Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Držáky nářadí
Jednoduché držáky pro snadné uskladnění zahradního nářadí atp.
Držáky na dřevo.cz
Kvalitní držáky na řezání dřeva motorovou pilou

Zahradní technika > Krovinorez solo 154 - názory

stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna

Krovinorez solo 154 - názory

host - xxx.xxx.252.29 (?)
3.4.2013 15:50

Kawasaki motory malo aj SOLO. 48-43-35 ccm a predalo sa ich hodne a ziadny problem, Jedinny bol v uvadzani vykonu motora. Kawasaki trvalo na      hodnote cisteho, nezatazeneho motora... co je napr. u 48 ccm 3hp ale Solo chcelo uvadzat skutocmy vykon motora na vyzinaci..a ten bol len 2,6 hp. Tak ako uvadzaju vsetky ostatne europske firmy - vykom vyzinaca a nie samostatneho motora. Cize aj dnes ked vam ponuknu vyzinac Kawasaki tak si nerobte nadej ze ma 3 hp s motorom 48 ccm... ale len 2,6.

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Krásná práce - jen o to kdo ji zaplatí - a m..., host, 24.9.2014
Na to se dá říct jen dvě slova good job ..., host, 24.9.2014
jen doplňuji ještě jedno foto... , host, 24.9.2014
Viz. foto z probíhající opravy doma. Pouzdro... , host, 24.9.2014
bezvadný, neuskřípnutý O kroužek - pro srovn... , host, 27.7.2014

host - xxx.xxx.176.246 (?)
22.2.2013 21:45, počet návštěv: 36443
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Chcem kupiť krovinorez Solo 154 a chcel by som sa podeliť o nazor a skusenosti s týmto výrobkom, počul som o nich len v dobrom, cena-výkon vyzeraju byť zaujimave oproti konkurencii:

Připojit reakci   

host - xxx.xxx.186.102 (?)
10.3.2013 21:47
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

No moc by som sa netešil.Všetky majú ložiská na klukovke osadené v plastových púzdrach.A je jedno či majú klukovú skrinu z plastu alebo z lahkej zliatiny.Presne toto platí aj o pílach.Viem čo píšem opravujem ich.Zabudnite na to a kupte si poriadny krovinorez.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.37.205 (?)
13.3.2013 11:35

dnes plasty davaju všade, tak ako je to s mot.pilami, mám stihl 390 farma s plastovým kartrom, mam ju od kalamity 2004 a čo už ta porezala, okrem lišt, reťazi, kolieska som menil len 1x olej.čerpadlo, podľa mna veľa zaleží aj od muzikanta, nie len od nástroja.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.74 (?)
13.3.2013 12:15

ja neviem co ma pan servisak na mysli pod pojmom plast, ale ako poznam tento krovinorez tak ma kompletne poctive horcikove kartre, ak aj su loziska zapuzdrene v inom materiale ako kov, ma to len a len jednu vyhodu. Po zadreti loziska nemusite menit kompletne vydrate kartre ale len uz spomenute puzdra a ak vadi panu servisakovy tento fakt tak by som bol rad ci nasiel po tolkych rokoch zavadu na krovinorezi z titulu ulozenia v puzdrach lozisk. Ako sa prejavila tato technicka zalezitost v zivotnosti? On by snad chcel aby aj simeringy boli z kovu.

Připojit reakci

13.3.2013 12:33

to s tým ložiskom je pravda, ked išla moja hq 242xp kvôli vydretým ložiskam v horčik.kartri po 10 rokoch do večných lovišť.oprava by bola moc drahá. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.25.2 (?)
13.3.2013 13:28

Ano souhlasim.Jak se řika pokud si blb koupi RR tak se problemum nevyhne a naopak pokud si šikovny zručny od přirody pořídi i Narexku tak s ni naděla prace, že se mu tisickrat zaplati.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.228.155 (?)
14.3.2013 16:18

pišete že kupte si poriadny krovinorez.to akože aký je ten poriadny, tak mi predsa poradte.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.148.4 (?)
27.3.2013 23:19

No takový blábol jsem už dlouho neslyšel, je vidět že jste tyto stroje neměl nikdy rozdělané, natož 154. Tyto znalosti máte z nějakého hobby stroje.
Solo 154 můžu jenom doporučit, je to jeden z nekvalitnějších profi strojů na trhu. Tento model k nám do servisu dávají jen na předsezónní přípravu s roční dávkou 300 – 350 motohodin. Bohužel,  v současné době je prodává jen Moutfield.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.241.227 (?)
28.3.2013 14:48

konečne aspon jeden z par pozitivnych nazorov, už som bol na tom že si ho asi nekupim, ale je nemcom verim, tak potom pošlem moje skusenosti na porovnanie.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.8.235 (?)
2.4.2013 0:08

V poslední době se pod "německou kvalitu" schovává i obyčejná čína. viz obráběcí stroje Quantum a Optimum, možná si němci více hlídají kvalitu, to nevím, ale pořád platí, že typově naprosto identické stroje prodávají např. i poláci, samozřejmě s jinou nálepkou.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.251.145 (?)
2.4.2013 10:28

a čo tak pre porovnanie   napr.s kawasaki tj35.,...48,a ine cenovo podobne?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.187.100 (?)
2.4.2013 10:34

hladajte vykonovo a pouzitim podobne... vami spomenute su na vrchole farmarskych vyzinacov a nie su to krovinorezy v profi prevedeni. To by ste ich mal porovnat aspon pohladom, aj z 10 m uvidite poriadny rozdiel.

Připojit reakci

2.4.2013 19:48

kedže solo154 je profi tak to asi musi byť dobrý stroj.poznam ludi čo maju kawasaki a su velmi spokojný.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.252.29 (?)
3.4.2013 15:50

Kawasaki motory malo aj SOLO. 48-43-35 ccm a predalo sa ich hodne a ziadny problem, Jedinny bol v uvadzani vykonu motora. Kawasaki trvalo na      hodnote cisteho, nezatazeneho motora... co je napr. u 48 ccm 3hp ale Solo chcelo uvadzat skutocmy vykon motora na vyzinaci..a ten bol len 2,6 hp. Tak ako uvadzaju vsetky ostatne europske firmy - vykom vyzinaca a nie samostatneho motora. Cize aj dnes ked vam ponuknu vyzinac Kawasaki tak si nerobte nadej ze ma 3 hp s motorom 48 ccm... ale len 2,6.

Připojit reakci

4.4.2013 12:56

ja si nerobim nadej, trošku dosť tomu rozumiem, to s tým výkonom nie je len kawasaki, pozrite si napr.HQ 335,535,Dolmar MS340...tam sa uvadza tiež 1,6kw pri cca35cm, takže napr.kawasaki tj35e ten istý obsah ma mať len 1,2kw.takže rozdiel mam chapať akože 0,4kw???tomu neuverím!!!

Připojit reakci

4.4.2013 13:39

to mate tak... obsah motora nie je priamo umerny vykonu..teda vlastne naopak... vykon obsahu. To iste mate aj u aut...2,0 l motor moze mat od 60kW az po mozno 150kW.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.167 (?)
7.4.2013 9:45

možno ešte tak hecht alebo gtm... a pod ale nie kawa!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.153.9 (?)
10.3.2013 23:25

Mám křovinořez Solo přes deset let. Ještě v záruce jsem ho reklamoval, protože nedržel otáčky a po zahřátí zdechával. Vrátili mi ho s tím, že byla prasklá benzínová hadička a že to opravili. Po dalším trápení jsem to dal do opravny, kde mi řekli, že hadička byla opravená tím způsobem, že byla zkrácená a znovu nasunutá. Že to dlouho nevydrželo je jasné. Pak byly problémy se strunovou hlavou - šestihran uchycený do plastu se brzy protáčel.

Hadička pak praskla po několika letech ještě jednou. Seštelovat volnoběh a poměr palivo/vzduch je někdy problém. Popravdě - když mám s ním kosit, musím se přemlouvat a hledám brousek na kosu. Nicméně poté, co jsem si k němu koupil strunovou hlavu od Oregonu a profi strunu, je to lepší. Ale až budu velký, koupím si opravdický křovinořez ;o)

PS: udržuji asI 3000 M2, většinou v těžkém terénu (příkrý svah).

Připojit reakci

11.3.2013 18:23

tak to ma prekvapilo, lebo sa tvaria ako majstri a z toho výkonu ide strach, vraj spolupracuju s dolmarom a to je o.k.firma, ja mam dolmar profi pilku 4r.a ide perfekt. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.41.168 (?)
13.3.2013 13:00

Solo vyrabalo aj krovinorez pre Dolmar ms 290u. Pocas zaruky som ho mal 4 krat v oprave u makity. Teraz po zaruke mam krovinorez v garazi a je mi nanic. Opravar mi ho neodporucal opravovat, takze cca 400 eur je fuc.Asi by som velmi rozmyslal nad krovinorezom od Sola. To je moj nazor Peter

Připojit reakci

host - xxx.xxx.180.74 (?)
13.3.2013 13:36

haha..u makity ste ho aj kupil ako Dolmar??? oni vam riesili zaruku? cize to opravolali ako Dolmar a nie Solo. Ta to co ako dopadne zaruka je zodpovedny ten co to pod svojou znackou predava... Chcete povedat ze ste tak naivny a nevratil, alebo vymenil za novy ked 4x v zaruke?

Připojit reakci

14.3.2013 9:01

medzi profi strojmi a ostatnými musi byť rozdiel, nem.firmy si vraj profi naradie robia doma a neverim že si pokazia meno, ostatok sa aj tak robi kade-tade.Verim že nemci ked niečo pustia do obehu, tak to až také zlé nemože byť.napr.nemec ti hned povie že Opel das is schrott, a predsa... dnes, ked sa robí všetko a všade pre každeho.hobby a farma to je aj tak čina, taiwan,taliansko... aj v Poprade montuju kosačky den dva pre jednu firmu, potom pre druhu atd... podla potreby.

Připojit reakci

14.3.2013 9:12

niečo solo vyrabalo pre dolmar, niečo kawasaki pre solo, mitsubishi pre dolmar... atd, atd,atd... nekonečný pribeh globalnej ekonomiky, akurat trpi kvalita a rastie čínska ekonomika!!

Připojit reakci

18.3.2013 14:17

ako tak pozeram tie akcie v Mountfielde uz take vyhodne asi nie su. Inak je v tom vidiet ich oblbovacia cenova politika v maximalnych, doslova nepradajnych cenach z ktorych akoze dava zlavu. No solo.sk ponuka Krovinorez Solo 154 akciovo z 649 na 549 euro, kym Mountfield z 860 na 580 euro. A to ma solo.sk dvojstupnovy predaj, cize dava rabat aj pre dealersku siet. Takze Mountfield nech neoblbuje s akciami, pretoze nakupuje urcite lacnejsie ako druhy dovozca, a pritom ma uz teraz vyssie ceny.  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.75 (?)
19.3.2013 12:31

Akcie na Solo u Mountfieldu boli velmi dobre v januari, teraz uz nie.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.148.4 (?)
27.3.2013 23:33

Solo s Dolmarem nemá nic společného už cca 15 let, co Dolmara, jako krachující firmu koupila Makita. Jinak Dolmar křovinořezy se docela sypou na různých nedořešených konstrukčních banalitách.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.187.34 (?)
28.3.2013 11:44
V roce 2001 původní problematický Hecht 129 slavnostně Makita a Dolmar společně uváděli na trh pod svými barvami a logy. Naoplátku Solo převzalo od Dolmaru některé silnější pily.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.196 (?)
28.3.2013 15:31
Člověče kdo ti co namluvil, vždyť spolu spolupracovaly. Solo obšlehlo u pil co mohlo, naposledy katalyzátory na středních pilách co začal prodávat moutfield a pad jim výkon, Dolmaru ne. Brzičko se v Solu začnou koukat po čtyřtaktech, Dolmar je dělá i pro profíky. Držím palec, ať vám moutfield prodá co nejvíc mašin Solo a vy je nemusíte leda servisovat.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.161.103 (?)
9.5.2013 14:08

Nedopatrenim alebo skor zo zvedavosti som sa dozvedel exportnu cenu vyrobcu pre zahranicie... pod 280 euro. Cena stanovena Mountfieldom 860 euro predstavuje navysenie 160 % /bez DPH/. Z toho davaju ludomilnu zlavu na 461 euro co stale predstavuje rabat do 40%. To by sa este dalo pochopit ako trvalo stanovena cena tych 460, ale neskutocnych 160% na 860tich je do neba volajuci oblbovak na zakaznika.Ale akcia je akcia, my narod akciechtivy to mame radi a dobre na to pocujeme.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.154.156 (?)
13.6.2013 18:29

Tak som ho napokon kupil v MF za 395 eur, a už ho použivam 3 mesiace denne v prerezávkach a musim povedať že zatiaľ neľutujem že som ho kúpil, už na seba zarobil niekolko nasobne.Motor ide ako hodinky, štartuje výborne, zatial žiadne problemy a výkon je naozaj dobrý, na naletove dreviny po kalamite priemer aj nad 10cm,3-4m briezky a pod.není problém, ja viem že nič nevydrží večne, ale zatial som max.spokojný a za tu uvádzaciu cenu sa to oplatilo, aj ked teraz už nevedia čo by za neho pýtali.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.170 (?)
18.6.2013 13:01

Křovinořez SOLO 154 jsem si před 3mi týdny koupil v Mountfieldu v maxislevě. Předtím jsem 10 let používal CASTOR 45D bez jediného servisu na ploše přes hektar.

Solo 154 vydrželo ca 5 hodin práce. Teď je v Mountfieldu v servisu. Bůhví co s ním provedou. Co se stalo? Kouř ze spojky tavení plastů rachot... zaseknutí.  Solo 154 má větší výkon než CASTOR 45 a nižší spotřebu. Je však hlučnější a dle mé zkušenosti není pro profi nasazení. Při provozu z něj upadávají plastové kryty a vibrace též způsobují uvolňování spojů (za provozu doslova ztrácíte šroubky z motoru... já je naštěstí vždy stihnul došroubovat, tedy jen ty, co jsem si všimnul, že vylízají z děr). Tento produkt Vám nedoporučuji. Ing. Pavel Charvát

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.138 (?)
18.6.2013 16:17

Tak to ma prekvapilo, lebo mne sa zatiaľ nič nepovolilo, ani nezhorelo, ani nič podobne, skrutky mam zatial všetky.Z tých plastov mi raz odpadol plastový kryt na sviečke, aj to pri prevoze v kufri auta plnom lesneho vercajgu.Na začiatku sa mi pár krát stalo, že mi pri naklonení pri zapínaní na popruhy zhasol motor, ale už to nerobí, tak dufam, že ma nepostihne podobný osud.A čo Vam na to povedali v MF servise?nemali nejake pripomienky čo sa týka záruky a pod?Vraj servis v MF je katastrofa, aspoň podľa recenzií.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.14 (?)
18.6.2013 20:03

ciste krovinorezy Kawasaki su na trhu u nas len asi tri roky... cize ak ste robil tak s niecim inym a ten s motorom Kawasaki.A to uz nie je krovinorez Kawasaki, to by potom kazda kosacka s motorm Honda bola kosacka Honda.

Připojit reakci

18.6.2013 22:04

kosy boli pod nazvom Bugattechi, made in Japan, teraz je to GS corp.japon.spol.kosa-Golden star cfb8d.To len aby si mal viac info.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.14 (?)
18.6.2013 23:00

cize nie vyzinac Kawasaki... dakujem za upresnenie, ale som si si bol isty ze 7 rokov nemoze mat nikto original Kawasaki.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.14 (?)
18.6.2013 23:10

ziadna znacka Bugattechi na svete neexistuje..je to obchodne pomenovanie skladacky v Taliansku ktoru do SR dovazal a predaval BB Trade Martin ako krovinorezy Kawasaki az do momentu ked nastupil na trh skutocny dovozca tejto znacky... a potom musel to premenovat na Bugattechi. Skuste so dat do Googlu Bugattechi..nikde na svete nic nie je..iba na Slovensku.

Připojit reakci

19.6.2013 15:59

Mne je jedno kde to skladaju, ale BB trade to dovážal od GScorp.a u nich cez e mail som zistil že tie kosy aj s motormi dováža na slovensko BB..trade.Raz som si chcel u BB... kupiť 2 kusy, starý model dopredali a na nový model som musel čakať kým im príde kontajner -žeby z talianska? To mi povedal majiteľ,ktorý bol vtedy na predajni.Ale teoreticky je dnes už možné všetko.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.14 (?)
18.6.2013 23:11

a tym dovozcom originalov je Styl-Ivanov z Vranova uz asi 4 roky... a tzv Bugattechi ponuka BB Trade nadalej.

Připojit reakci

19.6.2013 16:40

kedy ste boli naposledy v BB..,lebo ja som ich tam naposledy videl pred vyše 3 -rokmi ked som kupil posledný Tj 35 e, aj to len s kosou od talianskeho črepu zn.. -AMA-.teraz tam predavaju len Stihl a Dolmar-aspoň u nás.A už vtedy mi povedali že dopredavaju a že bude jeden dovozca a že budu za cenu skoro ako Stihl.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.231.185 (?)
18.6.2013 19:48

Len preto, že je hlučnejší, nie je pre profi nasadzení? Profi nasadzení určuje napr. výkonný motor, hrubý hriadeľ, rezné príslušenstvo, tlmenie vib., veľký "dojazd" na nádrž, ergonómia, popruhy a pod. Aj tak sa majú pri kosení používať chrániče, tak mi je jedno či pôjde o 112 alebo 117 dB. Ale tú prácu urobí za kratší čas a to sa počíta. Ak 154 nie je profi, tak aj fs 360, príp. ms 3300, resp. bc 420, 535rxt sú k profi mašine ešte ďaleko. A to som radšej nespomenul Castor.

Připojit reakci

19.6.2013 9:57

Castor 45D jsem používal 15 let na velmi členitém hektarovém pozemku (sekáno 4 - 7 krát ročně). Po celou tuto dobu tento křovinožez nebyl v servisu, fungoval bez jakéhokoli problému. Před 3mi týdny jsem si koupil Solo 154 a toto je srovnání: Solo má vyšší výkon a výrazně nižší spotřebu (asi o 30%) . Solo je hlučnější než Castor (možná jenom můj kus). Hlukem myslím hluk z motoru a ne hluk z výfuku, to je přece rozdíl. Po několika hodinách práce ze Sola upadávaly plastové díly - kŕyt na svíčku (ten už jsem nikdy nenašel) a kryt výfuku u kterého se sám vyšrouboval z díry 2cm šroubek, co ho držel. Dále jsem pociťoval, že se uvolňuje spoj mezi motorem a hřídelí což vyvrcholilo kouřem, tavením plastů a zaseknutím. To po asi 5ti hodinách práce. V Mountfieldu se na mne dívali jako na zločince. Tvrdili mi, že v benzínu není olej... což jsem vyvrátil, poté co benzín vylili a zkoumali. Odšroubovali i svíčku a zkoumali píst a válec. Pak teprve otráveně uznali reklamaci. Teď budu čekat měsíc na opravu. Bůhví, co s tím provedou. Žádal jsem výměnu za nový kus, ale to odmítli a opraví mi ten poškozený, zřejmě už ne do stavu nového stroje. Oprava se nerovná nový stroj. Já ale přece před třemi týdny za nový stroj zaplatil. A to je důvod proč Vám tento stroj nedoporučuji. Je to má zkušenost.  Ing. Pavel Charvát, Brno

Připojit reakci

19.6.2013 17:07

takže to je 4-7 ha krat 15 rokov-toje asi tak 60-105 hektárov!!!A že bez servisu??? Ten Castor mal vyhrať všetky možné testy a byť zapísaný v sieni slávy!!! To nevydrží ani profi Stihl!!!

Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.69 (?)
19.6.2013 17:46
von ti chce akorát vysvětlit proč je nespokojené trubko s tym solem nenasekl nic
Připojit reakci

host - xxx.xxx.216.69 (?)
19.6.2013 17:46
von ti chce akorát vysvětlit proč je nespokojené s tym solem nenasekl nic
Připojit reakci

19.6.2013 18:23

Tak možno som ja kupil jeden z tisic vydarených, alebo ten pan ing.kupil jeden z tisic nepodarených, či?

Připojit reakci

20.6.2013 10:11

ano, toto je zatím i mé vysvětlení problému se Solem. Koupil jsem nevydařený kus. Až mi ho za měsíc v Mountfieldu opraví a budu s ním mít další zkušenosti, tak je sem napíši. Jinak ten Castor 45D skutečně vydržel 10 - 15 let (mohu se podívat na starou fakturu, kolik je to přesně let) 11150 metrů čtverečních 4 - 7 krát do roka sekaných, velmi obtížný členitý terén, hustá vegetace (nelze použít jiný nástroj než křovinořez)... Solo 154 jsem koupil protože jsem hledal vyšší výkon a nižší spotřebu, respektive nižší emise. Až mi vrátí opravené Solo, napíši sem co bylo příčinou poruchy dle vyjádření mountfieldu.  Ing. Pavel Charvát   

Připojit reakci

host - xxx.xxx.35.186 (?)
20.6.2013 12:47
Taloši jsou levní a třebas vydrží proti nejlepším míň, tak se daj pozhánět součástky. Němca na součástky hned tak neschrastíte a když jo, tak je vylágrovanej.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.182.242 (?)
19.6.2013 17:52

Dobrý den, nesouhlasím s Vámi, že profi Stihl nevydrží takové množství hektarů, které píšete. Sám mám profi Stihl FS 450 šestou sezonu a má za sebou bez mála 80 ha. Křovinořez je používaný na vyžínání trávy kolem sazenic v lesním hospodářství, kde,jak určitě dobře víte není to sekání luční trávy.  Je to také sekání maliníku, ostružiníku,slabých náletových dřevin a invazních rostlin (v našem případě se jedná o křídlatku). Dále má za sebou několik ha prořezávek s pilovým kotoučem. Nechci nic zakřiknout, ale zatím jsem v servisu také nebyl. Pevně věřím a doufám, že ještě min. 80 ha ožne! Dostává pravidelnou údržbu, kterou dostat má a zatím dobře slouží. Pro mě je poznatek pana Charváta užitečný, i když bohužel v jeho případě negativní, ale i to se stane. Věřím, že jeho Castor léta také fungoval bez problémů, pokud se o něho dobře staral. Užitečný je pro mě v tom, protože jsem ho chtěl doporučit známému na sekání malé zahrady. Nakonec ho přemluvím na Stihl, nebo Hsq. Roman-Lesnictví a dřevařství

Připojit reakci

19.6.2013 18:00
chlape máš recht když nechce vidět poruchy tož je nevidi a hneď pluje na lepši značku.
Připojit reakci

19.6.2013 18:16

Ja som to bral obrazne  a s rezervou, ja tiež mam v lese odrobene 20 rokov ale posledne roky od kalamity robíme komplet všetko od zalesňovania, vyžinačky, aj prerezavky takže som prešiel všetkým možným. A ten Castor nie je tiež len talian.skladačka?to hadam nechcete porovnavať so Stihlom!

Připojit reakci

19.6.2013 18:40

Ne to bych si netroufl srovnávat castor se Stihlem. Určitě ta kvalita Castoru byla dřív jiná, než dneska. Bohužel dnešní kvalita výrobků, až na pár vyjímek a značek je mizivá. Já jsem si také za dvacet roků v lese prošel téměř vším. Od srpu až po harvestor.laugh

Připojit reakci

21.6.2013 14:20

Já jsem si nový Castor také nekoupil, přestože ten starý fungoval bez servisu tolik let a posekal tolik hektarů. Doléval jsem pouze benzín s olejem, před sezónou jej řádně umyl, očistil, vypral filtr a namazal převodovku. Nic víc. Jako nový stroj jsem měl dlouho vybraný nejsilnější Stihl s 2mix motorem nebo Husquarnu s podobným motorem. Uvažoval jsem i o nejsilnějším Castoru - Alpině 55 VIP, která má taktéž ekologičtější motor než měl můj stařičký Castor 45D.  Vyhrálo Solo protože v Mountfieldu byla právě jen ten týden megasleva. Pokud mi Solo bude po opravě sloužit tak jak má, myslím, že s ním budu spokojen.  A až doslouží tak si konečně koupím Husquarnu.  A možná v té době už stroj na baterku. Protože po celodenním sekání mi od výfukových zplodin smrdí i spodní prádlo... nechci pomyslet co mám v plicích. Používáte někdo polomasku? Jakou? P. Charvát

Připojit reakci

22.6.2013 1:44

Dobrý večer. Je divné pane Charváte, že Vám, jak píšete smrdí od výfukových zplodin spodní prádlo, když jsou všichni výrobci motorového nářadí povinni konstruovat výfuky tak, aby právě nezatěžovali obsluhu při práci zplodinami. Upřímně polomasku na práci s křovinořezem si nepořizujte, neboť většina kolemjdoucích, co vás spatří si určitě budou ťukat prstem na čelo. Myslím si, že protichemický respirátor vás ochrání také a nebudete se pod ním potit, jako pod polomaskou. Osobně polomasku používám na ochranu rostlin a to pouze v chladnějším počasí kvůli pocení a navíc na toxické (jedovaté) látky vůči člověku. Jinak léta používám protiaerosolové respirátory. Roman-Lesnictví a dřevařství

Připojit reakci

26.6.2013 16:30

Ano, respirátor používám také, i kryty do uší kvůli prachu, ale myslel jsem na něco účinnějšího - proto uvažuji o polomasce - tedy pryžové masce co zakrývá jen nos a ústa (aby si někdo nemyslel, že chci masku přes celý obličej, jak jsme nosili na vojně). Je mi jedno, že si lidé, co mě uvidí, budou ťukat na čelo. Většinou stejně vzhledem k velikosti oploceného pozemku nikoho nepotkám. Ale k věci, co se týče problémů se Solem 154, respektive jeho posouzením v servisu a opravou, čekám až jak vše dopadne a pak podám podrobné informace. Zatím mám totiž pouze velmi negativní hodnocení, mnohem horší než jsem čekal, proto zatím nechci strašit. PCH

Připojit reakci

26.6.2013 16:55
vyzkoušejte čtyrtakt a zjistite že maska je na h. já bych se v ni uvařil to tak smrdi co je to za vykopávku motór na tym solu?
Připojit reakci

3.7.2013 10:46

Stále čekám na vyřešení reklamace SOLA 154 v Mountfieldu (závadu a přístup Montfieldu popíši později - nečekal jsem tak negativní zkušenost, ale uvidíme jak to nakonec dopadne). Protože pozemek nemůžu mít tak dlouho neposekaný byl jsem vzniklou situací donucen koupit další křovinořez. Které prodejně jsem se vyhnul nemusím psát. Nakonec po dlouhém zvažování mezi Stilem a Husquarnou a osobních prohlídkách těchto strojů jsem vzal Husquarnu 555 RXT. Snad vydrží tolik co Castor 45D :-).  P. Charvat

P.S.: Ten Castor pořád seká, jen mi přestal jít do otáček. Holt, potřebuje svůj první servis, možná jen vyměnit palivový filtr. Ale já už jsem leta natěšený na nový stroj (co bude fungovat)...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.59.39 (?)
3.7.2013 23:05

yestak 555 RXT je už teda brutální stroj, s tím se daj sekat i kandelábry laugh  Ať slouží

Připojit reakci

16.7.2013 12:01

Ano, Husquarna 555 RXT tak opravdu působí. Má ještě lepší popruh než Solo 154 a je celkově robustnější. V den kdy jsem ji koupil jsem měl v ruce i nejsilnější Stihl ale zvolil jsem Husqarnu, právě z důvodu robustnosti. Už jsem si nemohl dovolit další šlapnutí vedle. Když jsem oddělal úhlovou převodovku, abych vše důkladně před prvvním použitím promazal, tak hnací tyč uvnitř Husqarna trubky je v plastovém pouzdýrku (trubka v trubce)... U Castoru mám poctivá ložiska a taky je to znát při protočení převodovkou. V ložiskách klade protočení menší odpor než v plastovém uložení. U Sola jsem to nezjišťoval. Ze všech tří strojů má nejnižší spotřebu jednoznačně SOLO 154. Na stejné množství benzínu udělá Solo nejvíce práce. V tom mne Husquarna zklamala, ale je to fakt. Výkonově v hustém porostu je Husquarna 555 srovnatelná se Solem 154, ale se Solem se mi pracovalo lépe. Castor 45 D je slabší. Mám pocit, že strunová hlava Sola 154 a myslím i Castoru se točí ve vyšších otáčkách než u Husquarny a možná proto strunou lépe sekají Solo či Castor. To mne také překvapilo. Bohužel, jak jsem psal, Solo vydrželo sekat jen pár hodin než se rozpadlo. Dosud je v Mountfieldu v opravě a seznam závad byl velký. Solo 154 je dle mého názoru bežec sprinter na krátkou trať, zatímco Husquarna je vytrvalec (doufejme). Usuzuji tak z chodu motoru. Tak kultivovaný chod motoru jako má ta moje Husquarna jsem ještě nikdy neslyšel. To je opravdu radost při práci poslouchat a radost si s tím motorem pohrávat. Solo je naproti tomu velice hlučné až má člověk strach jít do otáček. Pokud by každé Solo bylo jako to moje tak v kombinaci s drahým servisem Vám takový produkt nemohu doporučit, pokud jej budete chtít hodně využívat. Husquarna má ještě jednu velkou výhodu oproti Solu či Castoru, do zásobníku se vejde 10 metrů 3 mm struny a perfektně funguje tap and go systém vysunováíní struny. U Castoru nebo Sola je to zhruba polovina - asi 6 metrů. Se Solem musíte hodně mlátit o zem a u Castoru jsem radší "tap and go" vůbec nepoužíval. Pozn. u Sola mám profi strunovou hlavu (stojí ca 1000 Kč), takže žádný šunt. Nemohl jsem si zvyknoput na to, že výška sekání je o něco vyšší u Husquarny, pořád jsem se zarážel o zem, sekání nebylo tak plynulé, byl jsem hodně vyčerpaný, ale to je o zvyku. Shrnuji: Husquarna - perfektní chod motoru, vysoký výkon, vynikající popruh, větší spotřeba, nižší otáčky, vytrvalec. Solo: neuvěřitelně nízká spotřeba, vysoký výkon, tuhé tap and go, jinak manipulace a práce velice příjemná, Castor 45D - to je téměř nezničitelný univerzální stroj, ale u mého starého modelu mi vadila vyšší spotřeba a později i nízký výkon. Tento týden vyzvednu opravené Solo 154 v Mountfieldu a pokud už nic nenapíšu, tak platí vše výše popsané.

Pavel Charvát  

Připojit reakci

16.7.2013 12:49
V Mountfieldu bych koupil oleomaka třeba 746T, mají k němu servisem blíž, i když součástky skladem nemají skoro žádné. Strunové hlavy měli za 250 v akci, to šlo.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.102 (?)
22.7.2013 21:14

V pátek jsem v Mountfieldu vyzvednul opravené SOLO 154. V sobotu vyzkoušel. A ode dneška je opět v servisu. Měli jsme jet dnes s rodinou na dovolenou, místo toho jsem v tom nádherném počasí, v době dovolené, jel do Mountfieldu podruhé reklamovat SOLO 154. Podruhé za asi 2 měsíce. Narozdíl od první zkušenosti tentokráte vydrželo sekat jen asi 1,5 hodiny. Ale i to bylo trápení, motor nedržel otáčky, zdechal, nebylo možné jej nastartovat, opět se vibracemi motoru vyšroubovávaly šrouby co drží kryty motoru, atd... ale halvní problém, hrozně se vaklá hřídel u motoru.  V Mountfieldu mne tentokráte přijali vlídně a bez obviňování, co probíhalo minule, stroj vzali do opravy. To mne mile překvapilo. Ani jsem křovinořez tentokráte neočistil. Dokonce si servisní technik vzpomněl, že mi minule nedodali nový vzduchový filtr, který jsem si jako náhradní díl chtěl koupit když jsem měl stroj vyzdednout z první opravy. Oni ani tento základní díl stále nemají skladem, což je těžko pochopitelné, ale je to tak. Co se mi také po první opravě nelíbilo bylo, že mi vrátili křovinořez téměř bez benzínu (asi 10 %), zatímco do opravy šel s téměř plnou nádrží (min. 80 %, spíše 90 %). Jako by nestačilo kolik benzínu člověk projezdí, když stroj vozí autem na reklamace... Co mne mrzí nejvíce je, že jsem si před 2mi měsíci koupil nový stroj, měl z něj radost a dnes mám (vlastně ještě ani nemám) něco co opravami ztratilo veškerý lesk a krásu a přeměnilo se v Černého Petra. Ten stroj strávil víc času v servisu než na louce.  Pokud by se ztracený čas přepočítal na peníze, Husquarna či Stihl vyjdou levněji. Solo asi není stroj k práci. Je to stroj k prodeji a servisu. Pavel Charvát

Připojit reakci

host - xxx.xxx.157.230 (?)
26.7.2013 17:16

to je fakt trapenie, ja by som bol z toho -na prášky.Mne to zatiaľ šlape, momentalne po prerezavke už treti týždeň vyžiname a to je toho roku tráva skoro po oči a neni problem, ani dekle som nedotahoval, ani nič ine sa mi neprihodilo, asi mam naozaj ten jeden z tisíca.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.171 (?)
27.8.2013 15:35

Před týdem jsem vyzvedl SOLO 154 z druhé opravy (od května je většinu času v servisu). V sobotu jsem opět sekal. Vydrželo asi 3 a půl hodiny a málem se rozpadlo. Kdybych si při doplňování paliva nevšiml, že motor a hřídel drží už jen jeden ze čtyř šroubů tak by motor brzy upadl a zůstal viset na drátech. Pozor, toto opravdu není vtip. To je reálná zkušenost se Solem 154. Neměl jsem ten den už sílu na reklamaci a tak jsem se do Mountfieldu vydal až v něděli. Otevřená však byla jen prodejna a ne servis. Tak znovu v pondělí - musel jsem si vzít dovolenou a strávit několik hodin v dopravních zácpách. V neděli jsem pozemek posekal Husquarnou 555 RXT. S terénem si jen pohrávala, má velkou výkonovou rezervu. Protože jsem s ní sekal bezprostředně po použití Sola 154 a ve stejných podmínkách, znovu jsem si oba stroje srovnal. Husquarna je naprosto v pohodě, motor neskutečně krásně přede a před ničím se nezastaví. Poznal jsem, že tato Husquarna má ještě vyšší výkon než Solo a opravuji i svoji původní představu o její vysoké spotřebě. Nemá znatelně vyšší spotřebu než Solo. Solo je mrštné a pracovalo by se mi s ním také dobře, ale musel jsem na něj brát velké ohledy, abych jej nepřetěžoval. Ani to nakonec nepomohlo. Nevšiml jsem si, že mi postupně upadávají šrouby pod krytem... Solo má tendenci se doslova roztrhnout. Do budoucna jej budu používat jen na drobné dosekávání po Husquarně. V mém případě, na velký členitý pozemek, je Solo 154 nevhodné. Je to jen má zkušenost. Castor 45D nebyl nikdy v servisu. Pouze jsem dlouhé roky doléval benzím s olejem a čistil filtr. Solo je stále v servisu. S Husquarnou zatím není žádný problém. Ing. Pavel Charvát, Brno

Připojit reakci

host - xxx.xxx.234.73 (?)
27.8.2013 21:12

tak tomu ozaj nechapem, ozaj musite mať z toho infarktove stavy, ten moj zatial drží, aj ked už robime menej, len som musel opraviť pár stehov na popruhu, lebo sa začal párať, a podľa mňa asi odídu prvé tie tenke rúčky, ten hlinik vyzerá ozaj tenko, čas ukáže.

Připojit reakci

23.9.2013 11:04

Solo už mám opět doma. Tentokráte jsem opravu odmítl, protože by stála skoro tolik co nový křovinořez (výměna ložisek, spojky, atd.). Ze záruky se Mountfield dokáže vykroutit, co je Mountfield za firmu je kapitola sama o sobě, každý si musí zažít sám... Já zde pouze sděluji svoje zkušenosti a pokusím se je takto shrnout:

1) CASTOR 45 D

"Nezničitelný". Používaný hodně přes 10 let na hektarovém pozemku bez jakéhokoli servisu. Jen byl doplňován bezín s olejem a čistěný omyvatelný filtr.  Nyní mi nejde do otáček, na jaře jsem proto koupil nový křovinořez SOLO 154 v akci v Mountfieldu. Castor jsem nekoupil, protože jsem chtěl značkový křovinořez z kamenné prodejny v Brně (ne z internetu) a za dobrou cenu a s pocitem, že mám zajištěný servis - u Mountfieldu dokonce záruku 7 let. Na Stihl nebo Husquarnu jsem si netroufl.   

2) SOLO 154

"Atrapa". Můj kus asi není ani kategorie hobby. Stroj jako takový je konstrukčně poddimenzovaný, nedoporučuji jej pro profi nasazení. Od jara do podzimu byl 3 x v servisu, celkově sekáno ne víc než 20 - 30 hodin a nyní je na odpis (provozu neschopný). Po první poruše jsem na jaře již neváhal a koupil Husquarnu 555 neboť pozemek nemohl zůstat neposekaný.

3) Husquarna 555 RXT

"Komfort". Toto je příjemný vytrvalec, který se nezadýchá ani při celodenní tvrdé práci. Zatím s ním sekám jen půl roku a bez jakéhokoli náznaku problému. Přál bych si aby mi vydržel tolik co CASTOR.

Je mi jasné, že ne každý si může koupit nejsilnější Husquarnu nebo Stihl. Je neštěstí dnešní doby, že obyčejní lidé, co nemají na ověřenou kvalitu, se pak stává obětí iluzí Mountfieldu a jejich produktů Solo... Jistě je ale ještě jiná cesta než Husquarna, Stihl či Solo, a o tom je toto fórum a naše zkušenosti.  Ing. Pavel Charvát, Brno

Připojit reakci

host - xxx.xxx.229.128 (?)
23.9.2013 12:05

Mne moje solo 154 šlape bez problemov celu sezonu od jara prerezavky, cca2mesiace, leto vyžiňanie, cca 3mesiace, a september znova prerezavky a neni problem, zatial som spokojný, viem si predstaviť par detailov, ktore by sa dali vylepšiť, to sa da na každom, ale zasa cena je primerana a už je par krat splatený, takže to už ani neriešim.škoda že vam to nevyšlo, ja som mal doteraz len 6kusov japonske mašiny, bal som sa neznamej značky, preto som založil tuto diskusnu temu, prišlo tam vela negativnych poznatkov, až som sa bal to solo kupiť, ale som to riskol kvôli cene a som spokojný, je mi jedno že to predava shitový MF, servis si urobim sam a ta cena 395eur nemala chybu.A ten Castor ked na neho pozrem opticky vyzera presne ako Stiga s japon.motormi Mitsubishi, aj tak to všetko robia taliani GGP.S motorom Apina by vam ten castor tolko nevydržal.A ta HQ555 vas určite prežije, to je riadne delo! Veľa uspechov. 

Připojit reakci

15.10.2013 8:48

Dobrý den, kolik motohodin jste Solo 154 používal? Sekáte se strunou nebo ocelovým nožem? Já sekal strunou a celkem asi 20 max 30 motohodin a je po něm. Pokud máte tak dobré zkušenosti, uvažuji, že si Solo v zimě rozdělám a opravím sám, když to v Mountfieldu neumí. (Spíše u těchto produktů v akci s cenou za polovic záruka neexistuje. Mountfield pak za každou opravu účtuje peníze. Když jim peníze nedáte, tak to odfláknou a stroj si pak definitivně zničíte. Uvidíte sám.).

Pokud se mi podaří ho opravit, a já věřím že ano, pak byla chyba na straně Mountfield. Uvidíme na jaře, teď dosekávám Husquarnou... sezóna končí.

PCH

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.170 (?)
15.10.2013 17:36

kolko motohodin?kto by to počítal za pol roka, určite cez 300. prerezavky, také isté ako sú na you tube pod názvom  -rojning-robime s 22zubovým pil.kotučom mne najviac sedi model scarlet od HQ, a vykášanie a kosenie robime 3-zubcom -300mmx 4mm, ten zruntuje všetko čo ma v ceste.A servis si robim sam,--takže nejaký trapny Mountfield aj s Bédom ma netrápi, mne sa pačila len ta ich cena, len som len doteraz nemal skusenosti so solom.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.169 (?)
17.10.2013 10:42

A já Mountfieldu tolik věřil, až jsem pochopil jak to tam funguje, není nad osobní zkušenost.

Co se náhradních dílů k Solu 154 týče, pokud si budete dělat servis sám, mohlo by Vás zajímat toto:

Mountfield identifikoval zničené tyto díly:

3300143 pouzdro

3500130 spojka odstředivá 

a nabídli mi, že s věrnostní slevou 10 % mi je namontují nové (reklamaci neuznali), výsledná cena astronomická...

V Sole v německu jsem zjistil, že tyto náhradní díly již neexistují. Vyrábí se jiné, nové konstrukce, které je nahrazují: 

3300143 pouzdro –  nahrazeno 0062290
3500130 spojka odstředivá - nahrazeno 6900864

To by mohlo znamenat, pokud to domyslím, že jsem měl smůlu - konstrukčně vadný kus... podivné ale je, že Mountfield by tam v rámci opravy namontoval nemodifikované díly... celé je to nějaké divné... a Mountfield spoléhá na to že se s ním nikdo soudit nebude... vyhodnotí si Vás na začátku a když jste NIC tak se k Vám podle toho chová záruka nezáruka.

Jaký používáte Silikon na těsnění spojů motoru když si sám děláte servis? Soudal do 285 stupňů Celsia?

Připojit reakci

17.10.2013 11:20

opravji: 3300143 pouzdro –  nahrazeno 0062290 + 3300195

Připojit reakci

host - xxx.xxx.9.161 (?)
17.10.2013 11:41

co je to astronomicka cena?...spojka pod tym novym cislom sa odbytuje priamo zo sola za 15,20 euro a este - rabat odberatela. Kolko si nahadzuje k tomu MF to je mozno astronomicke... skuste kupit inde.

Připojit reakci

17.10.2013 13:13

astronomická cena opravy je ca 6000 Kč (je v tom i práce), když nový stroj stál ca 11000 Kč a použitý byl ca třikrát, ale spojka sama je uvedena za zhruba 600 Kč (24 EUR.). Kdybych věřil, že to v Mountfieldu opraví, tak bych jim to i svěřil, ale dvakrát předtím to neopravili!!! Po první opravě mi dokonce zapomněli namontovat silentbloky... malé opomenutí...

Ještě jsem zjistil, že jiný obchod, co Solo 154 před lety prodával, který jsem našel ve městě kde bydlím, by možná dodal ještě jiné náhradní díly - vedené pod jinými čísly. Takže, co obchod, to jiný náhradní díl ke stejnému stroji??? Nebo má každý obchod speciální modifikované modely??? Pak by nebylo Solo jako Solo.

No, já to nešťastné Solo co mám nejprve rozdělám a pak uvidím co a jak. Ale až v zimě, teď není čas.

Na jaře 2014 napíšu závěr. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.87 (?)
17.10.2013 16:53

Solo to dalo do jedneho paketu..spojka + veci k tomu pripojene a dalo cislo nove... stare plati len pre samotnu spojku, dokonca ked budete naliehat tak vam dodaju / mali by, ak ked sa budu tvarit ze sa nedodava----ale dodava// len pruzinu spojky, lebo neverim ze po 3x koseni odisla cela spojka opotrebovanim. 6000 Kc..to sa asi niekto ublaznil, spojku si aj bez pripravku vymenite sam a bubon takisto nie je problem... Spojka samotna stoji na SVK asi 15 euro...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.132.183 (?)
21.7.2014 17:33

Dnes jsem se konečně dostal k rozdělání mého nešťastného Sola 154. Mám dovolenou. Brzy jsem si všiml výrobní vady odlitku pouzdra ložiska klikové skříně. Tato vada způsobuje uskřípnutí O kroužku, který pak na pouzdře nemůže těsnit, dochází k pronikání směsi oleje a benzínu z karteru na spojku, tím dochází k prokluzování spojky a extrémnímu přehřívání a dříve popsanému poškození...

Na jednu stranu jsem rád, toto si hravě opravím (koupím bezvadné pouzdro), na druhou stranu, těch nervů a ztraceného času - to je děs, jací jsou v servisu v Mountfieldu odborníci... - reklamaci odmítli s tím, že u stroje nenašli vadu..., že jsem si ho zničil sám... a za opravu chtěli neskutečné peníze...

Jinak, Husquarna, co používám místo Sola, šlape jako hodinky, bez jediného problému :-), podobně jako dlouhá leta předtím Castor.

Ještě sem napíši, co na to Mountfield. Fotku vady jsem jim právě poslal. Uvidíme, nechám se překvapit... Zatím mám velice špatnou zkušenost.

Pavel

Obrázky:
snímek uskřípnutého o kroužku a rýhy v odlitku
snímek uskřípnutého o kroužku a rýhy v odlitku
Připojit reakci

22.7.2014 14:26

ještě, pro srovnání fotografie jak vypadá bezvadné ložisko na druhé straně klikového hřídele.

Solo nepoužívá Hermetic nebo podobnou pastu na těsnění skříně a válce motoru, používá O kroužky a různé gumové proužky (kde např. končí gumový pásek a navazuje na něj O kroužek je mezera... ta se utěsní až stlačením... doufejme)

Ložiska jsem zatím nedemontoval, ale to, co zatím vidím, je plast...

Celé to na mě působí, že je vše uzpůsobeno především pro velice snadný a rychlý servis kus za kus... tak proč je tak drahý???

V mém případě jsou ložiska teplem deformovaná a musím je vyměnit.

Obrázky:
pro srovnání fotografie bezvadného ložiska
pro srovnání fotografie bezvadného ložiska
Připojit reakci

22.7.2014 14:28

opravuji - jen to jedno ložisko musím vyměnit - to u spojky.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.166 (?)
22.7.2014 16:27

Zdravím, před montáží byli oba díly stejné, nyní je na jednom vymačkaná drážka od nepřesného odlitku, na druhém je také náznak ale není tak moc patrný. Píšete o ložisku ale ten díl je ložisko s guferem a mění se jako celek, pokud pronikal olej z klikové skříně, tak bych tipnul na hřídelové těsnění. To že nepoužívají těsnící tmely není výhoda ale zrychlení výroby na úkor kvality. Standa.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.165.37 (?)
22.7.2014 18:41

na druhej strane ked sa vam sekne lozisko tak vam neposkodi kartre... vymenite lozisko s guferom... ked je lozisko zalisovane v kartroch a po zaseknuti sa pretaca aj vonkajsok, poskodi karter..potom treba aj tie menit...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.142.166 (?)
22.7.2014 19:38

Zdravím, stojím za svým názorem, že zmiňovaný křovinořez je laciná hračka za drahé peníze v jednom předraženém řetězci. ještě k tomu zaseknutí ložiska v karterech, kdy se vnější kroužek "protočí". Pokud se toto stane, není to vinou ložiska ale volné díry v karteru a když by k tomu opravdu došlo, tak je to tak 1:1000. Standa.

Připojit reakci

23.7.2014 13:44

Dnes mne v jedné velké prodejně zahradní techniky, kde dříve prodávali i značku Solo, překvapili, že k Solu momentálně nelze sehnat náhradní díly. Já potřebuji minimálně lamely spojky s obložením a dříve zmíněné ložisko klikového hřídele, které vyměním jako celek - viz. předešlé foto. Prý v ČR má náhradní díly už snad jen Mountfiled. Jinak musím hledat v Německu nebo na Slovensku, kde má Solo stále ještě své zastoupení... Solo prý bude mít nového vlastníka - snad ALKO... které by mělo konečně udělat pořádek... Hovořil jsem se servisním technikem, který Sola dříve opravoval... a vyslechl si výčet typických vad, které zde nechci jmenovat. Bylo jich hodně. Kvalita Solo 154 prý ani neodpovídá kategorii hobby. Já se k tomuto hodnocení na základě mých zkušeností s tímto křovinořezem a srovnání s Castorem a Husquarnou připojuji a vzhledem k problematice náhradních dílů a otřesným zkušenostem s firmou Mountfiled, Solo 154 nikomu k práci nedoporučuji. Pavel

Připojit reakci

host - xxx.xxx.62.123 (?)
23.7.2014 18:14

Milý pane, už som to nemohol vydržať čitať tie drísty čo tu pišu všetci odborníci ktorý si len potrebuju pokecať.keby som nemal solo 154 druhým rokom a nepoužíval ho v lese už druhu sezonu, tak by som vám to zožral s otvorenymi ustami, priznam,že som sa bal ho kupiť, preto som založil tuto temu, aj po samých zápornych reakciach som to predsa riskol- na skušku, a aj kvôli uvadzacej cene u českého zahradneho génia MF-za 395 eur.A že by hobby stroj makal s vašim nedoporučenim dve sezony v lese, aj viac ako 500 hodin -  a ide bez chyby, asi som fakt kupil ten jeden z tisica, aj keby teraz zdochol tak ho rovno vyhodim, už zarobil na seba xxxxkrat, a pri vašom šmidlikaní na zahradkach by mal vydržať roky.Netvrdím že je to super stroj, samozrejme su aj lepšie ale v tej cene o.k. a za tie peniaze čo pýtaju teraz si môžu tie zlate česke ručičky z MF akurat...!!! 

Připojit reakci

27.7.2014 16:21

Nevadilo by mi, že Solo 154 je jen hobby stroj, pokud by fungoval servis. Vy si děláte servis svého Sola sám, jak jste zde psal, a to je pak něco úplně jiného. Už jste zde také psal, že jste u svého Sola měnil ložiska..., a předpokládám, že nejenom ložiska. Já u starého Castoru, co vydržel sekat hodně přes 10 let nemusel měnit vůbec nic. A u Husquarny druhým rokem také nic. Až seženu bezvadné náhradní díly do Sola, pečlivě si ho sám složím, ne tak, jako to dělají v Mountfieldu v Brně, a pak budu znovu zvědav, co vydrží. Já mám v Brně členitou zahradu přes 13000 m2 (slovy: třináct tisíc) a sekám ji 5 - 7 x ročně, takže potřebuji kvalitní stroj. Solo 154 se mi po použití rozpadlo a momentálně v ČR ne ně nelze sehnat náhradní díly mimo prodejny Mountfield. Zahradu mám letos, stejně jako loni, posekanou Husquarnou 555RXT a tomu já říkám opravdu profesionální stroj. 

Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.177 (?)
27.7.2014 16:33

Tak si nahradne diely objednajte na Slovenskuj. Tu to bezi dalej aj mimo MF. 

Připojit reakci

27.7.2014 19:57

Ano, děkuji, uvažuji o tom, do Bratislavy to mám z Brna hodinu cesty, pokud tedy je sklad Solo tam...

Dnes jsem ještě oddělil pouzdra ložisek a ložiska samotná. Ložiska jsou ocelová kuličková. Pouzdra jsou plastová se zalisovanými gufery jako jeden kus. Ložiska jsou v pořádku, bez jakékoli vůle. Budu měnit pouze plastová pouzdra. To jedno má výrobní vadu, druhé vyměním jen pro jistotu. Věřím, že pokud by na mém pouzdře nebyla výrobní vada i mé Solo 154 by do dnes fungovalo bez problému. Až ho opravím a zprovozním, dám vědět.

Ještě foto: jiný pohled na vadný odlitek pouzdra s uskřípnutým tj. stlačeným O kroužkem, ten pak nemůže těsnit a propouští v mítě netěsnosti olej na odstředivou spojku. 

Obrázky:
uskřípnutý O kroužek
uskřípnutý O kroužek
Připojit reakci

27.7.2014 19:59

bezvadný, neuskřípnutý O kroužek - pro srovnání

Obrázky:
neuskřípnutý O kroužek - pro srovnání
neuskřípnutý O kroužek - pro srovnání
Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.168 (?)
24.9.2014 11:23

Viz. foto z probíhající opravy doma. Pouzdro ložiska je plastové. Já si na soustruhu doma v dílně toto pouzdro vytočil z duralu. Byla to přesná práce a lícování. U firmy Hyhlan koupil tlaková gufera z nejodolnějšího materiálu, koupil speciální o-kroužky, taktéž z gumy určené pro nejvyšší teploty, koupil nové silentbloky (jiný vhodnější typ než je originál), jinde koupil metr spojkového obložení a poté dva kousky nalepil lepidlem Retol (vytvrzení při 185 stupních Celsia), křovinořez jsem pro jistotu přetěsnil speciálním silikonem, složil a výsledek je maximální spokojenost. Tichý chod bez vibrací, bez přehřívání, bez poruch, bez upadávajících součástek za provozu, a velký pozemek je posekaný.

Ještě bych se chtěl zastavit u těch vibrací, co způsobovaly rozpad mého křovinořezu (rozšroubovávání spojů, upadávání šroubků a nakonec i motoru od hřídele). Buben spojky vykazoval na průměru házivost (ovalitu) asi 2 mm. Na soustruhu jsem ji odstranil a je klid. 

Tak a jaký je závěr? Zatím jen ten, že Mountfield opakovaně nebyl schopen tento stroj opravit, že mě připravil o spoustu nervů, času a peněz. Důvod: neobjevili dva zmetky: pouzdro ložiska, které způsobovalo netěsnost a průnik oleje na spojku a následné pálení a přehřívání spojky a zmetkový (oválný) buben spojky...

Doporučení: nakupujte budˇ levné výrobky za pár korun u nichž neočekáváte, že moc vydrží (ale Vám to bude stačit) nebo profi ověřené značky. Nenakupujte levné zboží, které je prodáváno předražené, byť v akci stále předražené. Nakupujte u firem, kde funguje servis. Fungující servis je ten, kde Vás vyslechnou, zajímají se o nalezení příčiny poruchy, snaží se pomoci, a mají vlastní praktickou zkušenost s používáním toho, co prodávají (ne jen teoretické naučené znalosti). 

Pavel Charvát  

Obrázky:
doma vyrobená duralová pouzdra místo plastových
doma vyrobená duralová pouzdra místo plastových
Připojit reakci

host - xxx.xxx.12.168 (?)
24.9.2014 11:32

jen doplňuji ještě jedno foto

Obrázky:
originální plastové pouzdro versus doma vyrobené duralové
originální plastové pouzdro versus doma vyrobené duralové
Připojit reakci

host - xxx.xxx.140.103 (?)
24.9.2014 13:03

Na to se dá říct jen dvě slova good job yes

Mám jak značkovou mašinu, tak čínu a kupodivu i ta čína celou letošní sezónu odsekala bez závady, nevím jestli by se mi chtělo kupovat tu samou kvalitu "DoDo" nebo i horší za 13 klacků, příště už budete chytřejší, každopádně díky za info a foto.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.78.38 (?)
24.9.2014 14:07

Krásná práce - jen o to kdo ji zaplatí - a měl by to být Mountf.Jinak mám také Castora třetím rokem a kromě startování úplně studeného motoru/chytne tak na 4. až 5tý pokus/naprostá spokojenost.Mámještě dva staršíčíňany, za tu cenu asi stály, ale pořád jsem musel něco dolaďovat /plyn, řidítka,upadlývýfuk, povolující se anekvalitní šrouby/a už mne to  nebavilo tak jsem šel do Castoru a naprostá spokojenost.
IvanHorseman

Připojit reakci

host - xxx.xxx.70.170 (?)
17.10.2013 13:32

tie ceny nd ste kde zistily, na solo s.k nie je ani katalog nd na 154 a nieže ešte ceny.Katalog nd už mam z inej zahr. stranky ale s tými starými číslami nd a rad by som si aj tie ceny pozrel pre buducnosť.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.87 (?)
17.10.2013 16:41

robim s tym, pre importerov to dava SOLO za 7,20...staci vam?...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.87 (?)
17.10.2013 16:45

a ak poziadate solo.sk tak vam to urcite poslu... myslim rozkres... aj ked maju dovod byt nespokojni s rozhodnutim Solo znehodnotit znacku davanim pre MF... a cenu vam tiez ponuknu, ND dodavaju nadalej.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.240.18 (?)
27.6.2013 10:51

Já mám mnoholetou zkušenost s křovinořezem SOLO 130. Je to perfektní stroj a chválí jej i servisáci. Má dobré technické provedení. Není nasazen v profesionálním zatížení, ale přesto odvádí velký kus práce. Používá se v lese na obsíkání, na zahradě, ve vinohradě atd. Je starý asi 15 let ale pořád maká, jako čert. Nemívá žádné závady. Mění se jen běžné věci, které se opotřebují např obal strunové hlavy nebo teď mně po letech zteřele gumová pumpička na nasávání benzínu do karburátoru. Máte pravdu, že poměr ceny a výkonu je u Solo výborný. Zajímal jsem se o nový křovinořez 154 a 142, ale servisní technik mě od toho zrazoval, že šli s kvalitou neskutečně dolů a je to přesně tak, jak psali ostatní. Používají plastové kryty atd. Pro mě bylo již velmi alarmující, že křovinořezy a pily přestalo prodávat Solo praha a začal je prodávat Mountfield. Mountfield totiž prodává taky děsné dreky. Mám zkušenost s jejich rosičem a motorovým vrtákem. Můj servisní technik, ke kterému občas jezdím prodal někomu 142-ku jako náhradu za starou 130, když to byl nový typ. Za chvíli došel zákazník na reklamaci, že se zadřel, i když mazal. Opravil ho, odzkoušel na zahradě a během chvilky se zadřel znovu. Solo vrátilo peníze a řeklo servisákovi, že staré časy se už nikdy nevrátí a za tu cenu není možné držet vysokou kvalitu. Bohužel je tato značka již asi odepsaná. Nízkou cenu drží na úkor kvality. Jsem rád, že jsme koupili motorový rosič od Stihlu.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.242 (?)
27.6.2013 12:16

obyčajný respirátor proti výfukovým splodinám nič nepomože a vhodné filtre do polomasky budu pomerne drahé. Možno by pomohlo predlženie výkového potrubia, no to už odskušat musíte vy.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.192.242 (?)
28.6.2013 13:37

ešte dodám, že výfukové splodiny obsahuju značné množstvo CO, NOx a samozrejme jedovaté zvyšky nespáleného oleja+mikroskopické častice karbonu-uhlík. u štvortaktov je to obdobné, no zvyšky oleja a karbonu su malé. Ked je katalizátor v poriadku tak CO sasa mení na CO2 a NOx na dusík.  U štvortaktu i dvojtaktu ešte je určitý objem nespálených uhlovodíkov vo výfukových plynoch-2T takmer 2x množstvo voči štvortaktu+katalyzátor dokáže toto množstvo ešte čiastočne znížit. Takže výber vhodného filtra bude problém, vhladom k CO.

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Stabilizátor paliva3321.10.20142874
Otocny pripoj vari821.10.2014497
Malotraktor MKS-60 Kawasaki 6HP 4-00/8´´4521.10.20142661
Rider Husqvarna r 320 AWD vs. r 316TS AWD či něco jiného?2520.10.20141758
rozdiel medzi tvarom silonu do vyžínača1419.10.20146157
Yard Man 12597619.10.2014563
Vari - Motor Honda 190 a převodovka pro 2T Jikov518.10.2014413
McCulloch M125-97TC zahradní traktor3517.10.20145184
Ojniční ložisko - Stihl FS55316.10.2014314
Příslušenství k MT8-070 mini2016.10.201443481
Dobíjení - Starjet616.10.20143012
Co kontrolovat při koupi TZ 4K 141015.10.20141021
Jakou benzínovou sekačku vybrat?3414.10.20143537
Velka komprese při startování713.10.2014634
Drtička větví3513.10.20144685
Divné otáčky u Vari dvoutakt2012.10.20142109
Sekačka Dolmar zhasíná511.10.2014503
MT 7 Uni6611.10.201485029
Vertikutátor2011.10.20141758
Supa malotraktor611.10.2014767
Doporučte sekačku dle požadavků5210.10.20145352
Rider XF 140 HD2510.10.201412393
Jak uvést do provozu kultivátor Matrix PMT 40-3679.10.201413150
Zahradní traktor238.10.20142372
Udržba hydro převodovky u traktůrka178.10.201411972
Zkušenost se sekačkou MTD 395 SPO197.10.201437239
Lis na malé balíky sena336.10.201440509
Karburator briggs stratton XRM6045.10.20142769
Vari global řinčí při rozjezdu234.10.20142449
Jak správně mulčovat trávu motorovou sekačkou113.10.20142158
Technika orby s tk 14 a podobným typem - Holdr522.10.201452311
Jednoosý traktor MSK 12 HP?21.10.2014475
Který vybrat? Stihl FS 240 C-E & Husqvarna 535rx291.10.20148615
Motor Briggs & Stratton 35 Classic3730.9.201456764
Honda Vs. Briggs&Stratton12630.9.201475321
Křovinořez, poměr oleje v benzínu1630.9.201417440
Křovinořez Sharks SH 431729.9.201416960
Lištová sekačka Rotax2628.9.201434122
Mulčovací sekačka 1627.9.20146505
Trojramenný nůž do sekačky5426.9.201419709
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Paliva a motorové pily, topení, krby a kamna, komíny, zateplení a úspory energií
Výber akumulátorovej píly20.10.2014
Výber akumulátorovej píly20.10.2014
Kde koupit nýty na řetěz motorové pily19.10.2014
Pila na mýtní těžbu19.10.2014
Pila na mýtní těžbu18.10.2014
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014