Kosačka Palson



Stránky: 1,  2   
host - 19.69 (?) 
6.7.2012 23:08, zobrazeno: 37450x

Má už niekto skúsenosti s tou novou kosačkou Palson z extraskonta? Je tam velmi zaujimava cena a všetky tie vymoženosti :))) Prosim o recenzie ak sa da...

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 19.69 (?), 11.7.2012 15:15

Tak nakoniec som tu kosačku Palson kúpil, aj ked sa mi zatial nepodarilo ziskať žiadne recenzie, takže teraz môžem pripojiť svoju vlastnu. Budem porovnavať s kosačkou Tecumseh 35, ktorá má o čosi slabší výkon ako Palson. 

Prvý dojem bol dobry. Kosačka je robustna, motor silny, konštrukcia vypada byť silnejšia ako pri Tecumsehu. Co ma však dosť prekvapilo bola váha kosačky, skoro som ju z tej krabice nevytiahol. Oproti Tecumsehu, ktorý bežne prevažam v aute, ma o dosť kíl navyše, takže sa ani nečudujem, že tej kosačke museli dať aj pojazd, lebo by sa človek poriadne nadrel. Záber noža je dostatočne široky a vhadzovanie do koša je zatial v pohode, kosil som ale iba suchu travu. uvidime, ked bude trošku padnuta rosa. Tým, že je ta kosačka tak trochu ťažšia a širšia ako bol Tecumseh, tak manipulacia na kopčekoch, okolo stromčekov a obrubnikov je trošku naročnejšia, preto by som tuto kosačku odporučal skôr na veľké plochy ale skôr rovinatejšie. Čo ma na kosačke Palson potešilo je velka nadržka na benzin, takže nemusim furt dolievať a olej sa tam dava 5W40 čo je super, lebo do auta mam taký isty, takže nemusim kupovať zvlasť. Zatial mam s tym len malo skusenosti, lebo som s nou len kratko kosil. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.48 (?), 28.7.2012 20:01

Také jsme koupili sekačku Palson oproti naší původní ALKO je teda těžší. První dojem špatný. Při pokusu nastartovat jsem vytrhl z držáku startovací lanko, které se hned nato ztratilo kdesi v díře. Dobrá musel jsem si to hned opravit. Bál jsem se co bude dál. Ale v pohodě. Startování dobré okamžité.Pojezd a motor slušný. Na to jak je těžká, tak při sekání jede úplně sama. Sekal jsem i za rosy a neucpávala se.Jen když už je vak plný tak se motorjakoby zeslabí. ale fakt spokojenost.Ze začátku ještě trochu odněkud kapal olej, ale zřejmě jsem ho tam nalil moc, protože po pár sekáních už bylo sucho.mám tam 10W40. Dobrá je nádž, že se nemusí tak často dolévat.Těžší jsou jen ty rukojedě.Dceru bolely po chvilce ruce. Je taky vhodná na vyšší a tvrdší trávu jako třeba vysoké kopřivy. do prudkého svahu jede super, ale dolů je lepší bez pojezduwink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 228.7 (?), 11.10.2012 11:08

Mam kosacku od aprila. Startuje na 1-2x. Ale zo zaciatku bol problem so startovanim. V ceskom navode pri startovani uvedene presne opacne nastavenie packy plynu ako v anglickom a teda ja som to startoval na pol plynu s tym ze mi manzelka musela drzat odstredivy regulator otacok na motore pridany. ALe po 3 mesiacoch som prisiel na to ze uplne ubraty plyn je ako "sytic" Teda studena naskoci na uplne ubraty plyn po asi 1 minute pridam a necham zohriat a tepla zas na hocijaky plyn len nie uplne ubraty.

Paku zastavenia motoru mam napevno prichytenu k rucke lebo sa mi zda dost neprakticke ked musim vzdy zhasit motor ked chcem daco odlozit zo zeme spred kosacku. Motor zhasinam uplnym ubratim plynu. Sam sa zadusi tym ze nedostane vzduch len palivo.

Dalsia vec bola asi po 12 hodinach neslo kosacku vobec nastartovat skontroloval som cely karburator a nakoniec som vymenil sviecku a ide na prvy raz. Je v nej nejaka cinska sviecka a tu treba hned vymenit za sviecku co je v navode pisana(ja som kupil NGK cca 3 eura). Motor teraz ide uplne inac. Menej paliva pali.Kosim bez kosa - mulcujem lebo je to novy travnik na chate a sadeny bol do hliny aka sa nasla okolo stavby takze niekde je husta trava inde riedka ale kosi dobre pojazd ide super len vo vacsim kopci sa kolesa smykaju na mokrej trave. Trochu mi vadi prevodovka pojazdy na zadnej naprave je velmi nizko a ked je nerovny teren zachytava sa kosacka na nom. Vo velmi hustej a vysokej trave uz treba vypinat pojazd lebo nevladze ale to je tym ze kosim bez kosa. Ked sa vypne pojazd a pomalsie tlacim tak ide bez problemov.

Najnovsie sa mi rozpadlo tesnenie vo vicku nadrze ale volal som do firmy tak mi ho objednali a poslu. Ak nie tak kupim z nejakej inej kosacky to nie je az taky problem.

CO sa tyka vahy je dost tazka ale ma pisane 34kg ako kazda ina 51cm kosacka. Akurat je pocitovo tazsia lebo je motor hodne pred zadnou napravou a pri zatlaceni na rucku treba vacsi tlak na prevazenie ako pri inych kosackach ale mam doma kosacku GARDEN 51cm ale celoplastovu a celkovo nie o nic lahsia ako PALSON len na prevazenie(pri tlaku na rucku a zodvihnuti prednych koliasok) je PALSON o poznanie tazsia.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 65.67 (?), 6.9.2014 13:34
Ja som si kosačku Palson 5v1 kúpil z nutnosti a z dôvodu momentálneho poklesu financií. Prejdem rovno k veci: Štart dobrý, kosila krásne. Prvé čo sa pokazilo bol šnúrový štartér na ktorom sa rozštiepila kladka. Nie je divu, plast z ktorého je vyrobená pripomína penovú tortu. Po telefonáte mi poslali nový štartér - tentokrát z čokolády. Zlomil sa po piatom naštartovaní. Šťastie, že som si ten prvý vedel opraviť. Druhé, čo odišlo bol pojazd na ľavom koliesku. Vo vnútri je čap, ktorý mal tak zosústruženú hranu, že vykĺzaval z drážky, do ktorej mal zapadnúť. OK vyrobil som nový z HSS vrtáka. Zrovna včera po práci, keď som kosačku umýval, som zistil, že zo spodu tečie olej. Chcel som sa na to pozrieť. K tomu bolo treba ako prvé odmontovať nôž. Musel som si kúpiť orech č 16(!) do gola sady. K tomu, aby sa pri odskrutkovávaní nož nepretáčal, bol(!) v spodnej časti motorovej jednotky výklenok, do ktorého sa má zasunúť tyč, ktorá má zadržať nôž, aby sa nepretáčal (tyč nie je súčasťou príslušenstva). Vložil som ju tam a po zatlačení na račňu sa výklenok prelomil až do motora. Týmto pádom mi vytiekol olej a ja som dokosil, pretože mi to už nikto nevyreklamuje ako mechanické poškodenie. Hrúbka steny hliníkového výklenku je asi 1,5 mm. Je to zjavne málo vzhľadom k tomu, ako sa nože na kosačkách vedia samé dotiahnuť. Na záver dodám, že som dostal jeden manuál ku kosačke, ktorý takmer o ničom nehovoril. Hovoril o tom, že manuál k motoru si máte obstarať podľa toho, akou motorovou jednotkou je vaša kosačka osadená. Môj motor má na sebe znaky: ELITE 173cc. Môžte sa aj rozdrapiť, na internete manuál nenájdete. Myslím si, že by firma nepochodila pri inšpekcii na ochranu spotebyteľa. Ja na to nemám vnútornosti, ale ak niekto z čitateľov hej, kosačku si kúpte a obratom ich zažalujte, za svedka pôjdem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standam - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (471) - 225.162 (?), 6.9.2014 21:04

Zdravím, manuál jste neshnal, co Vás vedlo k tomu, že výklenek je určen pro aretaci nože při demontáži? Nůž se povolí/utahne tak, že se nasdí na levou ruku silná pracovní rukavice ta drží nůž a do pravé se uchopí trhák z goly s patřičným ořechem a nůž se prostě povolí. Žádné aretace na to neexistují. Standa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 123.71 (?), 8.9.2014 7:57

Stando, dohodneme sa, prídete mi to ukázať, aby som nabudúce vedel. Keď to nešlo zaaretovaním, tak to určite pôjde rukou v rukavici. Vtipálku!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 106.214 (?), 24.4.2015 19:51

I já jsem si koupil před rokem sekačku (Palson),ale dorazila sekačka Elite a bez návodu. První dojem byl dobrý pokud jste sekačku nezastavily, nešla nastartovat když byla zahřáta. Ted řeším problém po zimě, že ji nemůžu nastartovat a prodejce si mě přehazuje jak horký brambor, ikdyž je ještě rok v záruce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 16.34 (?), 29.4.2015 13:36

Zdravim,

ja som si kupil kosacku Palson este v roku 2011. Tak ako uz niekto pisal na zaciatku asi po 2 mesiacoch mi praskla plastova krytka na startery. Kedze funkcost tym neutrpela, neriesil som to. Co som riesil, bol velmi nevhodne rieseny system zastavenia motora - na udrzanie paky som potreboval vynalozit velmi velku silu co pri dlhsom koseni (15 min) robilo velke problemy- dostaval som krce do ruky. odporucam ako posilnovaci stroj na zapastie:). Inac kosit sa kosi velmi dobre, pojazd je na nezaplatenie, ovladanie OK, objem nadrze dalsi plus aj velky kos na travu. Dalsi problem nastal zhruba po pol roku, ked som nevedel nastartovat kosacku. Po surfovani na internete som natrafil na riesenie vo vymene sviecky. Vyskusal som a zafungovalo to. Teraz zakazdym ked mi neide nastartovat staci vymenit sviecku a chyti sa na prvy krat. Sviecku vsak musim poriadne ocistit (z drotenuou kefou a benzinom), aby sa dala opat pouzit. Vcelku som s nou spokojny a asi by som si ju kupil este raz, ak by som sa rozhodoval o kupe kosacky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 171.48 (?), 22.6.2015 20:43

Zdravim, tato paradna spolocnost ma na Slovensku ako kazda druha, sidlo spolocnosti v jedbom Bratislavskom byte, konatel je zo Strakonic (CZ), maju na Slovensku prevadzku v Partizanskom, kde Vas v pripade poruchy odporucia na servisneho technika, (maju jedneho pre SK aj CZ) do ciech a ten Vam povie ze v hlavnej sezone nema nahradne diely a caka na ne uz 3 mesiace. Odporucil mi ozvat sa o mesiac, pripadne ze si mam polamanu starovaciu spojku na cervenu kosacku ELITE 173cc , skusit zohnat z konkurencnej neznackovej kosacky.

preto by som sa rad informoval ci ma niekto skusenosti, odporucanie, ci z niecoho pasuje, pripadne nerozpredava na ND.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika