Křovinořez jde pouze na sytič



host - 238.144 (?) 
14.5.2015 11:12, zobrazeno: 16073x

Mám křovinořez Oleo Mac 740T téměř nový, jedenkrát použitý v loňském roce. Nyní jej chci nastartovat a on mi jde pouze se zavřeným vzduchem. Když i pomalu páčkou otevírám klapku, okamžitě motor zhasne. Je tam nový benzin, starý jsem vylil. Prosím poraďte co s tím. Jsou tam nějaké trysky ve kterých by mojla být kapička vody?

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 69.236 (?), 14.5.2015 11:35

Starý benzín byl vylití až potom, co to nešlo nastartovat?A

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 238.144 (?), 14.5.2015 12:01

Ne, před startováním byl vylitý a potom jsem jej nastartoval. Chytá, ale se zavřenou vzduchovou klapkou a i když jí pomalu posouvám do polohy otevřeno, ihned zhasne takovým způsobem, jako že nemá benzin, nebo je zahlcený.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 178.235 (?), 14.5.2015 18:40

Neotvírá(přilepená) membrána hlavní trysky, vylil jste na zimu směs?Je dobré znát typ karburátoru a vědět o něm víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 238.144 (?), 21.5.2015 16:37

Měl jste naprostou pravdu.  Rozebral jsem karburátor, rozhýbal membránu a křovinořez maká. Jste odborník a za Vaši úspěšnou radu Vám co nejsrdečněji děkuji.

           Tondys

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 168.81 (?), 14.5.2015 21:37

Můj Oleo Mac to dělá taky. Už 19 let. Tak jsem si stačil zvyknout. Nechám ho zahřát a pak páčku sytič-vzduch postupně otvírám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 32.81 (?), 31.5.2016 9:18

Mám naprosto stejný problém se zemním vrtákem Zipper. Karburátor jsem vyčistil, dělám to každý rok, protože i když vyjedu na zimu benzin, stejně se zalepí. Tentokrát ale vyčištění nepomohlo, motor jde stále pouze na sytič. Karburátor je stejný typ, jako na obrázku z internetu, včetně seřizovacího šroubu. Ví někdo, kde je zakopaný pes? Díky VJK.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 241.12 (?), 31.5.2016 10:15

   Pes je zrejme zakopany v polymerizovanych bio-euro-eko primiesaninach do benzinu (ľudovo: biogrce). Váš postup je dobry, ale v niektorych karburatoroch zostanu nejake zbytky paliva aj po "zhasnutí" motora na nedostatok paliva.  Riesenim je pouzivat premiove paliva (V-POWER RACING,  VERVA apod), ktore obsahuju menej biogrcov, a doplnit KVALITNY stabilizator paliva (Honda, BriggsStratton, a pod.).

    Vrstvy maglajzu z biogrcov sa ukladaju postupne, najprv to nema na funkci znatelny vliv. To niektorych uzivatelov ukolebava, ze sa nic nedeje, ked trocha paliva ostane v karburatore. Nno ked je ten karburator uz takto neradostne zaleftany, skuste ultrazvukovu cisticku, ak je to liecitelne, tak to pomoze. Niekedy to uz nie je liecitelne ani ultrazvukom, to vtedy, ked agresivne biogrce sposobili nevratne korozivne zmeny na komponentoch karburatora. V takom pripade karburator vyhodit a kupit novy. No to uz sice neni moc ani "bio" ani "eko", ale to uz asi nikoho v "euro" nezaujima... Lacnejsie (=levnejší) je kupovat drahsie palivo+stabilizator. Ach jo. Nova doba! 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika