Jikov motor BD1 S 58a



host - 42.26 (?) 
5.11.2013 8:48, zobrazeno: 6025x

Zdravím, mám problém s tímto "veteránem".Sháním čísla ložisek na ojnici.Dotaz u Jikov vyzněl takto:"Bohužel od tak starých motorů už nemáme partlisty".Motor je osazen na "fréze" z roku 1969 od Agrostroj Prostějov.Kdybyste někdo měl kontakt, nebo odkaz na stránky, kde by se rozkres dal sehnat, byl bych Vám nevýslovně vděčensmiley.

Gůůůglil jsem... hledal jsem... nenašel jsem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 29.14 (?), 6.11.2013 4:32

Dobré ráno, mám frézu TJ5 v ne úplně perfektním a kompletním stavu (vyřádil se na ní lidový tvořitel) těžko se startuje, musím chlejstnout benzín pod svíčku, otáčky nejde stáhnout bez zdechnutí motoru buď problém neoriginálního karburátoru nebo slabé magneto, motor je silně hlučný a spotřeba je enormě vysoká, o zápachu z oleje ani nemluvím. Také mě vadí poměrně malá kola a absence příslušenství. Asi 3 roky jsem ji nepoužil, odvézt do šrotu ji zatím nechci, Mám Vari s Hondou, ale objektivně vzato taky žádný zázrak i když zase startuje, nesmrdí, je tichá a především spotřeba je nízká. Na Vari mě vadí odstředivá spojka, rohatkový systém v kolech místo difernciálu, citlivost Hondy na benzín, už se mě i sekl ventil, ucpal karburátor, teče převodovka... Čeho si na TJ5 vážím je kvalitní převodovka a především a to jednoznačně spojka a vypínatelný diferenciál. Pokud by se někdo našel, kdo by byl schopen za rozumnou cenu vyrobit mezikus pro funkční přestavbu na motor Honda, BaS nebo nějakou čínu a byla zachovaná funkce spojky neváhal bych do toho jít. Moc naděje tomu, ale nedávám těchto fréz je poměrně málo, mizí z provozu a i jejich využití je menší než u těch s většími koly a dostupnějším příslušenstvím. O rozkres a rozpisku zkuste požádat na nasetraktory tečka eu, pokud tam neuspějete, dejte sem vědět a pokusím se pomoci, ale bude to trvat. Pokud tedy nechcete pracovat na vetrámu popřemýšlejte na přestavbě na 4 takt. sem tam nějaká tato fréza se za příznivé ceny nabízí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika