Křovinořez? Stihl fs130?



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 83.116 (?) 
29.6.2010 18:32, zobrazeno: 59760x

Dobry den

Cital som ostatne diskusie a nenasiel som v nich odpoved na svoju otazku.

a to: mam zahradu-momentalne dost divoko zarastenu- velkost 3000m2-trava, cernice(ostruziny), sipove ruze. Kosenie tak na dva dni, neskor mozno len na jeden. Zvladne to model Stihl fs130?

dakujem

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 142.240 (?), 29.6.2010 19:56
Muj kamarad si s nim uz ctvrtym rokem vydelava. Pouze bezna udrzba, takze vam ho s klidnym svedomim mohu doporucit. Nezvykly je akorat volnobeh, protoze ten 4mix vrci jako traktor, ale jinak je to velmi kvalitni a spolehlivy stroj. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 190.236 (?), 29.6.2010 21:58

S žacím nožem a pokud již předem počítáte s dvěma dny to mašina zvládne levou zadní i v 35 stupních vedra. Přestávka po nádrži pro doplnění tekutin i pro obsluhu je akorát. Vzal bych aspoň cyklorukavice. 3 000 m budete v rukách cítit.    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 83.116 (?), 30.6.2010 10:30

dakujem za rady

povodne som chcel len nejaky lacnejsi stroj, ale Stihl je snad jedina znacka na ktoru sa nikto nestazuje a mensi vykon... niekto tu na nejakej diskusii pisal ze mu 1kw bol malo na jeho luku- tusim 1500m... este fs100 by bolo ok, ale cena ta nieje velmi rozdielna

vlastne uplne povodne som chcel aby mi to niekto iny pokosil, ale ked ponukol cenu 160eur... to su 3 take kosenia a mam vlastny krovinac

i.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 184.155 (?), 30.6.2010 20:50

Řeším prakticky totéž, jen menší louka, asi 2000m. Taky sem nakonec skončil u Stihlu, kuli hmotnosti, trvanlivosti, prodejce + servis mám hodně blízko. Většina je tráva, tak sem se chystal na FS 56 za slušnou akční cenu 7.290, že to snad s většími přestávkami taky půjde - nedaří se mi moc přifouknout ten rozpočet, ale musel sem to přehodnotit, podle zkušeností zde, že by to asi bylo moc velký sousto. Takže budu muset přitlačit na FS 100, i když vim, že ideál by byl Vámi vybraný FS 130 - myslim, že děláte dobře. Já dám vědět, jak to jde s tou stovkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 24.141 (?), 1.7.2010 7:32

Taky řeším pořízení křoviňáku - i když spíše motorové kosy, protože bude použita na 99% jen na vyšší neudržovaný travní porost. Už jsem rozhodnutý pro zn. Stihl, asi Fs 100. Ale možná by mi na cca 400m2 stačila i FS 56. Proto se chci zeptat, zda kvalitativní rozdíl mezi Fs 56 a FS 100 je tak pmarkantní, když je mezi nimi dost vysoký cenový rozdíl,12.492,- x 7.290,-) a to ještě je nutno u FS 100 dokoupit strunovou hlavu. Technologie 4mixu je přece1 stejná a papírový výkon v kW  (0,8 kw x 1,2kW) není příliš rozdílný, ale možná se mýlím a kadý 0,1 KW je při sečení poznat. Samozřejmě, že jsem se ptal ve speciálce Stihl, ale jejich informace míří k pořízení nejlépe FS 130 - to chápu, jsem taky obchodník, ale jde mi o pokud možné nezávislé relevantní informace. KAREL

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 10.195 (?), 2.7.2010 17:26

A co takhle: Dolmar Ms 340U

           Jonsered cc 2036

           Komatsu Zenoah BC 2604DW

           Stihl fs 130

Výkonově shodný, ale kterej vybrat??? Rozdíl v cenách a nabízených přídavných komponentech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 47.155 (?), 3.7.2010 6:28

Stotřicítku mám druhým rokem a spokojenost je veliká. Sečeme s ním (množné číslo je proto, že manželka ho umí vzít do ruky taky) hodně členité pozemky v Krkonoších (místy i docela podmáčené, takže vegetace mocná).

Plusy - mašina je lehká, 4mix nevříská, ale má příjemně kultivovaný zvuk i chod, pevná hřídel, široká řídítka, stavění řídítek na křídlový šroub, se strunovou hlavou a s trojcípým nožem se dá posekat cokoliv.

Mínusy - kulhá ergonomie startování. Jak je mašina vyvážená, tak je rukojeť šňůry moc daleko vzadu a v nešikovném úhlu. Ve spojení s vysokou kompresí je startování s mašinou na kšandách neohrabané. A druhé mínus - nádržka by mohla být větší, vystačí tak na čtvrt hodiny práce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 94.115 (?), 3.7.2010 8:54

jestli spotřebujete nádrž za čtvrt hodiny (nádrž má 0,53 litru), tak je pravděpodobně někde něco špatně. Všechny křovinořezy s výjimkou zádových, se startují NA ZEMI, a ne zavěšené na kšandách (podívejte se do návodu k obsluze na pasáž o startování) HH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 3.7.2010 9:59

Zdravím a co se týká spotřeby souhlasím, 0,53 l na 1/4 hodiny je spotřeba Sovětského tanku T-45. Ohledně návodu k obsluze také bez připomínek i z pohledu školení obsluh, ale ve skutečnosti to je celkem běžná praxe především lesních dělníků, startovat mašinu v závěsu a tady je 2 takt s dekompresorem výhodou. Občas je potřeba vypnout stroj, uklidit si cestu, najít sazenice atd. a zase motor nahodit. To dost dobře s FS 130 nejde. U zádových to nejde už vůbec, jedině při práci ve dvou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika