kompresor Gude



Stránky: 1,  2   
host - 149.175 (?) 
12.4.2006 11:36, zobrazeno: 30878x

Zdravim, Potrebujem kupit maly kompresor 24l na bezne ucely okolo domu. Vyhliadol som si GUDE kompresor .Co vy na to ? a taky Einhell? DAKUJEM ZA RADY.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 168.9 (?), 3.7.2007 21:48
Gude je lepší značka!
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.108 (?), 4.7.2007 7:38
Mám pane obavy, že lepší nebo horší je v tomto případě zavádějící - když prohlédnete podrobněji tyto malé kompresorky, podle shodné konstrukce  a kromě krytu a některých drobností i vzhledu, nejde se ubránit pocitu, že se jedná o stejný výrobek pouze prodávaný pod jinou značkou... Osobně jsem jednou neodolal a pořídil jsem jeden tento klon (2PS, 24litrů nádoba), který se prodává občas v akci v síti prodejen Plus za 2000,-Kč včetně sady hoby  vzduchového nářadí a jsem zatím příjemně překvapen. Olejový kompresorek nafouká bez větších problémů 8atm. a pro běžné domácí použití (nafouká pneu náklaďáku, traktoru a na zahradě sud s pivem ;-) , myslím si, je zcela dostačující. Na nějaké velké stříkání to není ale při troše trpělivosti se dá absolvovat i to. Když jsem ho porovnával s konkurenty (všechny jsou řádově o několik set Kč dražší), došel jsem k názoru že jsou to ty samé kompresory s jiným krytem, samolepkou a barvou...a občas jinak zakroucenou trubkou před regulátorem... Ale nevím, třeba se pletu... Přeji hezký den. J.Z.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 210.82 (?), 15.7.2007 17:39

Dobrý deň, tiež sa zaujímam o kompresor k rodinnému domu. Žiadne profi a cena do ca. 4.000,- Sk

Porovnával som si cenu, príkon a vzduchový výkon kompresorov Gude a Einhell 8/24, ktoré sa predávajú v Hornbachu. Zdá sa mi, že Einhell má vyšší výkon pri mierne vyššej cene. Einhell má dve koncovky na pripojenie spotrebiča. Ak som tomu dobre rozumel, jeden je na 8 bar a druhý je reguľovateľný.  Predpokladám, že čo do kvality budú obe značky zrovnateľné. Zatiaľ som rozhodnutý pre Einhell. Má niekto skúsenosti s týmito kompresormi, alebo iným cenovo zrovnateľným?  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Leoš - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82), 15.7.2007 23:25
Když už se zajímáte o tu nižší kategorii, mrknite co prodávali asi před měsícem v Makru.
Olejový kompresor + příslušenství a každému došla možnost (kupon) 10% slevy. Takže konečná cena s DPH byla zhruba 2100,-kč.
Parametry má stejné jako ty vámi uvedené.
olejový kompresor
olejový kompresor
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.46 (?), 25.6.2012 15:08

kamarát má Einhell a nadáva nan. Prehrieva sa, vypína tepelná ochrana, je vhodný len na krátkodobé použitie. Gude to zvláda daleko lepšie. Ja mám Gude o trochuu vačší, bez problémov zvlada i niekolkohodinovu prevádzku, zatažový index má S3 50%,čo znamená stiedavé použitie 50% casu chodu a rovnaká prestávka ale nedodržiavam to a nie je problém. Einhell s porovnatelnými parametrami za rovnaku cenu má index S2 25%,to znamená krátkodobá prevádzka 25% chodu a 75% odstávka, zvacša sa udáva na cyklus 10 minut.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 176.214 (?), 25.6.2012 17:21

Já pořídil podobný kompresor Scheppach HC 24 a jsem zatím mile překvapen, že je pro běžnou domácí práci dobře použitelný. Zatím jsem s ním stříkal 3 x vždy bez problémů, běžně dofukuje jízdní kola a hodí se i na profouknutí vzduchových filtrů od prachu. Zrovna včera jsem s ním stříkal rýny. Je to hlučný stroj, ale to je asi každý. Při práci se trochu ohřívá, ale to je také normální. Jen v návodu jsem se dočetl, že se nemá používat prodlužovací šňůra. Je na tom něco? Ptám se zkušenějších.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 224.46 (?), 7.8.2012 18:50

ano je to tak. Prudová zátaž je tak velká, že pri zmotanom kábli alebo použití malého prierezu sa pri zapnutí nerozbehne kompresor. pri dlhšie trvajucej práci sa predlžovačka značne zahrieva a hrozí i požiar. predlžovačku možno použit jedine s velmi velkým prierezom, bežne ale nemaju na 230 dostatočný prierez. 1,5 mm je málo

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 7.8.2012 21:45

Aáá, tak proto. Děkuji za vysvětlení. A já jsem měl strach, že bych mohl kompresor s prodlužovačkou zničit. V nejnutnějších případech používám jako prodlužovačku kábl, který se používá pro rozvody v domě. Tak si myslím, že by měl převést dost proudu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 224.47 (?), 18.8.2012 20:56

pokial potrebujete používat kompresor s predlžovačkou, čo je asi 80% prípadov odporučam použit prierez kábla 2,5 a viac, samozrejme 3 žilák. s kupou predlžovačky na 220V s takým prierezom asi bude problém, predlžovačku si možte zhotovit i Vy a lacnejšie, na koniec kábla rozhodne dajte dutinku alebo očko, omotanie okolo skrutky alebo len vsnutie neodporučam. Samozrejme odporučam kupu kvalitnejších pogumovaných koncoviek. takže pri použití bežnej predlžovačky sa nemusíte obávat zničenia kompresora, hrozí ale požiar.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika