Krovinorez Demon RQX520R



host - 12.234 (?)
23.8.2014 23:56

nebyli to ty dva Demony z Benešova, cena vylezla na nějakých 1.500,-? což mi přišlo trochu dost na to že nový stojí ani ne o tisícovku víc a je k tomu přílušenství...

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 254.192 (?), 6.8.2012 7:36

Diky za prispevek. S tatou jsme to rozdelali, vycistili, zacal jsem tam lit o polovinu mene oleje (i kdyz v navodu je tech 1:25 a ze by se mel menit pomer po zabehu jsem se tam nikde nedocetl) a uz to neni tak hrozne jak to bylo, sice to porad trochu kouri, ale da se s tim sekat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 2.11.2012 12:18

V návodu je 1:25 nastálo - nevím, jaký konstrukce je ten motor, že se výrobce kreje tak vydatným mazáním. na druhou stranu nalil jsem tam obyčejný castrol pro zahradní techniku a na kouřivost nemůžu říct ani slova. 

 na první dojem na mě působní rq480 (rq520 se sice vydává za model 2012, ale realita je taková, že v eshopech se dá koupit jen rq 480) poměrně dobře - dodávka kompletní, na montáž není v podstatě potřeba vlatní nářadí - přibaleny jsou dva imbusy a jeden křížák v kombinaci se svíčákem a nástavcem na zajišťovací matici, dokonce jsem dostal i český návod.

  jediný, co postrádám, tak informace ohledně maznice na spodní hlavě/koubu nebo jak tuto část nazvat. tzn. jaké mazivo a v jakých intervalech.

  samozřejmě druhá věc je životnost dílů, ale jak říkám - na první pohled a první použití dojem dobrý.

  pravděpodobně se jedná o tento výrobek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 102.165 (?), 17.3.2013 15:01

Mám Demon RQ480. V návodu je sice napsáno 1:25 ale po zajetí jsem začal míchat 1:40. Zatím jede a nepocituji žádný problém, méně kouří a svíčka se méně špiní.

Mazání řídele provádím tlakovou maznicí cca kařdých 10 hodin. (mažu raději více jak méně) Použivám mazivo Sthill. Tuba za 150,- zatím jsem spotřeboval tak 15%. Tady asi nema smysl šetřit. Náplň je malá a po zahřátí postupně odtéka kolem převodové hlavy a u spojky. Stačí sem tam uřít hadrem, mazivo je černé a špiní oděv.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.81 (?), 10.6.2018 14:22

No ja jsem taky člověk, co leti návodem a nečte dopodrobna. AŽ PO ČASE JSEM TAM NAŠEL, ŽE 1/25 NA ZABĚH (CCA 2 NADRŽKY) A POTOM 1/40.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bukowski79 - (38) - 48.211 (?), 29.10.2012 23:15

Trochu Vám to tu opráším - loni jsem si křovinořez půjčil (nějaká lepší řada stihl, kterou ale srazil tupý trojzubec), letos jsem chtěl též, ale v okolí 20-30km půjčovny prostě neměly nebo byly půjčené. Tak to říkám kolegům v práci a oba mají křovinořez Demon a oba s ním jsou spokojeni, byť ho mají teprve rok.

  Za 2500 naprosto nechápu, kde se dá něco takovýho vyrobit, ale pokud se budu chovat ekonomicky, pak mi rozum velí koupit. i když se snažím kupovat české výrobky nebo minimálně nečínské výroby, tak v tomto případě je ta cena tak nízká, že i kdyby vydržel něco přes záruku, tak si na sebe vydělá. a 10-15k na kvalitnější stroj na to dosekávání stařiny, kde se nevydrápu s lištovkou vari, se mi dávat nechce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.165 (?), 17.3.2013 15:04

Pracuji jako zahradník a sečení trávy mě živí. V zaměstnání použivám Sthill FS 130. Je to profi 4takt za 15000,-. Soukromně jsem si koupil Demona. V roce 2012 jsem s ním nasekl strunou cca 50 hodin. Seču jen přerostlou trávu a všemožnej bordel. Oproti Sthilu ma trochu menší sílu kroutící momet je o hodně menší. Ale když potřebuji zabrat, tak dám plný plyn a poseče vše. Standartně seču na 75% plynu. Spotřeba je menší jak u Sthillu, hlučnost podobná i když vždy použivám sluchátka. Startování narozdíl od 4taktu je snadné, vždy chytá max na 3 zatáhnutí za studena, za tepla vždy na 1. Za dobu použivání jsem zaznamenal 2 problémy. Jednou se mi zaolejovala svíčka, po očistění jede dál. Doporučenou směs 1:25 je pořeba dodržovat i když 1:40 taky jede a mnohem méně kouří. Druhý problém je že přestal fungovat vypínač on-off. Naštěstí je stale v režimu "on" a chcípání provádím zapnutím sytiče. Moje hodnocení je že za 2500,- na domací použití na 2-4 sezony nebo 400 hodin sečení je super. Je možné pořídit stroje za 6000-8000 ale není jistota že vydrží víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 8.235 (?), 2.4.2013 2:44

Někde v jiném vlákně jsem tu napsal, že noname Čína je jako loterie - když máte štěstí, tak vyhrajete. A toto je jeden takový případ. Samozřejmě je to trochu DoDo, ale jde to zvládnout a za ty peníze to je jakž takž použitelný.

Tento čínský motor je na Aukru už notoricky známý, rozdíly jsou jen v trochu jinak naohýbaných madlech, různém "skvělém" příslušenství a samozřejmě různé barvičky a nálepky.
Já kupoval už před několika lety starší model, ale je sotva zajetý, bohužel dvě sezóny stál, takže nemohu zhodnotit trvanlivost po dlouhodobějším používání, ale porodní problémy byly především gumový "silentblok" nebo "tlumič záběru" nebo jak to nazvat v místě spojení motoru s trubkou - úplně měkká guma se rozmačkala a motor začal na trubce vaklat a odstředivá spojka ztratila souosost (točila se i na volnoběh). Řešením bylo vyhodit gumu a napevno to vyplnit epoxidem.
Další problém je, že nádrž na benzín se musí dost málo plnit, jinak odvzdušňovacím uzávěrem stříká palivo. To budu muset ještě nějak zadělat.
Směs jsem míchal podle návodu 1:25, olej Castrol 2T červený a i s tímto kvalitním olejem to při tomhle poměru kouří a dělá se trochu karbon, ale alespoň na zajetí je nutné to dodržovat. Taky to na podzim tátovi nechtělo chytnout, takže se to asi uchlastalo. Uvidíme na jaře. Tuhle sezónu přeškolím křoviňák na 1:33, možná i 1:40.

Mimochodem, Číňani se snaží napasovat na tenhle motor (pravděpodobně vyráběný ve statisícových sériích) spoustu jiného nářadí, např. 4v1: kosa - křovinořez - strunová sekačka - pila. Nemáte někdo zprávy, jak je tahle skládačka použitelná? Osobně bych tomu moc nevěřil, ještě tak ten křoviňák, ale to ostatní imho asi moc k něčemu nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 20.174 (?), 23.8.2014 18:26

koupil jsem nedávno RQ 480 a 580 na aukru jeden jako funkční a druhý na díly k tomu... na tom na díly jsem přehodil ze starého křoviňáku spojku s tyčí a hlavou startnul a jede... tak že mám teď dva DEMONY a už jsem je vyzkoušel a oba dva jsou perfektní... měl jsem stihl a zdá se mi, že nebyl o víc lepší než tito pracanti... myslím, že za cenu co se prodávají nové se určitě vyplatí a věřím, že nějaký ten rok vydrží... kvalitně to vyrobené zrovna moc není, ale co dnes není z Činy(je potřeba vše pořádně podotahovat)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 12.234 (?), 23.8.2014 23:56

nebyli to ty dva Demony z Benešova, cena vylezla na nějakých 1.500,-? což mi přišlo trochu dost na to že nový stojí ani ne o tisícovku víc a je k tomu přílušenství...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 20.174 (?), 24.8.2014 23:24
Jojo... za tu cenu se to vyplatilo... jak jsem psal... jedou oba a výborně akorát ta 480tka měla v čudu hnací hřídel, ale pasovala z rozbitého alka... mám je oba vyzkoušené, tak s každým asi tak po třech hodinách v dost zarostlém terénu a fakt mě překvapili(mile).Trochu jsem je pošteloval, vyměnil svíčky a bomba.Silný stroje.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika