Krovinorez solo 154 - názory



host - 12.169 (?)
17.10.2013 13:13

astronomická cena opravy je ca 6000 Kč (je v tom i práce), když nový stroj stál ca 11000 Kč a použitý byl ca třikrát, ale spojka sama je uvedena za zhruba 600 Kč (24 EUR.). Kdybych věřil, že to v Mountfieldu opraví, tak bych jim to i svěřil, ale dvakrát předtím to neopravili!!! Po první opravě mi dokonce zapomněli namontovat silentbloky... malé opomenutí...

Ještě jsem zjistil, že jiný obchod, co Solo 154 před lety prodával, který jsem našel ve městě kde bydlím, by možná dodal ještě jiné náhradní díly - vedené pod jinými čísly. Takže, co obchod, to jiný náhradní díl ke stejnému stroji??? Nebo má každý obchod speciální modifikované modely??? Pak by nebylo Solo jako Solo.

No, já to nešťastné Solo co mám nejprve rozdělám a pak uvidím co a jak. Ale až v zimě, teď není čas.

Na jaře 2014 napíšu závěr. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 9.161 (?), 17.10.2013 11:41

co je to astronomicka cena?...spojka pod tym novym cislom sa odbytuje priamo zo sola za 15,20 euro a este - rabat odberatela. Kolko si nahadzuje k tomu MF to je mozno astronomicke... skuste kupit inde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.169 (?), 17.10.2013 13:13

astronomická cena opravy je ca 6000 Kč (je v tom i práce), když nový stroj stál ca 11000 Kč a použitý byl ca třikrát, ale spojka sama je uvedena za zhruba 600 Kč (24 EUR.). Kdybych věřil, že to v Mountfieldu opraví, tak bych jim to i svěřil, ale dvakrát předtím to neopravili!!! Po první opravě mi dokonce zapomněli namontovat silentbloky... malé opomenutí...

Ještě jsem zjistil, že jiný obchod, co Solo 154 před lety prodával, který jsem našel ve městě kde bydlím, by možná dodal ještě jiné náhradní díly - vedené pod jinými čísly. Takže, co obchod, to jiný náhradní díl ke stejnému stroji??? Nebo má každý obchod speciální modifikované modely??? Pak by nebylo Solo jako Solo.

No, já to nešťastné Solo co mám nejprve rozdělám a pak uvidím co a jak. Ale až v zimě, teď není čas.

Na jaře 2014 napíšu závěr. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 42.87 (?), 17.10.2013 16:53

Solo to dalo do jedneho paketu..spojka + veci k tomu pripojene a dalo cislo nove... stare plati len pre samotnu spojku, dokonca ked budete naliehat tak vam dodaju / mali by, ak ked sa budu tvarit ze sa nedodava----ale dodava// len pruzinu spojky, lebo neverim ze po 3x koseni odisla cela spojka opotrebovanim. 6000 Kc..to sa asi niekto ublaznil, spojku si aj bez pripravku vymenite sam a bubon takisto nie je problem... Spojka samotna stoji na SVK asi 15 euro...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.183 (?), 21.7.2014 17:33

Dnes jsem se konečně dostal k rozdělání mého nešťastného Sola 154. Mám dovolenou. Brzy jsem si všiml výrobní vady odlitku pouzdra ložiska klikové skříně. Tato vada způsobuje uskřípnutí O kroužku, který pak na pouzdře nemůže těsnit, dochází k pronikání směsi oleje a benzínu z karteru na spojku, tím dochází k prokluzování spojky a extrémnímu přehřívání a dříve popsanému poškození...

Na jednu stranu jsem rád, toto si hravě opravím (koupím bezvadné pouzdro), na druhou stranu, těch nervů a ztraceného času - to je děs, jací jsou v servisu v Mountfieldu odborníci... - reklamaci odmítli s tím, že u stroje nenašli vadu..., že jsem si ho zničil sám... a za opravu chtěli neskutečné peníze...

Jinak, Husquarna, co používám místo Sola, šlape jako hodinky, bez jediného problému :-), podobně jako dlouhá leta předtím Castor.

Ještě sem napíši, co na to Mountfield. Fotku vady jsem jim právě poslal. Uvidíme, nechám se překvapit... Zatím mám velice špatnou zkušenost.

Pavel

snímek uskřípnutého o kroužku a rýhy v odlitku
snímek uskřípnutého o kroužku a rýhy v odlitku
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.183 (?), 22.7.2014 14:26

ještě, pro srovnání fotografie jak vypadá bezvadné ložisko na druhé straně klikového hřídele.

Solo nepoužívá Hermetic nebo podobnou pastu na těsnění skříně a válce motoru, používá O kroužky a různé gumové proužky (kde např. končí gumový pásek a navazuje na něj O kroužek je mezera... ta se utěsní až stlačením... doufejme)

Ložiska jsem zatím nedemontoval, ale to, co zatím vidím, je plast...

Celé to na mě působí, že je vše uzpůsobeno především pro velice snadný a rychlý servis kus za kus... tak proč je tak drahý???

V mém případě jsou ložiska teplem deformovaná a musím je vyměnit.

pro srovnání fotografie bezvadného ložiska
pro srovnání fotografie bezvadného ložiska
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.183 (?), 22.7.2014 14:28

opravuji - jen to jedno ložisko musím vyměnit - to u spojky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.166 (?), 22.7.2014 16:27

Zdravím, před montáží byli oba díly stejné, nyní je na jednom vymačkaná drážka od nepřesného odlitku, na druhém je také náznak ale není tak moc patrný. Píšete o ložisku ale ten díl je ložisko s guferem a mění se jako celek, pokud pronikal olej z klikové skříně, tak bych tipnul na hřídelové těsnění. To že nepoužívají těsnící tmely není výhoda ale zrychlení výroby na úkor kvality. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.37 (?), 22.7.2014 18:41

na druhej strane ked sa vam sekne lozisko tak vam neposkodi kartre... vymenite lozisko s guferom... ked je lozisko zalisovane v kartroch a po zaseknuti sa pretaca aj vonkajsok, poskodi karter..potom treba aj tie menit...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 142.166 (?), 22.7.2014 19:38

Zdravím, stojím za svým názorem, že zmiňovaný křovinořez je laciná hračka za drahé peníze v jednom předraženém řetězci. ještě k tomu zaseknutí ložiska v karterech, kdy se vnější kroužek "protočí". Pokud se toto stane, není to vinou ložiska ale volné díry v karteru a když by k tomu opravdu došlo, tak je to tak 1:1000. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.183 (?), 23.7.2014 13:44

Dnes mne v jedné velké prodejně zahradní techniky, kde dříve prodávali i značku Solo, překvapili, že k Solu momentálně nelze sehnat náhradní díly. Já potřebuji minimálně lamely spojky s obložením a dříve zmíněné ložisko klikového hřídele, které vyměním jako celek - viz. předešlé foto. Prý v ČR má náhradní díly už snad jen Mountfiled. Jinak musím hledat v Německu nebo na Slovensku, kde má Solo stále ještě své zastoupení... Solo prý bude mít nového vlastníka - snad ALKO... které by mělo konečně udělat pořádek... Hovořil jsem se servisním technikem, který Sola dříve opravoval... a vyslechl si výčet typických vad, které zde nechci jmenovat. Bylo jich hodně. Kvalita Solo 154 prý ani neodpovídá kategorii hobby. Já se k tomuto hodnocení na základě mých zkušeností s tímto křovinořezem a srovnání s Castorem a Husquarnou připojuji a vzhledem k problematice náhradních dílů a otřesným zkušenostem s firmou Mountfiled, Solo 154 nikomu k práci nedoporučuji. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika