Jonsered bc 2128 - demontaz strun. hlavy



host - 136.198 (?) 
13.6.2011 9:29, zobrazeno: 13029x

Zdravim, mam tento stroj a chtel bych misto struny namontovat sekaci kotouc. Nejsem vsak schopen kompletne tu strunovou hlavu demontovat. Sundam pouze kryt a civku se strunou, ale pak tam je takovy modry ozubeny valec, ktery pohani civku se strunou. Jak ho mam sundat? V navodu je to dost nesrozumitelne napsano. Nemam s touto technikou zatim zadne zkusenosti a nechci poskodit neco hrubou silou.

Diky moc za rady


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 12.34 (?), 15.6.2011 16:58

Dobrý den, není úplně jasné, jaký typ stroje zmiňujete a jakým postupem pracujete, ale takhle na první pohled se zdá, že se pokoušíte rozbrat hlavu místo jejího sejmutí. Zkuste si na úhlovém převodu najít díru cca 7 mm a zasuňte do ní vhodný trn. Pak za mírného tlaku na něj pootáčejte hlavou, až trn zapadne a hlava se zablokuje. V téhle poloze pak můžete otáčením tělesa hlavy PO směru hodinových ručiček (je tam LEVÝ závit) hlavu sundat.

MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 136.198 (?), 17.6.2011 8:37

Dobry den

Ano to bude nejspis ono, spatne jsem pochopil popsanou demontaz. Odpoledne na to mrknu. Timto Vam velmi dekuji za upresneni.

S pranim pekneho dne J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 108.254 (?), 17.6.2011 11:13

xxx.xxx.12.34 to popsal velmi dobře. Jen doplním

Položte křovinořez obráceně že bude stát na koncích rukojetí a svíčce- strunová hlava bude pěkně nahoru a nebude Vám pak při montáži všechno upadávat. Vezměte kulatý trn, který je součástí balení křovinořezu, jak popisuje xxx.xxx.12.34 zablokujte s ním hlavu a po směru hodinových ručiček ji vyšroubujete. Chce to pořádně chytit rukama za hlavu a zabrat, někdy je potřeba dost síly to povolit. Když hlavu vytočíte (jen hlavu, všechno ostatní tam zůstává), nasaťe žací kotouč pěkně na osazení chromované misky s drážkama uprostřed, přiložte kluzák pěkně na střed a dovnitř do něj pružnou podložku- pěkně do drážek a nakonec zašroubujete matici (matice i klíč jsou součástí balení)-  je hotovo. Může se stát že to otočení křováku obráceně bude vytékat z nádrže benzín, tak ho buď vylejte nebo buďte rychlý ať ho moc nevyteče a stroj pak hlavně pěkně od benzínu otřete.

Z.F.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 7.36 (?), 13.6.2013 12:18

Dobrý den. Jste tam ještě?

Jsem trouba a hlavu jsem namontoval přímo na hřídel bez aretační podložky. Seká to pěkně, ale nejde mi to sundat. Myslíte, že mám šanci? Nebo musím do servisu:-(

Děkuji za odpověď. jaromirjiraska@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika