Křovinořez - Stihl, Husqvarna, Jonsered nebo Dolmar?



host - 5.149 (?)
8.6.2006 23:28
trochu ste zabudli na Jonsered BC 2125. podľa uvedených parametrov nevyzerá zle. Da sa porovnať s Dolmar 290U ?
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 5.149 (?), 5.6.2006 23:41
Pane J.S. prosim vas nazor na krovinorez FS55 a pilu Dolmar 400. Vikendove pouziti. Moc dekuji. Pripadne poradte jine typy v podobne tride.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.60 (?), 6.6.2006 8:44
Vycházím z toho co jste uvedl, tedy víkendové použítí. Tento výraz mnohdy ve skutečnosti znamená nárazové profesionální zatížení. Majitel přijede na zahradu, kde nebyl týden, nebo déle a za sobotu ji celou poseče(viz. soboty a neděle v našem okolí). Takže stroj, který je určen na malé plochy jede nonstop dlouhou dobu. Z toho vyplývá, že jak stroj tak obsluha jsou vystaveni přetěžování a většinou velké expozici hluku a vibrací. Malý výkon znamená dlouhou pracovní zátěž a velkou spotřebu paliva. U motorové kosy, když máte nízký výkon a vysokou trávu, tak se nadřete taky dost, protože to neubývá a nástroj velmi ztrácí otáčky. Toto platí i o motorových pilách - vhodnost výběru. Z vlastní zkušenosti uvedu, že jsem začínal na výkonu u pil 1,2kW a nyní používám 2,7 -3,5 kW. Ale to je pro mne hranice, dál by to nebylo ekonomické. Proč to popisuji, protože jste před možností, kdy si správnou volbou ušetříte spoustu nepříjemností a peněz. FS 55 základní model bez antivib., vhodný na malé plochy, dle kat. se dodává pouze verze C, tedy ne řidítkové rukojeti, rozhodně by byl vhodnější FS 80, který tyto přednosti má, nebo Dolmar MS 290. PS 400 motorová pila, která se vyrábí víc jak 20let tehdy to byl model D 102. Přednosti - nízká váha a velký řezný výkon, nastavitelné olejové čerpadlo, kovová skříň, designově i konstrukčně v podstatě zmenšená profi pila . Nevýhody - přes uvedené přednosti v některých tech. řešeních už překonaná konstrukce - např. otočené řetězové kolo, při intenzivním používání je vhodnější nýtovaná odstředivá spojka, gumové silenbloky. Tuto pilu jsem dlouho používal, v současné cenové nabídce bych volil D 109 příp. nový typ PS 460, PS4600(ale tato je asi  v akci doprodaná, možná u Vás ne) - tyto stroje jsou o 2 kategorie výš. Technické parametry a  popis jsem několikrát zhruba uváděl. J.S.       
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.253 (?), 6.6.2006 17:02

Nemate prosim nekdo zkusenost s krovinorezem CASTOR, napr. typ Power 41D - je to za cenu 11tis., 1,6KWh, 7,1Kg a pry profi. Je to udajne nastupce 2-taktu Honda. Da se kvalita teto znacky srovnavat se znackami Stihl, Husqvarna, Dolmar? Dekuji L.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.253 (?), 6.6.2006 17:03
Opravuju se, samozrejme 1,6kW. L.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.125 (?), 6.6.2006 18:01
Mám přes tři roky el. řetězovou pilu CASTOR, používám ji hodně často a občas s ní řežu i velké průměry. Tím chci říct, že s touto značkou mám velmi dobré zkušenosti, s pilou jsem zatím nebyl v servisu, akorát jsem měnil časem řetězy a napínací trn lišty.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.149 (?), 8.6.2006 23:28
trochu ste zabudli na Jonsered BC 2125. podľa uvedených parametrov nevyzerá zle. Da sa porovnať s Dolmar 290U ?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.60 (?), 9.6.2006 9:06
Ani ne je to v podstatě stejný model jako H325 24,5ccm, bez antivibr. Ve srovnání s MS 290 rozdíl  cca 5 ccm je u kubatury kolem 50 ccm znatelný spíš pro profesionála, ale v této tzn. 25 ccm - 30 ccm je to poznat dost. Antivibrační systém - pokud si mohu zvolit je vždy lepší volba - to ocení každý při delší práci. Motor MS 290 je postaven na vyšší sílu, což je znatelné i z těch objemů , které jsou rozdílné, ale výkon skoro stejný. Z toho vyplývá podobné srovnání jako třeba u aut - větší objem motor zvládá jízdu bez nutnosti častého řazení a naopak slabší  je nutno  více vytáčet.  J.S.   
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 162.114 (?), 9.6.2006 13:15
Úvodom ďakujem za odpoveď. Dnes som znova prešiel predajne a zda sa mi že čím viac značiek spoznávam tým som nerozhodnejší. Na začiatku som bol rozhodnutý pre Stihl 55, dnes som sa dozvedel že Homelite o výkone tiež 0,75KW je tiež OK výrobok a je o 4.000Sk lacnejší. Další model je HQ 125R kontra Partner B 300B. Alebo HQ323R verzus Partner D 422X. No a konečne ako som už spomínal Jonsered 2125 a Dolmar 290U. Všetky sa pohybujú v rozmedzi 11.000 až 13.000 ,-Sk. Viac do doho asi investovať nebudem. Stihl ma láka pretože ma udajne vymakaný servis a tvrdia že u ostatných značiek sa čaká na súčiastku aj 3-4 týždne, ale na druhej strane je dosť drahý. Tak už som z toho jeleň a tráva stále rastia. Pán J.S. dám na vašu radu-odborníka a skúste nejak uvedené modely porovnať, veľmi stručne , alebo vyselektovať nevhodné, či už konštrukčne, alebo finančne a poradte mi 1-2 modely, určite budem s nimi spokojný. Hned na budúci týždeň nabehnem do záhrady ( veťmi zlá tráva, zmes buriny, cca500m2 a kopcovitý terén). Ďakujem za ochotu a radu. L.Ž.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 221.60 (?), 9.6.2006 15:21
Výběr bych provedl asi takto: 1) Obecně známá spolehlivost výrobku s dobrým technickým zázemím. 2) Kolik toho dostanu za vložené peníze tím mám na mysli jestli je výrobek technicky na výši, má dostatečný výkon, nízké vibrace a jeho provedení jej předurčuje k těm činnostem, které požadujete.3) Výrobci - resp. prodejci nabízí různé výhodné kombinace -slevu, nebo strunovou hlavu v ceně - to může být mezi rovnocennými výrobky faktor, který ovlivní Vaše rozhodnutí. 4) Výkon přístroje je velmi důležitý, zejména při větších plochách a při použití strunové hlavy, která ač se to nezdá dává motoru zabrat, zejména při použití nevhodné struny a vadě při zakrácení struny na požadovanou délku. Takže z těch uvedených se zaměřte na ty silnější a lépe vybavené. Já osobně bych z této nabídky vybral MS 290 -ten splňuje výše uvedené body(u nás), FS 80 Stihl - má antivibr. ale je dražší to stejné platí pro H 335R, Jonsered má stejnou nabídku pouze je některý typ dříve u Husqvarny nebo Jonseredu.Ostatní typy jsem vyloučil. Osobně by to bylo lepší probrat, tak alespoň zhruba, snad to pomůže   J.S.  
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.81 (?), 2.8.2006 10:32
Vážený pane J.S. bohužel poněkud opožděně (objevil jsem tento zajímavý web až nyní) ale s nadějí že se k Vám tyto řádky dostanou si dovoluji poopravit některé informace které jste při jinak chvályhodné snaze ulehčit výběr křovinořezu uvedl. Má první poznámka se týká stroje STIHL FS 55 který se k nám dodává v modifikacích FS 55 a FS 55 ErgoStart (mezinárodní katalog jej značí FS 55 C-E) OBĚ TYTO VERZE MAJÍ tzv. ŘÍDÍTKOVÉ RUKOJETI nikoli tedy kruhové jak jste uvedl (model s kruhovou rukojetí je značen FS 55 R a k nám se nedodává). Omyl v typu rukojeti Vás svedl k další chybné informaci týkající se velikosti ploch pro které je tento stroj určen, tedy není pravdou že je určen pouze na malé plochy ale zvládá bez problémů i plochy středně velké. Důležitá informace je však ta že jeho hnací ústrojí a úhlový převod jsou dimenzovány pouze pro dužnaté porosty nikoli pro dřeviny vyjma letošních výhonků, je to tedy MOTOROVÁ KOSA nikoli křovinořez. Na závěr mi dovolte jeden subjektivní poznatek se kterým nemusíte souhlasit, pán který se na Vás obrátil počítá pouze s víkendovým zatížením, proto se mi zdají informace o ativib. systému, pro již tak množstvím dat zavalenému pánovi jako výběr spíše znesnadňující než naopak. Jinak ovšem velmi oceňuji Vaši snahu poradit laikům protože nejsou vzácné případy kdy jakmile zákazník vstoupí do obchodu prodejce je ochoten nalhat mu prakticky cokoli jen aby z něj ty peníze vytáhl a nedal mu šanci podívat se jinam což já nevidím jako snahu o spokojenost obou stran, v tomto se mnou budete jistě souhlasit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika