Kladivo Fiskars 5Kg



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?) 
6.12.2009 22:42

rukavice jsou dobrá věc, ale více to klouže, bez rukavic jsou bolínka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                  
host - 132.145 (?), 7.12.2009 13:40

Násada na palici nebo sekeru může být z jakéhokoliv tvrdého dřeva, jenom ne z akátu. Akát totiž pálí do rukou.  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 7.12.2009 14:37

Po dědovi mám na palici přivařenou železnou trubku průměru tak akorát do ruky a nikdy se mi nestalo, že by palice vypadla z násady nebo že bych ji musel před použitím namáčet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 132.145 (?), 7.12.2009 15:28

Nebyl Váš dědeček sovětský tankysta? Já jsem viděl, jak tankysté nasazovali pásy na tank a pomáhali si právě palicí s navařenou trubkou místo dřevěné násady.  Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
rnk - (18) - 11.83 (?), 7.12.2009 15:56
Hmm, já mám 5kg palici od nás ze železářství za 430,- Kč. Je to asi čína, ale drží dobře a než ho rozmlátím bude trvat hodně dlouho. Jeden klín už jsem s ním rozmlátil a na kladivu žádné poškození. Nevím proč byc měl dávat 1000,- za Fiskars. Sekyra, to je jiná, to zvažuju. Zatím mi však stačí 4 kg kalač, 1 kg sekyrka obyčejná a 10t štípačka Woodster.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Chemický Alí - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1247) - 4.78 (?), 7.12.2009 17:58

To je otázka volby a pohodlí, pokud vaše palice drží, pak je zbytečný další nákup. Opakovaně jsme opravovali 5kg palici na kvalitní bukové násadě, fiskars by se nám tedy jistě vyplatil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.154 (?), 7.12.2009 19:16

Zkoušel jsem klasické kladivo a jelikož mám opravdu dlouhé ruce, jezdím až k železu, tudíž by mi tam ta guma stopro zavazela, koupím klasiku Zbirovia a je to.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 8.12.2009 8:41

Děda tankista nebyl. Ale jak si ho pamatuju, tak je možné, že jim to kladivo ukrad.

Ze začátku mně to taky přišlo amatérské, ale dnes jsem na kladivo celoželezné zvyklej a nedám na něj dopustit. To se prostě zlomit nedá a vypadnout taky nemůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 147.34 (?), 8.12.2009 7:29

tak trubka se opravdu namáčet nemusí, trubka je trubka, nebrní to?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.96 (?), 9.12.2009 8:52

Protože stejně pracuju v rukavicích, tak žádný rozdíl proti dřevu nepociťuji. Fakt je, že jsem palici nevážil, ale je hodně těžká a když k tomu připočtu trubku, tak to když na něco dopadne, tak to pod tím povolí.

Ostatně si ji asi v létě ošetřím a natřu a bude z ní taková ruská fiskárska.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika