Krovinorez solo 154 - názory



host - 229.128 (?)
23.9.2013 12:05

Mne moje solo 154 šlape bez problemov celu sezonu od jara prerezavky, cca2mesiace, leto vyžiňanie, cca 3mesiace, a september znova prerezavky a neni problem, zatial som spokojný, viem si predstaviť par detailov, ktore by sa dali vylepšiť, to sa da na každom, ale zasa cena je primerana a už je par krat splatený, takže to už ani neriešim.škoda že vam to nevyšlo, ja som mal doteraz len 6kusov japonske mašiny, bal som sa neznamej značky, preto som založil tuto diskusnu temu, prišlo tam vela negativnych poznatkov, až som sa bal to solo kupiť, ale som to riskol kvôli cene a som spokojný, je mi jedno že to predava shitový MF, servis si urobim sam a ta cena 395eur nemala chybu.A ten Castor ked na neho pozrem opticky vyzera presne ako Stiga s japon.motormi Mitsubishi, aj tak to všetko robia taliani GGP.S motorom Apina by vam ten castor tolko nevydržal.A ta HQ555 vas určite prežije, to je riadne delo! Veľa uspechov. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                     
host - 132.102 (?), 22.7.2013 21:14

V pátek jsem v Mountfieldu vyzvednul opravené SOLO 154. V sobotu vyzkoušel. A ode dneška je opět v servisu. Měli jsme jet dnes s rodinou na dovolenou, místo toho jsem v tom nádherném počasí, v době dovolené, jel do Mountfieldu podruhé reklamovat SOLO 154. Podruhé za asi 2 měsíce. Narozdíl od první zkušenosti tentokráte vydrželo sekat jen asi 1,5 hodiny. Ale i to bylo trápení, motor nedržel otáčky, zdechal, nebylo možné jej nastartovat, opět se vibracemi motoru vyšroubovávaly šrouby co drží kryty motoru, atd... ale halvní problém, hrozně se vaklá hřídel u motoru.  V Mountfieldu mne tentokráte přijali vlídně a bez obviňování, co probíhalo minule, stroj vzali do opravy. To mne mile překvapilo. Ani jsem křovinořez tentokráte neočistil. Dokonce si servisní technik vzpomněl, že mi minule nedodali nový vzduchový filtr, který jsem si jako náhradní díl chtěl koupit když jsem měl stroj vyzdednout z první opravy. Oni ani tento základní díl stále nemají skladem, což je těžko pochopitelné, ale je to tak. Co se mi také po první opravě nelíbilo bylo, že mi vrátili křovinořez téměř bez benzínu (asi 10 %), zatímco do opravy šel s téměř plnou nádrží (min. 80 %, spíše 90 %). Jako by nestačilo kolik benzínu člověk projezdí, když stroj vozí autem na reklamace... Co mne mrzí nejvíce je, že jsem si před 2mi měsíci koupil nový stroj, měl z něj radost a dnes mám (vlastně ještě ani nemám) něco co opravami ztratilo veškerý lesk a krásu a přeměnilo se v Černého Petra. Ten stroj strávil víc času v servisu než na louce.  Pokud by se ztracený čas přepočítal na peníze, Husquarna či Stihl vyjdou levněji. Solo asi není stroj k práci. Je to stroj k prodeji a servisu. Pavel Charvát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.230 (?), 26.7.2013 17:16

to je fakt trapenie, ja by som bol z toho -na prášky.Mne to zatiaľ šlape, momentalne po prerezavke už treti týždeň vyžiname a to je toho roku tráva skoro po oči a neni problem, ani dekle som nedotahoval, ani nič ine sa mi neprihodilo, asi mam naozaj ten jeden z tisíca.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.171 (?), 27.8.2013 15:35

Před týdem jsem vyzvedl SOLO 154 z druhé opravy (od května je většinu času v servisu). V sobotu jsem opět sekal. Vydrželo asi 3 a půl hodiny a málem se rozpadlo. Kdybych si při doplňování paliva nevšiml, že motor a hřídel drží už jen jeden ze čtyř šroubů tak by motor brzy upadl a zůstal viset na drátech. Pozor, toto opravdu není vtip. To je reálná zkušenost se Solem 154. Neměl jsem ten den už sílu na reklamaci a tak jsem se do Mountfieldu vydal až v něděli. Otevřená však byla jen prodejna a ne servis. Tak znovu v pondělí - musel jsem si vzít dovolenou a strávit několik hodin v dopravních zácpách. V neděli jsem pozemek posekal Husquarnou 555 RXT. S terénem si jen pohrávala, má velkou výkonovou rezervu. Protože jsem s ní sekal bezprostředně po použití Sola 154 a ve stejných podmínkách, znovu jsem si oba stroje srovnal. Husquarna je naprosto v pohodě, motor neskutečně krásně přede a před ničím se nezastaví. Poznal jsem, že tato Husquarna má ještě vyšší výkon než Solo a opravuji i svoji původní představu o její vysoké spotřebě. Nemá znatelně vyšší spotřebu než Solo. Solo je mrštné a pracovalo by se mi s ním také dobře, ale musel jsem na něj brát velké ohledy, abych jej nepřetěžoval. Ani to nakonec nepomohlo. Nevšiml jsem si, že mi postupně upadávají šrouby pod krytem... Solo má tendenci se doslova roztrhnout. Do budoucna jej budu používat jen na drobné dosekávání po Husquarně. V mém případě, na velký členitý pozemek, je Solo 154 nevhodné. Je to jen má zkušenost. Castor 45D nebyl nikdy v servisu. Pouze jsem dlouhé roky doléval benzím s olejem a čistil filtr. Solo je stále v servisu. S Husquarnou zatím není žádný problém. Ing. Pavel Charvát, Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 234.73 (?), 27.8.2013 21:12

tak tomu ozaj nechapem, ozaj musite mať z toho infarktove stavy, ten moj zatial drží, aj ked už robime menej, len som musel opraviť pár stehov na popruhu, lebo sa začal párať, a podľa mňa asi odídu prvé tie tenke rúčky, ten hlinik vyzerá ozaj tenko, čas ukáže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.171 (?), 23.9.2013 11:04

Solo už mám opět doma. Tentokráte jsem opravu odmítl, protože by stála skoro tolik co nový křovinořez (výměna ložisek, spojky, atd.). Ze záruky se Mountfield dokáže vykroutit, co je Mountfield za firmu je kapitola sama o sobě, každý si musí zažít sám... Já zde pouze sděluji svoje zkušenosti a pokusím se je takto shrnout:

1) CASTOR 45 D

"Nezničitelný". Používaný hodně přes 10 let na hektarovém pozemku bez jakéhokoli servisu. Jen byl doplňován bezín s olejem a čistěný omyvatelný filtr.  Nyní mi nejde do otáček, na jaře jsem proto koupil nový křovinořez SOLO 154 v akci v Mountfieldu. Castor jsem nekoupil, protože jsem chtěl značkový křovinořez z kamenné prodejny v Brně (ne z internetu) a za dobrou cenu a s pocitem, že mám zajištěný servis - u Mountfieldu dokonce záruku 7 let. Na Stihl nebo Husquarnu jsem si netroufl.   

2) SOLO 154

"Atrapa". Můj kus asi není ani kategorie hobby. Stroj jako takový je konstrukčně poddimenzovaný, nedoporučuji jej pro profi nasazení. Od jara do podzimu byl 3 x v servisu, celkově sekáno ne víc než 20 - 30 hodin a nyní je na odpis (provozu neschopný). Po první poruše jsem na jaře již neváhal a koupil Husquarnu 555 neboť pozemek nemohl zůstat neposekaný.

3) Husquarna 555 RXT

"Komfort". Toto je příjemný vytrvalec, který se nezadýchá ani při celodenní tvrdé práci. Zatím s ním sekám jen půl roku a bez jakéhokoli náznaku problému. Přál bych si aby mi vydržel tolik co CASTOR.

 Je mi jasné, že ne každý si může koupit nejsilnější Husquarnu nebo Stihl. Je neštěstí dnešní doby, že obyčejní lidé, co nemají na ověřenou kvalitu, se pak stává obětí iluzí Mountfieldu a jejich produktů Solo... Jistě je ale ještě jiná cesta než Husquarna, Stihl či Solo, a o tom je toto fórum a naše zkušenosti.  Ing. Pavel Charvát, Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 229.128 (?), 23.9.2013 12:05

Mne moje solo 154 šlape bez problemov celu sezonu od jara prerezavky, cca2mesiace, leto vyžiňanie, cca 3mesiace, a september znova prerezavky a neni problem, zatial som spokojný, viem si predstaviť par detailov, ktore by sa dali vylepšiť, to sa da na každom, ale zasa cena je primerana a už je par krat splatený, takže to už ani neriešim.škoda že vam to nevyšlo, ja som mal doteraz len 6kusov japonske mašiny, bal som sa neznamej značky, preto som založil tuto diskusnu temu, prišlo tam vela negativnych poznatkov, až som sa bal to solo kupiť, ale som to riskol kvôli cene a som spokojný, je mi jedno že to predava shitový MF, servis si urobim sam a ta cena 395eur nemala chybu.A ten Castor ked na neho pozrem opticky vyzera presne ako Stiga s japon.motormi Mitsubishi, aj tak to všetko robia taliani GGP.S motorom Apina by vam ten castor tolko nevydržal.A ta HQ555 vas určite prežije, to je riadne delo! Veľa uspechov. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.171 (?), 15.10.2013 8:48

Dobrý den, kolik motohodin jste Solo 154 používal? Sekáte se strunou nebo ocelovým nožem? Já sekal strunou a celkem asi 20 max 30 motohodin a je po něm. Pokud máte tak dobré zkušenosti, uvažuji, že si Solo v zimě rozdělám a opravím sám, když to v Mountfieldu neumí. (Spíše u těchto produktů v akci s cenou za polovic záruka neexistuje. Mountfield pak za každou opravu účtuje peníze. Když jim peníze nedáte, tak to odfláknou a stroj si pak definitivně zničíte. Uvidíte sám.).

Pokud se mi podaří ho opravit, a já věřím že ano, pak byla chyba na straně Mountfield. Uvidíme na jaře, teď dosekávám Husquarnou... sezóna končí.

PCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 70.170 (?), 15.10.2013 17:36

kolko motohodin?kto by to počítal za pol roka, určite cez 300. prerezavky, také isté ako sú na you tube pod názvom  -rojning-robime s 22zubovým pil.kotučom mne najviac sedi model scarlet od HQ, a vykášanie a kosenie robime 3-zubcom -300mmx 4mm, ten zruntuje všetko čo ma v ceste.A servis si robim sam,--takže nejaký trapny Mountfield aj s Bédom ma netrápi, mne sa pačila len ta ich cena, len som len doteraz nemal skusenosti so solom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.169 (?), 17.10.2013 10:42

A já Mountfieldu tolik věřil, až jsem pochopil jak to tam funguje, není nad osobní zkušenost.

Co se náhradních dílů k Solu 154 týče, pokud si budete dělat servis sám, mohlo by Vás zajímat toto:

Mountfield identifikoval zničené tyto díly:

3300143 pouzdro

3500130 spojka odstředivá 

a nabídli mi, že s věrnostní slevou 10 % mi je namontují nové (reklamaci neuznali), výsledná cena astronomická...

V Sole v německu jsem zjistil, že tyto náhradní díly již neexistují. Vyrábí se jiné, nové konstrukce, které je nahrazují: 

3300143 pouzdro –  nahrazeno 0062290
3500130 spojka odstředivá - nahrazeno 6900864

To by mohlo znamenat, pokud to domyslím, že jsem měl smůlu - konstrukčně vadný kus... podivné ale je, že Mountfield by tam v rámci opravy namontoval nemodifikované díly... celé je to nějaké divné... a Mountfield spoléhá na to že se s ním nikdo soudit nebude... vyhodnotí si Vás na začátku a když jste NIC tak se k Vám podle toho chová záruka nezáruka.

Jaký používáte Silikon na těsnění spojů motoru když si sám děláte servis? Soudal do 285 stupňů Celsia?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.169 (?), 17.10.2013 11:20

opravji: 3300143 pouzdro –  nahrazeno 0062290 + 3300195

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika