Křovinořez Hecht Kendo - po cca 15 min chcípne a nejde nastartovat



Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?)
17.8.2009 23:44

Jo, tak k tomu křováku Homelite.. nakonec to byla, k nevíře, ta svíčka. Jelikož jsem nesehnal náhradní a jinak si s tím nevěděl rady, tak jsem s křoviňákem zajel do servisu. Chlapík všechno prohlídnul, píst OK, vyměnil svíčku a hned křovák naskočil. Svíčka sice jiskru házela, ale uplně jinde než měla. Tak snad teď vše bude OK.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 44.138 (?), 14.8.2009 8:07
Svíčku klidně vyměňte, ale o svíčku mi tak ani nejde. Jde mi především o zapalování. Pokud svíčka byla při pokusu stroj nastartovat mokrá, je jasné že směs nebyla zapálena. Nezapálení směsi bývá také často způsobeno malou kompresí, ale to by se motor nechoval tak jak píšete. Někdy pomůže vyměnit svíčku, ale ta vydrží pouze krátkou dobu, má li zapalování slabou jiskru. 150.221 používáte li čerstvě namíchanou směs z dobrého benzínu tak podtlak při práci nemůže nastat.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 150.221 (?), 15.8.2009 22:58

Víčko jsem podle prodejce měl vyřešit tak, že ho nemám dotahovat. Křovas jsem mu s malou ztrátou vrátil a koupil jsi našláplého Jonsereda. Mám toho na sečení strašně moc a toho číňana bych asi dříve nebo poději utavil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.52 (?), 16.8.2009 6:33
Správné rozhodnutí, pozdě, ale ještě relativně včas.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jarda H. - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 215.26 (?), 17.8.2009 23:44

Jo, tak k tomu křováku Homelite.. nakonec to byla, k nevíře, ta svíčka. Jelikož jsem nesehnal náhradní a jinak si s tím nevěděl rady, tak jsem s křoviňákem zajel do servisu. Chlapík všechno prohlídnul, píst OK, vyměnil svíčku a hned křovák naskočil. Svíčka sice jiskru házela, ale uplně jinde než měla. Tak snad teď vše bude OK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.27 (?), 13.6.2010 19:36
Rád bych přidal i svoji zkušenost k tématu, můj křovinořez Homelite se začal asi po měsíci chovat podobně, najednou nechtěl naskočit, chvílemi jako by měl snahu, ale nešel do otáček.. Svíčka se zdála OK, jiskru házela, ale když jsem prověřil vše ostatní, vrátil jsem se znovu k té svíčce a ejhle, ona jiskru háže, ale ne mezi středním pinem a ohnutým páskem jak má, ale mezi pinem a kostrou ke které svíčku přitisknu. Když se dotknu závitem, tak nic. Jako by ten ohnutý pásek ztratil kontakt se se závitem svíčky. Vyměnil jsem ji za svíčku z motorovky a jede bez problémů. Pozor na Homelite, resp. na svíčky L7RTC. Jsou opravdu nekvalitní...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 21.1 (?), 14.6.2010 18:42

dobry den ja mam podobny problém se stunovou sekačkou kterou jsem koupil asi pred dvouma rokama a taky cca po 15min.chcípne a už nejde nastartovat když to zkusím cca po 2 hodinach tak zase chytne a jede zase tak 15min.Pavel.B

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.226 (?), 14.6.2010 18:51
To vypadá na zapalování. Je třeba vyzkoušet, zda je po zhasnutí motoru jasně viditelná jiskra. Vyzkoušejte nejprve ve stavu, kdy motor běží pro porovnání. Výměnu svíčky beru jako samozřejmost.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 78.222 (?), 14.6.2010 20:21

Připojím se též k diskusi.Asi před rokem jsme si koupili křovinořez Hecht, protože náš stařičký Partner (motorová kosa) nešel do otáček a protože se neustále nabalovala tráva na strunu a sekací hlavu či jak se tomu říká.Když jsem s ním poprvé začal sekat, bylo daleko obtížnější ho nastartovat, Partner měl malý odpor při tahání, ale tenhle Hecht je potřeba docela dost zatahnout a ještě několikrát.Když se to ale nakoplo, tak to seká jako ďas, je to 2-struna a nedá se to udusit namotanou trávou, tráva začně rotovat kolem hlavice a pár sekund odpadne.Letos, když jsme začali sekat,1x jsme posekalli zahradu a poté začal při volnoběhu chcípat, nějak jsem tomu nevěnoval pozornost.Potom se mi stalo, že jsem ho nenahodil už vůbec.Strýc rozebral karburátor, vyčistil ho a po chvíli snažení konečně chytnul.Sekal jsem chvilku a pak najdenou chcípnul.Připadalo mi, že do válce nejde směs.Vyšrouboval jsem svíčku a kápnul pár kapek benzinu, zašrouboval svíčku a motor při pokusu o nastartování několikrát zabublal a konec, ale jen při přikápnutí benzinu do válce.Odvezl jsem stroj na reklamaci a jako nalezená závada byla uvedena vadná svíčka, v reklamačním listu bylo ještě uvedeno, že bylo provedeno seřízení stroje.Po reklamaci Hecht naskočil na první zatáhnutí a asi po čtvrt až půl hodině chcípnul a sěl nastartovat až za chvíli, doba chodu motoru se zkracovala, až motor jen zabublal a konec, potom už neudělal ani to (to jsem křovinořez moc nehonil, šlo to celkem rychle, do zabublání bylo asi 10 startovacích pokusů).Tak jsem stroj opět zabalil a jde na reklamaci opět, jsem zvědavý, co napíšou do reklamačního listu teď, do reklamace jsem napsal, že výměna svíčky nepomohla.Koupeno v Tescu.Směs benzinu 1:50,používal jsem ji i do motorové pily.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Roxteedy - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 242.192 (?), 14.6.2010 22:01

Láďo, vlastně ti to dělá co mně. proto jsem založil tohle vlákno. Po seřízení a nový svíčce je to lepší. Ale stejně nemůžu sekat věčně. Podle mně je na vině to, že po přehřátí začne plynovat směs a poruší se princip fungování membránovýho karburátoru.

To, že ho strejda rozebral a vyčistil je jen shoda náhod. prostě vychladnul. nejdřív jsem to taky dělal a pak jsem zjistil, že stejnej efekt má, nechat ho půl hodiny opřenej ve stínu.

Radím - olej dávej 1:40 a kvalitní, já dávám stihl červenej. 1:50 je asi málo, bo se "kiks" dostaví dřív. Po cca 15min sekání dej "kouřovou" Pokud už Ti chcípne, máš jedinou možnost. nechat ho půl hoďky chladnout.

neni to špatnej stroj, ale prostě hobby...

Přibral jsem k němu ještě Dolmar 4000. Opačnej břeh - prakticky to nejlepší, co jde koupit (dnes tedy nástupce 4500) Rozdíl je propastnej, hlavně tam, kde potřebuješ výkon. Můžeš ho hnát na plnej tejden v kuse. Ale na takové to domácí sekání je Hechtík dobrej...

Nejlepší by bylo, kdyby se ti podařilo to uhnat na vrácení peněz. Hlavně si nenech dát jiný zboží - jako zákazník máš právo si vybrat - výměna nebo peníze. Ceny šly dolu a kvalita z číny hodně nahoru. Za stejný peníze koupíš od Hechtu už hodně dobrý stroje, který tohle nedělaji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 126.196 (?), 14.6.2010 22:11
Myslel jsem si, že to byl specifický problém McCulloch 130. Prostě na chvíli to stačí. Ale pokud je jiskra přítomná, tak odpařené palivo ve vedení paliva motor zastaví a teprve až zkapalní, tak motor pojede.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika