Křovinořez Sharks SH 43



Stránky: 1,  2   
host - 175.26 (?) 
23.6.2010 21:02, zobrazeno: 36429x

Zdravím zakoupil jsem tento křovinořez pouze s ambicemi po dobu rekonstrukce domku udržovat zarostlou zahradu. Je to můj první křovinořez, nemám jiné zkušenosti. Chtěl jsem jen siknější motor a dělenou hřídel. Uvítal bych zkušenosti uživatelů jak s ním, tak popř. se servisem a rady k údržbě, mazání. Otvory na mazání mi nepřipadají nejvhodněji zvolené. Jinak startuje dobře, vcelku vyvážený, váha není přehnaná a má hřídel, nikoliv bovden. Díky. Cena byla vysloveně nízká až mne na první pohled bytelné provedení překvapilo.

MS

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
lubos25 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (108) - 48.252 (?), 23.6.2010 21:08

Vozivám toto nářadí jako sběrná služba. Vozí se toho mraky. ale i mraky se vezlo zpátky odesilateli.

Posudek nechám na Vás. Jinači zkušenost bohužel nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Trooll - (27) - 22.198 (?), 24.6.2010 5:24

Ahoj, koupil jsem si taky tento krovinak v Eve a musim rici ze zatim naprosta spokojenost. Na mazani pouzivam zelenou vazelinu od Castrol, mazu samotnou hridel tim ze ji vyndam, pote mazu dole u hlavy prevody tim sroubkem a nahore u motoru je dalsi mazaci sroubek, kapnu trosku oleje do plynoveho bovdenu.  Snazim se udrzovat krovinak cistej (po praci jej ocistim), benzin v nadrzce nenechavam a vyjizdim ho.

Jsem s nim spokojen, motor ma dost silny takze si poradi se silnou a hustou travou, jen mi vadi ze kdyz sekam strunou vyssi travu (70-80cm) tak se mi neustale namotava na strunovou hlavu.

Jinak vcera jsem zkusil sekani s trojzubcem a parada, motor to tak netrapi a krasne to seka vysokou travu a koprivy :-)

Servis mi prijde v pohode, hned jak jsem to dovezl v krabici tak jsem volal na Nonstop servis a na druhe strane byl ochotnej chlapik co mi vse vysvetlil a poradil kde co mazat atd... Takze sevisu bych se nebal.

DOTAZ: stava se ti taky ze kdyz uz mas malo benzinu (prazdna nadrz), tak ze se ti zvednou otacky volnobehu? Me to dela pokazde kdyz uz nemam benzin, zvednou se tak ze zacne sama zabirat i spojka a toci se struna, tak po minute to samo zdechne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.235 (?), 24.6.2010 5:42
Jak se zvednou otáčky je třeba vypnout motor a doplnit pohonnou směs. Start je potom snažší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Trooll - (27) - 22.198 (?), 24.6.2010 6:46

On chyta i potom krasne, pokazde i kdyz to vyjedu tu nadrz mi zustane v karburatoru a plnej cupak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 5.129 (?), 24.6.2010 9:49

Dobrý den, doporučuji ihned vypnout. Když dochází benzín jde do motoru chudá směs a tím pádem i málo mazacího oleje, hrozí poškození motoru. J.B.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 175.26 (?), 24.6.2010 20:54

Díky za odpovědi. Ještě jeden dotaz. Začal jsem dle návodu s mazáním 1/25 jak je v návodu. Ale pak je tam náznak po záběhu přejít na 1/50. Olej jsem dostal v balení- nebyl tedy značkový. Jakou značku doporuřujete?

MS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.141 (?), 2.8.2010 12:47

Nevíte, kde bych sehnala náhradní nože? Případne jine typy nozu, treba tu pilku s oznacením BCB 40 T. Mám k nemu pouze ten základní žací nuz a nestací. Díky Věra

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 175.26 (?), 2.8.2010 20:16

Nože jsem koupil v Mountfieldu, docela to cenově šlo-mám jej nejblíž, důležitá je shoda vnitřního průměru. Stejně tak mazivo na převody. M.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 182.202 (?), 2.8.2010 22:16

 Nákup nožů od Mountfieldu nebyl dobrý nápad. Loni jsem viděl zaseknutou část trojramenného nože našeho zaměstnance v nártu. Nůž se roztrhl na tři kusy a bohužel to dopadlo takto. Měl jste zvolit koupi kvalitních nožů od Stihlu, nebo Husqvarny. Cenový rozdíl není velký a vnitřní průměry kotoučů by měli být shodné, pokud máte vnitřní průměr 25,4 mm. Nehledě na to, kdyby jste měl možnost nože srovnat, co se týče kvalitou materiálu, určitě by jste mi dal za pravdu. Zaměstnanec od Mountfieldu dostal jako odškodné nový nůž, místo slibovaném finančním odškodnění, na kterém jsme se dohodly obě firmy. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika