Krovinorez ,,skapina,, pri volnobehu



Stránky: 1,  2   
host - 31.43 (?) 
17.5.2013 19:51, zobrazeno: 13488x

Krovinorez mi svojvolne vypina pri volnobehu akonahle pridam plyn naplno a spustim prst z plynu, ak uberam postupne z plynu, vtedy ho nevypne, ale akonahle pridam plny, a pustim, tak ho vypne, momentalne kosim s 3-tou nadrzou, takze este riedim v pomere 1:25, neviem ci to môze mat nejaky vpliv? ze by ho ten olej nejako dusil, spojku mam spustenu dole-takze otvorenu naplno. Poradte prosim, ci s tym ist hned do servisu, alebo to prestane robit, ked uz budem riedit benzin v pomere 1:50. Vdaka

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 31.43 (?), 17.5.2013 20:35

ide o krovinorez solo137sb

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 88.73 (?), 17.5.2013 20:44

kde ste ho kupili? tam skuste s tym dobehnut a je to vec minuty nastavenia karburatora... v ziadnom pripade s tym nema nic olej. Inak urcite mate aj v navode ze kazdy stroj sa ma nastavit po predaji podla atmosferickych podmienok a nadmorskej vysky. Asi tak... cize spat predajcovi a dat si to nastavit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 31.43 (?), 17.5.2013 20:47

o.k. dobre vdaka zajtra skocim do mountfieldu :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 88.73 (?), 18.5.2013 7:42

a nezabudnite ze sa v kazdom pripade pripade nejdena o reklamaciu... taky stroj by vam odborny predajca nedal v kartone, ale urcite by vam ho predviedol nastartovany a ukazal obsluhu. Pri praktikach Mountfieldu vas urcite budu chciet obvinit ze je to vasou vinou, ze ste nedodrzal navod a podobne kecy. Pripadne ze ste sa rano sprchoval aj s krovinorezom a preto vam neplati zaruka. Nedajte sa odbit ze tam nie je servisak, kazdy odborny predavac by vam to mal vediet nastavit... inak nema co predavat zahradnu techniku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 169.26 (?), 18.5.2013 11:16

Já zase na ty nekonečné plivance na Mounfield musím říct, že zboží předvádí a jen pokud si zákazník přeje, tak to ponechají v krabici... Třeba když se rozbalená sekačka nevejde do auta.

Ale jinak mi imho připadá, že hlavní hovadina a možná i příčina je směs 1:25. To jste vyčetl v návodu nebo vám to poradil někdo v hospodě?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 88.73 (?), 18.5.2013 11:23

zase se ukazal macher... ma to v navode. Hospodske reci su tie vase.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 169.26 (?), 18.5.2013 15:23

Já jsem ten návod nečetl, přišlo mi to trochu kuriozní. Vás musím zase opravit s teoriemi o seřizování karburátoru podle nadmořské výšky. To je jen zbožné přání realizovalelné u turbomotoru, který dovede nafouknout motor na požadovaný tlak dokud to turbo stíhá a to to stíhá.

Karburátor, pokud jste o hodinách fyziky nekouřil na záchodě dávkuje palivo na základě podtlaku v sacím kanálu, který je vytvořen pohybem pístu a regulován škrtící klapkou. Tím, že změníte bohatost směsy nijak neeliminujete nadmořskou výšku jen rozhodíte poměr vzduchu a paliva, což ničemu neprospěje vážený chytrolíne. Nikdo nevíme všechno a tudíž machrovat se nevyplácí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 88.73 (?), 18.5.2013 16:16

neviem ako vy chapete nadmorsku vysku..ale je podstatne ci to mam nastavene v 100 n/m alebo pouzivam v 1000m/n..zhodou okolnosti v tejto vyske ho pouzivam... coz sa vam v CR asi casto nestane a bez nastavenia to neslo..tak aj pila... bolo to citit a aj podstatne vlhsi vzduch asi dal tomu svoje... chodte do praxe a skolu zabudnite. A najprv si precitajte navod z MF a potom polemizujte. Lenivost pozriet navod a neznalost problemu vas neopravnuje kecat k teme. Cize ziadna hospoda ale regulerny navod od MF. Ak to mate za hospodske reci..nech sa paci..oni vas radi vypocuju s vasim odborym posudenim ich navodu. Ja ako zakaznik som povinny ho dodrziavat aj je to proti mojej voly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 88.73 (?), 18.5.2013 11:28

a ked uz ste taky odbornik na praktiky Mountfieldu tak by ste mal vediet ze urcite ten pomer doporucil a urcil predavac...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika