Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?)
1.6.2011 21:05

Ráďo, já měnil svíčku u STIHLu profi po pěti sezonách, o tom to vůbec není. Na motokolách není takový záběr jako u křováku, neustálé změny otáček, časté starty a dělaly se s nimi i prořezávky a to už je "záhul". Jinak ztráta komprese, papání oleje a pak hlavně převody a náhon.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
            
peter.ferko91 - (4) - 109.90 (?), 30.5.2011 22:42
Zdravím. Ak sa môžem pridať tak z mojej vlastnej skúsenosti by bola najvhodnejšia voľba asi krovinorez od značky STIHL. Mám namysli FS 90 silný ľahký, dobrý antivybračný systém, malá spotreba paliva vďaka 4-MIX, vhodný a všestranné používanie. Osobne mám doma FS 87 a je to veľmi dobrý stroj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.202 (?), 1.6.2011 7:41

Omlovám se - napsal jsem Stihl, ale bylo to Solo (chtěl jsem napsat, že jsem zvažoval novou hondu nebo stihl, tak mi to uteklo)
k vašim otázkám:
- nejedná s o hondu za 15 000 ale za 12 nebo 13 tis.
- montfield jsem měl spartu, už nevím přesně který model, měl cca 1,2 nebo 1,3 kW, 2-takt, byl jsem s ním 2x v servise kvůli motoru a po 2. sezoně se rozpadla úhlová hlava, po nějakých menších tahanicich jsem ho vrátil...
- Solo jsem měl předtím, to už opravdu nevím jak byl model označen, opět něco nad 1 kW, ten se mi zadřel těsně po záruce, kromě toho tam pořád odpadávaly různé krytky, a tehdy se pamatuju, že soused měl stejný, od něj jsem měl doporučení, když jsem ho kupoval, nejprve ho chválil, ale pak s ním měl také potíže, možná ještě častěji, než já, ale je fakt, že se mu nezadřel, jen s ním už nešlo rozumě sekat, furt chcípal a po pár servisních zásazích mu řekli, že by to chtělo vyměnit motor

Víte, já se tady nehodlám honit za technickými parametry a tabulkovými údaji a od stolu provnávat jednotlivíé modely, jen píšu ze zkušenosti - kdo nechce, ať mé názory nechá být, nikoho tady nepřesvědčuju  - jen když mne nějaká zunačka zklame, tak do ní už podruhé nejdu, a anopak, tak asi tak... :-) p. H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.249 (?), 1.6.2011 16:32
Nejde o to porovnávat parametry od stolu, ale je lepší vždy uvést konkrétní typ stroje a ne jen jméno výrobce. I pro ostatní, kdo si články čte, je to potom srozumitelnější. Jinak máte pravdu, že ta honda je okolo 13 tisíc.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.6.2011 18:04

A co takhle pane p.H. podumat jestli jste ty značky naopak nezklamal Vy?  "Ono se mi to zadřelo" slýchám poměrně často a po demontáži zjistím, že se to opravdu "samo" zadřelo, bez oleje, případně s minimem oleje. Sparta je, pokud si dobře pamatuji vyžínač s výkonem do 1 kW při obsahu motoru 26 cm3 a co po něm někteří požadují je až s podivem. Projdou mi rukama stovky strojů, ale abych si nepamatoval model který mám osobně, to promiňte, ale to je z oblasti "jedna paní povídala".  Odpadávající přišroubované kryty jsou jaksi minimálně podivné asi jako to "samo" zadření. Často dělám opravy na vyžínačích (nikoli křovinořezech), zatěžovaných jako profesionální stroje a často se setkávám s křovinořezy výrobcem určenými pro práce kolem doma v profesionálním nasazení. Konkrétně stroje SOLO jsou jedněmi z těch, které vydrží až neskutečně mnoho a kdyby měli ruce, majitel by nebyl jeden den bez modřin a boulí. Tak "poctivou" údržbu dostávají. Jaký Dolmar jste měl? Nebo to je opět oblast JPP?  Myslím, že jediná chyba obou strojů byla při prodeji, kde jste nedostal odpovídající instrukce jak s nimi pracovat a té se Vám dostalo až nyní u Hondy. Takže Vám přeji ať Vám dobře slouží a nezapomeňte, olej se leje nikoliv do paliva, nýbrž do skříně motoru! To je totiž dost častá smrt Honda motorů v křovinořezech!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 152.146 (?), 1.6.2011 19:26

Ja osobne Hondu motor by som nekupil na ziadnom stroji a nebodaj Hondu ako cely stroj uz vobec nie... presne ako on uvadza... rozsypalo sa mi to uz na treti den, nebolo toho co by mi uznal reklamaciu, to bol krovinorez so zlomenym hriadelom pri prevode... zevraj som to sposobil ja... po vymene sa mi o tyzden zadrel prevod... zevraj som ho nemazal... atd...Hondu stroj uz nikdy... a taliansku montaz uz vobec nie.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.6.2011 20:10

Loňského roku jsem jisté firmě musel odeslat do hutí tři Honda křovinořezy ve stáří dvou let. Po dvou sezonách v lese ač měli údržbu na velmi dobré úrovni, byly tak unavené, že se nevyplatilo repasovat je ani pro běžného smrtelníka k domu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.80 (?), 1.6.2011 20:49
Radku, nestrašte mě! Mám GX motory na motokolách hlavně kvůli spolehlivosti. Předpokládám životnost 1500mth. To ztratily kompresi, nebo jak se projevilo opotřebování? Vždyť se třeba po 300mth mění svíčka, což je u bezejmenných motorů konec životnosti. Děkuju za odpověď. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.6.2011 21:05

Ráďo, já měnil svíčku u STIHLu profi po pěti sezonách, o tom to vůbec není. Na motokolách není takový záběr jako u křováku, neustálé změny otáček, časté starty a dělaly se s nimi i prořezávky a to už je "záhul". Jinak ztráta komprese, papání oleje a pak hlavně převody a náhon.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.78 (?), 1.6.2011 21:50
Myslím si, že ta firma udělala koupí těchto křoviňáků chybu, protože Honda podle mého patří spíše do kategorie vyžínačů. To že papaly olej, bude asi v tak malinkém objemu náplně problém. :) Osobně se snažím zachovat ve všech motorech původní svíčku, protože koupená už tak dlouho nevydrží. Děkuju za pozitivnější odpověď. :) R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 1.6.2011 22:00

Rozhodně to na takovou zátěž není. Za chybu to nepovažuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika