Jednoosý traktor - fréza TJ 6,5



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 144.93 (?) 
30.9.2008 18:29

Ahoj

Ak máš na mysli plužiky na zemiaky tak ja to mám spravené tak, že som si dal vysústružiť tiahlo zo 40 mm guľatiny na to som navaril rám v tvare písmena T a na ten rám upevňujem dve hrobkovacie radličky ktoré kopírujú pravé a ľavé koleso. Ja s tým ťahám riadky a oborávam bez problému.     Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 213.24 (?), 4.10.2008 13:39

Prajem príjemný deň. Taktiež som vlastníkom TJ 6,5, rok výroby 1968. Nemám k nemu žiadne originálne príslušenstvo. Používam jednoradličný pluh a vyklápací vozík. Prečítal som všetky Vaše príspevky a môžem Vám poskytnúť tieto skúsenosti. Štartujem štartovacím pásom. Keď je motor studený, pootočením za štarovací bubon nastavím piest pred hornú úvrať. Odkrutkujem nadstavec na tlecí zapaľovač (doutnák) a nakvapkám do valca motorový olej. Zaskrutkujem späť nadstavec, 3 až 5 x potiahnem štartovacím pásom kývavým pohybom z jednej krajnej do druhej krajnej polohy, bez toho aby som pretočil kľukovkou dookola. Potom na jedno potiahnitie motor bez problémov naskočí. Keď je zohriaty, stačí 3 x kývnuť a na jedno potiahnutie naštartuje. Páčka plynu je na maxime. Po naskočení uberiem. Vlastním nascanovaný manuál. Ak bude mať niekto záujem môžem zaslať. Ja by som Vás poprosil o skúsenosti s použitím tohto stroja pri pestovaní zemiakov. S pozdravom. Jozef.  jjdodo54@gmail.com

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.68 (?), 4.10.2008 21:03
Děkuji za příspěvky, s bramborami zatím zkušenost s tímto strojem nemám, teď si vyrábím držák na radličky k oborávaní a příští rok s tím chci zkusit pěstovat, určitě se pak ozvu do diskuse. Zatím s TJ-čkem spíše tahám vozík a vozím dřevo a stařinu. Vše OK, má sílu jako hrom. Mám ho však krátce, takže se spíše učím a zjišťuji co dokáže. To startování dle rady funguje. Ahoj všichni příznivci, Luboš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 71.252 (?), 5.10.2008 19:14

Neviem v ktorých rokoch TJ 6,5 vyrábali, ale všetci na tomto diskusnom fóre ich máme zo 68. Koľko utiahne tvoje TJ-čko Luboš? Pýtam sa preto lebo moje má momentálne veľmi znížený výkon v dôsledku prešmykovania spojky. Vadí mi na ňom to, že páčka spojky ide tak ťažko. Poradili mi že ak na pritlačaku odoberiem 3 pružiny a nahradim ich podložkou pačka pôjde ľahko. Aké s tým máte skúsenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 235.12 (?), 6.10.2008 23:49

Mě spojka jde pěkně zlehka, měl jsem naloženou plnou káru dřeva a jelo to dobře, ale z lesa ke mě je to z kopce. Co jsem se bavil, tak to prý v pohodě utáhne 1,5 - 2 m3 dřeva, já ji však šetřím, raději pojedu 2x ať déle vydrží.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.57 (?), 7.10.2008 18:13

Strašne ma zlostí tá spojka dnes som sa nemohol na dvojke už ani rozbehnúť. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.3 (?), 12.10.2008 7:47

Tono    Tiež mam tuto mašinu a som s nou velmi spokojny. Mam ju len 2 roky pred tym pf62.Pytate sa kolko to utiahne. Ja s tym taham bežne 1t suverenne na 4ke ale tahal som aj 1,6 t strku ale to len na 3ke. Pred 2 rokmi som ju dotiahol v dezolatnom stave. Dal som spravit vybrus porobil som brzdy a prirobil som aj smerove brzdy.Smerove brzdy maju velku vyhodu pri otačani sa z pluhom pri vjazde do brazdy, zostava menšia uvrat. Ačo sa tyka štartovania problemy nemam. Trochu vačši plyn ako volnobeh a šklbnem remenom a motor ide. Nevim či použivate tkzv. predstrik. Napalivovom čerpadle je zo zadu tkzv. doraz jeto taky šrobik aby regulator išel len do určitych otačok, no a tento doraz sa da vyklopit do hora. Pri štartovani ho vyklopim natiahnem plyn a motor bafka.Po naskočeni motora tento doraz sklopim naspet aby sa motor zbytočne nedostaval do vysokych otačok a to je všetko. s pozdravom Tono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 160.35 (?), 12.10.2008 17:23

Ahoj

V stredu sa chystam spraviť tú spojku, je to už veľmi nutné lebo nevládze ťahať. Dúfam keď to spravím že bude ťahať ako tvoje Tono.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 123.68 (?), 12.10.2008 22:32
Musím potvrdit sílu, utáhne opravdu dost, tento týden jsem ji otestoval v lese na dříví. Startuji pomocí vstříknutého oleje(když je studený motor) pod hlavu a nedéle na 2-3 x zatáhnutí chytá spolehlivě. Ale měl bych dotaz, zda má někdo zkušenost i s jiným nářadím jako je valník, pluh nebo radličky, např. rotavátor atd. Případně nemáte někdo fotku pro inspiraci. Jak jsem psal nemám tam elektriku, dá se použít i jiné dynamo, nebo alternátar místo původního, postupně bych ji chtěl dostrojit do původního stavu(chybí mě oplechování a světla) napište náměty a posílejte dál příspěvky, s pozdravem Luboš.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.215 (?), 13.10.2008 18:21

Mojemu TJ-čku chýba predná kapota. Z náradím za kardaň nemám veľmi veľké skúsenosti. Elektriku pomaly robím podľa schémi čo si mi poslal, dorábam smerovky a žhavenie. Dynamo mi tiež nevyrába prúd, ale chcem ho dať previnúť. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika