Kolik oleje do hydrostatické převodovky MTD 180/92



host - 19.232 (?) 
4.5.2016 19:08, zobrazeno: 15423x

Dobrý den.Koupil jsem starší MTD 180/92 a potřebuji poradit.Po sešlápnutí pojezdu vzad se chvilku nic neděje, potom škubne a jede, vpřed jede normálně.Dotaz je: kolik oleje do převodovky, jaký olej.Převodovka je bez vyrovnávací nádržky, průměr hřídelí je 19mm a jaký je to typ převodovky.Děkuji za radu Jirka. 

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 210.216 (?), 7.5.2016 23:42

Zdravím, myslím že to nebude nedostattek ojeje, pokud nikde z převodovky neuniká a za jízdy při stálé poloze pedálu se neozývá kvílivý zvuk (jako při prudkém sešlápnutí pedálu). Spíš to vidím na nutnost seřízení táhel ovládání - pedálů.  Jedná se pravděpodobně o převodovku Tuff Torq K46. Pokud nemá vyrovnávací nádobku, tak je na horní straně plastové kolínko a na něm nasazená průhledná plastová hadice zakončená odvzdušňovacím ventilem, který je třeba vyjmout a tudy dolít olej. Olej zatéká velmi pomalu a měl by být jen málo nad kolínko. Použít 10W40 (motorový).  Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 99.250 (?), 22.5.2023 15:50

DOBRÝ DEN. POTŘEBUJI PORADIT, JESTLI SE DÁ VYMĚNIT GUFERO HŘÍDELE Z PŘEVODOVKY KE KOLU U TRAKTORKU WOLF GARDEN 92.160 H HYDROSTATIC. TUDY MI VYTEKL OLEJ A DOJEZDIL JSEM. DĚKUJI ZA RADU. VLASTIK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 69.160 (?), 9.5.2016 10:28

Jak jsi spokojeny s tim traktorem? Jak ho mas dlouho? Tahas za nim neco? Zkousel jsi vyjet i nejaky kopec? Jak vypadaji cepy/loziska/ kol? Sel bys priste do toho stejneho traktoru? Malo zkusenosti je na netu s timto typem trakturku a ja o nem celkem uvazuju. Hodil by se mi tvuj nazor ;) Z.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 19.232 (?), 1.7.2016 17:56

Jsem spokojen.Když jsem ho poupil, z druhé ruky, měl závadu, že jel jenom na sytič (je to psané zde v jiném článku) vyměnil jsem karburátor a už to jezdí.Mám ho měsíc, zatím jsem nic netahal, zahradu mámve svahu, zkoušel jsem sekat a na volnoběh(želvu)jel do kopečka bez problemu.čepy jsou v pořádku a ložiska v předních kolech mají lehkou vůly, nic vážného.Motor je Tecumseh 18 HP, mohu je doporučit,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 22.178 (?), 1.7.2016 19:40
Tekumseh se už kolik let nevyrábí, tam může nastat problém s díly.Pokud tam je tuff-torq převodovka, tak je poměrně kvalitní, jde popřípadě repasovat, pokud tam je hydrogear, tak to je šunt, ta mě zlobila po 50mth-je poddimenzovaná a neuchladí se.Protože se používá v nadpoloviční většině jízda vpřed a tam chyba není, tak na repas to nebude, za výměnu oleje celkem moc nedáte, ale používám dle návodu 5w50,ale u jiného modelu, taky od kanzaki jako je Tuff-torq.Spíše to tipuji na zavzdušnění.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 19.232 (?), 4.7.2016 22:31

Tak je po škubání.Kompresorem jsem vyfoukal bordel v táhlech pojezdu a brzdy u hydrostatu a je opraveno.Pravděpodobně zůstávala kouslá brzda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika