Křovinořez HQ 333R motor se dusí a jde špatně do otáček



host - 65.66 (?) 
24.5.2009 19:03, zobrazeno: 32939x

Dobrý den,

potřeboval bych poradit vlastním křovinořez HQ 333R cca 4 měsíce, vysekáno asi 10 nádrží převážně se strunovou hlavou. Teď o víkendu mi najednou motor začal stávkovat před tím bez problémů. Když je křovinořez studený nastartuju bez větších problémů po chvíli kdy se motor více zahřeje přestává jít do otáček dá se říci uplně zleniví chvílemi zhasne. Potom je problém ho nastartovat znovu. Po lehké schladnutí nastartuje chvíli běží normalně a pak se začne dusit znovu. Olej do benzínu míchám přesně injekční stříkačkou, na vzduchový filtr jsem se taky díval ten je čistej. Trochu mi to kazí radost, protože zatím sekal jako ďas, ikdyž jsem ho nijak moc nešetřil. Musím přiznat, že se v motorech moc nevyznám proto bych potřeboval poradit od Vás zkušenejších.

zatím díky za pomoc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 213.141 (?), 24.5.2009 19:24

Nejlepší rada je, že pokud je stroj v záruce, tak jej nechte opravit v odborném servisu. Jak uvádíte, že se v motorech moc nevyznáte, tak to sice může být prkotina, ale tato prkotina může způsobit, že záruka nebude díky Vašemu neodbornému zásahu uznána. Může to být i vadné hřídelové těsnění, motor někde může přisávat tzv. falešný vzduch, což se může vyšší teplotou projevit. Může to být i podtlak v nádržce na benzín, nebo jen nečistota v karburátoru. V každém případě se to chová tak, že motoru dochází jakoby palivo, což je příznak chudé směsi. Vznik chudé směsi je chybným nastavením karburátoru - to je stav od počátku po vypnutí sytiče. Když se to projeví později, je to buď příznak špatné dodávky paliva do karburátoru(podtlak v nádrži, ucpaný filtr paliva, ucpané sítko v karburátoru, prasklá, netěsná hadička filtr - karburátor), nebo se směs ochuzuje až za karburátorem, že se do motoru  dostane vzduch mimo karburátor(těsnění mezi karburátorem a válcem, těsnění pod válcem, hřídelová těsnění klikovky - Gufera), který směs ochudí a chudá směs se chová,  jak popisujete. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 25.102 (?), 26.5.2009 14:48

Určitě jděte do servisu, v záruce bych nedělal nic jiného. A doufejte, že Vám to uznají, jinak se u Husqvarny pěkně prohnete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 115.129 (?), 29.4.2010 18:49

 Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat na cenu těsnění mezi karborátorem a válcem a cenu těsnění pod válcem u výše zmiňovaného křovinořezu husqvarna 333R

díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 99.169 (?), 30.4.2010 7:58

Záruka = servis, tady není o čem diskutovat. Ale já bych se spíše přikláněl k tomu, že se jedná o příliš bohatou směs- líný motor v zahřátém stavu a starování možné pouze u studeného motoru jsou symptomy bohaté směsi. Pro klid duše bych se podíval zdali nevázne mechanizmus ovládání sytiče.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 99.169 (?), 30.4.2010 8:09

Ještě mne napadá druhá možnost - přicpané odvzdušnění nádržky a nedostatek benzínu po určité době provozu. Ale tam by se ke konci dodávky paliva motor živě vytáčel a pouze při úplném konci je líný a pak stop.

Ivan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
exot007 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (83) - 184.52 (?), 1.5.2010 1:02

přesně stejný problém jsem měl se stejným strojem a bylo to přicpaný odvzdušňovací ventil ve víčku nádrže v záruce odstraněno ;).

J.K.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 1.5.2010 9:21

Dotazbyl na cenu těsnění, ne na chod motoru. Tazatel to vložil do diskuze, která byla starší. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 85.82 (?), 27.6.2010 7:55
Těsnění pod válec jsem na Stigu kupoval za 27kč a to prý je Stiga na náhradní díly suverénně nejdražší. Takže to žádná velká pálka nebude ani na Husq.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.123 (?), 30.8.2015 21:08

Mel jsem podobny problem a pri cisteni vsech moznych veci jsem zjistil ze se uvolnili srouby mezi karburatorem a valcem Uz jede jak novej

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika