Křovinořez na sekání trávy na pozemku



host - 228.77 (?)
25.5.2016 23:13

A stejně jako ty parní lokomotivy které tu byly déle než třicet let, i ty dvoutakty rozhodně nepatří do starého železa. Nakonec poměr křovinořezů v dvoutaktu k čtyř mluví za vše. I když dle vašich názorů jsou to lokomotivy a nebo Trabant. Ano nakonec máte pravdu, moje rady jsou vám opravdu na draka.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 247.97 (?), 25.5.2016 13:53

Jasnu odpoved na vase nejasne dohady o udajnej obmedzenosti vykonu, ktore sa mozu vyskytnut davaju jak prakticke skusenosti, tak hrba videi na youtube, pozri napr.: 

https://www.youtube.com/watch?v=xGsG20yXO9A

Vsimnite si, ze ten hlucny rambajz pochadza od narazov noža na hrube zdrevnatene stonky snad 4metre vysokych rastlin...

Tiež pozri napr. : 

https://m.youtube.com/watch?v=q8iCDA0hCOQ

alebo

https://m.youtube.com/watch?v=-cLP3r8YcNc

Resp.: 

https://www.youtube.com/watch?v=-cLP3r8YcNc&app=desktop

Poznamka:

Netvrdim, ze honda435 je urcena pre taketo brutalne porasty, dokonca ani netvrdim, ze je to optimalna praca.  To uz je pre kategoriu aspon okolo 2KW. Ale ked sa vyskytne takato potreba, ako teoretizuje hnidopich vyssie, tak to umk435 da, lebo ma skvely 4takt a dobry priebeh krutiaceho momentu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 52.3 (?), 25.5.2016 14:53

Zdravím, máte pravdu, Rbin je Subaru ale co je vlastně Subaru.  Pokud něco čerpá kapalinu, tak je to vždy čerpadlo. Standa. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 17.246 (?), 25.5.2016 16:02
Ono je šumák jestli klapka nebo čerpadlo. 4 takt je míň hlučný bez mixu supr obsluha Subaru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.77 (?), 25.5.2016 20:02

Pán už si vybral, přesto bych několik bodů k výběru. Budu tu obhajovat dvoutakty se kterými dělám skoro třicet let.

1. SPOLEHLIVOST,  za celou dobu jsem měnil snad jen pružinu spojky u Stihlu FS-360, to byla 50ccm mašina a nezničitelná, shodná byla ještě 500.

2. VÝKON, s vhodným nástrojem jde okamžitě do otáček, jasně pokud je karbec dobře nastavený. Používejte lehké nože. Na trávu stačí 1.4mm a 300délka. Tento nůž používejte místo těžkých trojzubů a místo struny u slabých křovinořezů tedy pod 30ccm. Ale můžete použít i 1.6mm nemusíte mít strach ani když do něčeho narazíte, nezohne se jak 1.4. Já používám na vyžínání pasek H-327, pro mě nej strojek co jsem kdy měl. Lehoučký a lehce zvládá už třetí sezonu v lese. No jak jinak, už není v nabídce, jako vždy když to za něco stojí jako pila 346.

 3.VIBRACE, často se s tím tady setkávám. Pokud chcete snížit vibrace na minimum musíte mít lehký nůž. Pokud na slabý vyžínač nasadíte těžký trojzub tak to mlátí. A čím máte slabší stroj tím víc to platí i ostřit musíte s citem ne mít jednu stranu sebranější víc jak druhou. Samozdřejmě brousit po celé délce a tím max. snížit odpor. Kdo nevěří ať si to vyzkouší, tupý a následně vybroušený nůž po celé délce, ne jen konce. Jinak u opravdu silných křovinořezů toto moc řešit nemusíte, ta mašina si poradí absolutně se vším. Ale přece jenom u FS-500 jsem měl poprvé trojzub 350mm a protože to byl opravdu pořádný flák ocele, bylo to moc i na tento stroj. Prostě píšu to stále dokola, aspoň 300mm délka ať to má má nějaký záběr a hnete se dopředu. A maximum 1.6mm síla ocele, která vám postačí na jakoukoli buřinu i slabý dřevnatý nálet.

V podstatě vidíte vše se točí pořád kolem vhodného nástroje který na to nasadíte. Hodně muziky můžete udělat i se slabým strojem, pokud ho nebude přetěžovat. To znamená struna a pořád plnej.  Jinak, popruhy se dají koupit podobné jako duo od Husg. tuším za 700,- Nehrbte se u práce, dá se to pořešit lekým nedotažením řidítek, kdy si přitáhnete rukojeťi podle terénu k sobě nebo naopak. Já to podkládám kouskem igelitu. Ne řidítka jsem žádná za ty leta nepoškodil, jak měl starost jeden diskutující. A i kdyby, koupím nová pořád lepší jak se nenarovnat a oddrbat si záda. Jinak ten výběr, když koupíte značkovou 35ccm máte pomocníka na celý život. Píšu schválně značkovou. Protože jsem se setkal s 50ccm noname a zdaleka nedala to co H-535.Tak snad to co jsem napsal bude někomu k užitku. Nezapomeňte LEHKÝ NŮŽ O TOM TO JE!!! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.101 (?), 25.5.2016 21:10
Budu obhajovat staré auto, pořád jezdí, smrdí dozadu, má 6 válců, randál mi nevadí dám si klapky 30 let s ním jezdím, rád poradím s novým autem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.101 (?), 25.5.2016 21:22
Trošku sarkasmu neptejte se na 4 takt člověka, který ho nemá neměl a slyšel, že není dobrý.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.97 (?), 25.5.2016 22:20

Mne by boli rady p..228.77 z 25.5.2016 20:02 boli dost na draka, lebo:

1. Odignoroval okrem ineho napr. smrad zo spaleneho oleja, rev 2taktu,...atd,  proste veci na ktorych mi zalezi

2. Aj ked v zasade suhlasim, ze minimalne vibracie na kazdom krovinoreze su pri pouziti noža (obzvlast pri pouziti lahkeho noza) pre mna je aj tato rada na draka, lebo cca 95%  kosim s vyžínacou hlavou so silonom. A vyzinacia hlava má (jak je znamo) max.mieru vibracii, obzvlast ked je nerovnomerne vysunuty silon, alebo znecistena hlava... ostatne vykasat travu alebo plevel okolo stromcekov stihleho vretena, popod susedov plot, spod betonoveho murika (múrik=malá zeď) hadam ani nie je rozumne. Kosit sidlisko alebo 10km okolo autostrady je zrejme nieco ine.

3. Jaksi potichu sa tu preslo okolo velkych problemov s palivovou zmesou benzin+olej pri dnesnych benzinoch s obsahom biogrcov. Panovi s 30rocnou praxou to zrejme nerobi problem, ked kosi takmer kazdy den spali niekolko nadrziek paliva. Pre bezneho uzivatela 2taktu to problem je, lebo plnu nadrz niekedy nespali ani na dve kosenia (vid zadanie 650 m2), medzitym niekolko tyzdnov pauza, alebo nedokoncite pracu, lebo zacalo monzunove obdobie dazdov (vid posledne roky) alebo veziete mamu do nemocnice a na svoj 2T krovinorez si mesiace ani nespomeniete, lebo su ine starosti... a potom pride zima. A karburator je zalepeny ako plienka na zadocku nemluvnata po švestkovom pyre. Pricom cisty benzin bez oleja v 4Takte vydrzi omnoho dlhsie, obzvlast po pridani dobreho FUELFITu aj vyse roka. To je len tak naokraj. 

BTW: napr. Parne lokomotivy tu boli omnoho dlhsie ako 30 rokov a kde im je koniec? Dymili, smrdeli, maili nečistu prevadzku, mali velku spotrebu,... Podobnost s 2Taktom ciste nahodna. wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.77 (?), 25.5.2016 23:13

A stejně jako ty parní lokomotivy které tu byly déle než třicet let, i ty dvoutakty rozhodně nepatří do starého železa. Nakonec poměr křovinořezů v dvoutaktu k čtyř mluví za vše. I když dle vašich názorů jsou to lokomotivy a nebo Trabant. Ano nakonec máte pravdu, moje rady jsou vám opravdu na draka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 84.190 (?), 26.5.2016 7:25

Tak se nehádejte.Já jako uživatel křovinořezu si vždycky vyberu od každého z vás to lepší.

Vždyť i s Trabantem se dá dneska přejet zeměkoule.V křovináku zapomenu klidně směs půl roku, max. ji pak vyleju.U hondy si to ale nedovolím ani se stabilizátorem.To není chyba Hondy. To že zaberu menší kousek, pokud pracuji se slabším strojem vše vyřeší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 247.97 (?), 26.5.2016 7:47

Iba dve nehádave poznámky:

1. Ano, sTrabantem se dá dneska přejet zeměkoule. Ale vyfuk mate vyse 3 metre za sebou a nasmerovany dozadu a a 99,9% jazdy idete vpred a vzduch smrady strhava vzad za vozidlo a navyse sedite v uzatvorenej kukani... Picnut sa však mozu vodici jazdiaci za vami surprise

2. Vyrobcovia pisu v navodoch nieco ine, ako pisete. ZMES benzinu a oleja nepouzivat starsi ako 3 tyzdne, lebo biogrce z benzinu rozkladaju olej. Tak žádneho půl roku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika