i více. Ale ted kdybych kupoval tak bych vybral něco silnějšího.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.47 (?)
2.8.2008 15:25

tak teda aky krovinorez?

akcia na Hondu v Polsku skoncila, bol to 4-takt a nebol som presvedceny, ze ho chcem, odkaz na stranku, kde to bolo bol zmazany (asi reklama, alebo neviem co)

Solo som pozeral, ale v okoli oficialne nemam zastupenie

Stihl sa vraj vyraba v Cine, profi krovinorez nepotrebujem a vsetko co je Stihl a nie je profi je slabej kvality, ako som sa dozvedel na diskusii

HQ tak s tou su len problemy, rozpadava sa, nespokojni zakaznici a pod (aj ked znamy sa mi dusoval, ze reklamaciu nemal a odporucil mi model, ktory jepodla fora najkazivejsi)

Dolmar som uz chcel kupit zo sameho zufalstva, ale ked som pozeral Solo, tak na ich stranke test krovinorezov a Dolmar totalne prepadol (zrejme tych testov je viac a co je nevyhodne tak sa tu ani neukazuje), ale kaslal som na to, zavolal predajcovi a ma v predajni len 3 modely Dolmar krovinorezov... dakujem :(ten co ako tak by som chcel, tak je tazky ako svina (ale mal ho)... problem je, ze u nas je drahy, v Polsku na blizku nie je nic a ja nedam 15tis. za nieco co ma hodnotu 10tis.

zufalstvo :) trava mi rastie a ja somsi povedal, ze kosu do ruky nechytim uz...

Připojit reakci

xxx.xxx (3398) - xxx.xxx.103.201 (?)
2.8.2008 21:38

O kterém typu Dolmar píšete, že totálně propadl? MS 30U?

Připojit reakci

2.8.2008 21:49

ano bol to ten, neviem s cim to porovnavali, ale aj Solo krovinorezy tam dopadli zle a bolo to na stranke Solo (predajcu)...

Připojit reakci

2.8.2008 22:03

Dobře, ale tento model jste určitě nechtěl kupovat. Je to nejlevnější model pro malé plochy. Osobně jej nemusím - demontáž je hrozně složitá, resp. kvůli drobnosti musíte demontovat celý stroj a stejně jako PS 34 je to motoricky dobré, ale pro opraváře špatné. Ovšem tyto modely jsou základ pro příležitostní použití v hobby. Tomu odpovídá i cena. Přesto PS34 jsou oblíbené, MS30U jsem opravoval známému(málo oleje v benzínu) a od té doby seče cca 800m - zatím bez problémů.

Připojit reakci

2.8.2008 22:17

ja som ten test neanalyzoval vobec a nemal som potrebu hladat ani ine testy, to som si vsimol v suvislosti s inou temou (vyberom medzi Solo krovinorezmi) ale tak Dolmar tam musel byt porovnavany s tiez najlacnejsimi modelmi, ktore ponuka konkurencia... a boli tam pre mna aj noname znacky a tie obstali lepsie...

a ak by som isiel do Dolmar, tak 430U ale ten je tazky ako svina a 340 je draha na moj vkus (na to, ze ma to nebude zivit), preto som pozeral v Polsku (kde by to malo byt o dost lacnejsie), lebo v SR predajca, ktory ma Dolmar, tak zjavne na to kasle... a cez net to kupovat nebudem, lebo zase ci sa vam to paci alebo nie, vystupna kontrola u Dolmar nie je bohvieco a aj ludia, ktori si ho nevedia vynachvalit (ti s ktorymi som bol v kontakte mimo fora), tak mi potvrdili, ze na zaciatku to muchy malo a skatula im prisla nerozbalena, teda predajca ani nepozeral co poslal... teda preto cez net kupovat nebudem...

Připojit reakci

2.8.2008 22:23

Záleží na jakou plochu potřebujete křovinořez, ale 330U je vhodný i na větší plochy, jinak 340 je profesionál na trávu, to je třeba pro mě ale zbytečné.  

Připojit reakci

2.8.2008 22:42

"moj" predajca ma "az" 3 krovinorezy Dolmar a na zvysne 2 som nemal sil sa pytat, 430 mal urcite...

a ja mam radsej vyssi vykon, asi 200m2 to bude sekat skoro 1m travu, inac len na obkosovanie... keby len na obkosovanie, tak kupim HQ 323 resp. 325, dostanem isto zlavu a verim znamemu, ze sa nekazi, ale ta bude slaba na silnejsiu travu a do silnejsieho modelu sa mi nechce ist...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.170.58 (?)
31.3.2009 21:08
Vykašli sa na predajne na Slovensku, ceny krovinorezov u severných susedov su polovičné pri súčasnom kurze pol.zlotého, osobne som známym poradil či pre seba zakupil ninimalne pol tucta krovinorezov.Konaj pokial je dobrý kurz.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
17.6.2012 14:03

235 Husgvarnu mam, dobra masina, maka roky, posekate vse, ale prece jen do opravdu narocnych podminek, to chce krovinorez o vykonu 2KW a vice, protoze,pak mate vyssi pracovni vykon, neklesaji otacky, tim padem se nenamotava velka trava, atd.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.228 (?)
2.6.2014 16:14

Tak všeobecný názor, kedže v piatok som kúpil krovinorez a v nedeľu vyskúšal. Najprv som mal v merku Gude 1501 za sto eur. Že na skúšku bude stačiť. Ale rozhodli sme sa pre niečo lepšie. Potom Oleo-mac BC380, ale skončila akcia a aj tak sme ho nekúpili. Nakoniec skončilo rozhodnutie medzi Stihl FS100, HQ 525 a Dolmar MS335.4. HQ za akciovú cenu 385 eur bola slabá, najslabší motor, tenká hriadeľ. Stihl sa mi zdal zas zbytočné drahý, tak som to investoval do Dolmaru. Pri práci ani nie je cítiť váhu, dosť tichý bez otáčok, vibrácie minimum, 3,5h roboty a nič ma nebolí /kosila sa udržiavaná lúka s metrovou trávou/. Radosť robiť. Neskôr som zistil, že má až 30cm kotúč, namiesto 25cm čo majú ostatné v tej triede. Práca so silónom je len ne vyžínanie. Robil som chodník v tej metrovej tráve a silón nestačí tak ako nož, skúsim neskôr 2,7mm silón. Určite by som si vedel predstaviť aj 2 kone, ale na klasické kosenie trávy tých 1,5 koní stačí. Potešila by delená hriadeľ, aby sa to lepšie vozilo autom, ale lepšie krovinorezy to nemajú.

Ešte treba pýtať zľavy od predajcov. Mal som pocit, že predávajú len krovinorez s nejakou rezacou násadou a zvyšok ti dajú, len ak sa mi ľúbiš /lepšie remene, inú hlavu, olej, silón/. Ceny si hádžu od oka, možno od výrobcu majú stanovené, že minimum napr. 300 eur a ten istý stroj sa predáva od tých 330 eur po 500 eur, čiže vždy je priestor na zľavu a dohadovanie sa s predajcom, čo iný obchod ponúka lepšie a výhodnejšie a dajte mi dôvod to kúpiť u Vás.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
9.6.2014 17:00

Mám od Dolmar křovinořez, pily i zahradní sekačku a chválím.Není to tak rozšířená značka tady, nebývá za tak velké peníze, jako některré jiné a můžu jen chválit.Měl jsem jiné značkové stroje, výhoda byla ta, že byla hustší sít servisu, ale do 50 km mám od Dolmar, asi tři servisní dílny, neměl by býti problém, to mi bohatě stačí.Vyloženě poruchové to není, o nic více, ani méně, než ostatní značkové stroje, ale občas každá mašina potřebuje servis, pokud vyloženě nejste technicky nadprůměrně zdatný.At to chodí.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.6 (?)
29.3.2009 9:43

Koupil bych Solo 130, jedná se o Německý kvalitní a spolehlivý stroj nebo Husqvarna 235. Výkon 1,4kW (1,.3kW) časem oceníte. Ono samo o sobě na sečení 0,9kW stačí, ale při větší trávě, či sečení hustšího trávníku nebo dokonce trní, je vždy lepší větší výkon. Stroj v podstatě pojede max na 50procent a díky tomu i déle vydrží, než když budete mít sice kvalitní, ale slabší, který poběží např na 70-80procent.
Ty procenta berte s rezervou, ale princip je jasný - větší výkon má prostě rezervu.

Pokud použijete kvalitní olej na mazání, pak vám vydrží dlouhou dobu všechny vámi vyjmenované stroje. Co je docela důležité - nenamíchat si olej s benzínem na celou sezónu, ale jen na momentální sečení. Bohužel oleje se časem v benzínu rozloží a pak je stroj nedostatečně mazaný a díky tomu více trpí. Dost častá závada u motorových pil (přidřeno).

Připojit reakci

host - xxx.xxx.240.194 (?)
21.4.2009 21:55

ahoj lidi, chtel bych si koupit krovinorez Stihl 100,chtel sem se zeptat, jestli mate s timto krovinakem zkusenosti a zda doporucujete.dekuji za jakoukoliv reakci.tomas

Připojit reakci

Jan , JK - technické služby (69) - xxx.xxx.109.17 (?)
21.4.2009 23:36

Dobrý den. Mám 4 křovinořezy, všechno stihl. FS 86,88, a 2x 130 4MIX. Ty 130 jsou v podstatě stejné jako 100, ale o trochu vyšší výkon. Používám je na profesionální úrovni, sekají s tím brigádníci - čili nešetrné zacházení apod. Jsou to skvělé stroje, malá spotřeba, perfektní zvuk na volnoběh. Lehoučké při tom výkonu - ideální na svahy. Nejsem agentem stihlu, pouze píšu svoje zkušenosti - jiné značky neznám (kromě oleo-mac a to je fakt peklo!!!). Pokud stihla koupíte, určitě to nebude chyba (čímž netvrdím, že jiná značka nemůže být za stejné peníze lepší). J.K.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.19 (?)
18.5.2009 1:57

DD          

Z pravdiveho hlediska "nevysoupne z kola" FS 130tku nic. Porovname-li parametry, "poslechnem" nazory uzivatelu, taka prijdem na to, ze tyhle 4MIXi nemaji pro bezneho smrtelnika konkurenci. Je to dano 4Takt. motorem (bez olejove lazne) ktery umoznuje neprekonany pomer Vykon / Hmotnost, a ne mene dulezitym celkovym bezchybnym zpracovanim stroje... 2kone 4taktniho vykonu staci kazdemu, kdo nepotrebuje "podtinat betonove sloupky"... :-) Na male stromky to asi nebude to pravy orechovy, ale 6,43Kg vahy s plnou nadrzkou benzinu oceni opradu kazdy.  /  A "profesionalni kopita" o desetikylove vaze nikomu nepreji, ani nepriteli. Na to aby mel clovek prupravu z posilovny... /

M

Připojit reakci

xxx.xxx (3398) - xxx.xxx.213.141 (?)
18.5.2009 9:27

Těžko posuzovat, co Vás vede k uvádění jen chvály na 4 MIX, kde to jen lze napsat. Přesto já sám tuto techniku oceňuji, ale vidím také nedostatky. Zájemci o novou techniku se ptají na přednosti skloubení 4 taktu a 2 taktu, kterými je 4 MIX prezentován. Vše je to v souladu s jejich představami, ale když se dostaneme k přípravě pohonné směsi, tak se s údivem zeptají - to zase budeme muset míchat benzín s olejem? Po zkušenostech s provozem 4 MIXů Stihl zavedl do prodeje spec. olej pro tyto motory. Je zřejmé, že mazání je velmi podstatné pro ventily a jejich zadírání. Kdo má doma např. 4T sekačku, kterých je nyní většina, tak představou vlastnit další 4T místo klasického 2T sleduje i to, že má vystaráno s kupováním oleje a přípravou směsi a zápachem ze spáleného oleje. To ale u 4 MIXu nelze, i když spotřeba je nižší, než u klasického 2T. Motory jsou také choulostivější, stačí si poslechnout solidního prodejce, na co budoucího majitele upozorňuje. Ale, pokud se nic neošidí, jsou majitelé spokojeni. Stejně tak klasický 4T, nejdříve u HONDY musel prodělat fázi dětských nemocí a vylepšení. Nyní se ukazují jeho přednosti, nejen u Hondy. Kdo si teď vzpomene na cestu k vylepšování a zdokonalování 2T, aby byly spolehlivé a výkonné. To už se bere u značkových výrobců, jako samozřejmost a problém je v emisích a spotřebě i hmotnosti v poměru k výkonu. Ohledně potřebného výkonu je to zase zkreslující, neboť nízký výkon způsobí značnou únavu, stejně, jako zbytečná hmotnost podmiňující vyšší výkon, který nevyužijeme. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.19 (?)
18.5.2009 23:40

DD.

"Reknete prosim" konkretne svoji vlastni zkusenost s tim ci danym strojem, popripade co se vam libi, ci nelibi..  (A ne : "Prodavam lidem, kteri si pletou co maj kam nalejt...)   Zbytek nechte v klidu na usudku druhych, my to zvladnem, verte. :-)

Dekuji za pochopeni.

M

Připojit reakci

19.5.2009 7:26

Konkrétní zkušenost jsem napsal, choulostivější motory, není to klasický 4 takt, musí se připravovat směs, přidírají se ventily. Můj příspěvek je úsudek na Váš nejen tento opakovaný příspěvek a souhlasím, že ostatní ponecháme na druhých. Důležité věci ohledně bezpečnosti obsluhy také zvýrazňuji, nebo podtrhuji, ale zde to je jen úsudek, který jsem si ověřil. Když se někdo rozhoduje, měl by vědět nejen klady, ale i zápory.  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.19 (?)
19.5.2009 12:09

1/ To znamena :  Kdyz do 4mixu budeme lit starou smes, ci benzin bez mazaciho oleje, zadre se.

2/ Stejne tak : Kdyz, v beznem ctyrtaktu s olejovou lazni, nebudeme hlidat hladinu oleje v motoru (ktery se prubezne spotrebovava), zadre se.

Tomu rozumim, a je to dulezita informace.

M.

Připojit reakci

xxx.xxx (3398) - xxx.xxx.220.253 (?)
19.5.2009 16:07

Uvádíte, že 9.5.2009 jdete do FS 130. Myslíte si(pokud jej máte), že 10 dnů je dost na to, abyste byl schopen hodnotit a porovnávat. Já jsem jich několik opravoval a prováděl jsem na nich údržbu. S odstupem času a s ohledem na intenzitu používání lze mnohé vysledovat. Ale po cca 10 dnech u nové mašiny, z toho kolik hodin bylo sečení  - to popírá Váš požadavek, uvádět vlastní zkušenosti. Záleží, jaké máte měřítko nabytých zkušeností den, měsíc, rok provozu a používání stroje. Ale hlavně, že jste spokojen. 

Připojit reakci

Radek L. (395) - xxx.xxx.96.24 (?)
19.5.2009 16:55
Pokud uz mam doma pouze ctyrtaktni motory tak bych si urcite pseudoctyrtakt Stihl nekoupil. Staci mi jeden kanystr cisteho benzinu a nemusim hlidat stari ani pomer pohone dvoutaktni smesi. R.
Připojit reakci

RadekB (1415) - xxx.xxx.21.230 (?)
19.5.2009 21:04

Ten problém s "pseudo" je jen a pouze opět mezi řidítky a nosným popruhem. Máte-li doma jen čtyřtakty, chápu a nekomentuji, jinak smekám klobouk před řešením STIHLu, zavést do provozu 4 takt s provozní náplní 2 taktu. Ovšem že se najdou zase ti "osvícení", kteří ví všechno lépe než konstruktér, se dalo čekat, alespoň u nás, jenže to by tu u zastoupení musel mít někdo uši! Že dnes není doba na přezimování směsi v nádrži, či PET lahvi, ví dnes i malé dítě. Že pokud výrobce požaduje poměr 1 : 50, není to 1 : 30, nebo 1 : 60, jak se tu neustále někteří snaží vykřičet. Nevím o specielním oleji STIHL pro 4-mix, co ale vím jistě, že je mezi námi hezká spousta uživatelů nejen 4-mixů, kteří jsou schopni sebrat koze pití a namíchat ho do benzínu a pak tvrdit, že problém je ve stroji! Jenže to tu někteří neradi slyší a čtou, sice nemají tušení o elementárních základech oboru, ale provozovat tyto stroje na olej s benzínem, to doporučí bez potíží.

Připojit reakci

19.5.2009 21:47

Pokud je něco z tohoto určeno pro mě, tak jsem již několikrát narazil na to, že olej Ultra je spec. doporučován pro 4 MIX.  U HP je uvedeno - možno použít i pro 4 MIX.

Obrázky:
Olej ULTRA
Olej ULTRA
Připojit reakci

host - xxx.xxx.88.19 (?)
19.5.2009 21:33

V clanku "Krovinorezy, Zkusenosti..." najdete veskere odpovedi, a me nazory, na otazky, ktere mi kladate... Mimo jine i to, ze nevlastnim krov. FS 130 novy, ale rok pouzivany.

Pokud by jste jaky-koli krovinorez pravidelne pouzival, tak 3000 m2 ruznorodeho terenu by vam stacilo k rozpoznani vykonneho a pohodlneho stroje. O tom jsem presvedcen.

Bohuzel nabyvam dojmu, ze Vas, neuspokoji zadna ma odpoved... Tak to radeji ukonceme. - Dekuji.

M.

Připojit reakci

19.5.2009 21:53

V pořádku, ale jen jsem uvedl, co jste napsal.

Husqvarna 143R

host - xxx.xxx.88.19 (?), 9.5.2009 2:45

Podivejte se, z vlastni zkusenosti :

Mam Pilu 66 z roku 1982! - Nedam na ni dopustit.

- Ale krovak 235 ma plastovou hlikovou skrin, jako ostatni krovinorezy. Samozdrejme, ze to nevydrzi tlaky pnuti a praskaji ve spodni casti pod klikou. V dusledku cehoz se do splalovaciho kolobehu dostava falesny vzduch, a drive ci pozdeji uz stroj nejde ani nastartovat... Presne jako, se stalo me.

Trochu jsem se poptaval, a nikdo nebyl moc zdilnej, presto jsem se oklikou dozvedel, ze Husgvarny krovinaky na tohle velmi trpej.

Hodil jsem jej do srotu a jdu do Stihl 130, ctyrtakt.

Mohl jsem si ho vyzkouset, a i jsem na nej slysel pet jen chvalu...

Uziva ho mesto, seka s tim kdo ma ruce a nohy, a presto to v servisu nevidej... To je ta spravna reklama.

Ale dulezity je, ze krovinak od Husky uz nechci...

M.

Připojit reakci

19.5.2009 22:08

M., pan J.S. vás kouše a já se ani nedivím. Přelouskal jsem ten váš "článek" celý a to co jste napsal o SOLO nevím jaký model, by stačilo na ještě větší kousanec a možná i víc! Resumé - SOLO nebrat, je hodné člověka používajícího vyžínač na 50 m2 cca 1 x za dva roky.  To co mi někteří profíci občas přinesou z lesa, se už snad ani křoviňákem nazvat nedá, po umytí a očištění, ejhle, je to SOLO 140, stáří přez 10 let! A kolik obsluhujících už měl, nejde jednoduše spočítat. Ono pořídit SOLO 130-ku na 1 ha zahradu, je na odstřel majitele, taky mi tu jedna leží a právě na takové "zahrádce" uhnaná klika! Je to jako jet Tour de France s kolem z Makra! Ano, pro odsouzení značky stačí potkat jeden neidentifikovatelný stroj a je vystaráno.  A zkazka o "rozteklém" spojkovém koši už tam opravdu nemusela být, ta patří až před Zprávy na ČT. Naše záliba v šetření je správná, ovšem většina z nás ještě nepochopila, že šetřím tím, že více investuji na začátku, pořídím silnější stroj a méně ho přetěžuji. Nikoliv naopak.

Připojit reakci

HH (154) - xxx.xxx.112.250 (?)
19.5.2009 22:59

HP Ultra je doporučován pro 4mix z důvodů nižší karbonizace a tím pádem lepší těsnosti ventilů po dobu životnosti stroje a ne kvůli zvýšeným nárokům na mazání, doporučení k používání kvalitního a čerstvého paliva patří k obecné nalejvárně při prodeji a je jedno jestli se jedná o 4mix, 2mix, nebo klasický dvoutakt (a je to daň za emise - motory pracují s chudou směsí, karburátory se nedají příliš nastavovat, používají se částečně pevné trysky a seřizovací šrouby dovolí korekci v omezeném pásmu otáček a každá nečistota nebo příměs se projeví na chodu motoru, to co vám bezproblémů sežere třeba stará H266, na to dnešní motory už nepojedou a to co dneska koupíte u některých prodejců pohonných hmot se někdy ani benzinem nazvat nedá - zkušenost zákazníka:  PET flaška kterou používal místo kanistru, se mu rozpustila.  :-D)  4mixů jsem prodal docela dost, zadření ventilů mě ještě nepotkalo (a dle zkušeností kolegů se tak stalo ve většině případů po použití čistého benzinu bez oleje), jediné co jsem zatím opravoval byla výměna zapalování a seřizování ventilů. Pravda je taková že pokud chcete 4takt tak máte na vybranou mezi motory honda zastavěné do strojů různých výrobců, nebo na podobném výkonu lehčího 4mixu u STIHLu.

Připojit reakci

Radek L. (395) - xxx.xxx.142.53 (?)
20.5.2009 6:58
Nemam nic proti znacce Stihl, ale stale nemohu pochopit proc u sveho ctyrtaktu pouzili nejvetsi nevyhodu dvoutaktu, tedy spalovani oleje. Pritom jiz dva vyrobci uspesne vytvorili bezproblemove minictyrtakty. Omlouvam se jestli jsem zase podrazdil priznivce 4-mix, ale proste se mi to zda nelogicke v dobe uporneho snizovani emisi. R.
Připojit reakci

andy.wise (591) - xxx.xxx.220.253 (?)
20.5.2009 8:30
Ač příznivec, podrážděn nejsem. Tento systém má jasné, 100x napsané výhody a nevýhody. Pro lesáka, či kohokoliv, kdo má směs do pily tak jako tak namíchanou je to velmi dobrý stroj s výborným poměrem hmotnost/výkon. Tohoto poměru běžné čtyřtakty nedosahují. Další výhoda je lepší mazání po celé délce válce, protože směs se do válce dostává shora i zespoda, zatímco (nejen) vysokootáčkové čtyřtakty trpí na nedomazávání v horní úvrati pístu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.230 (?)
20.5.2009 8:50

Souhlasím a s těmi emisemi to také není špatné, jsou nižší než původní konstrukce 2 taktu.

Připojit reakci

frannta (5) - xxx.xxx.69.238 (?)
10.2.2011 14:50

Taky uvažuji, ale spíš o nějaké levnější značce...

Máte někdo zkušenost s tímhle typem - Motorový vyžínač GMS 650 B za 2890,- - vyplatí se nebo radši volit za tu cenu něco jiného?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.224.202 (?)
12.5.2011 14:39

nevím, co značí levnější... u takovýchto zařízení pod 10 tis Kč je to vždy riziko a loterie!
zahodil jsem mountfield, zahodil jsem Stihl, oba se těsně po záruce téměř doslova rozpadly, měl jsem půjčený (obludně težký)  dolmar... 

...nyní, po pár měsíční zkušenosti se 4taktem od hondy bych však už neměnil - sice připlatím tak 2-4 tisíce za výkonové ekvivalety proti ostatním značkám, ale je to úplně jiná práce: ticho, poloviční vybrace a prakticky bez údržby - 5 let záruka, úvodní instruktáž s ukázkou práce a vychytávkami... no prostě jiný svět 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.20.232 (?)
29.5.2011 13:14

taky uvažuji o 4taktu, mužeš napsat o jaký model se jedná? dik.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.179.249 (?)
29.5.2011 17:15
To je opravdu jiný svět. Zajímalo by mě jaký to křovinořez Mountfield jste zahodil po dvou letech dále který že to Stihl...? A o Dolmaru ani nemluvě (neuvádíte jediný typ), když Honda je těžší než většina jejich strojů. Navíc doporučit Hondu za 15000 která je těžší s polovičním výkonem a váhou jako tank je napováženou. Jak se vám ty stroje porouchaly, když většina lidí co s nimi dělá je má 7 - 10let?
Připojit reakci

Peter Ferko (4) - xxx.xxx.109.90 (?)
30.5.2011 22:42
Zdravím. Ak sa môžem pridať tak z mojej vlastnej skúsenosti by bola najvhodnejšia voľba asi krovinorez od značky STIHL. Mám namysli FS 90 silný ľahký, dobrý antivybračný systém, malá spotreba paliva vďaka 4-MIX, vhodný a všestranné používanie. Osobne mám doma FS 87 a je to veľmi dobrý stroj.
Připojit reakci

1.6.2011 7:41

Omlovám se - napsal jsem Stihl, ale bylo to Solo (chtěl jsem napsat, že jsem zvažoval novou hondu nebo stihl, tak mi to uteklo)
k vašim otázkám:
- nejedná s o hondu za 15 000 ale za 12 nebo 13 tis.
- montfield jsem měl spartu, už nevím přesně který model, měl cca 1,2 nebo 1,3 kW, 2-takt, byl jsem s ním 2x v servise kvůli motoru a po 2. sezoně se rozpadla úhlová hlava, po nějakých menších tahanicich jsem ho vrátil...
- Solo jsem měl předtím, to už opravdu nevím jak byl model označen, opět něco nad 1 kW, ten se mi zadřel těsně po záruce, kromě toho tam pořád odpadávaly různé krytky, a tehdy se pamatuju, že soused měl stejný, od něj jsem měl doporučení, když jsem ho kupoval, nejprve ho chválil, ale pak s ním měl také potíže, možná ještě častěji, než já, ale je fakt, že se mu nezadřel, jen s ním už nešlo rozumě sekat, furt chcípal a po pár servisních zásazích mu řekli, že by to chtělo vyměnit motor

Víte, já se tady nehodlám honit za technickými parametry a tabulkovými údaji a od stolu provnávat jednotlivíé modely, jen píšu ze zkušenosti - kdo nechce, ať mé názory nechá být, nikoho tady nepřesvědčuju  - jen když mne nějaká zunačka zklame, tak do ní už podruhé nejdu, a anopak, tak asi tak... :-) p. H.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.179.249 (?)
1.6.2011 16:32
Nejde o to porovnávat parametry od stolu, ale je lepší vždy uvést konkrétní typ stroje a ne jen jméno výrobce. I pro ostatní, kdo si články čte, je to potom srozumitelnější. Jinak máte pravdu, že ta honda je okolo 13 tisíc.
Připojit reakci

1.6.2011 18:04

A co takhle pane p.H. podumat jestli jste ty značky naopak nezklamal Vy?  "Ono se mi to zadřelo" slýchám poměrně často a po demontáži zjistím, že se to opravdu "samo" zadřelo, bez oleje, případně s minimem oleje. Sparta je, pokud si dobře pamatuji vyžínač s výkonem do 1 kW při obsahu motoru 26 cm3 a co po něm někteří požadují je až s podivem. Projdou mi rukama stovky strojů, ale abych si nepamatoval model který mám osobně, to promiňte, ale to je z oblasti "jedna paní povídala".  Odpadávající přišroubované kryty jsou jaksi minimálně podivné asi jako to "samo" zadření. Často dělám opravy na vyžínačích (nikoli křovinořezech), zatěžovaných jako profesionální stroje a často se setkávám s křovinořezy výrobcem určenými pro práce kolem doma v profesionálním nasazení. Konkrétně stroje SOLO jsou jedněmi z těch, které vydrží až neskutečně mnoho a kdyby měli ruce, majitel by nebyl jeden den bez modřin a boulí. Tak "poctivou" údržbu dostávají. Jaký Dolmar jste měl? Nebo to je opět oblast JPP?  Myslím, že jediná chyba obou strojů byla při prodeji, kde jste nedostal odpovídající instrukce jak s nimi pracovat a té se Vám dostalo až nyní u Hondy. Takže Vám přeji ať Vám dobře slouží a nezapomeňte, olej se leje nikoliv do paliva, nýbrž do skříně motoru! To je totiž dost častá smrt Honda motorů v křovinořezech!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.152.146 (?)
1.6.2011 19:26

Ja osobne Hondu motor by som nekupil na ziadnom stroji a nebodaj Hondu ako cely stroj uz vobec nie... presne ako on uvadza... rozsypalo sa mi to uz na treti den, nebolo toho co by mi uznal reklamaciu, to bol krovinorez so zlomenym hriadelom pri prevode... zevraj som to sposobil ja... po vymene sa mi o tyzden zadrel prevod... zevraj som ho nemazal... atd...Hondu stroj uz nikdy... a taliansku montaz uz vobec nie.

Připojit reakci

1.6.2011 20:10

Loňského roku jsem jisté firmě musel odeslat do hutí tři Honda křovinořezy ve stáří dvou let. Po dvou sezonách v lese ač měli údržbu na velmi dobré úrovni, byly tak unavené, že se nevyplatilo repasovat je ani pro běžného smrtelníka k domu.

Připojit reakci

Radek L. (395) - xxx.xxx.142.80 (?)
1.6.2011 20:49
Radku, nestrašte mě! Mám GX motory na motokolách hlavně kvůli spolehlivosti. Předpokládám životnost 1500mth. To ztratily kompresi, nebo jak se projevilo opotřebování? Vždyť se třeba po 300mth mění svíčka, což je u bezejmenných motorů konec životnosti. Děkuju za odpověď. R.
Připojit reakci

1.6.2011 21:05

Ráďo, já měnil svíčku u STIHLu profi po pěti sezonách, o tom to vůbec není. Na motokolách není takový záběr jako u křováku, neustálé změny otáček, časté starty a dělaly se s nimi i prořezávky a to už je "záhul". Jinak ztráta komprese, papání oleje a pak hlavně převody a náhon.

Připojit reakci

Radek L. (395) - xxx.xxx.96.78 (?)
1.6.2011 21:50
Myslím si, že ta firma udělala koupí těchto křoviňáků chybu, protože Honda podle mého patří spíše do kategorie vyžínačů. To že papaly olej, bude asi v tak malinkém objemu náplně problém. :) Osobně se snažím zachovat ve všech motorech původní svíčku, protože koupená už tak dlouho nevydrží. Děkuju za pozitivnější odpověď. :) R.
Připojit reakci

1.6.2011 22:00

Rozhodně to na takovou zátěž není. Za chybu to nepovažuji.

Připojit reakci

M. P. (24) - xxx.xxx.179.249 (?)
2.6.2011 9:46

Pokud by jste dal strojům potřebný servis a údržbu, tak by vám rozhodně na danou zátěž sloužily dlouhou dobu. Samozřejmě pokud do benzínu nezapomenete nalít olej... Čekal bych, že základní instrukce vám dal Mountfield jak se všude prezentují. Ovšem největší chyba bývá většinou právě v obsluze, buď v přetěžování stroje nebo špatné údržbě. Navíc při sečení hodně lidí stále ubírá stroji jede na poloplyn a myslí si že tím šetří stroj a spotřebu, ale opak je pravdou. Věřím, že teď méně výkonou hondu berete na plný plyn pořád a dáváte ji i patřičný servis. Ono mezi dvoutakty a čtyřtakty je velký rozdíl hlavně ve způsobu mazání. Z tohoto pohledu jsou na tom dvoutakty lépe, proto se hodí víc na dlouhou práci samozřejmě v patřičném výkonu...

Připojit reakci

31.5.2011 9:49

pokud chete vybírat jen z Vámi uvedených, pak doporučuju jednoznačně Stihl FS 100 - už jen proto, že má kompenzátor, nižší modely jej nemají (pozor, 85 je již starý model, nyní jsou 87 a 90, ale bez kopenzátoru); popravdě bych pro jistotu šel do vyšších výkonů, 700 m2 není málo, ostatně jestli tam je výhradně tráva, pak stačí ty slabší, pokud se tam občas objeví o bodláky nebo nálety křovin, pak raději vyšší výkon - třeba STIHL FS 130.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.220.72 (?)
9.8.2011 22:45

Po zúžení výběru se rozhoduji mezi křovinořezy Stihl FS 100 a Dolmar MS 290U. Stihl je novější model, ale o cca 3000 Kč dražší než Dolmar. Který je vhodnější pro sečení trávy a občas se objevujících náletových křovin na svažitém pozemku o ploše cca 1000 m2?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.123 (?)
9.8.2011 23:49

Stihl.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.171 (?)
10.8.2011 21:54

Ms 290 u mam doma, tento rok bol uz siesty krat v oprave. Odislo zapalovanie, neustale sa na nom uvolnuju sroby, musim to neustale kontrolovat, keby som nemal dobreho servismana, tak neviem... Servis ma Dolmar len centralny na jednom mieste na Slovensku. Do Dolmara by som uz asi nesiel, radsej ten Stihl. Je tam lepsi servis, pomaly v kazdom meste. Stihl Vam predvedu a neposlu zabaleny v baliku a clovece trap sa...

Připojit reakci

xxx.xxx (3398) - xxx.xxx.209.147 (?)
10.8.2011 22:05
MS 290 U není výrobek Dolmaru, ale důsledek spolupráce se Solem, nicméně logo na výrobku je Dolmar a ten je servisuje. Co si domluvili, to mají. Za toto poskytnout vynikající pily nejsilnější řady, to byl tedy obchod. Naštěstí jsem zvolil MS 260U, ale moc nechybělo.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.15 (?)
16.8.2011 14:22
To nevíte, že toto je snad jediné fórum na světě, kde se mažou příspěvky tak, že prostě zmizí? Samozřejmostí solidního fóra je, že se vymaže pouze obsah příspěvku. Když je takových příspěvků hodně, zamkne se vlákno a nebude možné do něj přispívat, ale stále bude možné si jej prohlížet. I tento příspěvek zmizí s tím, že jsem porušil pravidla fóra. Opravdovým důvodem však je ochrana skryté reklamy a "VIP" členů... Snad si to alespoň někdo stihne přečíst jaký hnůj to tady je.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.170.181 (?)
6.10.2011 0:31

Doporučuji Husqvarnu 135R. Je k neutahání v jakémkolin porostu a má prvný náhon (ne tzv. bowden). Mám ho již tři měsíce a teď byl na seřízení, aby podával plný výkon. Předtím jsem měl Grizliho o zhruba stejném výkonu a nedá se to srovnat.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
22.12.2011 17:46

Mam Husgvarnu 235,jiz 10-let a bez poruchy, kupujo,mazadla, benzin,oleje a zaci nastroje.Jednou mi prasklo lanko plynu za celou dobu a asi2-krat jsem dal seridit volnobeh.Delam s ni tak cca.500m2 rocne a sekam to 3-krat.Tedy spokojenost.Pokud slysim nazory ted na Husgvarnu, tak se rika, ze to slo s kvalitou trochu dolu, nemohu soudit.Ale, co jiste vim, ze priste bych chtel krovinorez s vykonem pres 2KWh, prece jen, vykon,je vykon, ten se neokeca, ani nicim nenahradi, ac s timhle udelam vse, co potrebuji.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.15 (?)
17.8.2011 0:25
Výbornou koupí je Stihl FS 130. Zkuste přitlačit na prodejce v okolí Vašeho bydliště a dostanete možná "jarní cenu". Já ji koupil za necelých 13 000, což je méně než nynější FS 100. Byla to akce u všech prodejců Stihl - sleva 3000. Tento stroj vlastním a jsem velmi spokojen. Poruchovost však zatím hodnotit nemohu.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.183 (?)
20.12.2011 21:34

Dobry den mam krovinak fs450 od firmy stihl je to profesionalni krovinak je to visi cenova relace ale je to perfektni delnik trojcipy nuz mam k tomu zadarmo.dokoupil jsem ktomu automatickou hlavu na strunu dale strunu od stihlu cervena prumer 2,7.vykon tohoto krovinaku je 2,1kw¨.zdvihovy obem 44,3.jeto drasi investice ale nadelato hodne prace pouzivam ho nachlupe sekam travu asi1,50m a jde to uplne samo. Na techto vecech se neda setrit mate na to servis jak na vzaruce i po zaruce mam ho 3roky a slape perfekne.me stal v akci 20 000kc

Připojit reakci

host - xxx.xxx.185.209 (?)
22.12.2011 17:20

Rád bych se zapojil do diskuze: mám docela bohaté zkušenosti se 4 takty v křovících. Na výběr není z motorů jen Honda se svými GX 25/35 nebo opravdu podivný 4 mix, ale i naprosto skvělý Robin od Subaru.

Měl jsem půjčený Dolmar MS 335 právě vybavený motorem Robin EH 035. Do trávy i bordelu plného náletů zajíždí jako divý, starty i za studena parádní. Výkonově je na tom stejně s motory Honda GX 35, ale ty reagují na plyn trošku vlažněji, ale jinak taky paráda. Na Robinu se mi hlavně líbí precizní konstrukce vnitřku motoru (přítlakové mazání, kovová vačka) a opravdu dobré vyladění, motor bleskurychle nabíhá do otáček. Honda taky není špatná zvláště svým tichým chodem a rozvody OHC... Ale pravdu máte všichni v tom, že origoš Honda křováky vyjdou draho, dneska vyjde levněji například Stiga/Castor, Vari KC a jiné, což jsou myslím velmi dobré volby.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.232.183 (?)
8.2.2012 17:23

Dobry den ja mam tři roky stihl fs 450 a co ho mam šlape perfektně kupoval jsem ho uplne novy a nedam na neho dopustit apsolutne se vubec ve vysoke trave nedusi co dodat ja jsem snim naprosto spokojen

Připojit reakci

18.6.2012 18:23

Dobrý den, chtěl bych poprosit znalce a uživatele modelů Stihl FS 240 C-E nebo Husqvarna 535RTX, aby mi poradili jaký z těchto modelů si vybrat a proč. Vybírám jen z těchto dvou modelů a o jiné značce už taky neuvažuji. Mám-li to zhrnout, tak...

Stihl FS 240

+ přijde mi, že má lepší ovládání (při studeném startu se složitě nenastavuje na rukojeti půlplyn)

+ dají mi k němu lepší popruhy

+ Egostart

+ kompenzátor

- průměr 3-zubu jen 250mm

- vyšší vibrace

- údajně poloprofi

- není ve výbavě strunová hlava (nová poloautomatická stihl 300Kč)

Husqvarna 535RTX

+ profi

+ průměr 3-zubu 300mm

+ lepší popruhy ve výbavě

+ strunová hlava ve výbavě

+ nižší vibrace

- blbý nastavování půlplynu

- přijde mi že má kratší trubku (jsem vysoký a delší je pro mě lepší)

Více rozdílů jsem nenašel. Hlučnost není až tak důležitá. Používám ochraný štít se sluchátky. Spotřeba bude asi stejná a malý rozdíl není důležitý.

Mám to k baráku na sečení zahrady 2000m2 a na vyžínání v soukromém lese kolem stromků.

Oba modely můžu mít za shodnou cenu a to 15tis, takže podle ceny se mi těžko rozhoduje. Spíše mě zaujali ty vibrace, ale to může být zkreslené způsobem měření. 

Prosím tedy o Vaše doporučení, názory a poznatky.

Pavel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.183.119 (?)
20.6.2012 16:04

Husqvarna RXT je oproti uvedenému Stihlu ergonomicky dokonalejšia (hlavne tlmiče vibrácii), má zrejme silnejší prevod (pre 300 mm kotúče), motoricky sú zhruba rovnaké, štartovanie nie je až tak podstatné. Stihl má podľa mňa lepší filter vzduchu (papier, ale je drahší). V prípade stihlu by bol vhodnejších konkurentom až FS-260.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.66 (?)
27.6.2012 11:28

Když jsem se, předloni, konečně rozkýval, že si koupím křovinořez, byl u mě parametr číslo jedna servis. Když jsem zjistil, že servis je nedostupný, nebo že je daleko anebo že je drahý, šla značka z kola ven. Cena byla až poslední, protože při podobných výkonových parametrech je rozdíl v cenách různých značek bezpředmětná. Aspoň tedy pro mě. Jestli dám za mašinku 10 nebo 11,5 litru, je mi putna. Každopádně další parametr byl výkon. Mám zahradu 25 arů, z čehož cca půlku seču čtyřkolkou Stiga, bezproblémový buldozer, který projede všude. JNo a zbylých cca 1200 metrů nechávám na vysoko, Nedal jsem na řeči takzvaných znalců, že stačí výkon takový a makový nebo opačně, že nestačí výkon takový a makový. Každá zahrada je jiná, roste na ní jiná tráva, každý majitel křovinořezu je ji né konstrukce a tak jsem k tomu přistoupil ryze ze svého hlediska. Zkouškou různých mašinek jsem zjistil, že výkon rovný 1HP s přehledem stačí i na nejhustší a nejvyšší trávu. Méně ale ne. 1kW je proklatě málo, obzvlášť, když tráva přeroste.  Jak jsem zjistil, hodně podstatné je snadné seřizování výšky uchycení mašinky na úvaz, který MUSÍ být obouramenný, nejen nějaký pás přes jedno rameno, a snadné nastavování úhlu sečení, například na stráních. Pokud k tomu potřebuješ klíč, pryč s takovou mašinou. Nakonec jsem volil STIHL FS 100. Je to mašinka, která mi vydrží léta letoucí, pokud se o ni budu dobře starat. Velkou výhodu spatřuji v tom, že je to 4takt na MIX, tedy Natural+olej. Nemůže se tak stát, že bych zapomněl dolít olej. Namíchám tak vždy deset litrů MIXu a má to do křovinořezu, lehkého strunového vyžínače Colibri i do pily.  Jsem naprosto spokojen. V ceně je závěsné zařízení přes obě ramena. Možná se někomu bude zdát 13 tisíc moc, tenkrát byla mašinka, navíc, v jakési akci, takže jsem nějakých 18 set ušetřil, ale o to mi nešlo. Ale není to přístroj na dva roky. Musí to něco vydržet. Vřele doporučuji. JAroslav Orlík, Jezdkovice

Připojit reakci

host - xxx.xxx.176.91 (?)
28.6.2012 8:35

Pánovi 100.66

Já tomu nějak nerozumím.Jakmile nemáte servis ve vašem okolí, tak může být mašina zlatá a jde z kola ven?Co tam od toho servisu v dnešní době očekáváte.Např.ja mám pilu HQ.Když jsem jí kupoval od prodejce Křivoklátu (50km)tak vedle 10km ještě servis nebyl.Tam by stačilo kdyby mě jednou okradli jako že u nich kupuju olej a 3 řetězy a nebylo by ani žádné vedle.Copak se dá sázet na servis v okolí?Dneska vám počítač služba vloží do krabice, před vámi ho zalepí a doveze do opravy třeba do Polska.Ale to nechci řešit, třeba po záruce by to bylo za jiné peníze.Zajímá mě, když všichni tady hází značky, Oleomac který mám já a nestydím se zatím za něj, se sem všichni bojí napsat, co na těch značkových mašinách servisujete? Proč je na prvním místě servis, když já jsem ho za osm let nepotřeboval.Jestli potřebuju opěrnou destičku do drtiče, tak si zanadávám a dojedu si pro ní za 450kč do Prahy.Nebo ji nechám navařit hliníkem.Debatuju o práci na pozemku do dvou tisíc metrů/rok.Jestli někdo seká u obec úřadu 2000m2 /den, tak ten ať si servisáka třeba zaměstnává.A tráva po kolena?To letos nebude možná ani sekání 2x při tom suchu.Tak 1.5x. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
8.8.2012 17:39

Proc je na prvnim miste servis?Protoze i ta nejlepsi znacka-stroj muze miti poruchu, cas od casu potrebujete koupit nejake prislusenstvi, je tam urcite opotrebeni, atd.Budte rad, ze ac mate neznackovou masinu, ze Vam slape.Prece jen, nejakou masinu, opravu pripadnou resit zasilanim stroje postou, neni zrovna prakticke, ani pohodlne a vetsinou to trva i dele a plati se doprava, atd.Jinak Oleomac, to neni z meho pohledu dobra znacka, mne stacilo, kdyz jsem si jej pujcil od sousedu, ale pokud jste spokojeny, nic proti.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
8.8.2012 19:54

Sousede tady maji pily Oleo Mac i krovinaky te znacky, ano chodi jim to lepe, nez nejake jine neznackove masiny.Ja si to u sousedu zkusil, u jednoho, druheho i tretiho.A proti znackove masine bych to nemenil, i kdybych mel servis pres ulici, jen pod pohruzkou smrti.Ale dal tj.na kazdem, tj.muj nazor za kterym si osobne stojim, ma zkusenost, nic vice a nic mene.At slouzi.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.66 (?)
27.6.2012 11:44

Dobrý den, Pavle. Já bych v tom, že má jedna značka větší průměr trojzubce, velkou výhodu neviděl. Záleží totiž na tom, jak hustá a vysoká sečená tráva je. Jakmile nahodíte 300mm trojzubec a půjdete s tím na hustou trávu po kolena. nadřete se, jako bulhar. Vím dobře, o čem mluvím. Než jsem koupil svou mašinku, půjčil jsem si od souseda právě strojek s 300mm. A byl jsem z toho sečení dost vyšťavený. Uvědomte si, že mašinka řádkuje, tedy, že kosník vlastně, useklou trávu svou silou tlačí z prava do leva. Možná to někomu příjde směšné, ale když máte sekat najednou 2000 m2, i kdyby hned jen půlku, projeví se to. To není pojezdová sekačka, sekající golfový green. Raději udělám těch pohybů zprava doleva o 20% víc, ale nalehko. Za druhé-za celou dobu, co mám křovinořez, jsem strunu nepoužil ani jednou. Mám malý lehký vyžínač Colibri, na takové ty dodělávky ale když jsem se naučil s trojzubcem pracovat, nepotřebuji ani ho. Tak s Colibri dělá manželka na své zahrádce. U Stihhl FS 100, kteroý mám, vibrace nepociťuji žádné. Za další-pokud se Vám zdá nějaká mašinka krátká, neberte ji. Kosit v předklonu, no dejte pokoj, zničíte si záda. Pohoda u sečení je základní předpoklad, abyste sekl rád a abyste se v noci před sečením, nebudil hrůzou zbrocen potem, že zase musíte sekat trávu. Pokud si přečtete můj první komentář, tak ta FS100 je čtyřtakt na MIX. Díky tomu, že je to čtyřtakt, má už z principu nižší vibrace, než dvoutakt. Přeji dobrou volbu. Jaroslav Orlík

Připojit reakci

27.6.2012 17:18

Děkuji všem za názory. Už mám objednanou Husqvarnu 535RXT. Zatím čekám až přijde na krám. Samozřejmě jsem si ji před koupí vyzkoušel (model 535RX)  pověsit na tělo a seřídit popruhy. Dost na tom záleží. Docela to sedělo. Kdyžtak sem hodím další poznatky až poseču zahradu.

Pavel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
27.6.2012 17:34

Kdybych mel sekat 700m2 vysoke travy, tak bych osobne pri vyberu se omezil na krovinorezy o vykonu motoru nejmene 2KW.Ano, udelate to i s krovinorezem s vykonem pres 1KW.Ale, proc trapit sebe i stroj.Tech par tisic bych pridal, je to na dlouhe roky, sel bych do znackoveho krovinorezu a praci bych si uzival.Tu dobu, uz mam nastesti za sebou, kdy jsem s 235 Husgvarnou o vykonu 1,3KW se moril na vetsi plose.Ac jsem to udelal a pracovala spolehlive.At dobre vyberete, jste spokojeny a masina slouzi.Pamatujte-vykon nicim nenahradite.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
27.6.2012 18:11

535-ka, tj.1,6 KW, neni to spatna volba, zalezi,co jste mel dosud, atd.Cena krovinorezu klesla.Ja delal roky s 235-kou Husgvarnou, tj.1,3 KW.Ted mam stroj nad 2KW a je to jinde.Vase volba si myslim, ze neni spatna.Ac tu 535-ku konkretne neznam.Mne by se do ni, osobne nechteloJen rikam, kdyz tj.kam se nedostane bezna sekacka, kolem plotu, par vousu, plus kozi placek, tak to, asi jde.Pro radnou praci ve vysoke trave na vetsi plose, v dnesnich cenach bych pod 2KW vykonu nechtel jiti.Dlouhe roky, jsem pouzival 235 R Husgvarnu, na pomery cen, doby 10-let zpet, perfektni stroj.Cena sla dolu, dnes mam Dolůmar MS 4510 a je to jinde.Jak jsem psal vykon nenahradite nicim.Pro trochu praci, vykon 2KW a vyse.znackovy krovinorez, tj.jinde, ac ta 535-ka nebude snad spatna volba.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.227.2 (?)
8.8.2012 20:05

Nehlde na to, ze vetsina znackovych vyrobcu ma servis do 30km od meho bydliste, vetsinou i mene daleko a vetsinou do 30km jsou servisy jedne znacky treba dva, minimalne.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Drtič větví Vares Shark 6231.10.201419038
Rider Husqvarna r 320 AWD vs. r 316TS AWD či něco jiného?4631.10.20143303
Poradí někdo jak nastavit měřič otáček a motohodin? 931.10.2014490
Divné otáčky u Vari dvoutakt3031.10.20143319
Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´13031.10.20149109
Jaké jsou zkušenosti s křovinořezy Oleo-mac?4431.10.201473952
Jakou vybrat strunovou sekačku do 1500,- Kč1231.10.2014770
McCulloch M125-97TC zahradní traktor3730.10.20145871
Honda GCV160 motor nelze nastartovat4129.10.201425894
Přípravek na rovnání klikovky motorů sekaček1628.10.20143640
Rider XF 140 HD2728.10.201413002
Opravy a údržba malotraktoru TZ 4K 145027.10.201480692
Otocny pripoj vari2425.10.20142168
Odvoz zahradniho traktorku do servisu825.10.2014721
Rotační sekačka Vega S4654224.10.201453898
Kde vyraba Dolmar4223.10.201420599
Zahradní traktor2422.10.20142951
rozdiel medzi tvarom silonu do vyžínača1922.10.20146776
Motor Briggs & Stratton 35 Classic3822.10.201457458
Drtička větví3621.10.20145451
Vari - Motor Honda 190 a převodovka pro 2T Jikov921.10.2014902
Stabilizátor paliva3321.10.20143482
Yard Man 12597619.10.2014710
Ojniční ložisko - Stihl FS55316.10.2014401
Příslušenství k MT8-070 mini2016.10.201443931
Dobíjení - Starjet616.10.20143211
Co kontrolovat při koupi TZ 4K 141015.10.20141287
Jakou benzínovou sekačku vybrat?3414.10.20144029
Velka komprese při startování713.10.2014794
Sekačka Dolmar zhasíná511.10.2014616
MT 7 Uni6611.10.201485842
Vertikutátor2011.10.20141953
Supa malotraktor611.10.2014917
Doporučte sekačku dle požadavků5210.10.20145941
Jak uvést do provozu kultivátor Matrix PMT 40-3679.10.201413296
Udržba hydro převodovky u traktůrka178.10.201412261
Zkušenost se sekačkou MTD 395 SPO197.10.201437565
Lis na malé balíky sena336.10.201441112
Karburator briggs stratton XRM6045.10.20142895
Vari global řinčí při rozjezdu234.10.20142821
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Paliva a motorové pily, topení, krby a kamna, komíny, zateplení a úspory energií
Plynovy kotel destila31.10.2014
Spatna funkce radiatoroveho ventilu31.10.2014
Spatna funkce radiatoroveho ventilu31.10.2014
Nefunguje zplynovací proces u pyrolitckého kotle28.10.2014
Čerpadlo ÚT Grundfos25.10.2014
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014