Kouř z výfuku Starjetu



host - 19.114 (?) 
20.5.2014 8:23, zobrazeno: 5807x

Zdarvím. Chtěl bych se zepta na příznak, který jsem včera při sekání zahrady zaznamenal. Připadalo mi, že se z výfuku mého StarJetu čoudí daleko více než obvykle a je to trochu cítit po páleném oleji. Především, když jsem z stáhl otáčky motoru na minmum byl bílý kouř znatelný. Přitom si nejsem vědom ničeho, co by mohlo naznačovat přelití ojeje... vzduchový firl čistý, olej v motoru v dostatečné míře, benzín cca do 3 týdnů starý, SJ je cca 5 let starý, svíčky nové před sezonou. Může se nějakým způsobem dostat trochu oleje z motoru do výfuku? Díky za pomoc. Radek

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 235.205 (?), 20.5.2014 12:19

Zdravím Radku, podle Vašeho popisu příznaků to vypadá na netěsnost okolo dříku sacího ventilu. Buď tam máte jako těsnění gumové manžetky a nebo je to bez těsnění jen ve vodítku. Nejsem schopen posoudit, protože neznám typ motoru. Toto se nejvíce projevuje při náhlém ubrání plynu a kdy motor setrvačností dobíhá z otáček a klapka plynu v karburátoru je již uzavřená. V tomto okamžiku je v sacím kanále největší podtlak a proto se přisávání oleje okolo dříku ventilu nejvíce projeví. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.114 (?), 20.5.2014 14:05

Dobrý den Stando. Díky za možnost. Motor mám je BS Vanguard Twin 18HP. Předpokládám, že tato závada je na opravu v servisu. Díky Radek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika