Krovinorez Demon RQX520R



host - 239.190 (?)
19.5.2015 10:23

Demon RQX520R

Zdravím, tady všechny. Koupili jsme RQX520R v únoru 2012.
Starty nešly, zkoušej jsem marně všecko možný, nyní postupuji takto: Vyndám z garáže, nechám ohřát na slunci cca20 min.,napumpuji palivo asi 7krat stisknu, sytič na OFF nikoli ON, to je páčku nahoru, asi 20krát zatáhnu a jde.Vím, že je to kravina, s tím sytičem, ale buď jsem to vždy uchcal, nebo nevím, prosím poraďte.Pak nechám asi 3-5min. ležet na trávě, potom páčku sytiče do středu, a jdu sekat.

Prasklá pružina na spojce. Nešlo do otáček, jakoby se hltilo, nešlo sekat, hlava dole se točila bez plynu jen na volnoběhu.4krát jsem z neznalosti rozebral a čistil karburátor, při tom potrhal těsnění,
vrátil hom tam potrhaný jak je..Pak mi napadlo rozebrat spojku. Háček pružiny na čelistech spojky byl ulomen. Z dalšího závitu na této pružině jsem vytvaroval, napodobil háček, a jede. To samé se mi stalo před 14dny znovu, jen na opačném konci, takže zas praskl ten original háček.
Nyní už má pružina o dva závity méně a zdá se mi, že spojka vystavuje normálně. Buben, spojka i čelisti jsou už dost opotřebované, lze obědnat čelisti s pružinou jako jeden náhr. díl za cca 200kč+post.,ale buben spojky nevím, ani teď netuším jestli jde vyndat. Děkuji za reakci, s pozdravem Josef

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 219.13 (?), 17.5.2015 20:25

První sekání zklamání.motor nešel do otáček hltil se, totální guma a nereagoval na seřizování.po sekání typu dýmovnice za mnou, jsem se rozhodl že se mu podívám na střívka.těsnění v karburátoru bylo spatně vysknuté, stačilo zvětšit dírku v papírku, pořádně profoukat trysky kompresorem.Karburátor je velice citlivý na seřizování bohatosti.Dotáhnout na doraz a přidávat opradu po kousíčkách.podařilo se.jde krásně do otáček.benzín 1:25 je nesmysl max 1:33 já dávám 1:40.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 10.10 (?), 17.5.2015 23:49

Zdravím, karburátor není citlivý jen na seřízení bohatosti ale hlavně na "profukování" kompresorem. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 239.190 (?), 19.5.2015 10:23

Demon RQX520R

Zdravím, tady všechny. Koupili jsme RQX520R v únoru 2012.
Starty nešly, zkoušej jsem marně všecko možný, nyní postupuji takto: Vyndám z garáže, nechám ohřát na slunci cca20 min.,napumpuji palivo asi 7krat stisknu, sytič na OFF nikoli ON, to je páčku nahoru, asi 20krát zatáhnu a jde.Vím, že je to kravina, s tím sytičem, ale buď jsem to vždy uchcal, nebo nevím, prosím poraďte.Pak nechám asi 3-5min. ležet na trávě, potom páčku sytiče do středu, a jdu sekat.

Prasklá pružina na spojce. Nešlo do otáček, jakoby se hltilo, nešlo sekat, hlava dole se točila bez plynu jen na volnoběhu.4krát jsem z neznalosti rozebral a čistil karburátor, při tom potrhal těsnění,
vrátil hom tam potrhaný jak je..Pak mi napadlo rozebrat spojku. Háček pružiny na čelistech spojky byl ulomen. Z dalšího závitu na této pružině jsem vytvaroval, napodobil háček, a jede. To samé se mi stalo před 14dny znovu, jen na opačném konci, takže zas praskl ten original háček.
Nyní už má pružina o dva závity méně a zdá se mi, že spojka vystavuje normálně. Buben, spojka i čelisti jsou už dost opotřebované, lze obědnat čelisti s pružinou jako jeden náhr. díl za cca 200kč+post.,ale buben spojky nevím, ani teď netuším jestli jde vyndat. Děkuji za reakci, s pozdravem Josef

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.126 (?), 21.5.2015 20:14

Dobrý den všem.Mám démona 520R od roku 2012 a nemám s ním problém, jenom jsem si udělal nové kvalitní řídítka.S tím startováním to delám tak, že podržím plyn na půl a na sitič 3x natáhnu, jak blafne vrátím sitič a na pátý pokus chytne(stále držím plyn).Jo a ještě jsem si dokoupil buben spojky a čtyřhran hřídel bo použivám i kultyvátor proma.Zdravím Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.17 (?), 21.5.2015 21:13

No, mel jsem tu ted aky jednu takovou cinu na vyzkouseni, ze zvedavosti, co tyhle "silne" motory dokazou v praxi - stejny motor 57 cm3 a temer vsechny dily, akorat ne Demon, ale "GERMAN". Ani jsem to nestartoval a vracim to zpet ve lhute. Aukro ceny techto veci jsou kolem 2500.- a NEDA se to srovnavat ani s nejlevnejsimi radobyznackami stojicich kolem tri tisic, treba jakykoliv Hecht v teze cene nebo podobne lowendy jsou oproti tomu luxusni stroje a ve srovnani s temito je treba Florabest z Lidlu kvalitou zpracovani o tri vesmiry dal (i kdyz je to taky chinaware). Kdyz uz chce nekdo setrit, tak opravdu nema smysl sporit 500.- a kupovat tohle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 110.126 (?), 7.6.2015 23:23

Koupil jsem DEMON 480 před dvěma lety, tehdy akční cena 1500,- ale přibral jsem náhradní strunovou hlavu, ta se za chvíli rozletěla, tak jsem nasadil trojzubec a ten je tam dodnes. Úkol - zplanýrovat totálně zpustlou zahradu 10arů, tráva metr vysoká ve dvacetileté stařině, skryté betony a kusy železa, samé vysoké drny, nesčetně kolizí, rozmetával jsem s tím i všechny vysoké drny, když byla práce hotova, odešlo ozubení kol v dolní převodovce, což jsem očekával mnohem dříve, nová stojí legrační cenu 350 Kč, hned objednám i dolní kryt, od odletujícího kamení je už úplně zničený. Žádné jiné problémy, skvěle startuje, jenom do něj leju benzín a před delším sečením kapu strojní olej do spodní převodovky. Původně pod vlivem kolegů, kteří koupili kdysi drahé křovinořezy, jsem se také rozhodl pro Husqvarnu, ale pak jsem si řekl, že za ty peníze si mohu koupit po deset let každý rok stroj nový a rozhodně nelituji, ony ty slavné značky se totiž už také hodně pohoršili, a mají dost reklamací.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 98.128 (?), 24.5.2017 13:16

Zdravím tady všechny. Demon RQX520R z února 2012. Ze začátku sekal celou zahradu, cca 1700m asi 2krát, pak jsem koupil sekačku a Demona už používám jen na místa kam nedojedu: kolem stromů, obruby, rohy budovy, u potoka, strouha u silnice, atd... pokaždé asi tak 2 hodiny sekáni v hrubším terénu.

Vyměnil jsem už: převodovku 350,- čelisti spojky + pružiny cca 250,- nechal u známého stočit spojkový koš, obě hadičky (zpuchřelý) z nádrže, několikrát vyčistil svíčku, karburátor, sešteluju bohatost směsi, občas mažu převodovku grafitovou vazelímou.Rozebírám ho jen když začne zlobit. Horší starty byly už od začátku, ale jinak: nekouří, olej dávám podle oka-nějak moc ten poměr neřeším, a maká. S pozdravem Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 100.168 (?), 24.6.2018 16:22

Demona som kúpil asi pred troma rokmi.A zatial obrovská spokojnosť.Je to pracant zo silným motorom. Do hlavy som vložil ešte jednu strunu, masku na tvár zahodil a kúpil kvalitnejšie popruhy ktoré už netlačia. A ono to ide ako drak, samozrejmostou že dávam na to vačší pozor lebo rúčky sú tenšie ale tú robotu čo už porobil, klobúk dole. Na jar mi naštartuje skôr ako vyžínač Stihl.

Za tú cenu je to bomba výrobok, keď sa používa z rozumom, samozrejme nie na profesionálne kosenie, to by sa asi do roka rozpadol.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.241 (?), 5.6.2019 13:04

Křovinořez Demon mám dlouho cca 2010 možná i déle měl jsem ho na pronajatou zahrádku a na sekání kolem -  kopřivy a nálet. plevel v roce 2012 se mi ho podařilo utopit kompletně jsem ho rozebral (všude bahno) materiál křovinořezu je tzv. blato uspěšně jsem strhl dva šrouby a jeden přetrhl  - no řval jsem vzteky. koupil nove šrouby a pokusil jsem se odvrtat zlomený šroub dopadlo to jak se dalo očekávat díra vedle a šroub je stale zlomen v těle motoru ale povedlo se napasovat a složit vše zpět a k memu překvapení stále funguje není to zazrak ale fci splnil. Startování zlobí ale dá se nastartovat nemám odvahu šáhnout na regulaci sytiče a plynu dokud funguje.  Ale sekám sním malé kousky a jen občas ani akry aní tisíce hodin provozu. Plusy jsou jasne cena stroje a dílů všech, člověk nemá takovou hruzu že se poškodí nebo ztratí jako při značkovém stroji.

mínusy - v servisu se vam vysmějou, mějte vybavenou dílnu na dodělaní a servis.

Pokud vás jako děti zajímaly knihy JAK VĚCI FUNGUJÍ zde toto zjistíte v praxi

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika