Koupit sekačku Husquarna R53SV?



host - 10.58 (?) 
14.2.2007 12:15, zobrazeno: 7167x

Dobrý den uvažuji o koupi sekačky Husquarna R53SV máte někdo osobní zkušenost? Mám pozemek 18Ar skoro rovina asi 20stromků.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 90.21 (?), 14.2.2007 19:12
Za tuto značku Husqvarnu dáte zbytečně dost peněz.Tentýž stroj je jen v jiné barvě je od firmy Partner, nebo Mc Culloch / dcery Elektroluxu / za cca 11.900,-Kč v Baumaxech.Jedinou nevýhodu vidím v předním náhonu, který bude prokluzovat za vlhka nebo po zatížení koše.Motoricky dobrá, pojezd diskutabilní a pokud ho ještě neudělali jinak -/ prokluzoval a byl poruchový / Mulčování s dodaným nožem určeným pro sběr je nekvalitní a nejde dobře a zatěžuje tak již silný motor.Jedinou výhodou jsou velká zadní kola která nezapadnou do každé nerovnosti ale bohužel bez pojezdu na ně. 
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 84.215 (?), 19.3.2014 21:11

Sekačku Husquarna R53SV máme od r2007 a nedám na ni dopustit. Vynikající motor Honda s velkým krouticím momentem-bez problému mučuji i mokrou trávu (dřívější MTD s Brigsem by byla už kolikrát v takovém případě ucpaná a "zdechlá").  V sezoně seču pravidelně (1x za týden nebo 14dní) cca 1200m2 mučováním a cca 500m2 se sběrem do koše a cca za 1hod3/4 je vždy hotovo. Osobně preferuji a vyhledávám přední náhon+velká zadní kola. Velice snadná manipulace-při zatáčení a manévrování ani nevypínám pojezd, jen sekačku "zhoupnu" na zadních kolech a pootočím. Pokud se někdy s košem a do kopečka proklouzne, stačí lehce postrčit a jede bez problému dál.

Z počátku se vylamovaly kolečka kolem středu, ale již změnili konstrukce a nová kola co jsme dostali ještě v rámci záruky už jsou ok.

Co jsem zahlédl nějaké negativní reakce: 1) co jsem viděl sekačky tak pokud neměly hliníkové nebo plastové šasi, tak byly vždy rezaté. 2) zaseklá přední kola při "couvání" bez pojezdu-stačí při jízdě vpřed včas vypnout pojezd a setrvačností nechat kolečka jen pootočit a pak už jde i volně couvat bez zaseknutých předních koleček.

Takže doporučuji. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika