Koupit křovinořez OleoMac 746T nebo 753T?



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 177.60 (?) 
17.9.2010 10:10, zobrazeno: 57680x

Dobrý den,

potřebuji si pořádit dostatečně výkonný křovinořez na plochu cca 5000 m2, jedná se o pozemek, na kterém je vysoká tráva, mraveniště, krtince. . Plochu potřebuji za sezónu 2x - 3x posekat. Do nákupu nechci investovat více než 15 tis. Kč.

Nyní mě v Mountfieldu zaujala nabídka dvou výše uvedených křovinožezů, které jsou po slevě v cenové relaci 12 - 15 tis. Kč.

Prosím ty z vás, kteří máte praktické zkušenosti s některým z modelů, abyste mi o nich napsali.  S křovinořezy zatím velké zkušenosti nemám.

Přeji všem hezký den.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
j.c. - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (142) - 248.46 (?), 17.9.2010 14:26

Zdá se, že po sezoně umí i MTF slušný ceny. S křovinořezy tohoto výkonu a obsahu motoru by jste neměl mít problém posekat pozemek uvedené rozlohy ani s jedním z nich. Rozhodně bych ke křováku bral ještě 3 listý žací nůž a vzhledem k velikosti plochy něco na uši a ochranu zraku. Přes to že s křováky od MTF je vcelku uživatelská spokojenost, na 5000 m počítejte min s víkendem a dám krk že si po práci nedáte ani polívku ani kafe jak budete mít vytřesený ruce. Z důvodu vyšší spotřeby paliva a zejména vyšších vibrací OM bych se poohlédl po profi mašině i u konkurence.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 118.44 (?), 17.9.2010 19:23
I když jsou tyto křoviňáky na dobré úrovni tak bych při takové rozloze raději pouvažoval o nějaké bubnové sekačce ať už Perla, Otava a pod přesně už ty názvy ani neznám, ale bylo by to pro Vás daleko rychlejší a méně namáhavější, zrovna teď je prý v mountfieldu dost velká posezonní sleva a stálo by za to připlatit pár korun a potom séct s poloviční námahou a dvakrát takovou rychlostí, ale konečná volba je samozřejmě na Vás.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 57.45 (?), 19.4.2011 16:45
Dobrý den Pokud Vám jde o vyčištění pozemku, tak bych zvažoval mulčovač - travní porost rozmělní a poradí si se vším.To myslím i větve ulámané ze stromů klidně do cca 2cm. Vše spolehlimě rozmydlí, Hlavně se člověk tolik nenadře. Dobrej prodává MTF.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 18.9.2010 8:48
Mám asi 5 let OleoMac 746T a seču s ním pozemek 40 arů tak 2x do roka. Posečení mě trvá zhruba 8 hodin. Je pravda že jsem z toho docela vytřesený, ale není to tak hrozné. Horší to bylo síct kosou. Pozemek je ve svahu. Ta bubnová sekačka by byla lepší ale zase dražší.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 165.57 (?), 18.9.2010 10:33
Přesně tak, na takovouto plochu nejlépe bubnovou sekačku. Dakr nabízí bubnovku Tekton se širokými šípovými koly za bez pár kaček 20tis a investice plus 5-8tis se Vám vrátí na spotřebě paliva, jednodužší údržbě, menší dřině a taky rychlejším posekání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 212.189 (?), 19.11.2011 20:14

Zdravím všechny.

Nechci pomlouvat Oleomac, ale sekal jsem s ním jednou, ale již nikdy více. Mám křovinořez Husquarnu 235 r, stará vykopávka asi 15 let stará, ale pořád lepší jako Olejomac. Já osobně bych volil raději nějakou jinou značku. Za cenu 15 000 už seženete i still, husquarnu, solo, honda a jiné postatně lepší značky. Alespoň podle mého názoru. Já osobně mám tu Husqvarnu 235r sterá vykopávka ale jede pořád. Jinak samozřejmě je volba na vás. Jen moje zkušenost a názor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.254 (?), 20.11.2011 17:45

Mám OM 740 od roku 1997, to když začalo kolo štěstí. Každý rok seká trávu na sušení pro tři večí chovatele králíku je toho cca 35 arú a k tomu sekání strunou jak sobě tak melouchy. V servisu Mountfild byl jen jednou v roce 2002 na seřízení. Jinak všechny díli jsou zatím původní jen jsem musel předělat šroub pro mazání kloubu (strhnul jsem závit).

Jinak OM 746 používá kámarád v lese asi 4roky a naprosto spokojenej a to je v lese když je sezóna od nána do večera.

Kopolo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.38 (?), 23.11.2011 12:10

Jestli tak ten silnější, já jsem ujetej na strunu a ta chce výkon. Jinak taková plocha je na malotraktor.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 227.2 (?), 14.7.2013 8:41

212.189 Diky, napsal jste to i za mne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika