Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



host - 161.171 (?)
10.8.2011 21:54

Ms 290 u mam doma, tento rok bol uz siesty krat v oprave. Odislo zapalovanie, neustale sa na nom uvolnuju sroby, musim to neustale kontrolovat, keby som nemal dobreho servismana, tak neviem... Servis ma Dolmar len centralny na jednom mieste na Slovensku. Do Dolmara by som uz asi nesiel, radsej ten Stihl. Je tam lepsi servis, pomaly v kazdom meste. Stihl Vam predvedu a neposlu zabaleny v baliku a clovece trap sa...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
               
M. P. - (24) - 179.249 (?), 2.6.2011 9:46

Pokud by jste dal strojům potřebný servis a údržbu, tak by vám rozhodně na danou zátěž sloužily dlouhou dobu. Samozřejmě pokud do benzínu nezapomenete nalít olej... Čekal bych, že základní instrukce vám dal Mountfield jak se všude prezentují. Ovšem největší chyba bývá většinou právě v obsluze, buď v přetěžování stroje nebo špatné údržbě. Navíc při sečení hodně lidí stále ubírá stroji jede na poloplyn a myslí si že tím šetří stroj a spotřebu, ale opak je pravdou. Věřím, že teď méně výkonou hondu berete na plný plyn pořád a dáváte ji i patřičný servis. Ono mezi dvoutakty a čtyřtakty je velký rozdíl hlavně ve způsobu mazání. Z tohoto pohledu jsou na tom dvoutakty lépe, proto se hodí víc na dlouhou práci samozřejmě v patřičném výkonu...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 224.202 (?), 31.5.2011 9:49

pokud chete vybírat jen z Vámi uvedených, pak doporučuju jednoznačně Stihl FS 100 - už jen proto, že má kompenzátor, nižší modely jej nemají (pozor, 85 je již starý model, nyní jsou 87 a 90, ale bez kopenzátoru); popravdě bych pro jistotu šel do vyšších výkonů, 700 m2 není málo, ostatně jestli tam je výhradně tráva, pak stačí ty slabší, pokud se tam občas objeví o bodláky nebo nálety křovin, pak raději vyšší výkon - třeba STIHL FS 130.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.72 (?), 9.8.2011 22:45

Po zúžení výběru se rozhoduji mezi křovinořezy Stihl FS 100 a Dolmar MS 290U. Stihl je novější model, ale o cca 3000 Kč dražší než Dolmar. Který je vhodnější pro sečení trávy a občas se objevujících náletových křovin na svažitém pozemku o ploše cca 1000 m2?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.123 (?), 9.8.2011 23:49

Stihl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 161.171 (?), 10.8.2011 21:54

Ms 290 u mam doma, tento rok bol uz siesty krat v oprave. Odislo zapalovanie, neustale sa na nom uvolnuju sroby, musim to neustale kontrolovat, keby som nemal dobreho servismana, tak neviem... Servis ma Dolmar len centralny na jednom mieste na Slovensku. Do Dolmara by som uz asi nesiel, radsej ten Stihl. Je tam lepsi servis, pomaly v kazdom meste. Stihl Vam predvedu a neposlu zabaleny v baliku a clovece trap sa...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 209.147 (?), 10.8.2011 22:05
MS 290 U není výrobek Dolmaru, ale důsledek spolupráce se Solem, nicméně logo na výrobku je Dolmar a ten je servisuje. Co si domluvili, to mají. Za toto poskytnout vynikající pily nejsilnější řady, to byl tedy obchod. Naštěstí jsem zvolil MS 260U, ale moc nechybělo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 161.15 (?), 16.8.2011 14:22
To nevíte, že toto je snad jediné fórum na světě, kde se mažou příspěvky tak, že prostě zmizí? Samozřejmostí solidního fóra je, že se vymaže pouze obsah příspěvku. Když je takových příspěvků hodně, zamkne se vlákno a nebude možné do něj přispívat, ale stále bude možné si jej prohlížet. I tento příspěvek zmizí s tím, že jsem porušil pravidla fóra. Opravdovým důvodem však je ochrana skryté reklamy a "VIP" členů... Snad si to alespoň někdo stihne přečíst jaký hnůj to tady je.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 170.181 (?), 6.10.2011 0:31

Doporučuji Husqvarnu 135R. Je k neutahání v jakémkolin porostu a má prvný náhon (ne tzv. bowden). Mám ho již tři měsíce a teď byl na seřízení, aby podával plný výkon. Předtím jsem měl Grizliho o zhruba stejném výkonu a nedá se to srovnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 227.2 (?), 22.12.2011 17:46

Mam Husgvarnu 235,jiz 10-let a bez poruchy, kupujo,mazadla, benzin,oleje a zaci nastroje.Jednou mi prasklo lanko plynu za celou dobu a asi2-krat jsem dal seridit volnobeh.Delam s ni tak cca.500m2 rocne a sekam to 3-krat.Tedy spokojenost.Pokud slysim nazory ted na Husgvarnu, tak se rika, ze to slo s kvalitou trochu dolu, nemohu soudit.Ale, co jiste vim, ze priste bych chtel krovinorez s vykonem pres 2KWh, prece jen, vykon,je vykon, ten se neokeca, ani nicim nenahradi, ac s timhle udelam vse, co potrebuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.90 (?), 5.9.2021 10:45
Jednou jsem pocital kolik vydelala za 11 let udelala skoro 2000000 jednou generalka pak jsem ji chtel vystavit do regalu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika