kompresor olejovy nabo bezolejovy



Stránky: 1,  2,  3,  4   
host - 78.2 (?) 
9.3.2008 9:49, zobrazeno: 112298x

Zdrevim, prosim poradte mi jaky kompresor do dilny, vyuziti - auto, traktor, cisteni naradi a obcas neco nastrikat. Jak vykonny motor, kolik ma davat litru za min. a velikost nadrze. Diky

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
ARB - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (215) - 106.2 (?), 9.3.2008 12:12

Tiež som riešil pred časom aký kompresor pre potrebu každý deň po práci vyčistiť pílu. Pretože čistenie bez stlačeného vzduchu mi zaberalo veľa času a nebolo aj tak dokonalé, lebo nečistoty zostávali na ťažšie prístupných miestach v motore.  Rozhodol som sa pre olejový - to čo behá v oleji má väčšiu šancu dlhšie a spolahlivejšie slúžiť. Na bežné práce okolo domu a v dielni stačí s 24l vzdušníkom - je skladný a ľahký, nezaberie veľa miesta. Motory sa v tejto kategórii pohybujú s výkonom cca1,5kW a sacím výkonom okolo 200l/min, čo plne postačuje. Ja som kúpil aj s kompletným hobby príslušenstvom - hadica, 4 druhy pištolí. S cenou Vám neporadím, to si musíte zistiť vo svojom okolí, kde sa dá výhodne kúpiť. Priznám že bez kompresora by som už nechcel byť. Úspora času a kvalita čistenia v mojom prípade - píly je neporovnateľná s čistením iba štetcom. Napr. teraz čistím aj hepa filter z vysávača vzduchom, je to za pár minút, nemusím ho prať a potom 2dni čakať kým vyschne. Želám dobrý výber pri kúpe kompresora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.2 (?), 9.3.2008 16:08

Jake mate zkusenosti s bezolejovym kompresory? Je zivotnost kompresoru o hodne nizsi. Je vykon 1,5 ps s vzdusnikem 24l slaby?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 44.15 (?), 10.3.2008 6:58
Bezolejovy kompresor mame v hospode 8 let a zatim jsem menil jen rozbehovy kondenzator jinak v pohode. Jenze rezim v tomto provozu je: natlakuje cca 1 minuta provozu a pak 2 hodiny nic...Pist tohoto kompresoru je z teflonu trvala odolnost kolem 230°Cjenou jsem s nim strikal dutiny na aute a vykon nestacil musel jsem vzdy chvili pockat nez se natlakuje.Pokud vyuzijete vyhody ze vzduch z neho je absolutne bez oleje tak si ho kupte.Olejovy by mel uz z principu vydrzet dyl pri obcasne udrzbe.Vykon techto kompresoru neni dostatecny na strikani... strikaci pistol si vezme az 300l za minutu mysleno 300l tlakoveho vzduchu na vystupu kompresoru! Vyrobce vetsinou udava saci vykon... ale kdyz si pockate a muzete prerusovat praci tak to jde ale na strikani auta je to slabe tam cekat nemuzete.Ja mam delany kompresor dvouvalec nizkootackovy je o neco vykonejsi ale hlavne je tichy.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.138 (?), 11.3.2008 23:39

Vzduch z kompresoru nemůže přece obsahovat olej ať je nebo není olejový?! Jak by se sním asi pak stříkaly barvy! Ale nejsem v kompresorech odborník, jenom mi to připadá nahlavu postavené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 44.15 (?), 12.3.2008 6:23
obsahuje velmi male mnozstvi oleje...pro lakovny jsou specialni upravny stlaceneho vzduchu. Napr my mame kompresor schneider sroubak ten ma separacni filtr oleje uvnitr, vymrazovaci susicku vzduchu odlucovac oleje radu filtru s odlucovaci + dalsi zarizeni v lakovne. Na strikani auta v domacich podminkach pouzivaji jako filtr odlucovac upraveny hasicak s nejakou filtracni naplni uz nevim cim je to naplnene jestli bunicita vata??? doma mam na strikani tovarni odlucovac s regulatorem kovofinis rt 4 toz tak... U pistaku je to jak v aute to taky zere olej, ktery zustava na stenach valce...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 147.132 (?), 13.3.2008 18:34

To máte pravdu ale vzduch z olejového kompresoru je samozdřejmě s olejem, řeší se to odlučovačem oleje za cirka 1-2tis kč dle výrobce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.69 (?), 31.10.2009 7:20
Malé množství oleje obsahuje, ale to je zanedbatelné. Při stříkání barev musí být na kompresru ještě připojen odlučovač vody (oleje)!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 90.168 (?), 10.3.2008 9:45

Levné bezolejové = až na vyjímky velmi nízká životnost (platí ale i pro většinu levných olejových). Pro občasné ofukování pily nebo nafouknutí gumy u auta to ale bohatě stačí ;-)   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 66.183 (?), 9.3.2008 16:39

Souhlasím, také mám podobný olejový kompresor s příslušenstvím a nejvíce ho používám pro čištění nářadí. Slyšel jsem, že bezolejový kompresor se za nízké teploty vůbec nerozběhne kvůli vůlím.. Myslím, že se vyplatí připlatit a koupit kompresor olejový. V Plusu je měli asi za 1990Kč.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika