Ú v o d n í   s t r á n k a  |  Reklama   
Zahradní domky.cz
Chaty, zahradní domky a domky na nářadí, dodání po celé ČR
Nábytek Vladeko
Dřevěný zahradní nábytek, doprava po ČR zdarma
Držáky nářadí
Jednoduché držáky pro snadné uskladnění zahradního nářadí atp.

Zahradní technika > Křovinořez Hecht Kendo - po cca 15 min chcípne a nejde nastartovat

stavba, topení, úspory energií, voda a odpady, sítě, interiér, dílna

Křovinořez Hecht Kendo - po cca 15 min chcípne a nejde nastartovat

host - xxx.xxx.243.134 (?)
11.7.2011 15:22

Měl jsem ten stejný problém.Příčinou je zanesený otvor v uzávěru nádrže. Díky tomu, jak sekačka 15 minut spotřebovává benzín, vzniká v nádrži podtlak a motor čím dál tím hůře nasává z nádrže další. Až nakonec chcípne, zejména je-li na volnoběh. Můžete si to ověřit, když se po 15 minutách sekačka začne chovat divně, tak těsně před tím, než Vám chcípne poodšrubte zátku na nádrži a pusťte tam vzduch. Uvidíte, jak motor hned oživne...

Ukázat polohu příspěvku v diskuzi >
Připojit reakci

Nejnovější příspěvky v tomto vláknu:
Jak tady čtu, stejné problémy jako Hecht má ..., host, 31.5.2012
Bylo to jednoduché. Nádrž nepřisávala vzduch..., host, 28.5.2012
Otáčky po zahřátí nahoru = ochuzená směs, netěsnos..., host , 27.5.2012
Mě to dělá HQ359, takže jdem laborovat, proč..., host, 26.5.2012
Měl jsem ten stejný problém.Příčinou je zanesen..., host, 11.7.2011

host - xxx.xxx.242.192 (?)
24.5.2009 16:19, počet návštěv: 40006
Přejít na: tento příspěvek (zjistit adresu)

Mám tento stroj. Jsem s ním spokojený, až na tohle... Cca po 15 minutách práce, většinou na plné otáčky najednou začne jít více do otáček a za několik sekund chcípne. Pak nejde nastartovat, ať dělám co dělám. Po pořádném vychladnutí (cca několik hodin) zase normálně v pohodě přes sytič chytne a jede. Než se to zase stane.

Olej používám kvalitní červený Stihl 1:40, chytání a tah bez problémů, než se stane tohle.

Napadá Vás někdo, jak to vyřešit? Dost by mi pomohla i rada, je to prostě čína a nic s tím nenaděláš... Vim, že budu šetřit na něco pořádnýho.

Moc děkuju za každou radu!

Připojit reakci   

RadekB (1593) - xxx.xxx.21.230 (?)
24.5.2009 16:45
Přejít na: předchozí příspěvek | tento příspěvek (zjistit adresu)

Zkusil jste otevřít nádrž? Jak dlouho to dělá? Jak je starý křoviňák?

Připojit reakci

host - xxx.xxx.242.192 (?)
24.5.2009 17:52

Je starý něco přes dva roky. Dělá to cca rok. Nějak jsem tomu nevěnoval pozornost a je možné, že by to dělal od začátku, jen jsem si toho nevšiml. Tak nějak jsem s tím žil a teď už mi to začalo pít krev. Protože mi přibyly plochy a musím to dělat na několikrát. Že se "blížím ke smrti" poznám tím, že mi motor chcípne na volnoběh. Když ještě není úplně mrtvý, podaří se mi nastartovat pod plynem a musím jej držet v otáčkách.

Dodám, že motor je značky BlueBird, Italské výroby.

Jak to myslíte s tou nádrží? Jako jestli je čistá? Ano, je, benzín čerstvý. Karburátor i vzduchový filtr vyfoukaný. Spodní kloub pravidelně mažu správným mazivem. Spíš se mi zdá, že to má něco společného s přehřátím. Když "plivnu" na žebra, tak opravdu hodně syčí. A když pořádně vychladne, naskočí na první našlápnutí, drží otáčky na volnoběh, prostě paráda...

Zpočátku jsem do toho dával olej Mogul TSF, se kterým to dělalo po kratší době. A celkově nechtěl moc do otáček. Olej Stihl to podstatně zlepšil.

Ještě mně napadá, je možné, že by to třeba dělalo proto, že jsem předtím s nekvalitním olejem motor zadřel? Jak se projevuje zadřený motor? Nemám s tím zkušenost. Něco podobnýho mi udělala Jawa 350 a po výměně benzínu za směs s kvalitním olejem zase jela jak dřív - jasný, je to úplně jiný motor :)

Taky mně napadá, možná je třeba celý motor sejmout a pořádně vyčistit dráhy vzduchu. Aby se lépe chladil. Co myslíte?

Ještě mně napadlo - svíčka. Je tam nějakej podivnej noname. Když ji vyndám, jiskru normálně háže. Nejsem automechanik, ale vím, že svíčky mají nějaké teplotní hodnoty, atd.

Popravdě, trošku mně to začíná štvát a vždycky si říkám, že koupím něco pořádnýho. Ale pak studenej chytí a když jede, jede k mý plný spokojenosti. Tak nejdřív zkouším jestli by to šlo vyřešit...

Mockrát děkuju za reakce

Připojit reakci

24.5.2009 18:43

Přidřený motor by byl vidět po sundání výfuku, ale i po demontáži svíčky (i když trochu hůře), pokud má alespoň trochu slušnou kompresi, nevěřím přidření. Svíčka by asi vyměnit chtěla, jenže ta by to nehnala do vysokých otáček i noname. Spíš to vypadá na přehřátí gufer a otevřením se přisává falešný vzduch. Ztrácí to, jak píšete volnoběh. Otevřením nádrže vyloučíte špatné odvětrání nádrže, pokud se stav po znovu zavření nezlepší a nepůjde normálně natočit. Udělal bych to už při prvním zhasnutí na volnoběh. Budete-li sundávat výfuk, zkontrolujte výfukový kanál, zda není zanesený karbonem a výfuk taktéž.(Mogul TSF)

Jakou kompresi má motor po prvním zhasnutí. Je-li znatelně horší než při studeném startu, pak mohlo i dojít k připečení pístních kroužků a uhřátý válec se roztáhne a připečené kroužky netěsní.

Připojit reakci

andy.wise (616) - xxx.xxx.174.65 (?)
24.5.2009 19:41
Mogul TSF rozhodně nezpůsobil přidření nebo zakarbonování, je to v rámci své normy velice kvalitní olej. Taktéž tipuji odvětrání nádrže nebo gufera. Možnost přidírání při vysokých teplotách (plivnutím na žebra nezjistíte), ale bez sejmutí válce to nezjistíte. Začal bych od nejjednoduššího a sejmutí válce bych si nechal na konec.
Připojit reakci

24.5.2009 19:49

Andy, Andíčku, Mogul TSF jsem zavrhl jako jeden z prvních, neboť pila doslova "hulila", píst byl po pár dnech černý jak bota. O TS ani nemluvím. Víte dobře, že na tabulky moc nedám, radši zkouším osobně! Kontrola přidření je výfukem dostatečná a zároveň se vyloučí zakarbonování. Jak je známo, píst jde pod výfukový kanál, narozdíl od ssání a je dobře vidět do válce. Ta gufera právě může tlakovat/otvírat uzavřený výfuk. Nevím zda je na něm sítko proti jiskření a i jeho zanesení bývá dost často příčinou podobných potíží.

Připojit reakci

Radek L. (399) - xxx.xxx.96.66 (?)
24.5.2009 20:14
S tim Mogulem TSF s panem Radkem souhlasim. Mel jsem ho jako doporuceny olej ve svem cinanovi jeste k tomu s pomerem 1:25 a je po trech letech uplne zanesenej karbonem pred tim jsem rok pouzival Castrol TTS a motor byl cisty, jenze pri zarucni oprave to zjistili a dali mi jasne najevo, ze pokud bude zavada souviset s olejem, tak zaruku neuznaji. R.
Připojit reakci

PP. [PE, 550] (3306) - xxx.xxx.70.100 (?)
25.5.2009 6:32

Když to budete mazat poměrem 1:25, zanese Vám to každý olej. TSF za to nemůže.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.118.24 (?)
25.5.2009 7:59

to tahle obecně říci nejde. Pokud je motor stavěnej na poměr 1:25, tak se nic nezanese. Třeba starý PF 62 - tam byl poměr 1:20 nebo 1:25 a jakmile se trošku prohřál, tak nekoučila vůbec, až byl chvílema dojem, zda tam olej vůbec je.

Sice to není ke křoviňáku, ale jen pro upresnění.

Připojit reakci

25.5.2009 8:56

Už jsme dost Off Topic. Motor "stavěný" na jiný poměr mísení prakticky neexistuje. 2T motor _klasické_konstrukce_ je stejný v podstatě od začátku, kdy byl vymyšlen. Jedinou podstatnou změnou bylo odstranění deflektoru a vratné vyplachování. Změnit můžete jen materiály, drobné konstrukční detaily. To jakým poměrem mažete je z největší části dáno použitým materiálem. Samozřejmě moderní oleje mají lepší 2T vlastnosti, takže nízký mísicí poměr se projeví méně.

Připojit reakci

Radek L. (399) - xxx.xxx.142.54 (?)
25.5.2009 9:40
Pane PP. Jiz jsem psal, ze prvni rok pouzivani s Castrolem TTS 1:25 byl motor krasne cisty a svicka cihlove zbarvena. Nejvetsi zasluhu na vytvareni karbonu mel prave onen Mogul. R.
Připojit reakci

25.5.2009 10:08

Já Vám to neberu. Je to Vaše zkušenost. Reagoval jsem na něco jiného.

Připojit reakci

25.5.2009 11:22

no možná motor stavěnej na jiný poměr je neodborný, nepřesný termín, ale pokud má jeden v manuálu psáno 1:25 a druhý 1:50, tak asi na poměru záleží a pokud bychom poměry prohodili, tak první poškodíme a druhý slušně zaolejujem.

Pokud by nebyl rozdíl, přoč by se poměry u různých motorech lišily? Část rozdílu může být k dobru kvalitnějšímu oleji, ale že by rozdíl byl 100 %?

Připojit reakci

25.5.2009 11:37

Řekl bych, že zase částečně nemáte pravdu. Termín "zaolejovat motor" je nesmysl. Kdybyste si přečetl jednu nedávnou diskusi a flame na toto téma, věděl byste, že se všichni vcellku shodli na tomto: Motoru méně škodí mastnější směs oproti chudší. Je menší možnost zadření. K tomu tam ten olej koneckonců je, skoro to vypadá, že na to všichni diskutující zapomínají.  Že by větší množství oleje u moderních motorů způsobovalo nějaké problémy nikdo nepostoval. Samozřejmě je větší kouřivost. Ale už nikdo neukazoval nadměrné zakarbonování (zdůrazňuju _nadměrné_) při použití mastnější směsi a moderního oleje. Rozdíl 100% nechápu, ale 1:25 je dvojnásobné množství oproti 1:50. Tedy chcete-li, 100%, ale stejně to nechápu.

Připojit reakci

25.5.2009 13:17

no dobře 100 % nepřesný, hovorový, ale sedí (20 ml vs 40 ml)

Trochu více oleje nevadí, to je fakt, ale pokud se dá místo 20 ml 40 ml, tak podle mě nepojede. Svíčka bude černá velmi rychle

Připojit reakci

host (3729) - xxx.xxx.213.141 (?)
25.5.2009 16:46

Zde si neodvažuji po určitých zkušenostech radit tak, aby to nějak zjednodušilo postup opravy, neboť jsem přesvědčen, že nejjednodušší je to dát někomu, kdo tomu rozumí. Jen pro představu McCulloch Mac 130. Pila, která se mezi prvními dostala po převratu k běžným lidem za celkem přijatelnou cenu a hlavně si ji mohl koupit,  kdo chtěl. 1,5kW na tehdejší dobu dostatečný výkon na palivové dřevo vs. obyčejná pilka a sekera. Po první eufórii majitelů se začaly objevovat problémy s tím, že pokud se pila zastavila teplá, tak ji nedokázali znovu nastartovat, až se ochladil motor, tak to šlo. Tak se zjišťovalo a bylo hodně různých verzí úvah, čím by to mohlo být. Tak jsme jednu rozdělali a podívali se kudy vede benzín ke karburátoru a bylo to jasné. Benzín se ve vedení odpařoval, protože bylo přímo na motoru. Když motor běžel, stačilo to k tomu, aby se palivo neodpařilo, protože dotékalo nové, chladnější. Jakmile se motor zastavil, přestal se chladit a teploty se rázem zvýšily tak, že palivo se odpařilo - zplynovalo. Takže nakonec ty nekonečné startovací pokusy majitelů těchto pil nebyly způsobeny jejich neznalostí, nebo nezkušeností, ale konstrukční vadou. Tato pila, tehdy prezentovaná, jako dobrá hobby pila byla určena k tomu, aby se použila krátkodobě k uvolnění cesty, nebo ořezání koruny stromu, případně něco přeřezala. Další zkušenost s touto pilou mám tu, že mnoho majitelů této pily chtělo používat místo poměru 1:20 a oleje M6A, nebo M2T, olej do pil např. HQ, nebo Stihl v poměru 1:50. To byl konec této pily, neboť po několika nádržích se úplně opotřeboval píst a válec a vůle byly tak velké, že komprese téměř zmizela. Proto je třeba počítat i s konstrukčním problémem a vlastně pořádně zjistit, zda tam není něco podobného, potom postupovat klasicky, podle příznaků chodu motoru.Není vůbec žádnou výjimkou, že je nejlepší řešení přístroj v záruce vrátit, než se s tím otravovat a dopadne to stejně, ale déle to trvá a stojí to více psychických sil i finančních prostředků.

Připojit reakci

25.5.2009 17:54

No oni ti Mac-kové, celá řada 100,120,130, měli ještě více nectností a téměř vždy se aspoň jedna ukázala. Karburátor upevněný na jedněch šroubech se zapalováním, odizolování / zkratování přez tyto šrouby a karburátor a zažil jsem také doslova explozi karburátoru, při souběhu proražená izolace šroubů a přehřátá pila!

Připojit reakci

andy.wise (616) - xxx.xxx.174.65 (?)
24.5.2009 21:47
Když jsem přebíral sekačku vari od předchozího majitele, byla tato mazána mogulem TSF v poměru 1:40 asi 12 let, možná déle. Když jsem ji po 15 letech rozebral, bylo vytažené ojniční oko, ložiska měla minimální vůli a gufera neměla břit. Ale válec byl bez rantlu, bez ovality, pouze měl u kanálů rozleštěné honování. Karbonu na hlavě a ve výfuku byla asi 1/2 mm vrstva. Takže za sebe spokojenost. Nicméně do pily bych to nelil a do křováku, když teď nad tím tak uvažuju, tak asi taky ne. To jsou pro takový olej asi už moc velké otáčky.
Připojit reakci

PP. [PE, 550] (3306) - xxx.xxx.128.44 (?)
24.5.2009 19:45

Jestli je na svíčce fajfka (botka, koncovka), dělá to ona. Když se zahřeje, přestane vést. Jestli není, (kabel je na svíčku nasazený pevně kovovou svěrkou), pak nevím.

Připojit reakci

24.5.2009 19:55

PP, jenže to by nevybíhal motor do vysokých otáček, pravdu máte, protože by se mohl "natahovat" kabel. Na těchto všech strojích, vyjma např. Dolmar 100 a pár dalších, je svíčka připojena drátěnou pružinkou, zapíchnutou do kabelu, uloženou v gumové botce, klasické neduhy fajfky moto, jsou tím odstraněny. Takto by jen motor zhasl, po předchozím vynechávání a po vychladnutí cca 1 hod. by opět do ohřátí statečně běžel.

Připojit reakci

durkovic (121) - xxx.xxx.145.230 (?)
24.5.2009 20:20

zdravím, ja som na jar riešil podobnú poruchu na krováku HECHT 132. za atudena riadne naskočil na sitič.  potom riadna práca, kosa dodávala dobrý výkon, ale ked bol motor už horuci tak po malej chvíle na volnobeh zhasla. prešiel som všetko od filtrov odvetrania nadrže, čistotu karbecu. nakoniec som skočil do predajne stihl apopísal im môj problem. predali mi olej STIHL a po jeho použití v krovaku sa všetko dalo do normalu, krovak šatrtuje, krasne akceleruje, drží voľnobeh, startuje aj vriaci. pre istotu som vymenil ešte sviečku. zatial spokojnosť.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.42.48 (?)
24.5.2009 20:47

Ale veď on ide na Stihl. Bol som u kamaráta robili sme pletivo keď diviaki si začali pochutnávať na zemiačkoch. Chlapec dostal za úlohu pokosiť okolo základov a priniesol nejakého Hechta prakticky nový stroj dvakrát predtým s ním kosil. Naštartoval a kosil my sme robili svoje. Vrčal s ním asi 20 minút prišiel k nám a vypol. Po 2 minútach chcel pokračovať lenže nenaštartoval ani za svet. Chytil som motor bol pekne zohriaty tak mu vravím nech počká a asi za 10 minút chytil na prvú šupu. Zdá sa podľa predchádzajúcich príspevkov že to je nejaká slabina tých hechtov. Olej mal namiešaný stihl 1:50 čo som mu trochu povedal že si verí a poradil dať trochen viac. Neviem ja mám FS 55 čo je žebrák medzi ST, ale ani po 5 hod kosení nemá problém zo štartom.MČ

Připojit reakci

host - xxx.xxx.44.138 (?)
24.5.2009 21:29
Podobné příznaky se mohou jevit skutečně u nadměrně přehřátého motoru. Párkrát jsem to zažil a nejenom na Hechtu. Problém byl v tom, že nedostatečně chlazený válec hlavně v horkých dnech dokázal zásobovat karbec teplem v takový míře, že motor začal dělat uvedený problémy. Důležité je, aby z nějakých příčin z válce nefoukal horký vzduch na karbec. Důvodů však může být více.
Připojit reakci

24.5.2009 22:31

No i tohle může být příčina a má i svojí logiku, palivo se v přehřátém karbci mění více v pěnu a karbec nepozná že motůrek má málo. Není-li mezi ním a válcem dostatečný tepelný štít, pak skutečně může tahle příčina být tou pravou. A to nemusí být ani horko, to je problém konstrukce stroje. Nebylo by od věci nafotit motor s karbcem bez krytu, myslím, že tam ten problém bude. A rozhodně hlídat čistotu žeber válce.

44.138, 

Připojit reakci

Roxteedy (149) - xxx.xxx.242.192 (?)
24.5.2009 22:30

Chlapi, moc děkuju za hodně zajímavý podněty. Kdybych mohl, zvu vás všechny na panáka 

K tomu, co navrhujete:

- Nádrž určitě přisává v pohodě. Nenastartuju to ani za 10 minut. Navíc, otvírat jsem jí zkoušel

- Přidřený to tedy asi není, protože pohyb písti i komprese je v cajku a necítím rozdíl při studeném a "chcíplém" motoru. Naopak, když vyndám svíčku, jde vždy motorem točit krásně zlehka. Komprese tedy OK.

- Mogul TSF - je to vynikající olej. Do motorky, sekačky... Konkrétně Vari má tatík, spoustu let jelo bez nejmenších problémů na M2T a když ho v posledních letech krmím TSF, tak jede kultivovaněji a míň smrdí. Ale pila a křoviňák jedou na podstatně vyšší otáčky a tam už TSF opravdu ztrácí. Tím červeným Stihlem se to podstatně zlepšila práce a i čoudění motoru.

- Svíčku dám novou tak jako tak. Tím určitě nic nezkazím.

- Fajfka na svíčce je. Ale opravdu dobře svírá a když vymontuju svíčku, dám na fajfku a přimáčknu na kroužek, krásně svíčka jiskří při ručním otáčení startovákem.

Zkusím toto: S těmi vysokými otáčkami je to tak, že to vylítne na několik sekund a chcípne. A to ještě jen někdy. Celý komplex motoru je strašně horký. Začínám mít dojem, že se někde u karburátoru horkem "vyvaří" benzín. Ten možná nějak "foukne" do válce - proto ty vysoký otáčky, takový TURBO :) No a pak samo chcípne. Když to zkouším dlouho startovat, nakonec je zaolejovaná svíčka. Z díry po svíčce smrdí spíš olej než benzín. Tak mně napadá, že to bude asi něco kolem toho. Karburátor je od válce oddělený takovým pofidérním jakoby tepelně těsnícím papírkem. Nic moc. Pročistím všechno, kudy to může chladit a popřípadě zkusím udělat nějaký nový otvory. 

Připojit reakci

24.5.2009 22:42

Otvory bych nedělal, spíš bych se zaměřil na to odizolování karbce od válce. Máte-li možnost navštívit solidní servis s tím pofiderním papírkem, určitě společně najdete odpovídající náhradu ze silnějšího a především většího materiálu. Používá se cca 2 -3 mm silný, ocelovým pletivem vystužený papír, nebo plech. Dále pak tepelně odizolovat výfuk od válce, to je další přenos tepla! Někteří výrobci mají i zcela "zabalený". A štít je i na pilách solidních výrobců mezi výfukem a válcem.

Připojit reakci

Bardak (58) - xxx.xxx.253.18 (?)
25.5.2009 8:13

Bohužel, uvedený problém se o víkendu vyskytnul i na mém křoviňáku Husqarna 235. Zatím s ním nebyly problémy, ale teď se po vyjetí jedné nádržky zahřeje a pak neudrží volnoběžné otáčky.  Po zdechnutí už ho nenastartuju a musím ho nechat vychladnout. Svíčka a filtr ok, benzín čerstvě namíchaný.  Zvláštní je, že jsem teď koupil novou flašku 2T oleje - zelený originál od HQ - a oproti tomu starému je o mnoho tekutější. Teče skoro jako benzín! Starý se spíš vlekl, prostě klasický olej. Zvláštní. Snad nová receptura?

Připojit reakci

25.5.2009 8:41
Myslím si, že toto by mohl být problém odlišný. Nejdřív bych zkusil přejít na původní olej a dal ho tam zpočátku trochu víc, snad se to dá ještě zachránit.
Připojit reakci

25.5.2009 16:55

To úplně vypadá, že se někdo trochu spletl a místo oleje nalil do lahve Aspen.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.26.58 (?)
26.5.2009 11:32

Ve vašem případdě bych nesázel na olej, ale na teplo v přívodu benzinu do válce. Signál je, že vylítnou otáčky před zhasnutím. To znamená, že motor má najednou více chudou směs. Málo benzínu na množství vzduchu. Otáčky bez zatížení se krátce zvýší, ale zároveň padá výkon a motor zhasne. Buď se do karburátoru nedostává dostatečné množství benzinu (ucpané odvzdušnění nádrže, smetí v karburátoru, přehřátý přívod benzinu) nebo benzin po nějaké době začne v karburátoru vařit. Protože se napřed odpaří benzin, tak olej v karburátoru zůstane a dostane se spolu s nesprávným poměrem směsi benzinu a vzduchu do válce, kde jej svíčka nedokáže zapálit. Proto po delších pokusech ta zaolejovaná svíčka. Vyzkoušejte po zhasnutí ochladit karburátor třeba mokrým hadrem, potom nastartujte. Válec neochlazujete!! Mezi karburátor a válec se běžně dávají izolační podložky (pertinax?) o tloušťce 3-5 mm.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.90.25 (?)
26.5.2009 21:18

Tak jsem si tuhle rubriku se zájmem pročetl, a nedá mi nereagovat. Oleje zde diskutované (vyjma M2t) ve správném poměru,(dle výrobce motoru), musí vyhovět.  Z vlastní zkušenosti jsem ale narazil na problém benzinu. U dvoutaktu není nutné řešit oktanové číslo- smísením s olejem se stejně mění. Problém je, ze automobilní benzin je směs ulovodíků s bodem varu od... do. (citace technické specifikace-dříve oborové normy) Zjistil jsem, že benziny mívají problém ve složení, tj. vyšším podílu lehkých, tudíž i těkavějších složek. Lidově řečeno- benzín vaří.(a stává se to i u aut se vstřikováním) Je-li ještě celé zařízení hodně kompaktní a konstrukčně nedotažené(mizerná tepelná izolace karburátoru), může se projevovat popsaným způsobem. Stejně mi za velice teplých letních dnů občas zastávkuje u můj křoviňák (homelite). Husq. prodává standartizované palivo pro tyto dvoutakty. Zkusil bych i tuto cestu.  ( U aut to řešíme zvýšením vstřikovacího tlaku- stačí i 0,2bar)  V poslední řadě, bych ještě nepodceňoval zapalování. To, že háže jiskru, neznamená, že má dostatečnou energii pro zapálení směsi při zvýšeném tlaku v motoru. Průrazné napětí směsi je výrazně vyšší, než u vzduchu. A polovodiče dokáží s teplotou taky pěkně fikslovat..  

Připojit reakci

host - xxx.xxx.49.51 (?)
29.5.2009 18:46

mel sem stejny problem a delalo to tesneni mezi karburatorem a motorem, jinak tento stroj mam sest let a jsem s nim spokojen

Připojit reakci

host - xxx.xxx.48.118 (?)
29.5.2009 22:31

Ja pro zmenu jsem mel taky tento problam s krovinorezem znacky STILS.At jsem delal co delal, stale mi po zahrati zastavoval.Potom jsem prisel na zavaduSpatne tesneni pod klikovkou.Je to za nadrzkou, ten krytekkde se toci klikovka pistu.Proste slaby kompres.Doporucuji, vytahnout svicku a skusit, staci prstem kompresi a jestli tam bude, neoplati se kontrolovat tesneni pod karbcem, ani pod vyfukem.Je to s urcitosti nadobka komprese.Je to vzadu mezi nadrzkou a vlastnim motorem.doporucuji zkontrolovat.

Připojit reakci

Jarda H. (61) - xxx.xxx.215.26 (?)
13.8.2009 16:42

Rád bych ještě jednou otevřel tuto nedávnou diskuzi. Mám podobný problém s křoviňákem Homelite, jen bez onoho zvýšení otáček před zdechnutím. Rok starý stroj, rok dobrý, až dnes. Po hodině práce mi došel benzín v nádrži. Takže jsem dolil (stejná směs jako tam byla) a už nenastartoval. Po chvíli startování najednou snaha, že to chytne, ale vždy jen náznak, jakoby to nemohlo do otáček a hned to chcíplo. Takže jsem tam laboroval se svíčkou (jiskra, vyčistit, doladit mezeru), snažil se najít trysku... Ale furt nic, nebo jen náznaky. Tak jsem rozebral celý karburátor, vše vypral v benzínu, dal dokupy a hle... naskočilo to. Chvíli teda čoudu plno, ale pak se to nějak chytlo a dobrý. Ale jen na půl hodiny. Najednou jako by se to přidusilo, ztráta otáček a chcíplo to. Od tý doby mrtvola. Už je to studený a stejně furt nic.

Olej Texaco 2T (prodali mi ho se strojem), poměr 1:30 (dle návodu kroviňáku)

Co by to mohlo být? Jak dopadly pokusy s alternativním tepelným štítem karburátoru? Taky tam mám jen jakousi kartonovou destičku - ale rok to nevadilo. A co svíčka? Mohla by to dělat ona? Mám tam udájně nějakou čínskou Torch L7RTC.

Připojit reakci

13.8.2009 19:14

Tak ani po 4 hodinách vychládání nenaskočil. Takže jsem ještě vymyl nádrž čistým benzínem, namíchal čerstvou směs, opálil a očistil svíčku. A hle  - naskočil. Jenže nešel do otáček. Jakmile jsem chtěl přidat, začal se dusit a konec. Tak znovu start (v pohodě, napoprvý), zase snaha o přidání plynu, zase chcípnul... Takhle několikrát, až najednou zareagoval na plyn, zaakcelerovat a zdechnul. A od tý doby už ho zase nenahodím vůbec.

Připojit reakci

host (3729) - xxx.xxx.213.141 (?)
13.8.2009 19:53

Sundejte výfuk a podívejte se na píst výfukovým kanálem. Jestli bude mít rýhy, tak je to jasné. Pokud tam nebudou náznaky poškození, čeká Vás hledání závady, která způsobuje ochuzení směsi. Může to být vadné těsnění za karburátorem, nebo nedotažené šrouby, ale také to může být vadné hřídelové těsnění. Dál bych ověřil, zda není špatně průchodný filtr paliva a sítko v karburátoru - to jste asi viděl v jakém je stavu. Gufera bych nechal nakonec, neboť je to o demontáži celého motoru a navíc je třeba zjistit, zda je koupíte. Předpokládám, že ano, ale kdyby to bylo na delší dobu, tak to není vhodné pro toho, kdo to často nedělá. Zapomene se, kde co a jak bylo.

Připojit reakci

13.8.2009 21:43
Mne by zajímala svíčka, jakou dává jiskru a když stroj nelze nastartovat, je po vyšroubování mokrá, nebo suchá?
Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.221 (?)
13.8.2009 22:36

Mi čínský křovas taky zdechal po deseti minutách a potom ho nějakou dobu nebylo možno nastartovat. Nakonec se ukázalo, že víčko nádrže těsní a vzniká tam podtlak a nejde benzín.  Čím plnější nádrž byla, tím to bylo rychlejší.

Připojit reakci

14.8.2009 0:06

No svíčka... po delším startování byla vlhká, trošku zakarbonovaná tky byla. Vždycky jsem ji vyčistil, seštěloval mezeru... občas to pomohlo, občas ne. Jiskru hází. Původně jsem to tipoval na ní, když to nechtělo startovat. Ale při posledním pokusu, když to naskočilo, ale nechtělo to do otáček a dusilo se to... to na svíčku mo nevypadá. Ale stejně zítra koupím novou, ať mám jistotu.

A k tomu víčku nádrže... zítra vyzkouším startovat s povoleným víčkem. Čím jste to vyřešil? Nové víčko?

Připojit reakci

14.8.2009 8:07
Svíčku klidně vyměňte, ale o svíčku mi tak ani nejde. Jde mi především o zapalování. Pokud svíčka byla při pokusu stroj nastartovat mokrá, je jasné že směs nebyla zapálena. Nezapálení směsi bývá také často způsobeno malou kompresí, ale to by se motor nechoval tak jak píšete. Někdy pomůže vyměnit svíčku, ale ta vydrží pouze krátkou dobu, má li zapalování slabou jiskru. 150.221 používáte li čerstvě namíchanou směs z dobrého benzínu tak podtlak při práci nemůže nastat.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.150.221 (?)
15.8.2009 22:58

Víčko jsem podle prodejce měl vyřešit tak, že ho nemám dotahovat. Křovas jsem mu s malou ztrátou vrátil a koupil jsi našláplého Jonsereda. Mám toho na sečení strašně moc a toho číňana bych asi dříve nebo poději utavil.

Připojit reakci

host (3729) - xxx.xxx.126.52 (?)
16.8.2009 6:33
Správné rozhodnutí, pozdě, ale ještě relativně včas.
Připojit reakci

17.8.2009 23:44

Jo, tak k tomu křováku Homelite.. nakonec to byla, k nevíře, ta svíčka. Jelikož jsem nesehnal náhradní a jinak si s tím nevěděl rady, tak jsem s křoviňákem zajel do servisu. Chlapík všechno prohlídnul, píst OK, vyměnil svíčku a hned křovák naskočil. Svíčka sice jiskru házela, ale uplně jinde než měla. Tak snad teď vše bude OK.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.100.27 (?)
13.6.2010 19:36
Rád bych přidal i svoji zkušenost k tématu, můj křovinořez Homelite se začal asi po měsíci chovat podobně, najednou nechtěl naskočit, chvílemi jako by měl snahu, ale nešel do otáček.. Svíčka se zdála OK, jiskru házela, ale když jsem prověřil vše ostatní, vrátil jsem se znovu k té svíčce a ejhle, ona jiskru háže, ale ne mezi středním pinem a ohnutým páskem jak má, ale mezi pinem a kostrou ke které svíčku přitisknu. Když se dotknu závitem, tak nic. Jako by ten ohnutý pásek ztratil kontakt se se závitem svíčky. Vyměnil jsem ji za svíčku z motorovky a jede bez problémů. Pozor na Homelite, resp. na svíčky L7RTC. Jsou opravdu nekvalitní...
Připojit reakci

host - xxx.xxx.21.1 (?)
14.6.2010 18:42

dobry den ja mam podobny problém se stunovou sekačkou kterou jsem koupil asi pred dvouma rokama a taky cca po 15min.chcípne a už nejde nastartovat když to zkusím cca po 2 hodinach tak zase chytne a jede zase tak 15min.Pavel.B

Připojit reakci

host (3729) - xxx.xxx.126.226 (?)
14.6.2010 18:51
To vypadá na zapalování. Je třeba vyzkoušet, zda je po zhasnutí motoru jasně viditelná jiskra. Vyzkoušejte nejprve ve stavu, kdy motor běží pro porovnání. Výměnu svíčky beru jako samozřejmost.
Připojit reakci

Ladislav Douša (457) - xxx.xxx.78.222 (?)
14.6.2010 20:21

Připojím se též k diskusi.Asi před rokem jsme si koupili křovinořez Hecht, protože náš stařičký Partner (motorová kosa) nešel do otáček a protože se neustále nabalovala tráva na strunu a sekací hlavu či jak se tomu říká.Když jsem s ním poprvé začal sekat, bylo daleko obtížnější ho nastartovat, Partner měl malý odpor při tahání, ale tenhle Hecht je potřeba docela dost zatahnout a ještě několikrát.Když se to ale nakoplo, tak to seká jako ďas, je to 2-struna a nedá se to udusit namotanou trávou, tráva začně rotovat kolem hlavice a pár sekund odpadne.Letos, když jsme začali sekat,1x jsme posekalli zahradu a poté začal při volnoběhu chcípat, nějak jsem tomu nevěnoval pozornost.Potom se mi stalo, že jsem ho nenahodil už vůbec.Strýc rozebral karburátor, vyčistil ho a po chvíli snažení konečně chytnul.Sekal jsem chvilku a pak najdenou chcípnul.Připadalo mi, že do válce nejde směs.Vyšrouboval jsem svíčku a kápnul pár kapek benzinu, zašrouboval svíčku a motor při pokusu o nastartování několikrát zabublal a konec, ale jen při přikápnutí benzinu do válce.Odvezl jsem stroj na reklamaci a jako nalezená závada byla uvedena vadná svíčka, v reklamačním listu bylo ještě uvedeno, že bylo provedeno seřízení stroje.Po reklamaci Hecht naskočil na první zatáhnutí a asi po čtvrt až půl hodině chcípnul a sěl nastartovat až za chvíli, doba chodu motoru se zkracovala, až motor jen zabublal a konec, potom už neudělal ani to (to jsem křovinořez moc nehonil, šlo to celkem rychle, do zabublání bylo asi 10 startovacích pokusů).Tak jsem stroj opět zabalil a jde na reklamaci opět, jsem zvědavý, co napíšou do reklamačního listu teď, do reklamace jsem napsal, že výměna svíčky nepomohla.Koupeno v Tescu.Směs benzinu 1:50,používal jsem ji i do motorové pily.Láďa.

Připojit reakci

Roxteedy (149) - xxx.xxx.242.192 (?)
14.6.2010 22:01

Láďo, vlastně ti to dělá co mně. proto jsem založil tohle vlákno. Po seřízení a nový svíčce je to lepší. Ale stejně nemůžu sekat věčně. Podle mně je na vině to, že po přehřátí začne plynovat směs a poruší se princip fungování membránovýho karburátoru.

To, že ho strejda rozebral a vyčistil je jen shoda náhod. prostě vychladnul. nejdřív jsem to taky dělal a pak jsem zjistil, že stejnej efekt má, nechat ho půl hodiny opřenej ve stínu.

Radím - olej dávej 1:40 a kvalitní, já dávám stihl červenej. 1:50 je asi málo, bo se "kiks" dostaví dřív. Po cca 15min sekání dej "kouřovou" Pokud už Ti chcípne, máš jedinou možnost. nechat ho půl hoďky chladnout.

neni to špatnej stroj, ale prostě hobby...

Přibral jsem k němu ještě Dolmar 4000. Opačnej břeh - prakticky to nejlepší, co jde koupit (dnes tedy nástupce 4500) Rozdíl je propastnej, hlavně tam, kde potřebuješ výkon. Můžeš ho hnát na plnej tejden v kuse. Ale na takové to domácí sekání je Hechtík dobrej...

Nejlepší by bylo, kdyby se ti podařilo to uhnat na vrácení peněz. Hlavně si nenech dát jiný zboží - jako zákazník máš právo si vybrat - výměna nebo peníze. Ceny šly dolu a kvalita z číny hodně nahoru. Za stejný peníze koupíš od Hechtu už hodně dobrý stroje, který tohle nedělaji.

Připojit reakci

host (3729) - xxx.xxx.126.196 (?)
14.6.2010 22:11
Myslel jsem si, že to byl specifický problém McCulloch 130. Prostě na chvíli to stačí. Ale pokud je jiskra přítomná, tak odpařené palivo ve vedení paliva motor zastaví a teprve až zkapalní, tak motor pojede.
Připojit reakci

Ladislav Douša (457) - xxx.xxx.78.222 (?)
14.6.2010 22:50

Jen mi přijde divné, že když to bylo nové, půl roku to běhalo celkem dobře a nechcípalo to, bez problémů na celou nádržku.Připadá mi, že pokud je tam to těsnění, tak je buď poškozené nebo se rozsypalo... U Partnera to chcíplo akorát, když jsem přidal plyn, jinak volnoběh naskočil.Začínám uvažovat, že ho vytahnu z půdy a nechám opravit... Láďa.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.243.134 (?)
11.7.2011 15:22

Měl jsem ten stejný problém.Příčinou je zanesený otvor v uzávěru nádrže. Díky tomu, jak sekačka 15 minut spotřebovává benzín, vzniká v nádrži podtlak a motor čím dál tím hůře nasává z nádrže další. Až nakonec chcípne, zejména je-li na volnoběh. Můžete si to ověřit, když se po 15 minutách sekačka začne chovat divně, tak těsně před tím, než Vám chcípne poodšrubte zátku na nádrži a pusťte tam vzduch. Uvidíte, jak motor hned oživne...

Připojit reakci

host - xxx.xxx.215.44 (?)
26.5.2012 20:58

Mě to dělá HQ359, takže jdem laborovat, proč po přehřátí jdou otáčky nahoru na volnoběh, traktorčení a chcíp + téměř nemožný start. Je to profik, tak by měl mít snad chlazení vyřešeno solidně...

Připojit reakci

host (3729) - xxx.xxx.209.105 (?)
27.5.2012 10:42
Otáčky po zahřátí nahoru = ochuzená směs, netěsností skříně, sání, karburátor, traktorčení = nízké otáčky, stav neumožní dosáhnout vyšší otáčky motoru, podobné příčiny, zhasnutí motoru a nemožný start, směs je chudá. Vliv může mít stav svíčky, zkusit jinou a ověřit jiskru po zhasnutí motoru. Současně povolit a uzavřit víčko nádrže, vyloučit závadu odvzdušnění nádrže. Před opravou vyměnit pal. filtr a vyčistit sítko karburátoru. Ověřit stav gufer, pod ventlilátorem a ol. čerpadlem, černé mastnoty svědčí o jejich závadě.
Připojit reakci

host - xxx.xxx.111.226 (?)
28.5.2012 14:04

Bylo to jednoduché. Nádrž nepřisávala vzduch.

Připojit reakci

host - xxx.xxx.106.50 (?)
31.5.2012 11:19

Jak tady čtu, stejné problémy jako Hecht má křovinořez Solo 111B, po 15 min. se zahřeje, nejde nastartovat až po vychladnutí. Nedostatečné chlazení motoru. Venca

Připojit reakci
Založit nové téma Nápověda
  Název diskusního téma   Počet příspěvků   Datum   Počet návštěv
Přípravek na rovnání klikovky motorů sekaček1428.7.20141789
3fazova koncovka cerpadla Sigma 228.7.2014133
McCulloch M125-97TC zahradní traktor728.7.2014236
Westwood T1600 1228.7.201411961
Zahradní traktor Castel Garden XT190, XT2205228.7.201418016
I toto je Mountfield35028.7.2014318954
Zhasínanie motora - dusenie127.7.2014120
Krovinorez solo 154 - názory9027.7.201430392
Oregon Jet fit1527.7.20141823
Motorový křovinořez AL-Co 4125 - otáčky motoru227.7.2014111
Příslušenství k MT8-070 mini2026.7.201440863
Vyžínače a křovinořezy Stiga 7126.7.201417415
Vřetenová sekačka hecht 514 profi125.7.2014122
Lištová sekačka Rotax2624.7.201431549
Sněhová fréza Husqvarna5323.7.201442550
Jaký zahradní traktor?2122.7.201414323
Výměna osy u sekačky Mountfield MTF 4820 PD 822.7.20147591
Traktor Castel Garden XT180HD522.7.2014385
Jakou vřetenovou sekačku? Poraďte122.7.2014118
Křovinořez na kolech 3221.7.20144487
T4 K14 vs TZ4 K1434921.7.2014391796
Křovinořez Solo 111B 821.7.20145523
Dakr Panter FD-2821.7.20143294
Bubnová sekačka s variátorem pojezdu 7721.7.20148090
Negativní zkušenost - bubnová sekačka Viva - Motor Jikov520.7.2014561
Křovinořez - rada 2919.7.20144546
Zahradní traktor Husqvarna CT1265618.7.201436807
Honda Vs. Briggs&Stratton11218.7.201464154
Sekačka raser castelgarden r 534 tr318.7.2014240
zkušenosti se Stiga traktory1118.7.20146563
Krovinořez z Lidlu - Florabest - zkušenosti 11417.7.201446641
Stroje danske značky Texas. Zkušenosti?3117.7.201430364
Krovinořez Dolmar MS-4200 E? Solo? Husqvarna2916.7.20141857
Vyžínač AL-KO GTLi 18V Comfort115.7.2014116
Který motor zvolit?2415.7.20143153
Zkušenost s robotickou sekačkou1615.7.201416239
Jak správně mulčovat trávu motorovou sekačkou414.7.2014730
Sekačka výběr514.7.20148278
Wolf-garten Expert 92.160 H3614.7.201419944
Automatický posuv struny614.7.2014631
Další diskuze: 1, 2, 3, 4, 5 >  
Paliva a motorové pily, topení, krby a kamna, komíny, zateplení a úspory energií
Řetězy a lišty24.7.2014
Řetězy a lišty23.7.2014
Pila na mýtní těžbu23.7.2014
Řetězy a lišty23.7.2014
Řetězy a lišty23.7.2014
Další příspěvky > 
Úvodní stránka | Informace o serveru | Reklama | Podněty a připomínky | Kosmetika
(c) Lupo Media s.r.o. 1999 - 2014