Krovinorez 8000m2 - Stihl nebo Solo?



Stránky: 1,  2,  3   
host - 245.229 (?) 
2.7.2011 12:29, zobrazeno: 30903x

Dobry den,

poprosim zkusenejsi sekace o pomoc s vyberem vhodneho krovinorezu pro svazity pozemek o rozloze 8000m2.

Volim mezi SOLO a STIHL. U obou servis za barakem, starsi STIHL mam dosud, SOLO servis vlastni kamarad.

Otazkou zustava vyber vhodneho modelu. Poradite?

SOLO142 1,9Kw 8,3Kg  - 14.000,-Kc

STIHL FS350 1,6Kw 7,3Kg - 18.000,-Kc

Nejsou tyto modely "predimenzovane" pro dany pozemek?

Mam si priplatit za STIHL? Pokud ano tak proc?

Celou rozlohu sekam max dvakrat rocne, "dvorek" cca 2000m2 kazdych 14 dni.

Na cele plose je uz celkem prosekany porost bez vetsich naletu, ale trava je cca 80cm vysoka a vetsinou dost "podrostla/prorostla".

Se tarsim STIHL FS80 to jde sice take zvladnout, ale je slaby, urvany, rozvibrovany no a take si chci udelat radost a trochu si tu praci zprijemnit :-)

Diky moc za kazdy nazor...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.85 (?), 2.7.2011 13:00
Nevyplatila by se vám na tu plochu bubnovka nebo mulčovač? Osobně bych koupil Stihl, protože proto. :) R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.229 (?), 2.7.2011 13:40

Za tech sest let co tu bydlime jsem vyzkousel listovku - do terenu nevhodna, benzin. sekacku 60cm - moc velka plocha a musi se casto sekat, potom mulcovac VARI - stejne jako sekacka + na hodne vysokou travu uz to neni, mam i klasickou kosu - dobrej relax, meli jsem ovce atd a krovinak se nejak osvedcil nejvice.

Ad bubnovka -vadi mi cena, jinak asi dobry napad, take jsem to uz resil.

Od STIHLu mam i nejake pily etc, ale ta cena, ta cena + servis u znameho na SOLO asi bude levnejsi...

Mozna jsem se mel zeptat spise jestli je SOLO kvalitou snesitelne, ale i tak diky za reakci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.81 (?), 2.7.2011 19:34
Nevím proč se k vašemu dotazu nevyjádřili místní servisáci, ale vezmu to také z jiné stránky. Kolik známých se Solem znáte? Jaké jsou jejich zkušenosti? Měl jste se Stihlkami nějaké problémy? Znáte někoho kdo na Stihl nadává? Znám pár lidí, kteří se živí prací s křovinořezy Stihl nikoli Solo. Proti Solu vůbec nic nemám, ale Stihl je prostě záruka kvality a spolehlivosti. Záleží na vás, jestli si za kvalitu ty 4 tisíce připlatíte. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
RadekB - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1424) - 21.230 (?), 2.7.2011 20:30

Tak já se tedy připojím Radku a nebude to pro vás nic hezkého. Já bych do toho SOLO křováku klidně šel. Víte znám míň lidí co profi sečou se STIHLem než se SOLO a asi se budete divit, ale to SOLO mají déle než ti druzí ten STIHL. A víte proč? Protože při cenách za práci se jim to SOLO, mimochodem stejně kvalitní jako STIHL, zaplatí dříve. Běhá mi tu ještě několik SOLO 140 řádně letitých (14 let není výjimkou). STIHL FS 350 je nejslabší z profi řady, dnes už neprodávané, dnes jej nahradil FS 360 C-E, ale i ta SOLO 140 má následnici ve 142-ce. A on jen rozdíl 5 000,- Kč je pro profíka dnes celkem dost. (14 990 x 20 290), cena necelých 18 000 je v e shopu a tady bych tak nadšený nebyl. Pár jsem jich prodal a obou (FS 350, 142), nevím o jediném jen při pravidelných údržbách. Co však vím určitě, že FS 350 u obcí, pokud jde z ruky do ruky a má tím "skvělou" údržbu, většinou toho má dost po 5 letech. FS 350 je tedy již "vypuštěný" model, kdežto SOLO 142 je celkem nový model kde výrobce přidal "tunel" s odpružením řidítek, nový typ motoru dle emisních omezení a na výkonu to není nijak znát (40,7 cm3; 1,9 kW).  FS 350 je sice lehčí, ale také má menší obsah motoru a výkon (36,3 cm3; 1,6 kW), vím není to moc oproti 1,3 kg hmotnosti, ale poslední stroje byly vybavovány bezšroubovým karburátorem ZAMA C1Q S 36 B a to nebyl zrovna "výstřel". Je dost citlivý na čerstvé a čisté palivo. Jinak mezi oba můžete dát rovnítko, oba jsou to držáky s kvalitním vybavením a konstrukcí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
L. Radek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (404) - 96.73 (?), 2.7.2011 21:57
Jenom jsem vás chtěl Radku vyprovokovat. :) U nás je prodej-servis Husqvarna a spol. a Stihl. Bohužel na Solo je až někde u Hořic. Proto tady také kralují Stihlky. S vaším doporučením bych to Solo také klidně koupil. R.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 245.229 (?), 8.7.2011 22:51

Omlouvam se za velmi opozdenou reakci, byl jsem v divocine.
K memu vyberu:

Doma mam historicky vse Stihl, takze firmu znam a verim ji, servis je za rohem etc... Za normalnich okolnosti bych to vubec neresil, ale...

Solo mi doporucil kamarad, ktery ho (okrajove) dela, servisuje mi veci s Honda motorem a jsem velmi spokojen s kvalitou prace a i cenou :-)

Prave moje urcita konzervativnost mne brzdila v definitivnim rozhodnuti.

Vubec jsem nedoufal v tak vycerpavajici reakci, to je presne ono... diky moc za cas a odpoved, vazim si toho

Marek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.2 (?), 9.7.2011 8:57

Použivam obě alternativy(jak bubnovku tak křovinak).Vyměru kterou seču je 10000m(1ha).Na travni traktor nemam finance, a bubnovka mě plně vyhovuje a křovinak mam na obsekavani a dosekavani.-Je to věci každeho, ale ten kdo seče větši plochu vi, jaka je to rasovina.Osobně lituji prvorepublikve sekače s kosami, ale ti na rameně nenosili 8-10 kg po celou dobu seče.Rozhodně doporučuji vyrobky s nejbližšim možnym servisem.Ja mam nejbližši Drupol a s touto firmou a jejim smluvnim prodejcemservisem jsem spokojen a plně mi vyhovuje.Při takoveto vyměře se navštěvě servisu občas nevyhnete, ne vše se da vyřešit samodoma.-Při dnešni kvalitě vyrobku a servisnich střediscich se poruchovost smazava. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 245.229 (?), 9.7.2011 16:08

S tim servisem rozhodne souhlas.

Bubnovku jsem dosud (snad jedinou) nezkusil... je to cca 30.000kc... no uvidime.

Travni traktor jsem zvazoval, ale me se libi jak pozemek meni svoji tvar v prubehu roku a traktorem se musi sekat pomerne casto. To me moc nebere.

Radsi to dvakrat rocne "obehnu"...

Jak rikate, je to rasovina, ale zase ten prostor k ziti je k nezaplaceni. Mame ke stovce ruznych stromu, dalsi sazime, hromada jidla, stinu, havete, soukromi..proste stoji mi to za to. Ale je to facha, pokud to ma clovek spravovat u prace.

Asi privezu zpet mulcovac, pro letosek to docistim se starou Stihlkou, a pres zimu uvidime.

Ted jsem si uvedomil, ze jsem loji prikoupil kus louky jeste, takze uz to mam take 1ha

Rozhodne diky za nazor..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
vjk - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (539) - 215.11 (?), 2.7.2011 19:52

Na "dvorek" bych si koupil sekačku a křovinořez bych si 2x do roka za pětikilo půjčil. Máte na 18 let předplaceno... VJK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika