Křovinořez - kvalita struny



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
Rakub - (7) - 72.103 (?) 
5.9.2016 12:56, zobrazeno: 24542x

Dobrý den, sekáme trávu křovinořezem Dolmar (velmi komplikovaný terén, cca 2000m2), jsem začátečník a proto bych se chtěl zeptat na zkušenosti se strunou.  Je nějaký rozdíl mezi "neznačkovými", "značkovými", levnějšími, dražšími? Zatím jsme kupovali podle toho, co měli v železářství,  respektive hlídáme si pouze průměr strun.  děkuji za rady zkušenějších

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 114.253 (?), 5.9.2016 13:27
Dobrý den, strunu beru po zkušenostech už jen hranatou. Lépe seká než kulatá, ta sjede po trávě, když je hustá nebo silnější druhy, kopřivy a pod. Vybírám ve tvaru hvězdy a beru i silnější než předepsanou, předepsaný průměr se stále lámala, když byla hobby, profi nekupuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 82.30 (?), 5.9.2016 15:39

Když dáváte silnější strunu než má být tak přetěžujete stroj a hrozí zadření motoru, tak si to pořâdně rozmyslete.Jâ taky kupuji hranatý, čtyřhran, trojůhelník i ty hvězdice ale většinou slabší než bych mohl dât protože to bohatě staćí a ještě ulevuji motoru.Taky s ním nemâm za ty roky žádný problém.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 5.9.2016 13:57

momentálne mám v krovinoreze dolmar ms340 hranatú 2,4 mm strunu extol oranžová a tá je zo všetkých, ktoré som doteraz mal (väčšinou hviezdicové profily) najlepšia.  je to lacná, neznačková struna. super seká a neodtrhuje sa ani na prerastenom poraste s burinou. teda za mňa úplne jednoznačne hranatá na taký terén. 

btw. aku strunovú hlavu na dolmar ms340? pôvodná doslúžila, dolmar už nechcem kupovať, tam sa mi nepáči navíjanie struny a napr. oregon s hliníkovou miskou univerzálna nesedí. ďakujem za radu a ospravedlňujem sa, že trochu zneužívam tému. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 72.149 (?), 5.9.2016 14:08

Já mám rychlonavíjecí poloautomatickou strunovou hlavu 2-lank. nad 33 ccm s nízkým profilem od Oregonu a jsem spokojený - skutečně funguje.

FO


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
bunny - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (813) - 67.176 (?), 5.9.2016 22:18

aký máš krovinorez? mne tá uni oregon nesedela na ms340 :(čiapočka krovinorezu akurát doliehala na hrdlo hlavy. zle sa vyjadrujem, ale snáď pochopíš :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.149 (?), 7.9.2016 20:00

Mám Dolmara 4510. Po dotažení hlavy pod ní zůstane jen malá spára, tak akorát.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 218.234 (?), 7.9.2016 19:01

Používam už druhý rok tiež oranžový Extol a spokojnosť. Aspoň niektoré veci pod touto značkou za niečo stoja.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 191.87 (?), 5.9.2016 16:02
Kupuju originál Stihl kulatou 2,7 mm a spokojenost. Jednou jsem zkoušel hranatou z Hornbachu a to byla zoufalost, stála pár korun, ale byla hned pryč. Takže jsm se vrátil zpět k té, která byla na namotaná na strunové hlavě při koupi. A hlavně dodržuju předepsaný průměr, protože jak už je tady psáno tak větší průměry zpomalují otáčky a víc namáhají křovinořez.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 38.236 (?), 5.9.2016 18:11
Kdyz chci používat silnější strunu, tak vezmu silnější vyžínač. Netahám taky přece za oktávkou 12t vlek.Osvědčené jsou od stihla, kupodivu i levné, dobře se navíjejí a úbytek je pravidelný, pokud se třepí, je suchá a skladování je doporučeno ve vodě.Kulatá je lepší na obsekávání okolo stromů, hranatá na agresivnější vyžínání.Stihl má rozlišeny průměry dle barvy.Pak jsou marketinkové struny i za pětinásobek ceny napřg od Oregonu, ty tvrdší je peklo je namotat a dost ulítávají.Pak jsou např. s lankem, zubaté apod.Zkoušel jsem snad všechny, vždy koupil metráž na návin a zkoušel.Skončil jsem zpátky u stihlu, tam mě vyšel metr i pod 3kč, nejdražší jsem měl asi za 20kč, cena klesá podstatně i koupeným návinem.Druhá osvědčená je Bison, ale špatně se namotává, je tvrdší a spíše vhodná na sekání než obsekávání.A marketové jsou tak do el. vyžínačů-chrání stroj nadměrným úbytkem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů10:55
Nářadí pro průklest vysokých stromů9:50
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika