Křovinořez do 5tis



Stránky: 1,  2   
chovi81 - (6) - 116.1 (?) 
2.7.2013 22:06, zobrazeno: 13539x

Zdravím odborníky na sečení, chci pořídit křovinák pro dokošení kolem plotu a jiná místa kam nedojedu kosačkou a dvakrát do roku pár desítek metrů kam nedojedu s traktorem.Hlavní kritéria jsou pro mně aby mašina vydržela roky (alespon10), dále aby ho mohla provozovat moje manželka (což je důležité-startování...).Pročetl jsem zde co šlo a proto rady typu --jde to líp kosou nebo došetři 3litry mi pomůžou jak mrtvému...  nakonec mi z toho vyšlo bud Oleo-Mac Sparta 250 T, nebo Dolmar MS-24 U. Co si myslíte že bude lepší volba, nebo vaše návrhy --díky.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 59.39 (?), 2.7.2013 22:17

Na bazoši jsou Hondy, lehce jetý nebo nejetý, to je ono...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
chovi81 - (6) - 116.1 (?), 2.7.2013 22:30

Z toho mám trochu strach nikdo neví co s tím kosili

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 59.39 (?), 2.7.2013 22:41

No, chce to prohlídnout, to je stejné jako s nákupem laciných noname. Nebo pak do 5000 je ten Riwall, mám na něj celkem pozitivní názor, vypadá za ty peníze slušně, je to cz distribuce - mám 520, ale jen chvíli. Pro tebe stačí slabší verze, bohatě. Ale jestli vydrží 10 let, to budu vědět za 10 let wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
chovi81 - (6) - 116.1 (?), 2.7.2013 22:58

No nevím, na heurece borec píše že s tím mněl trápení pro ženu to asi nebude ta je zvykla zapnout --vypnout (do elektriky a když nejede tak mám divočinu já :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 59.39 (?), 2.7.2013 23:03

Pak je tady tohle, RBC 430 SBSB, ale neznám. Pro to co chceš je 4T lepší, málokdy asi vyjedeš palivo a směsi v nádrži jsou dnes problém.  Ten Hecht ve čtyřtaktu je laciný, ale má špatně řešený napojení hlavy na převod, bude se tam motet tráva a uvaří ložisko, mám to za sebou. Musí tam být kryt, který se točí s hlavou a přesahuje mezeru. Ten RBC nemá fotky převodu, nejde to vidět

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
chovi81 - (6) - 116.1 (?), 2.7.2013 23:36

I ten Dolmar by mněl být čtyřtakt  ,  myslím že to není čína tak by to mohlo vydržet víc i když kdo ví :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 59.39 (?), 2.7.2013 23:46

JJ, ale je cenove nad zadáním o víc. Hledej kolem sebe servis, to je důležitý i pro záruku, pokud je tam Dolmar, dobrý.  Pro ženu ty siláky radši ne. Ale ještě teda mrkni na STIHL, za těch 7 bys už měl tu FS 56, což je asi jasná volba, sice dvoutakt, ale zase jistota. Zrovna sousedka s tím dělá, měl jsem to taky v ruce, je OK lehoučká mašinka na prdlání kolem baráku zlatá.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
chovi81 - (6) - 116.1 (?), 3.7.2013 0:04

tak ta Stihlka je supr ale skoro osum už je moc myslel jsem ten slabší Dolmar MS-24 U

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 59.39 (?), 3.7.2013 0:16

Jo, nevypadá zle, tady Dolmar dost chválí, každopádně je to asi pro tvoje užití OK, jen pro ženu těžší než dvoutakt. Stihl má ještě model 55, ta je levnější. Ale Dolmar myslím servisují skoro všude taky. Snaž se to koupit v místě, pokud ti to nepředraží, abys měl po ruce servis na garančky a nemusel s tím někde lítat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika