Křovinořez do 6000



Stránky: 1,  2,  3,  4,  5   
host - 250.177 (?) 
24.7.2012 0:01, zobrazeno: 41900x

Dobrý den,

sháním křovinořez na sekání kopřiv, vysokých klasů trav a lopuchů na neudržované zahradě (výška kolem 1m) cca 200m2 + nízká tráva cca 50m2. Četnost sekání tak 2x až 3x ročně, Z toho důvodu nechci kupovat žádný dražší než cca 6000 Kč. Chápu že kvalitní dražší jsou lepší ale prostě nechci utrácet za sekání zahrady kterou udržuji jen z povinnosti zákona. Benzínová s lepší držením (U).

Je hodně značek ale nikde jsem nanšel porovnání nebo recenze v této cenové relaci.

Děkuji za pomoc

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 227.2 (?), 24.7.2012 14:03

Do 6-tisic, vysoka trava, neudrzovana zahrada, bud neco znackove starsi, nebo dobre naklepanou kosu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 145.99 (?), 24.7.2012 14:23

já jsem na tohle loni koupil Hecht 143bts, akorát pozemek byl větší, roky neudržované pole, tráva hustá jako... a k tomu kotouč troujzubec a za pár minut jsem to měl bez námahy. letos jsem ho po zimě vytáhl,  chytl hned a seču ob týden, žádný problémy, jen jsem musel ve strunové hlavě natáhnout pružinu, aby se struna sama nevytahovala, za cenu 4tis. není co řešit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 250.177 (?), 25.7.2012 0:05

 Děkuji za radu, ty vypadají dobře. Nevíte jen prosím jaký je rozdíl mezi tím BTS a bez BTS? Číslo chápu čím vyšší tím lepší motor / dražší křovinořez.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 210.143 (?), 24.7.2012 15:38
Když se budu držet ceny, tak to je začátek nabídky značkových výrobků. Ta plocha je tak malá, že Vám prostě nebude vadit, když několikrát do roka budete sekat značkovým, ale slabším strojem déle. U staršího výkonnějšího stroje je to bez záruky a??, jaký je stav. Neznačkový stroj je o nižší ceně, snadném vrácení např v marketu při závadě, ale o podstatně horší kvalitě a uživatelském komfortu, zajištění ND po delší době. Ostatní záleží na Vás, co chcete mít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jani02 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (277) - 88.217 (?), 24.7.2012 19:55

Na Vašom dotaze vidím niekoľko problémov

- chcete kosiť 2-3x do roka - v preklade to znamená -vysoká tráva, skôr burina, zdrevnatelé byľe...,na to potrebujete výkon, a pokiaľ ho nemáte tak je to trápenie stroja a aj obsluhy.Stroje v tejto cenovej kategórii takéto nasadenie jednoducho nezvládnu - aspoň nie dlhodobo.

Vidím niekoľko riešení

- prehodnotiť kúpu stroja z dostatočným výkonom

- alebo kosiť častejšie

- alebo zaplatiť niekomu čo má dostatočne výkonný stroj, čo ja viem, trebars aj kávou alebo tak, z poriadnym strojom za 20-30 min nemá čo riešiť.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.177 (?), 24.7.2012 20:48

Na této hranici jsem právě našel značkové stroje kolem 0,6-0,8 kW. Což mi přijde dost málo na to aby to šlo vůbec posekat. Koukal jsem právě proto na levnější značky typu Alko apod, kde za tu cenu je 1,6 kW, samozřejmě horší kvalita. Popruhy si klidně dokoupím ty lepší ale jde mi spíše o to která z těch levnějších značek je lepší. Husquarnu nebo něco podobného je příliš drahé. V budoucnu třeba ano ale teď bohužel nejsou prostředky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.135 (?), 25.7.2012 8:16

to označení BTS znamená dělitelnou hřídel, což já využívám hojně. taky jsem se rozhodoval mezi značkovým s nižším výkonem a tímhle Hechtem. jenže na tom pralesu by se slabší stroj dost trápil. mám od werca benzínový vyžínač z roku 2005 a nikdy s ním nebyl problém, tak jsem šel do číny a zatím nelituju. mimoto jsem ten vyžínač teď po dvou letech nečinnosti vytáhl z kůlny a chytl hned a sekl bez problémů, je na něm všechno původní, jen po záběhu seřízení a jeden palivový filtr vyměněn, takže doufám, že křovinořez bude šlapat stejně dobře. hodnotit dlouhodobě nemůžu, zatím vyjeto 5l benzínu. ale taky bych při výběru zohlednil dostupnost servisu, člověk nikdy neví. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.74 (?), 25.7.2012 11:30
A co zkusit ten z Lidlu? Jakékoli nářadí od nich mě funguje bez problémů a tříletou záruku jsem nikdy nevyužil. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 2.73 (?), 25.7.2012 12:56

Než nějaké "prdítko" a ještě k tomu neznačkové do 6.000 Kč, pak do toho benzín, olej, směs nesmí být stará, jinak se to může zadřít, tak těch 200m2 poseču kosou. Na procvičení páteře je to vynikající činnost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika