Jikov 1447 DVCE



Stránky: 1,  2   
stanislav.b - (21) - 250.175 (?) 
19.6.2011 11:32, zobrazeno: 27062x

Dobrý deň.Nevlastní náhodou niekto tento motor? Ja som ho kúpil asi pred dvomi mesiacmi a mám zatiaľ sním samé problémy.Vo valci je vraj niejaky dekompresný kanálik, ktorý má uľahčiť štart.Ja vôbec nepociťujem rozdiel v štartovaní keď to porovnám so starou Térou, ktorú som mal! Závady na novom motore:      Ne tesnosť plastového viečka plavákovéj komory.Výmena trysky voľnobehu poškodená od nova.Neskutočne množstvo mosadz. a hliník. pilín v servise mi povedali , že to sa musí vypreť v ultrazvukovej pračke!.Upchávanie trysky voľnobehu každých 5minút.Skrutka zmesi nastavená na 1/2 otáčky a tak som zabehával motor.Svetelná cievka ktorú som si dal domontovať nefunkčná.Štart. šnúra po 3 štarte roztrhnutá šmejd bez jadra.Po 40 motohodinách výmena misky s perom materiál ako do hračkarského autíčka oproti tomu, čo som teraz kúpil! Páčka plynu po 20 motoh. opotrebovaná pre zle opracovanie objímky vyčnievalo z nej 2mm kovu a zodralo to zúbkovanie.Výmená zapaľ.sviečky nefunkčná a fajky ktorá začala vypadávať.A vraj motor odskúšaný, nastavený v predajni!!!Dajte si pozor, čo kupujete a od koho! Ja som sa spoľahol na profi predajňu a tak to dopadlo.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 155.237 (?), 19.6.2011 15:26

Minulý rok jsem si pořizoval motor Jikov 1447 DV s manuálně ovládaným dekompresorem a mechanickým zapalováním. Musím říct, že jsem byl mile překvapen, motor totiž vyzkoušel po namontování rukojetí ještě ve velkoobchodě. Vše na něm funguje jak má, i po zimě jsem neměl jeden jediný problém se startem, zatáhnu za šňůru a jedu. Tomu dekompresnímu kanálku já osobně moc nevěřím, proto jsem si vzal motor přímo s dekoventilem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 24.6.2011 8:43

S manuálne ovladaným dekoventiľom sa vraj už nevyrábajú.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 24.6.2011 8:41

Podarilo sa mi nájsť obrázok s dekompresným kanálikom.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 7.122 (?), 1.7.2011 17:51

Motor s dekompresním kanálkem jsem koupil v dubnu.Původní svíčku jsem pro nefunkčnost měnil asi po 1 mth za svíčku Bosch.Startování jde lehčeji než u 1453,s dekoventilem porovnat nemohu.Pro ilustraci - dokážu nastartovat, i když sedím na sedadle vlečky, což se starým motorem nešlo.Rotavátor a radličky při řádkování brambor - v pořádku.Při sečení asi 2000 m čtverečních trávy sekačkou LAKR jsem musel upravit regulaci otáček na vyšší.Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.82 (?), 1.7.2011 18:38

Právě z důvodu velmi obtížného startování (velkého odporu) jsem původní motor 1453 odstavil z provozu a sehnal jsem si 1447 DV s mechanickým dekompresorem, na startování i výkon je tenhle motor mnohem lepší.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
stanislav.b - (21) - 250.175 (?), 1.7.2011 20:30

Zvýšenie otáčok- ste posunul pružinku v záreze? do ktorého zárezu? Ja mám vari pawer meter a viem, že v treťom záreze mám max otáčky na 5000ot/min.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 53.58 (?), 4.7.2011 18:09

Původně jsem měl pružinku také ve 3. zářezu, ale otáčky byly pro sekačku nízké.Posunul jsem to až na 6.,tedy předposlední zářez a je to OK.Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 11.107 (?), 4.7.2011 20:59

Nastavení pana Bryndzi je správné a třetí zážez odpovídá. Na šestém zářezu znamená, že je někde něco špatně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 53.58 (?), 6.7.2011 14:13

Máte zřejmě pravdu, něco je špatně, ale jinak jsem nedokázal potřebných otáček dosáhnout.Páčka regulátoru pod nádrží neměla na výšku otáček vliv.Druhá i třetí poloha dosahovaly stejé otáčky jako poloha první.Takže tak.Pavel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika