Křovinořez Rigid RPB 4342 B - jsou zkušenosti?



host - 187.130 (?) 
7.7.2010 17:29, zobrazeno: 19486x

Přebírání levných jablek v košíku? Tenhle křovinořez mě teoreticky zaujal proto, že u motoru 43 cm3 a výkonu 1.25 kW asi tolik v popisu výrobce nelže a jako obdobný Sharks 43 nebo Hecht 143 tj. prý že 1.4 kW. Když jsem se u Sharks proklikal až na čínskýho prodejce těchto samostatných motorů, jako špica tam skví právě těch asi 1,25 kW, tj. ale raději počítat prý s 1,15

Podobný nadsazený to asi bude i s vahou, v krámě jsem Sharks 43 tj. prý 6 kg nepřevažoval, ale subjektivně byl křovinořez těžší, Rigid uvádí váhu 6,8 kg tj. asi 7 kg a tomu už jsme ochoten věřit, když samotný motor a dle číňáka má váhu lehce přes 3 a 1/2 kg:

navíc u Rigid má být prý hřídel uložená v ložiscích, poněkud nezvyklé v této cenové relaci, že a to prý se také trochu podepíše na váze, u obdobných a jmenovaných konkurentů ta poznámka o ložiscích chybí.

Ano, zaujala mě pozitivně ta ložiska a proto se zde také na křovinořez ptám.

 

Jinak, abych předešel radám o tom si připlatit, tak já to vím: ale do jílovaté zahrádky, navíc v kolonii s pronajatým pozemkem a kde nevím zda tam budu za 2 roky,  tak prověřuji nejdřív ta tzv. levná jablka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 7.7.2010 18:16

Proklikal jste se sice až ke zdroji, přesto Vám to nestačí, abyste pochopil, že se jedná o přebraná jablka v košíku a jen se čeká na toho, který to nepozná. Nebudu to hodnotit, neboť nemám chuť otvírat další diskuzi a přesvědčovat, že jste v oblasti, kde je to méně jak 50/50, pokud k tomu prodejce přistoupí solidně a pomůže Vám s problémy od startu po delší zátěž, aby to něco vydrželo. Jinak se také může stát, že to vše zůstane na Vás, většina to řeší nabídkou v inzerátech, takže sami neštastníci do toho zatáhnou další, kteří uvěří tomu, že téměř nové, nevyužité a pod. to ještě budou dlouho používat. Nebo to prostě postaví do kouta a uznají, že laciné odpovídá skutečnosti.  Uložení v ložiscích na takovém stroji, v takové ceně a to berete jako přednost? Uvědomte si, že špičkové mašiny mají pouzdra, neboť bojují o každy dkg hmotnosti, každý watt výkonu a každý gram ušetřeného paliva. Na takový levný přístroj by dali super uložení(teoreticky) hřídele a zbytek vydrží desetinu zátěže??? Jste si toho vědom, kupte si levné jablko a možná budete spokojen, neboť třeba na několik m2 bude stačit, pokud to musí vrčet při sečení. Ale odpovědně Vám mohu prohlásit, že majitelé levných jablk, co jsem měl možnost srovnat všichni uznali, že je to prostě levná náhražka. Několik jich to neuznalo hned a jejich hrdost vydržela do prvních větších problémů. Je opravdu rozdíl, když přijdete nastartujete a naráz posečete celý pozemek, nebo se trápíte s nastartováním, potom zase nemůžete nastartovat teplý motor po dotankování a nakonec zjistíte, že soused posekl za tu dobu celou zahradu a Vy jste v polovině a utahaný, že byste s tím nejraději skončil. Jen si porovnejte hmotnosti vs výkon, spotřebu poznáte až později, když je pozdě, z toho důvodu Vám peníze nikdo nevrátí, to stejné vibrace. Zvažte to, vyplatí se to.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 187.130 (?), 7.7.2010 19:57

Jsem ten anonym s IP a který se úvodem ptal.

A nechci být nezdvořilý. Děkuji za Váš názor. Ale a žel osobní a konkrétní zkušenost s tímhle kouskem nemáte. Třeba se ale ještě někdo jiný ozve?

Upřímně řečeno, jak až příliš s emocemi píšete, tak šetřené 1 deka váhy, 1 W výkonu a 1 gram paliva (neboť i ta 1 jednotka se schová do pojmu každý a to jste měl jak předpokládám na mysli) mně a v souvislostech, které jsem úvodem naznačil a Vy a žel asi dobře nepochopil, může být tzv. ukradená:  těch tak přes 12 tis. Kč nebo 15 tis. Kč pro mne křovinořez hodnotu nemůže prostě mít, i kdyby byl pozlacený nebo diamantový. Píšu to pochopitelně s nadsázkou.

Do teď, tj. asi 15 roků, sloužil nikoli křovinořez ale dokonce jen už tehdy levnější vyžínač, nějaký už nevím přesně Flymo ale s papírově silnějším motorem, zahrádka 400 m2 z toho odhadem tak sekám 250 až 300 m2, kdybych nelajdal, dal ho také vůbec někdy do servisu na údržbu a nelil do něj co dům dal tj. třeba benzín s 1/2 rokem namíchaným olejem, tak by ke spokojenosti sloužil dodnes. Jo, napsledy jsme s ním sekal asi před 10 dny, ale už to není ono a nějaká repas je a žel neekonomická.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 127.68 (?), 7.7.2010 20:24
Ale pochopil, Vy chcete slyšet mám jej, seče výborně, byl levný, je kvalitní a naprosto se vyrovná těm předraženým. Už jsem těchto... měl v rukách hodně. Když někdo chce nějak zjistit problém a řekne mi název, tak mu odpovídám proč mi nadáváte. Tak asi. Na to někteří lidé musí přijít sami. Jinak pod 10 tisíc koupíte na tu plochu kvalitní přístroj.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.130 (?), 7.7.2010 20:50

Podsouváte mně něco, co není pravda. Dal jsem si tu práci a velkou část téhle diskuze a na tomhle webu jsme přelouskal  - teď přes svátky. Takové ty diskuze a přetahovaná vysvětlovaná se děje i přece o to patro výš: tj. v cenové relaci křovinořezů nad 10 tis. Kč, jen ten argument "číňana" nelze tak lehko použít, že - a přitom a jak se obávám ten už je nalezlý asi všude, což třeba prodejci a co sem občas asi píší přece nepřipustí 

Problém vidím v tom, že v té cenové relaci tj. takový mezistupeň a jak píšete tj. pod 10 tis. Kč tj. třeba 7 až 8 tisíc Kč dnes už nemáte jistotu, že také nekupujete vlastně tu jakoby Čínu, jen trochu lépe okabátěnou a případně s legendou, že sice součástky Čína ale montáž a tedy kontrola někde tu poblíž.

Je logické a pochopte, že když postupuji vylučující metodou, že začínám a za těchto okolností odspodu. Z principu s Vámi souhlasím, o tom spor není, jen jsem se dovolil tady optat na jeden levný křovinořez

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 187.130 (?), 8.7.2010 17:02

Takže nakonec žádný Rigid a jak jsme se ptal. Asi 2/3 ceny za Rigid jsem připlatil a koupil Jonsered BC 2128.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 68.6 (?), 26.6.2012 14:08

Já ho pořídil,

se spuštěním nebyl problém, teplý starty bez obtíží.Výkon odpovídající, žádné vibrace a docela málo žere benzín.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.152 (?), 3.4.2014 22:10

Ja ho mam rok, Riwall 4342, je to to iste. Ziadne problemy, akurat sa odtrhlo to putko na ktorom visi, hned asi po druhom sekani, nahradil som ho kovovym kruzkom. Studeny aj teply start bez problemov, sekam s nim cca 900m2 5-6 krat do roka. Nemam ziadne iluzie, je to cina, ale nemam pocit, zeby to bol uplny smejd. Ak mi vydrzi 3-4 roky, kupim si za 125 eur dalsi. A ozaj, fakt dobra spotreba, na tych 900 m2 treba tak liter benzinu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 188.195 (?), 4.4.2014 14:11

Riwal mám aj ja už rok. Používam zväčša 2,4mm strunu namiesto 3mm.  Okrem toho že je trocha ťažší ako drahšie značkové stroje nemá žiadnu chybu. Výhodou je aj väčšia nádrž. Pre začiatočníka a na neudržiavaný pozemok odporúčam.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika