Krovinorez solo 154 - názory



host - 12.170 (?)
19.6.2013 9:57

Castor 45D jsem používal 15 let na velmi členitém hektarovém pozemku (sekáno 4 - 7 krát ročně). Po celou tuto dobu tento křovinožez nebyl v servisu, fungoval bez jakéhokoli problému. Před 3mi týdny jsem si koupil Solo 154 a toto je srovnání: Solo má vyšší výkon a výrazně nižší spotřebu (asi o 30%) . Solo je hlučnější než Castor (možná jenom můj kus). Hlukem myslím hluk z motoru a ne hluk z výfuku, to je přece rozdíl. Po několika hodinách práce ze Sola upadávaly plastové díly - kŕyt na svíčku (ten už jsem nikdy nenašel) a kryt výfuku u kterého se sám vyšrouboval z díry 2cm šroubek, co ho držel. Dále jsem pociťoval, že se uvolňuje spoj mezi motorem a hřídelí což vyvrcholilo kouřem, tavením plastů a zaseknutím. To po asi 5ti hodinách práce. V Mountfieldu se na mne dívali jako na zločince. Tvrdili mi, že v benzínu není olej... což jsem vyvrátil, poté co benzín vylili a zkoumali. Odšroubovali i svíčku a zkoumali píst a válec. Pak teprve otráveně uznali reklamaci. Teď budu čekat měsíc na opravu. Bůhví, co s tím provedou. Žádal jsem výměnu za nový kus, ale to odmítli a opraví mi ten poškozený, zřejmě už ne do stavu nového stroje. Oprava se nerovná nový stroj. Já ale přece před třemi týdny za nový stroj zaplatil. A to je důvod proč Vám tento stroj nedoporučuji. Je to má zkušenost.  Ing. Pavel Charvát, Brno

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
      
host - 231.185 (?), 18.6.2013 19:48

Len preto, že je hlučnejší, nie je pre profi nasadzení? Profi nasadzení určuje napr. výkonný motor, hrubý hriadeľ, rezné príslušenstvo, tlmenie vib., veľký "dojazd" na nádrž, ergonómia, popruhy a pod. Aj tak sa majú pri kosení používať chrániče, tak mi je jedno či pôjde o 112 alebo 117 dB. Ale tú prácu urobí za kratší čas a to sa počíta. Ak 154 nie je profi, tak aj fs 360, príp. ms 3300, resp. bc 420, 535rxt sú k profi mašine ešte ďaleko. A to som radšej nespomenul Castor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.170 (?), 19.6.2013 9:57

Castor 45D jsem používal 15 let na velmi členitém hektarovém pozemku (sekáno 4 - 7 krát ročně). Po celou tuto dobu tento křovinožez nebyl v servisu, fungoval bez jakéhokoli problému. Před 3mi týdny jsem si koupil Solo 154 a toto je srovnání: Solo má vyšší výkon a výrazně nižší spotřebu (asi o 30%) . Solo je hlučnější než Castor (možná jenom můj kus). Hlukem myslím hluk z motoru a ne hluk z výfuku, to je přece rozdíl. Po několika hodinách práce ze Sola upadávaly plastové díly - kŕyt na svíčku (ten už jsem nikdy nenašel) a kryt výfuku u kterého se sám vyšrouboval z díry 2cm šroubek, co ho držel. Dále jsem pociťoval, že se uvolňuje spoj mezi motorem a hřídelí což vyvrcholilo kouřem, tavením plastů a zaseknutím. To po asi 5ti hodinách práce. V Mountfieldu se na mne dívali jako na zločince. Tvrdili mi, že v benzínu není olej... což jsem vyvrátil, poté co benzín vylili a zkoumali. Odšroubovali i svíčku a zkoumali píst a válec. Pak teprve otráveně uznali reklamaci. Teď budu čekat měsíc na opravu. Bůhví, co s tím provedou. Žádal jsem výměnu za nový kus, ale to odmítli a opraví mi ten poškozený, zřejmě už ne do stavu nového stroje. Oprava se nerovná nový stroj. Já ale přece před třemi týdny za nový stroj zaplatil. A to je důvod proč Vám tento stroj nedoporučuji. Je to má zkušenost.  Ing. Pavel Charvát, Brno

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.138 (?), 19.6.2013 17:07

takže to je 4-7 ha krat 15 rokov-toje asi tak 60-105 hektárov!!!A že bez servisu??? Ten Castor mal vyhrať všetky možné testy a byť zapísaný v sieni slávy!!! To nevydrží ani profi Stihl!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.69 (?), 19.6.2013 17:46
von ti chce akorát vysvětlit proč je nespokojené trubko s tym solem nenasekl nic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.69 (?), 19.6.2013 17:46
von ti chce akorát vysvětlit proč je nespokojené s tym solem nenasekl nic
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.138 (?), 19.6.2013 18:23

Tak možno som ja kupil jeden z tisic vydarených, alebo ten pan ing.kupil jeden z tisic nepodarených, či?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 12.170 (?), 20.6.2013 10:11

ano, toto je zatím i mé vysvětlení problému se Solem. Koupil jsem nevydařený kus. Až mi ho za měsíc v Mountfieldu opraví a budu s ním mít další zkušenosti, tak je sem napíši. Jinak ten Castor 45D skutečně vydržel 10 - 15 let (mohu se podívat na starou fakturu, kolik je to přesně let) 11150 metrů čtverečních 4 - 7 krát do roka sekaných, velmi obtížný členitý terén, hustá vegetace (nelze použít jiný nástroj než křovinořez)... Solo 154 jsem koupil protože jsem hledal vyšší výkon a nižší spotřebu, respektive nižší emise. Až mi vrátí opravené Solo, napíši sem co bylo příčinou poruchy dle vyjádření mountfieldu.  Ing. Pavel Charvát   

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 35.186 (?), 20.6.2013 12:47
Taloši jsou levní a třebas vydrží proti nejlepším míň, tak se daj pozhánět součástky. Němca na součástky hned tak neschrastíte a když jo, tak je vylágrovanej.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.242 (?), 19.6.2013 17:52

Dobrý den, nesouhlasím s Vámi, že profi Stihl nevydrží takové množství hektarů, které píšete. Sám mám profi Stihl FS 450 šestou sezonu a má za sebou bez mála 80 ha. Křovinořez je používaný na vyžínání trávy kolem sazenic v lesním hospodářství, kde,jak určitě dobře víte není to sekání luční trávy.  Je to také sekání maliníku, ostružiníku,slabých náletových dřevin a invazních rostlin (v našem případě se jedná o křídlatku). Dále má za sebou několik ha prořezávek s pilovým kotoučem. Nechci nic zakřiknout, ale zatím jsem v servisu také nebyl. Pevně věřím a doufám, že ještě min. 80 ha ožne! Dostává pravidelnou údržbu, kterou dostat má a zatím dobře slouží. Pro mě je poznatek pana Charváta užitečný, i když bohužel v jeho případě negativní, ale i to se stane. Věřím, že jeho Castor léta také fungoval bez problémů, pokud se o něho dobře staral. Užitečný je pro mě v tom, protože jsem ho chtěl doporučit známému na sekání malé zahrady. Nakonec ho přemluvím na Stihl, nebo Hsq. Roman-Lesnictví a dřevařství

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 132.196 (?), 19.6.2013 18:00
chlape máš recht když nechce vidět poruchy tož je nevidi a hneď pluje na lepši značku.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika