Kosačka Jonsered LM 2152 CMDA?



host - 193.199 (?) 
30.4.2010 20:09, zobrazeno: 15208x
Dobrý deň. Chcel by som sa spýtať či niekto má skúsenosti s touto kosačkou Jonsered LM 2152 CMDA. Ďakujem
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 122.218 (?), 11.5.2010 9:42

Zdravím, mám jí asi měsíc, zatím jsem sekal 2x, zahrada asi 1500m2. Výborný je pojezd, motor je dostatečně silný, provedení mi taky přijde OK, centrální nastavení výšky funguje dobře. Co se mi nelíbí, je sbírání do koše, nedaří se mi plnit celý koš, výstupní otvor se zacpe, když je v koši cca 1/2. Myslím, že tráva byla dostatečně suchá a nebyla ani extra vysoká.  Možná to souvisí s nožem - univerzální, který mi přijde z dost blbého materiálu, po dvou sekáních je na něm pár zubů, a to si nejsem vědom, že jsem vzal nějaké šutry.  Dle diskuzí by to sbírání mohl vyřešit nůž pro sběr, "s křidélky". Nemáte někdo náhodou nějaký tip, kde sehnat tento nůž pro Jonsered (resp. má Jonsered stejné uchycení jako HQ)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 180.146 (?), 12.5.2010 20:06

Dobrý den,

také jsem o této sekačce kdysi uvažoval. Byl jsem si jí prohlédnout v prodejně HQ a prodavač mi rovnou říkal, že mi k ní prodá lepší nůž, aby dobře plnila koš. Ten původní na to není prý úplně vhodný. Cenu zmiňoval cca 450 nebo 480 Kč. Takže předpokládám, že u HQ jej normálně lze zakoupit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 117.188 (?), 12.5.2010 21:57

JJ, nůž jsem dnes zakoupil, technik mi potvrdil, že to takto řeší - tj. evidentně věděl, o co jde. Na první pohled je nůž více profilovaný a hlavně vypadá, že to je poctivý kus železa, ten orig. je spíše kus plechu. O víkendu se na to vrhnu (celý týden prší, tak travička asi povyrostla), tak dám vědět.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.180 (?), 17.5.2010 20:43

Takže zkušenosti: Ten nůž (je to Outdoor accessories, neboli HQ oem,600 Kč) je rozhodně lepší než originál, nicméně při vyšší trávě se sekačka stále ucpává. Ani ne ve vyhazovacím otvoru, ale za kousek za ním se v koši hromadí nasekaná tráva - nedoletí až nakonec koše. Takže pokud je koš úplně prázdný, sekačka seká a sbírá ideálně. Ale po pár metrech je potřeba šáhnout do koša a posunout trávu ke konci, dost opruz. Tráva sice nebyla 100% suchá, ale mokrá taky ne. Udělal jsem ještě "konstrukční úpravu" koše, přihnul jsem rám, který tvoří vršek koše tak, aby bylo dno více v rovině - normálně je do kopce. Byl jsem z toho dost naštvaný, argument, abych sekal častěji, je sice dobrý, ale kvůli tomu jsem sekačku nekupoval. Abych Jonseredu eventuelně nekřivdil, cvičně jsem vytáhnul starou sekačku za pár korun z OBI, co si odmakala 6 let (Swing 45, je to kopie Stigy) a ta sbírala vícemeně OK, pokud to slabý motor utáhnul...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 225.36 (?), 10.7.2013 22:06

Naprostý čínský zmetek

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 2.180 (?), 17.5.2010 20:44

Ten koš je úplně stejný, jako u téhle HQ.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika