Krovinorez solo 154 - názory



host - 12.170 (?)
21.6.2013 14:20

Já jsem si nový Castor také nekoupil, přestože ten starý fungoval bez servisu tolik let a posekal tolik hektarů. Doléval jsem pouze benzín s olejem, před sezónou jej řádně umyl, očistil, vypral filtr a namazal převodovku. Nic víc. Jako nový stroj jsem měl dlouho vybraný nejsilnější Stihl s 2mix motorem nebo Husquarnu s podobným motorem. Uvažoval jsem i o nejsilnějším Castoru - Alpině 55 VIP, která má taktéž ekologičtější motor než měl můj stařičký Castor 45D.  Vyhrálo Solo protože v Mountfieldu byla právě jen ten týden megasleva. Pokud mi Solo bude po opravě sloužit tak jak má, myslím, že s ním budu spokojen.  A až doslouží tak si konečně koupím Husquarnu.  A možná v té době už stroj na baterku. Protože po celodenním sekání mi od výfukových zplodin smrdí i spodní prádlo... nechci pomyslet co mám v plicích. Používáte někdo polomasku? Jakou? P. Charvát

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
                  
host - 59.138 (?), 19.6.2013 18:16

Ja som to bral obrazne  a s rezervou, ja tiež mam v lese odrobene 20 rokov ale posledne roky od kalamity robíme komplet všetko od zalesňovania, vyžinačky, aj prerezavky takže som prešiel všetkým možným. A ten Castor nie je tiež len talian.skladačka?to hadam nechcete porovnavať so Stihlom!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 19.6.2013 18:40

Ne to bych si netroufl srovnávat castor se Stihlem. Určitě ta kvalita Castoru byla dřív jiná, než dneska. Bohužel dnešní kvalita výrobků, až na pár vyjímek a značek je mizivá. Já jsem si také za dvacet roků v lese prošel téměř vším. Od srpu až po harvestor.laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 12.170 (?), 21.6.2013 14:20

Já jsem si nový Castor také nekoupil, přestože ten starý fungoval bez servisu tolik let a posekal tolik hektarů. Doléval jsem pouze benzín s olejem, před sezónou jej řádně umyl, očistil, vypral filtr a namazal převodovku. Nic víc. Jako nový stroj jsem měl dlouho vybraný nejsilnější Stihl s 2mix motorem nebo Husquarnu s podobným motorem. Uvažoval jsem i o nejsilnějším Castoru - Alpině 55 VIP, která má taktéž ekologičtější motor než měl můj stařičký Castor 45D.  Vyhrálo Solo protože v Mountfieldu byla právě jen ten týden megasleva. Pokud mi Solo bude po opravě sloužit tak jak má, myslím, že s ním budu spokojen.  A až doslouží tak si konečně koupím Husquarnu.  A možná v té době už stroj na baterku. Protože po celodenním sekání mi od výfukových zplodin smrdí i spodní prádlo... nechci pomyslet co mám v plicích. Používáte někdo polomasku? Jakou? P. Charvát

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.242 (?), 22.6.2013 1:44

Dobrý večer. Je divné pane Charváte, že Vám, jak píšete smrdí od výfukových zplodin spodní prádlo, když jsou všichni výrobci motorového nářadí povinni konstruovat výfuky tak, aby právě nezatěžovali obsluhu při práci zplodinami. Upřímně polomasku na práci s křovinořezem si nepořizujte, neboť většina kolemjdoucích, co vás spatří si určitě budou ťukat prstem na čelo. Myslím si, že protichemický respirátor vás ochrání také a nebudete se pod ním potit, jako pod polomaskou. Osobně polomasku používám na ochranu rostlin a to pouze v chladnějším počasí kvůli pocení a navíc na toxické (jedovaté) látky vůči člověku. Jinak léta používám protiaerosolové respirátory. Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.170 (?), 26.6.2013 16:30

Ano, respirátor používám také, i kryty do uší kvůli prachu, ale myslel jsem na něco účinnějšího - proto uvažuji o polomasce - tedy pryžové masce co zakrývá jen nos a ústa (aby si někdo nemyslel, že chci masku přes celý obličej, jak jsme nosili na vojně). Je mi jedno, že si lidé, co mě uvidí, budou ťukat na čelo. Většinou stejně vzhledem k velikosti oploceného pozemku nikoho nepotkám. Ale k věci, co se týče problémů se Solem 154, respektive jeho posouzením v servisu a opravou, čekám až jak vše dopadne a pak podám podrobné informace. Zatím mám totiž pouze velmi negativní hodnocení, mnohem horší než jsem čekal, proto zatím nechci strašit. PCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.196 (?), 26.6.2013 16:55
vyzkoušejte čtyrtakt a zjistite že maska je na h. já bych se v ni uvařil to tak smrdi co je to za vykopávku motór na tym solu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.170 (?), 3.7.2013 10:46

Stále čekám na vyřešení reklamace SOLA 154 v Mountfieldu (závadu a přístup Montfieldu popíši později - nečekal jsem tak negativní zkušenost, ale uvidíme jak to nakonec dopadne). Protože pozemek nemůžu mít tak dlouho neposekaný byl jsem vzniklou situací donucen koupit další křovinořez. Které prodejně jsem se vyhnul nemusím psát. Nakonec po dlouhém zvažování mezi Stilem a Husquarnou a osobních prohlídkách těchto strojů jsem vzal Husquarnu 555 RXT. Snad vydrží tolik co Castor 45D :-).  P. Charvat

P.S.: Ten Castor pořád seká, jen mi přestal jít do otáček. Holt, potřebuje svůj první servis, možná jen vyměnit palivový filtr. Ale já už jsem leta natěšený na nový stroj (co bude fungovat)...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.39 (?), 3.7.2013 23:05

yestak 555 RXT je už teda brutální stroj, s tím se daj sekat i kandelábry laugh  Ať slouží

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.170 (?), 16.7.2013 12:01

Ano, Husquarna 555 RXT tak opravdu působí. Má ještě lepší popruh než Solo 154 a je celkově robustnější. V den kdy jsem ji koupil jsem měl v ruce i nejsilnější Stihl ale zvolil jsem Husqarnu, právě z důvodu robustnosti. Už jsem si nemohl dovolit další šlapnutí vedle. Když jsem oddělal úhlovou převodovku, abych vše důkladně před prvvním použitím promazal, tak hnací tyč uvnitř Husqarna trubky je v plastovém pouzdýrku (trubka v trubce)... U Castoru mám poctivá ložiska a taky je to znát při protočení převodovkou. V ložiskách klade protočení menší odpor než v plastovém uložení. U Sola jsem to nezjišťoval. Ze všech tří strojů má nejnižší spotřebu jednoznačně SOLO 154. Na stejné množství benzínu udělá Solo nejvíce práce. V tom mne Husquarna zklamala, ale je to fakt. Výkonově v hustém porostu je Husquarna 555 srovnatelná se Solem 154, ale se Solem se mi pracovalo lépe. Castor 45 D je slabší. Mám pocit, že strunová hlava Sola 154 a myslím i Castoru se točí ve vyšších otáčkách než u Husquarny a možná proto strunou lépe sekají Solo či Castor. To mne také překvapilo. Bohužel, jak jsem psal, Solo vydrželo sekat jen pár hodin než se rozpadlo. Dosud je v Mountfieldu v opravě a seznam závad byl velký. Solo 154 je dle mého názoru bežec sprinter na krátkou trať, zatímco Husquarna je vytrvalec (doufejme). Usuzuji tak z chodu motoru. Tak kultivovaný chod motoru jako má ta moje Husquarna jsem ještě nikdy neslyšel. To je opravdu radost při práci poslouchat a radost si s tím motorem pohrávat. Solo je naproti tomu velice hlučné až má člověk strach jít do otáček. Pokud by každé Solo bylo jako to moje tak v kombinaci s drahým servisem Vám takový produkt nemohu doporučit, pokud jej budete chtít hodně využívat. Husquarna má ještě jednu velkou výhodu oproti Solu či Castoru, do zásobníku se vejde 10 metrů 3 mm struny a perfektně funguje tap and go systém vysunováíní struny. U Castoru nebo Sola je to zhruba polovina - asi 6 metrů. Se Solem musíte hodně mlátit o zem a u Castoru jsem radší "tap and go" vůbec nepoužíval. Pozn. u Sola mám profi strunovou hlavu (stojí ca 1000 Kč), takže žádný šunt. Nemohl jsem si zvyknoput na to, že výška sekání je o něco vyšší u Husquarny, pořád jsem se zarážel o zem, sekání nebylo tak plynulé, byl jsem hodně vyčerpaný, ale to je o zvyku. Shrnuji: Husquarna - perfektní chod motoru, vysoký výkon, vynikající popruh, větší spotřeba, nižší otáčky, vytrvalec. Solo: neuvěřitelně nízká spotřeba, vysoký výkon, tuhé tap and go, jinak manipulace a práce velice příjemná, Castor 45D - to je téměř nezničitelný univerzální stroj, ale u mého starého modelu mi vadila vyšší spotřeba a později i nízký výkon. Tento týden vyzvednu opravené Solo 154 v Mountfieldu a pokud už nic nenapíšu, tak platí vše výše popsané.

Pavel Charvát  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.196 (?), 16.7.2013 12:49
V Mountfieldu bych koupil oleomaka třeba 746T, mají k němu servisem blíž, i když součástky skladem nemají skoro žádné. Strunové hlavy měli za 250 v akci, to šlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika