Křovinořez Einhell BG-BC 25 S



m.felix - (3) - 52.84 (?) 
20.9.2012 18:19, zobrazeno: 7869x

Dobrý den,

dnes mi přišel křovinořez Einhell BG-BC 25 S. Vše jsem smontoval dle návodu, naředil benzín, nastartoval dle návodu a začal jsem sekat trávu - struna. Vše šlo v pořádku, dvakrát jsem jen vypínal křovinořez, abych shrabal posekanou trávu. Pak jsem jej nastartoval, začal sekat a po cca 8 - 10 minutách křovinořez chcípl. Myslel jsem, že mi došel benzín, tak jsem jej vyhákl z popruhu a koukám, že v nádržce je ještě čtvrtka. Tak jsem chtěl znovu nastartovat, ale natahovací šňůra se ani nehla. Chci se optaat, pokud se někdy někomu stalo něco podobného, jestli tam třeba není nějaká pojistka, která se musí zmáčkout nebo uvolnit, aby bylo možné křovinořez nastartovat. V návodu se nic o tomto nepíše. Rád bych to dosekal - nebo bude potřeba reklamace?  Děkuji všem za pomoc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.164 (?), 20.9.2012 20:01
Jestli nejde pootočit motorem, tak je zadřený. Ale nejprve je třeba to ověřit. Záleží na Vašich technických schopnostech. Nebo zda to vůbec chcete zjišťovat. Stačí demontovat startování a vyloučit tím jeho závadu a zkusit otočit opatrně motorem - jen rukou přes ventilátor, pro jistotu vypněte zapalování, nebo ještě lépe vyšroubujte svíčku. Pokud nebude možné snadno motorem- ventilátorem otočit, je zadřený. Ještě sundat výfuk a podívat se na píst, rýhy znamenají stejné poškození motoru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m.felix - (3) - 52.84 (?), 20.9.2012 20:41

to pro mě není asi nic povzbudivého. No na to rozebrání si netroufám - je možno toto vůbec vyreklamovat - jestli výrobce uzná záruku, když je to nové?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.52 (?), 20.9.2012 21:32
Záleží na tom, kde jste koupil, může to být bez řečí výměna kus za kus, nebo vrácení peněz, nebo po 30 dnech oznámení, že na toto se záruka nevztahuje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m.felix - (3) - 52.84 (?), 22.9.2012 7:26

Tak jsem křovinožez vrátil a byly mi vráceny peníze. Kupoval jsem jej na internetu, tak to bylo bez problémů.  No a jelikož plocha určená doma na sekání je tak 120m², tak se raději porozhlédnu po něčem elektrickém.

Děkuji za pomoc

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 208.97 (?), 22.9.2012 8:22
Buďte rád, že to tak dopadlo, v žádném kamenném obchodě, mimo markety byste to tak snadné neměl, spíše by to skončilo nepříjemnou zkušeností a zklamáním.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika