Křovinořez Stihl FS80 AV



Stránky: 1,  2   
ppavel - (4) - 76.209 (?) 
20.10.2011 20:39, zobrazeno: 21188x

Dobrý večer,

mám tento historický křoviňák FS80AV a povedlo se mi ztratit strunovou hlavu, což by nebyl takový problem ale bylo to včetně toho opěrnýho talířku s drážkováním co se dává na hřídel co jde z převodovky. Byl jsem v několika kšeftech a nikde už to neuměj objednat, proto se chci zeptat zdejších odborníků jestli někdo nemá tušení zda-li by to šlo nahradit nějakým podobným třeba z novějšího modelu který by měl stejné drážkování, či neví o někom kdo by to uměl objednat nebo sehnat, na americkém ebayi se to bežně prodává za pár dolarů ale nemám to jak koupit a doprava z USA bude asi dražší jak ten díl.

Díky za každou radu :-)

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 20.10.2011 21:13

Zdravím, tam ale přeci není drážkování. Hřídel má pouze dvě plochy a příložný kotouč je celkem dost silný. Nevím co tam máte za převodovku, ale asi bych kotouč našel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
ppavel - (4) - 76.209 (?), 21.10.2011 0:20

Zdravím,

jak je převodovka tak z ní kouká drážkovaná hřídel s vnitřním závitem a ten talířek se opírá o vnitřní kroužek ložiska a na to se pak montuje strunová hlava.

tohle by mělo být ono

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
ppavel - (4) - 76.209 (?), 23.11.2011 13:51

Zdravím... nemá teda někdo ponětí jestli je tento díl stejný nebo podobný z jiného novějšího křoviňáku případně jestli ho nemá někdo doma navíc?? Ještě mě napadlo sehnat celou tu spodní hlavu z nějakého nefunkčního novějšího ale nevím jestli bude stejné osazení pro ten bowden uvnitř tyče.

Díky za pomoc :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.115 (?), 23.11.2011 15:37

 současné hlavy

hobby: průměr trubky 25,4mm a bowden po úplném zasunutí do trubky by měl vyčuhovat 17mm (tyč 20mm), čtyřhran 4,95mm

profi: průměr trubky 28mm, tyč vyčuhuje 20mm

HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
ppavel - (4) - 76.209 (?), 30.11.2011 23:42

Díky za rady.

Sehnal jsem náhodou na burze jeden nekompletní starej Stihl FS44, akorát po sundání té spodní hlavy je to uplně jiný, ten FS80 má totiž místo bowdenu ještě plnou ocelovou tyčku se zářezama a v té hlavě je zase protikus s ploškou do kterého zapadne a ten FS44 má už klasický bowden s čtyřhranem. Tak jsem nad tim chvíli dumal jestli to nemám všechno sebrat a vyhodit a pak jsem zjistil že hřídel na kterou se nasazuje ta strunová hlava bude od ložiska dovnitř nejpíš stejná u obou, takže jsem jí z té FS44 vylisoval a zkusím jí nalisovat do té původní. Z té musím tu hřídel ale nějak dostat, jelikož má vnitřní a ještě opačný závit tak to bude trochu problem ale snad to nějak pujde. Pak napíšu jestli se to podařilo :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.95 (?), 3.5.2013 10:58

dobry den vospolok.prosim o radu vsetkych.nedokazem sa dostat na stranku, kde by som si prave tuto suciastku-nahonove lanko/bowden/ dokozal sam objednat a kupit.bol som aj v par servisoch Stihl, ale neuznavam a podporovat nebudem obchodnikov, ak tovar nemaju na predajni a chcu mi suciastku objednat so svojou proviziou.prosim o adresu nejakeho velkoskladu a taktiez o presny odborny nazov suciastky.a ze sa lahko da na nete nakupovat.dakujem za pochopenie a pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 65.0 (?), 3.5.2013 22:30

když nechcete tak nepodporujte, občas se náhon objeví na ebay, použité cca 1200kč kus

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.186 (?), 3.5.2013 22:52

nepodporovat obchodnikov? a v autoservisoch podporujete?...predsa nemozu mat aj oni vsetko na vsetky stroje co predavaju alebo servisuju na sklade. Predsa to musia objednat a bez provizie to asi nepojde. Velkoobchodne vam moze dodat iba Stihl dovozca a ten zasadne podporuje svojich predajcov tym ze ND nedoda nikomu len svojim zmluvnym dealerom. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 41.165 (?), 5.1.2017 15:20

nepodporujem ani zlodejov v autoservisoch.uokradaju tuna vsetci a skaredo.len Slovac si to nechce uvedomit a tak bohuzial mozu ti podnikatelia okradat i nadalej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika