Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?)
21.4.2009 23:36

Dobrý den. Mám 4 křovinořezy, všechno stihl. FS 86,88, a 2x 130 4MIX. Ty 130 jsou v podstatě stejné jako 100, ale o trochu vyšší výkon. Používám je na profesionální úrovni, sekají s tím brigádníci - čili nešetrné zacházení apod. Jsou to skvělé stroje, malá spotřeba, perfektní zvuk na volnoběh. Lehoučké při tom výkonu - ideální na svahy. Nejsem agentem stihlu, pouze píšu svoje zkušenosti - jiné značky neznám (kromě oleo-mac a to je fakt peklo!!!). Pokud stihla koupíte, určitě to nebude chyba (čímž netvrdím, že jiná značka nemůže být za stejné peníze lepší). J.K.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 170.58 (?), 31.3.2009 21:08
Vykašli sa na predajne na Slovensku, ceny krovinorezov u severných susedov su polovičné pri súčasnom kurze pol.zlotého, osobne som známym poradil či pre seba zakupil ninimalne pol tucta krovinorezov.Konaj pokial je dobrý kurz.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 227.2 (?), 17.6.2012 14:03

235 Husgvarnu mam, dobra masina, maka roky, posekate vse, ale prece jen do opravdu narocnych podminek, to chce krovinorez o vykonu 2KW a vice, protoze,pak mate vyssi pracovni vykon, neklesaji otacky, tim padem se nenamotava velka trava, atd.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 152.228 (?), 2.6.2014 16:14

Tak všeobecný názor, kedže v piatok som kúpil krovinorez a v nedeľu vyskúšal. Najprv som mal v merku Gude 1501 za sto eur. Že na skúšku bude stačiť. Ale rozhodli sme sa pre niečo lepšie. Potom Oleo-mac BC380, ale skončila akcia a aj tak sme ho nekúpili. Nakoniec skončilo rozhodnutie medzi Stihl FS100, HQ 525 a Dolmar MS335.4. HQ za akciovú cenu 385 eur bola slabá, najslabší motor, tenká hriadeľ. Stihl sa mi zdal zas zbytočné drahý, tak som to investoval do Dolmaru. Pri práci ani nie je cítiť váhu, dosť tichý bez otáčok, vibrácie minimum, 3,5h roboty a nič ma nebolí /kosila sa udržiavaná lúka s metrovou trávou/. Radosť robiť. Neskôr som zistil, že má až 30cm kotúč, namiesto 25cm čo majú ostatné v tej triede. Práca so silónom je len ne vyžínanie. Robil som chodník v tej metrovej tráve a silón nestačí tak ako nož, skúsim neskôr 2,7mm silón. Určite by som si vedel predstaviť aj 2 kone, ale na klasické kosenie trávy tých 1,5 koní stačí. Potešila by delená hriadeľ, aby sa to lepšie vozilo autom, ale lepšie krovinorezy to nemajú.

Ešte treba pýtať zľavy od predajcov. Mal som pocit, že predávajú len krovinorez s nejakou rezacou násadou a zvyšok ti dajú, len ak sa mi ľúbiš /lepšie remene, inú hlavu, olej, silón/. Ceny si hádžu od oka, možno od výrobcu majú stanovené, že minimum napr. 300 eur a ten istý stroj sa predáva od tých 330 eur po 500 eur, čiže vždy je priestor na zľavu a dohadovanie sa s predajcom, čo iný obchod ponúka lepšie a výhodnejšie a dajte mi dôvod to kúpiť u Vás.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 9.6.2014 17:00

Mám od Dolmar křovinořez, pily i zahradní sekačku a chválím.Není to tak rozšířená značka tady, nebývá za tak velké peníze, jako některré jiné a můžu jen chválit.Měl jsem jiné značkové stroje, výhoda byla ta, že byla hustší sít servisu, ale do 50 km mám od Dolmar, asi tři servisní dílny, neměl by býti problém, to mi bohatě stačí.Vyloženě poruchové to není, o nic více, ani méně, než ostatní značkové stroje, ale občas každá mašina potřebuje servis, pokud vyloženě nejste technicky nadprůměrně zdatný.At to chodí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Gardener007 - (1) - 29.126 (?), 22.4.2015 12:34

Ja jsem si ted pujcoval Husqvarna 235 R a byl jsem spokojenej, asi poridim yes

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 13.179 (?), 15.1.2019 20:10
Tak ohledně křovinořezu bych osobně volil bez váhání Stihl. 20 let životnost není výmysl. Mám zkušenost s 460, 450, 350, 240, 120, 88 i 55. A prihodte nějakou korunu a vemte třeba FS240. Ten jsem kupoval loni v akci myslím za 14tis. A je to výkonově stejné jako už profi FS350 (20tis) Pokud máte opravdu vysokou trávu, po pás nebo víc, nebo hodně spletenou, tak vemte aspoň tu 240ku.Ta se už nezastaví, když toho vezmete naráz moc. Navíc má na tu cenu výborný popruh. Na 700 M2 stačí úplně s přehledem, na sekání celý den pak určitě plně odpružené profi kvuli vibracím do rukou.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 172.66 (?), 3.3.2019 19:42

Mam doma dvě motorove pily stihl a křovinořez fs 350

jedna pila 20 let druhá 8let a křovinořez 12 let máme les 3 hektary a plantaž vanočáku 1200 metru, stroje tedy dostávají pravidelně zabrat!!! Křovinořez jsem měl i na kšeft. Pravidelna udržba filtru kvalitní olej stihl a nikdy nezradily, žadne investice do oprav. Kvalitní spracování hnací jednotky i plastu. Dražší ale kvalitní, jinou značku bych již ani nezkoušel. Za mě stihl 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 42.6 (?), 29.3.2009 9:43

Koupil bych Solo 130, jedná se o Německý kvalitní a spolehlivý stroj nebo Husqvarna 235. Výkon 1,4kW (1,.3kW) časem oceníte. Ono samo o sobě na sečení 0,9kW stačí, ale při větší trávě, či sečení hustšího trávníku nebo dokonce trní, je vždy lepší větší výkon. Stroj v podstatě pojede max na 50procent a díky tomu i déle vydrží, než když budete mít sice kvalitní, ale slabší, který poběží např na 70-80procent.
Ty procenta berte s rezervou, ale princip je jasný - větší výkon má prostě rezervu.

Pokud použijete kvalitní olej na mazání, pak vám vydrží dlouhou dobu všechny vámi vyjmenované stroje. Co je docela důležité - nenamíchat si olej s benzínem na celou sezónu, ale jen na momentální sečení. Bohužel oleje se časem v benzínu rozloží a pak je stroj nedostatečně mazaný a díky tomu více trpí. Dost častá závada u motorových pil (přidřeno).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 240.194 (?), 21.4.2009 21:55

ahoj lidi, chtel bych si koupit krovinorez Stihl 100,chtel sem se zeptat, jestli mate s timto krovinakem zkusenosti a zda doporucujete.dekuji za jakoukoliv reakci.tomas

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
pikacu - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (69) - 109.17 (?), 21.4.2009 23:36

Dobrý den. Mám 4 křovinořezy, všechno stihl. FS 86,88, a 2x 130 4MIX. Ty 130 jsou v podstatě stejné jako 100, ale o trochu vyšší výkon. Používám je na profesionální úrovni, sekají s tím brigádníci - čili nešetrné zacházení apod. Jsou to skvělé stroje, malá spotřeba, perfektní zvuk na volnoběh. Lehoučké při tom výkonu - ideální na svahy. Nejsem agentem stihlu, pouze píšu svoje zkušenosti - jiné značky neznám (kromě oleo-mac a to je fakt peklo!!!). Pokud stihla koupíte, určitě to nebude chyba (čímž netvrdím, že jiná značka nemůže být za stejné peníze lepší). J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika