Jednoosý traktor - fréza TJ 6,5



host - 6.67 (?)
21.4.2009 13:08

Musím zareagovat na předchozí příspěvky, kde se někdo dotazoval na lištovou sekačku k TJ 6,5 a zmínit své zkušenosti. TJ 6,5 jsem neměl, měl jsem PF 62. Nevím, jaké jsou nimi přesné rozdíly, ale tažná síla by snad měla být téměř stejná... Jak někdo uvádí, že TJ utáhne 500 kg, mohu říci, že já za PF táhl po asfaltu (podle mě cca 1500Kg) a to i do mírného kopce! Co mě naopak překvapuje, že někdo je spokojený se sekačkou Knotek! Měli jsme jí mnoho let.Co do bytelnosti a zpracování byla určitě kvalitní, to souhlasím! Jenže sekat se s ní dalo jen za opravdu ideálních podmínek. Tím, jak byla hnaná kosa od kola, když se jelo pomalu, nesekalo to dobře, při vyšší rychlosti se ucpávala kosa. Druhý člověk musel chodit za sekačkou a odhrabávat. Nebo sedět na sedačce a odhrabávat shora. Jenže to byla taková akrobacie, že v horším terénu hrozil pád do kosy. Také mě zaráží ty ceny. Já Knotka před asi třemi lety odvezl do šrotu, protože ho nikdo nechtěl ani ZADARMO!!! A to byl jako nový! Protože máme také léta Z 25A, zakoupil jsem celkem levně sekačku nesenou - ŽTR 183 - Agrostroj Jičín. Ta je hnaná hřídelem, takže mě teď sekání i těší. Sekačky ŽTR 183 se vyráběly snad do konce 90. let. Já mám r.v. 1965. Ještě ke startování Z 25. Řešili (řešíme) jsme to tak, že v zimních měsících (traktor ve stodole) - otec sedí za volantem a startuje, máma fouká do sání horkovzdušnou pistolí cca 500 stupňů a já točím klikou. Samozřejmě musí být nalita horká voda! Traktor chytne kdykoliv..

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
Miroslav.Frniak - (1) - 209.2 (?), 19.4.2009 12:44

Nazdar Michal, na Bazoš inzercii sú kosačky aké opisuješ, ale tie ceny, to je hrozné.Tak ťi závidím lebo včera som skúšal orať na velkých kolesách ale aj na jednotke prešmikuje a na malých kolieskach aj s návlekmi zase zahrebáva.Kosenie si neviem predstavit, zdá sa to slabé na ťahovú silu. A to keď som ho kupoval tak mi bolo povedané že vozili kamene a má velkú silu.Keď som skúšal voziť hnoj v menšom množstve tak pri jednotke skapínal.Cez týžden skúsim znova založiť malé kolieska a dám do predu ešte závažie tak skúsim tú silu.Som už velmi sklamaný lebo keď čítam predchádzajúce príspevky tak mám radosť ako to ostatným ide.Zo zapalovaním nemám problém kvapnem pod doutnák olej a hneď vrčí len tú silu nemôžem s neho dostať. Ď..Miro.

tj-5
tj-5
tj-5
tj-5
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 174.166 (?), 19.4.2009 18:34

Nazdar Miro. To co máš na fotografiích není fréza zn. TJ 6.5,o které je tato diskuse, ale malá benzinová fréza Tj 5 na bantamových kolech s šípovým vzorkem. Tj 6.5 je těžká naftová fréza na 16" kolech a proto je vůbec nelze porovnávat.  Tvoje Tj 5 je velice šikovný stroj na malé políčko nebo zahrádku, ale vůbec ne na tahání nějaké velké sekačky. Mám ho doma také a orat s ní lze také, ale ne na hlubší orbu. Hlína nesmí být mokrá ani suchá.Něco tak mezi tím. Já jsem vzal ty ocelové návleky a navařil do nich kruhy asi o síle 12 mm, takže vznikly dvě samostatné kola s nimiž je práce lepší a zároveň se zvýší celková váha. Orání chce trošku vychytat. Mně se osvědčilo vodící kolečko na nastavení hloubky orání a před radlicí odřezávací nůž. Co se týče tahu, utáhne tato frézka asi 500kg i více, ale stačí být trochu mokro po ránu a trochu do kopečka a je hotovo. Po suchém a trochu zpevněném terénu utáhne opravdu hodně. Co se týče velkých kol, tak se dají použít pouze do brambor na proorávání. Hodí se tam z Trabanta a pasuje to do děr v závažích. jen se musí udělat prodloužené matice. Jiný význam to nemá, neboťse snižuje síla.Že se fréza při orání dokáže zahrabat to je také pravda, ale podle mne je to tím, že se pluh začne zarývat víc do hloubky a tím se jako zachytí a fréza se začne hrabat. Tomu zamezí právě nastavitelné kolečko, které zabrání hlubšímu zakousnutí do země a udržuje nastavenou výšku orby. Zdraví Václav.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 6.67 (?), 21.4.2009 13:08

Musím zareagovat na předchozí příspěvky, kde se někdo dotazoval na lištovou sekačku k TJ 6,5 a zmínit své zkušenosti. TJ 6,5 jsem neměl, měl jsem PF 62. Nevím, jaké jsou nimi přesné rozdíly, ale tažná síla by snad měla být téměř stejná... Jak někdo uvádí, že TJ utáhne 500 kg, mohu říci, že já za PF táhl po asfaltu (podle mě cca 1500Kg) a to i do mírného kopce! Co mě naopak překvapuje, že někdo je spokojený se sekačkou Knotek! Měli jsme jí mnoho let.Co do bytelnosti a zpracování byla určitě kvalitní, to souhlasím! Jenže sekat se s ní dalo jen za opravdu ideálních podmínek. Tím, jak byla hnaná kosa od kola, když se jelo pomalu, nesekalo to dobře, při vyšší rychlosti se ucpávala kosa. Druhý člověk musel chodit za sekačkou a odhrabávat. Nebo sedět na sedačce a odhrabávat shora. Jenže to byla taková akrobacie, že v horším terénu hrozil pád do kosy. Také mě zaráží ty ceny. Já Knotka před asi třemi lety odvezl do šrotu, protože ho nikdo nechtěl ani ZADARMO!!! A to byl jako nový! Protože máme také léta Z 25A, zakoupil jsem celkem levně sekačku nesenou - ŽTR 183 - Agrostroj Jičín. Ta je hnaná hřídelem, takže mě teď sekání i těší. Sekačky ŽTR 183 se vyráběly snad do konce 90. let. Já mám r.v. 1965. Ještě ke startování Z 25. Řešili (řešíme) jsme to tak, že v zimních měsících (traktor ve stodole) - otec sedí za volantem a startuje, máma fouká do sání horkovzdušnou pistolí cca 500 stupňů a já točím klikou. Samozřejmě musí být nalita horká voda! Traktor chytne kdykoliv..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.98 (?), 21.4.2009 18:01

Zdravim. Tam je pisane že tj5 utiahne asi 500 kg. Tj 6,5 je silnejšia a tažšia. Trufam si tvrdit že tj6,5 utiahne viacej ako pfka kvoli svojej vahe a prevodom. Viem o čom hovorim lebo mam tj6,5 a aj pf diesel. motor maju rovnaky, ale vaha a prevody spravia svoje. Spozdravom Tono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.2 (?), 22.4.2009 14:48

Pekne Vás všetkých pozdravujem, ak by ste mohli zobraziť niekto svoj tj-6,5 tak budem rád lebo som sa rozhodol že kupenú tj -5 tku vrátim lebo je ozaj slabá a kúpim si motorovú kosačku štvortakt lištovú.Na traktorček pošporým, lebo kosačka k nemu by ma stála 15 tisíc a neviem či to aj utiahne je to slabé, a dokupovať ešte aj ohrnač je aj vyorávač atď.. Tak aj tá kríza tie ceny neznižuje ale naopak.Tak sa majte..Miroslav

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Luboš Hampl - (20) - 37.74 (?), 3.5.2009 20:46
Podívej se na příspěvek z 5.4.2009, tam je foto jak jsem vláčel, toto je TJ 6,5 bez kapotáže, tu bohužel nemám. Pro podívání připojím i další foto, jen co je udělám. Už jsem letos vláčel, oral a přivezl dřevo, je to prostě pomocník. V garáži už mám připraveny radličky na proorávání brambor. Kdo má nějaký foto, námět atd.tak se připojte. Ahoj Luboš
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.2 (?), 6.5.2009 8:32

Ahoj Luboš uvažujem o kupe pf 62 ky je za 500 eura vraj aj nový motor, moja tj 5je ozaj slabá ked dostanem nazad eura tak niečo kupim, no hodne ludí má pfku.Ak máš ochotu tak napíš niečo o nej.Ď. Miro..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Luboš Hampl - (20) - 37.74 (?), 13.5.2009 22:44

Já o ní původně taky uvažoval, ale pak jsem přišel na to TJ 6,5, tak jsem pořídil tento stroj, ale s PF kou si myslím taky neprohloupíš. Všichni co čtete toto fórum, stalo se Vám někdy, že motor u TJ čka dostal zpětný chod. mě se to stalo včera, byl jsem z toho překvapen, motor jsem, hned jak jsem to zjistil chcípl a znovu nastartoval a běží normálně. Napište, co o tom vítě, Ahoj Luboš.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.210 (?), 30.5.2009 7:16

Ahoj, to že ti motor chyti opačny chod sa mi tiež stalo ale nič sa nedeje. Treba ho zastavit a znova natočit ide vpohode dalej.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.123 (?), 4.6.2009 11:48

Nazdar pánové prosím vás nemáte někdo jakékoliv manuály nebo technické příručky ke stroji JT 6,5.Zkuste to dát do diskuzního fora.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika