Jednoosý traktor - fréza TJ 6,5



host - 198.165 (?)
14.4.2009 21:28

Nazdar Miro. Skúsenosti s kosačkou na kardaň nemám ale ja som so svojim TJ asi 5 krát kosil s lištovou kosačkou za koňa. Kosí sa s ňou super. Svoju ešte nemám ale už dlhší čas plánujem jej kúpu len čakám na dobrú cenu. U nás okolo Prešova je ich ešte stále dosť len majitelia nevedia čo za ne pýtať.Cena sa pohybuje okolo 12 000 sk, a myslím si že je to na takúto vec veľa. Sú to staré stroje z 30-tych až 40-tych rokov. Michal

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
               
host - 32.207 (?), 12.1.2014 12:00

Dobrý den Vážení přátelé potřeboval bych zjistit kde se dá do Tj 6,5 sehnat vstřikovací tryska číslo DO60S530 a vstřikovací čerpadlo PAL PO1A6P323 a kalikovou vložku dočístiče paliv číslo FJ1A2N nebo kdo tyto věci opravuje

Děkuji za odpověď Karel Janoušek Ostrava

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.142 (?), 2.3.2015 21:59

dobrý den mohl bych se zeptat jestli někdo nevíte rozměr klýnového řemenu na Tj 6,5 děkuji. majitel předemnou ho vzhodil, dík 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
micik45 - (3) - 203.217 (?), 17.1.2017 13:09

AHOJ,  TAKY MÁM TJ6,5 ALE NULOVÉ ZKUŠENOSTI, Mám tj asi 2měsíce ale  je zima a tak na dpoporučení kamaráda o tom že v zimě není dobré tjčko startovat s tím že odchází gufera , už jsem na tuto stránku poprosil o radu ale marně. Rád bych si zabudoval startér  jak tady doporučoval jeden majitel . Ale napsal jsem mu s prosbou o popis ale ani se neozval.

Podle rady  jsem kápnul trochu oleje pod hlavu  na válec no a chytilo po delší námaze. jinak je tj čko celkem v poho jen to startování. Psal tady  Vláďa že zapojil startér ze stodvacítky. Poprosil jsem o popis a fotky zapojení.No ani se neozval. Prosím pokud máš nějakou zkušenost se zabudováním startéru  prosím napiš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 202.226 (?), 9.4.2009 20:23

my to delame : tam jak je sroubovací doutnak tak tam pred kazdym startovanim striknem par kapek oleje M6A           honza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 209.2 (?), 13.4.2009 15:17

Pozdravujem všetkých priatelov a vlastníkov Tj-5 ky. Prosím Vás mám minimálne skúsenosti lebo som ho zakúpil len teraz problém so štartovaním nemám ale zhánam kosačku, a vývod hriadela je okrúhli tak ako máte skusenosti aj s kosením???. Ďakujem za radu,  Miroslav z Liptova.  Michal aj Luboš poradtte.  Ď.      

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 198.165 (?), 14.4.2009 21:28

Nazdar Miro. Skúsenosti s kosačkou na kardaň nemám ale ja som so svojim TJ asi 5 krát kosil s lištovou kosačkou za koňa. Kosí sa s ňou super. Svoju ešte nemám ale už dlhší čas plánujem jej kúpu len čakám na dobrú cenu. U nás okolo Prešova je ich ešte stále dosť len majitelia nevedia čo za ne pýtať.Cena sa pohybuje okolo 12 000 sk, a myslím si že je to na takúto vec veľa. Sú to staré stroje z 30-tych až 40-tych rokov. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 74.27 (?), 16.4.2009 19:37

Zdravim chlapi. Michal tušim si zo strašne draheho kraja. Takto staru kosačku značky KNOTEK neviem z ktoreho roku ma zliatinove kolesa som kupil pred šiestimi rokmi za 2000 sk. Tahal som ju ešte za PFkou akurat som prerobil tiahlo, nabrusil kosu a namazal som ju. Kosilo sa s nou paradne. Potom som dostal jednu mf 70 so 140kou kosou ale bola nepojazdna, 4 roky stala a majitel mi ju dal za pooranie 2 aroveho polička. Vyčistil som karbes nadrž a nastavil zapalovanie a odvtedy kosim vicmenej s tymto strojom kvoli tomu že mi tu dole nemame take luky ako vy tam hore.Keby som mal kosit vačši pozemok tak nevaham a za tjčko zapriahnem tuto starenku. Kosilo sa s nou perfektne a hlavne si sa na nej vozil a nemusel si za nou šlapat. S pozdravom Tono.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 104.215 (?), 16.4.2009 20:02

Ahoj Tono. Som asi z dosť drahého kraja. Kosil som presne s kosačkou KNOTEK. Kúpil si ju fakt za super cenu. Možno že ma postretne štastie a príde mi niejaká lacná do rany. Na naše rovné polia okolo Torysy kde nevidno koniec a pole sa tratí za obzorom je táto kosačka ako stvorená. Michal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 209.2 (?), 17.4.2009 7:58

Ahoj Michal.oranie sa mne moc neosvedčilo, lebo po založení malých oracích koliesok aj s kovovýmy návlekmi sa zahrabávali kolesá do zeme.Tak som založil velké skusim ked sa vyčasí orať ako to ide, tu zem rotavátoruju až potom keď je rovná oru.Zem mám lahkú oral som doteraz konami.Popíš kosačku Knotek, ale konská je dosť velká aj s kolesami.Kosenie je len na rovine i ked sme pod tatramy vo vrchoch.Ď...Miro.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 78.151 (?), 18.4.2009 21:06

Zdravím. Je to kosačka veľmi veľkej kvality. Kosili s ňou ešte naši dedovia. Je to kosačka stavaná pre kone, ale asi po 15-minútovej prestavbe tiahla ako stvorená za TJ alebo PF. Tento typ kosy má masívne kolesá a pevnú konštrukciu. Je nenáročná na údržbu a nové lišty alebo poprípade iba žaby na lištu sa dajú bezproblému zohnať, lebo veľkosť je normalizovaná. Lištové kosačky majú všeobecne problém s kosením mokrej trávy, lebo sa vo vodiacich častiach lišty spraví kaša z mokrej trávy a hliny. Ale to je zanedbateľné, aspoň si ráno dlhšie pospíš. Do kôs na kosnie trávy sa oplatí kupovať radšej hladké žaby, lebo ozubené sa používajú na kosenie obilnín. Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika