Krovinorez pro pastviny nad 8000m2



Stránky: 1,  2,  3   
host - 136.198 (?) 
22.7.2013 8:48, zobrazeno: 16600x

Dobry den. Prikoupil jsem pastviny pro kone a stavajici krovak s necelym 1 kW uz prestava stacit. Nemam moc prehled a tak se zeptam na radu co koupit. Budu pracovat se strunou i nozem, hlavne nedopasky typu bodlak, svizel, svlacec a podobne chutovky. Da se do 10000,- sehnat stroj s vykonem kolem 2 kW?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 136.63 (?), 22.7.2013 10:57

Zdavim, ano dá i za polovinu, ale... Podle Vašeho vyjádření zřejmě budete stroj používat na dosekávání všeho co tam koně nechají a také na ostatní travnaté plochy mimo pastviny. Ono to sekání není zrovna velká zábava a k tomu se ještě rozčilovat s mizerně fungujícím strojem za pár kaček? Máte koně, přikupujte pastviny, nějaké už určitě máte a tak si na jejich udržování kupte stroj, na který bude vždy spoleh a práce s ním nebude za trest. koukejte po dvoutaktech od Stihlu začínající čtyřkou.TO je můj názor Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.198 (?), 22.7.2013 11:15

No koukam na to, ale to se pohybujem v cenove relaci mimo me moznosti :(.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 132.196 (?), 22.7.2013 12:02

Kápnul jsem na dolmar 340 za nízkou cenu, málo použitý já seču tak polovic doporučuju

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 132.196 (?), 22.7.2013 16:11
Nechal jsem se zlákat čtyřtaktem subaru a teď mám dvoutakt na zálohu. Udržuji 50 arů naprosto bez problémů. Ječivý zvuk dvoutaktu za zadkem je minulost, smrad taky. Sekám bez sluchátek a slyším u cesty auto tak přestanu, dvoutakt už nikdy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 227.2 (?), 22.7.2013 16:25

2KW a do 10-tisic cena, znackovy krovinorez, tj.asi nizky limit.Je to vec na dlouhe roky, uplne bych se tech 10-ti tisic nedrzel.Osobne, jako priznivec znacky Dolmar, ktere verim, mam velice dobrou zkusenost, videl bych to tak 12,ci 13 tisic a vyse.Pokud budete chtit Stihl, Husqvarna a 2KW vykonu, tak to bude jeste vyse.Ale je to na dlouhe roky a usetrit par tisic a byti roky nastvany je nesmysl.Mam treba Dolmar 4510 masina dobra, vykon 2,3KW, cena ted je kolem 13-tisic, ale tam vykon nechybi, to muzete i do lesa pouzit na ruzne nalety, atd.Na pastvinu, tj.az dost silne, to metr a pul silnou travu neciti.Litrova nadrz.Tam proti krovinorezu stredniho vykonu pocitejte, dve kg navic, mozna i vice.Pokud vyuzijete vykon, tak v pohode.Nizke vibrace a prace v tech nejtezsich podminkach ubyva.Ta nizsi rada Dolmar vykonem, tj.nejak podobne cenou.Jak pisi-Stihl, Husqvarna,Honda, kvalita tam je, ale je to jeste za vice penez pravdepodobne.Zalezi, jak,kde co se zrovna podari koupit..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 22.7.2013 16:50

Jeste mam Husqvarnu 235,je to stary typ.ale spokojenost na nejake dosekavani neceho, nejakeho vousu na pastvine, co nesezerou zvirata.Neni tak tezka, jednoducha,spolehliva, ale rikam rovnou, do tezkych podminek, uz tj.slabsi.Kdyz je potreba kosit plochu celou a treba neudrzovanou, tak vykon chybi, proste 1,6KW, pak uz je malo a pokud by jste chtel treba likvidovat nejake nalety v lese, neni to ono, problem,uz to tak nefrciAle nejaky ten vous na te pastvine, na pohodu, lehka,staci.U te vetsi tahate kila, ale frci to i v lese, nebo na vetsi plose neudrzovane.Musite vedet, jakou praci hlavne potrebujete delat..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 164.73 (?), 22.7.2013 17:32

Velmi dekuji za odpovedi, alespoň mam predstavu. Tech 10K se chci drzet je to strop. A se slabsim motorem do 10K na metrovou travu a podobny binec (ne kere) se vlezu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.219 (?), 22.7.2013 18:36

Na tuhle plochu, obzvlášť pokud je i metrová tráva s bodlákem bych určitě vzal značkový profi stroj. Deka navíc bych nijak neřešil, práce odsypává rychleji, stroje mají velmi propracované závěsy na obsluhu, nízké vibrace. Za sebe bych byl při výběru se Standou, Modelová řada Stihl začínající čtyřkou je na tuhle práci dobře.   dobrou volbu    j.c.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.39 (?), 23.7.2013 0:41

No, já mám na 2 ha údržbu Riwall 520, s nožem co je k tomu nebo radši 300mm tl. 4 mm, není absolutně problém, levnej, výkonnej, relativně pohodlnej, dělám i daleko horší práce než nedopasky a zatím no limit... za 5 tisíc, kdyby vydržel 4 roky, tak je to míň, než ztrácí hodnotu nová mašina za 20 litrů, takže pro mě za mě...  Vybíral jsem ho chvíli, ale myslím že na ten účel je v pohodě.  Malou stihlku kolem 30 ccm jsem měl půjčenou z obce, moc mě nenadchla, na marast byla slabá a šlo to pomalu. I když, na lítání po pastvině jen po nedopaskách byla lepší, protože nic neváží, ale s tou maličkou nádrží to taky nebyl žádnej med, nosil jsem v kapse litrovku s palivem. Do desítky kloudnou stihlku asi nepořídíš, nebo ne s výkonem na rychlou práci v těžkých podmínkách. V nedopaskách bejvaj mrtě koblihů a z toho se se slabou mašinkou zblázníš, nejsou vidět a pokud nemáš výkon, zastaví ti nůž, je to na potíže s trubkou a řídítky jak dělaný. Riwall je dává v pohodě, zatím. Bodláky a podobně jdou, to není ten pravej problém, málo kdy je jich les, spíš půl metru od sebe, což vezme skoro každej strojek. Bližší info jsem tu už někde psal, myslím že v diskusi o křovinořezu do 10000, nedávno. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika